'' 8 eylül bıçkıdere-kurtdoğmuş offroad performans turudur''

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
8 eylül durum aynı ,15 eylüle bakarız artık,bu arada 16 eylül okullar açılıyor,şile yolu fazla kalabalık olmaz,
adem sen ben atom kamil bostancıda oluruz , korsan hasan artı emre gelirse iyi olacak kadro iyi herkes 26 da ben 28 ,valla artık erkan ne yapar bilemem tarzını değiştirecek o biskleti satacak kapacak bi adet focus cyclo cross varmı başka izahı ,,,bizim yollar ile işimiz yok artık yüzde 30 lara düşecek bundan sonra ,evet sadece anadolu yakada bıçkıdere -kurtdoğmuş offroad etabı var ,bir ikinci etabı ise çekmeköyden çıkarmaya çalışacağım buraya harita atarım bilgimiz dahilinde olur,polinez köyün offroad yolllarına ulaşmak için asfalttan fazla gidiliyor bu işimize gelmez ,

:in:

B

BF Okuru

Misafir
8 eylül durum aynı ,15 eylüle bakarız artık,bu arada 16 eylül okullar açılıyor,şile yolu fazla kalabalık olmaz,
adem sen ben atom kamil bostancıda oluruz , korsan hasan artı emre gelirse iyi olacak kadro iyi herkes 26 da ben 28 ,valla artık erkan ne yapar bilemem tarzını değiştirecek o bisikleti satacak kapacak bi adet focus cyclo cross varmı başka izahı ,,,bizim yollar ile işimiz yok artık yüzde 30 lara düşecek bundan sonra ,evet sadece anadolu yakada bıçkıdere -kurtdoğmuş offroad etabı var , ikinci etabı ise çekmeköyden çıkarmaya çalışacağım buraya harita atarım bilgimiz dahilinde olur,polinez köyün offroad yolllarına ulaşmak için asfalttan fazla gidiliyor bu işimize gelmez ,

:in:

B

BF Okuru

Misafir
@M.atay

rüzgarsız havada ortalama 30 olmakta yalnız ,26 kullanmakta ekip ,ekipte 28 kullananan cyclo cross bike'çı yok ,benim hibrit karbon 44 diş ,bu ortalama 30, bostancıdan ta kurtdoğmuş offroad ' un girişine olan güzergahta olmakta , esas olay ise çok ağır olan 9 km lik kurtdoğmuş offroad 'da olacak ,orada serbest sürüş isteyen çok hızlı tempo ile alır tüm rampaları isteyen yavaş ,keza 28 jant kullanıyorum teker 700 x 32 'dir dabıl kurtdoğmuş yaptım ama inişler yavaş oldu amortisörsüz bi daha gireceğiz oraya kısmetse 15 eylülde,,

Adem Demir

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Focus
Evet kudret abi Bende onu soracaktım. Yol genelinde ortalamanız kaç oluyor ? Birde molalarınız kaç km arayla oluyor (genel olarak soruyorum sadece bu etap için değil) katılmak istiyorum fakat size yetişemeyeceğimi biliyorum. En azından kafamda birşeyler olsun ne zaman hazır oldugumuzu bilelim :)

• Beğen
Tepkiler: Adem Dualı
B

BF Okuru

Misafir
@Adem Demir

adem şimdi şöyle yapabilirizki ben çok yaptım arka takım kaptanı olurum 15 eylülde ve sürat yapacaklar zati belli o arkadaşlar beklemez adem dualı,atom kamil,erkan yol kullanmakta o offroad a girmeyecek 54 km sonra offroad başlayacak ben temposu düşük olan arkadaşları kollarım ,şile rampalarında ve kömürlük girişi var oradan gireceğiz ,eğer o .k denirse bu antreman yardımlaşmalı kesin olur ..

Adem Demir

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Focus
15inde çok iyi olur abi bir hafta daha antrenman olur. katılımda iyi olur bence.

