Reklam

Bu bölümde, forumdaki reklam yerleşimleriyle ilgili detaylı bilgiler paylaşılmaktadır. Reklam vermek isterseniz, bu bölümden gerekli incelemeyi yapabilirsiniz.

En üst kısım

En üst kısımda her sayfada çıkan 468x60 ebatlarında yatay reklam alanıdır. Ekran görüntüsüne tıklayarak alanı inceleyebilirsiniz. En üst kısım
Buraya reklam vermeniz durumunda ana sayfada göz önünde etkin bir şekilde çalışacaktır.

Ana gövde

Forum ana sayfasının üst kısmına ait 728x90 ebatlı yatay reklam alanıdır. Ekran görüntüsüne tıklayarak alanı inceleyebilirsiniz. Ana gövde
Buraya reklam vermeniz durumunda reklamınız göz önünde etkin bir şekilde çalışacaktır.

Sağ kolon

Ana sayfadaki sağ kolon bölümüne ait 250x250 ebatlı kare reklam alanıdır. Ekran görüntüsüne tıklayarak alanı inceleyebilirsiniz. Sağ kolon
Buraya reklam vermeniz durumunda reklamınız göz önünde etkin bir şekilde çalışacaktır.

Başlık listesi

Forumda konuların paylaşılınca tek tek listelendiği kategori bölümü reklamlarıdır. Sadece bu sayfada gösterilir ve 2 farklı kısım mevcuttur. Birisi üst gövdedeki 728x90 boyutta yatay banner reklam, diğeri de metin reklam alanıdır. İster banner olarak isterseniz metin olarak öne çıkan başlık şeklinde reklam verebilirsiniz. Bu kısımlara reklam vermeniz durumunda reklamınız etkin bir şekilde çalışacaktır. Ekran görüntülerine tıklayarak alanları inceleyebilirsiniz. Mobil cihazlarda da gösterimi sağlanmaktadır.
Başlık listesi Başlık listesi öne çıkan

Mesaj alanları

Forumdaki başlıklara yazılan mesajlar bölümüne ait reklam alanlarıdır. Toplamda en üst kısım, mesaj içi, mesaj altı ve son mesaj içi olmak üzere 4 adet reklam alanı mevcuttur. Başlıklar sitemizin en sık ziyaret edilen kısımlarıdır ve bu kısımlara reklam vermeniz durumunda reklamınız etkin bir şekilde çalışacaktır. Ekran görüntülerine tıklayarak alanları inceleyebilirsiniz. Mobil cihazlarda da gösterimi sağlanmaktadır.
Mesaj alanları en üst Mesaj alanları ilk Mesaj alanları alt Mesaj alanları son

Bildirim gönderimi

Tek seferde tüm üyelerimize sadece onlara özel olarak direkt onlara ulaşacak şekilde bildirim tipi reklam opsiyonudur. Bu şekilde 90.000'den fazla üyemize tek seferde dilediğiniz gibi ister metin açıklamalı, ister ufak grafik - banner dahilinde dilediğin bir siteye, sosyal medya hesabına link yani bağlantılı veya sadece tanıtımınızı yapacak bildirim yollanabilir. Aşağıda ekran görüntülerine bakarak, bu işlemlerin üyelerimize nasıl geldiğine bakabilirsiniz. Mobil cihazlar için de geçerlidir.
Bildirimle reklam Bildirimle reklam menü
Buraya, buraya ve buraya tıklayarak daha yakından bakabilirsiniz.

Sosyal medya reklamı

Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımız aktif olarak faaliyette, epeyce kitle tarafından takip edilmekte ve kullanılmaktadır. Bir başka reklam seçeneği olarak sosyal medya hesaplarımızdan da bunu yapmaktayız. Dilerseniz, duyuru bazında reklam, tanıtım ve haber gibi içeriklerinizin reklamlarınızı sosyal medya hesaplarımızda yapabiliriz. Aşağıda sıralı olarak bahsedilmiştir.
Facebook sayfamız epey kalabalık bir kitle tarafından takip edilmektedir ve bu sayfamızda söz konusu olan reklamlarınızın aylık, haftalık veya günlük bazında