• Beğen
Tepkiler: Adem Dualı
B

BF Okuru

Misafir
@Adem Demir

artık sahil yolundan kaçıyoruz ,sahildende gidiliyor pendik kurtköy bağlantısından ama köpek olayı var ,artı birde bu ölüm olayı oldu,şimdi saat 08.30 da bostancı çıkış olacak ama beklenmeyecek yol uzun ,şile rampaları uzun ve yorucudur burada güce ayar çekilmesi gerekecek bunun nedeni kurtdoğmuş offroad yolun başlangıcına vardığımızda güç kalmalı ,9 km lk offroad yolda rampa var ,,,ekip beklemeyecek ama ben gelen dostları beklerim ,çünki temposu düşük olanlar olacaktır onları düşünmek lazım , şimdi kurtdoğmuş rampalarında yardımlaşma olacak mecburen, evet bu turda iç lastik lazım pompa ve kurtdoğmuş tehlikeli bir yol tabi kask ,,

Adem Demir

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Focus
@Kudret Kurtcebe

Hepsi mevcut kudret abi, bir aksilik çıkmazsa 15inde sizinleyim o zaman. Sarıgazideyim, dudulludan indikten sonra şile yolunda katılırım size.

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Specialized
En güzeli sizlerle bir kere bu tip bir rotada buluşmak lazım.Sonuçları kestirmek zor ama açıkçası denemek istiyorum.Offroad kısmına ben giremiyorum bisikletimin yapısı ve lastiklerim bu duruma zaten izin vermez.Asfalt tırmanışlarda fena değilim ama konu offroad olunca en ufak taşta bile tavşan gibi sekiyorum.)

B

BF Okuru

Misafir
@Adem Demir

adem saat tam 09.00 da dudullu kavşakta olacağız simit sarayı var orada ..

B

BF Okuru

Misafir
@M.atay

şöyle olur,saat 08.30 da bostancı adalar iskeleye gelirsiniz ekip ile çıkarız dudulludan alacağımız arkadaşlar olacak bu turda temposu düşük olan dostlar için arka takım kaptanı olacağım talep oldu çünki güzergahın rotasını verdim ilk sayfada ,durma yapmadan devam edecek dostlar erkan adem dualı ve atom kamil olacak şile rampalarını aldıktan sonra kömürlük -bıçkıdere girişi var oarada tabela var zati oaraya girilecek bıçkıdereden sonra gelen yol sıkıştırılmış taşlı asfalt ,evet bu güzergah tam anlamı ile mtb ve cyclo cross bike 28 jant için hibritte olmakta şehir bisikleti ilede olabilir ama offroad oldukça sıkı tırmanışta derin yarıklar var orada bazı yerlerde ,

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Specialized
Tamam Kudret bey,bir aksilik olmaz ise bende gelmek isterim kesin olarak size cumartesı aksamı bildiririm.

Adem Demir

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Focus
@Kudret Kurtcebe

Tamamdır abi aksilik çıkmazsa, 15inde 9 da orada olacağım.

B

BF Okuru

Misafir
a- b grub

a -grup süratli sürecek mola yok ilk 54 km de şile rampaları ve kömürlük girişi bıçkıdere ve kurtdoğmuş offroad girişi mola 10 dakika erkan ve m .atay dostlar göçbeyline oradanda istanbul bulvar yoluna ve direk pendik sahilden bostancı yaparlar ,yol bisikletine uygun olmayan tek yer sıkıştırılmış mıcır asfalt olan bıçkıdere çıkışı ama daha önce erkan oradan gitti o kadar kötü sayılmaz,,,evet adem dualı ve kamil dostlar 10 dakika mola sonrası direk 9 km lik offroad'a girerler durma yapmadan devam ederek istanbul bulvar yoluna varırlar yalnız burada ister iseler aydos güneyi ya da direk pendik sahil yaparlar ,,

1- adem dualı-26 jant
2- atom kamil-26 jant
3- erkan közen 28 jant
4- m .atay 28 jant ,,,

b takım,,

1- adem demir
2- kudret -arka takım kaptanı ,,

b takımda yardımlaşma kesin olacaktır ,yolu bilmeyenler var onlara yardımcı olacağım ,dudullu'da adem demiri alacağız birde erkanı evet saat 09.00 orada olurlar biz en geç 09.15 de orada olacağız ,
temposu düşük olan dostum ile beraber onun temposunda gideceğim, önde o olacak, şile rampalarında önde o olacak ,evet bu nedenle tempom düşecek önemli olan benim değil ,diğer dostlarımın performanslarının artmasına yardımcı olmaktır,,

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Kudret Abi,
A-B takımı olarak ayırdığın performansın tarihi tam olarak ne zaman oluyor?
Eğer 15 Eylül ise, B grubuna beni de ilave edebilir misin? :)

B

BF Okuru

Misafir
15 eylül saat 08.30 bostancı çıkış.

a- b grub

a -grup süratli sürecek mola yok ilk 54 km de şile rampaları ve kömürlük girişi bıçkıdere ve kurtdoğmuş offroad girişi mola 10 dakika erkan ve m .atay dostlar göçbeyline oradanda istanbul bulvar yoluna ve direk pendik sahilden bostancı yaparlar ,yol bisikletine uygun olmayan tek yer sıkıştırılmış mıcır asfalt olan bıçkıdere çıkışı ama daha önce erkan oradan gitti o kadar kötü sayılmaz,,,evet adem dualı ve kamil dostlar 10 dakika mola sonrası direk 9 km lik offroad'a girerler durma yapmadan devam ederek istanbul bulvar yoluna varırlar yalnız burada ister iseler aydos güneyi ya da direk pendik sahil yaparlar ,,

1- adem dualı-26 jant
2- atom kamil-26 jant
3- erkan közen 28 jant
4- m .atay 28 jant ,,,

b takım,,

1- adem demir
2- kudret -arka takım kaptanı ,,
3- sefa,

b takımda yardımlaşma kesin olacaktır ,yolu bilmeyenler var onlara yardımcı olacağım ,dudullu'da adem demiri alacağız birde erkanı evet saat 09.00 orada olurlar biz en geç 09.15 de orada olacağız ,
önemli olan benim değil ,diğer dostlarımın performanslarının artmasına yardımcı olmaktır,,

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/405963_580903701942208_801531940_n.jpg

bıçkıdereden sonra gelen sıkı eğimler,,

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/3589_581088735257038_1683449275_n.jpg

bıçkıdereden sonra gelen eğimler,,

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/936398_581089408590304_1629484096_n.jpg

taşdelen su dolum tesisine iniş ,,

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1013056_605067802859131_1663334659_n.jpg

kurtdoğmuş offroad girişi karşıki yol,,

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/254218_216488031717112_4066501_n.jpg

dudullu kavşak saat 09.00 da orada adem demir ve erkan közen ekibi bekleyecek..

rotaları güncelleme..

(link)

ilk 54 km tempo......

hudut caddesi buluşma yeri....b noktası,,,

(link)

aydos cafe son...

(link)

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1005273_605077536191491_18346989_n.jpg

evet burada eğim fazla,,bu yola gelmeden hemen yanda diğer bi yol daha var orada dik ama bura daha dik ve kıvrımlı bundan uzun olan derin yarıklı bi rampa daha var ,,

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1010737_605072696191975_1371121857_n.jpg

evet karşıdaki rampa bizi bekleyecek,,yolda taşlar çoktur irili ufaklı, mtb burada konuşur cyclo cross 700 x 32 uçar ama genede sürücüye bakar ,bura tam anlamı ile sıkı bir adrenalin yeridir,inişler vardır inişlerde derin yarıklar vardır ,yarığa yandan girilirse bisiklet havada uçar,evet buraya 54 km sonra geleceğiz ve şile rampalarını alarak ayrıca sıkıştırılmış mıcır asfalt yolu bıçkıdereden sonra alacağız yorgun olunacak bu yolda çok dikkat etmek gerekecek iş zordur,,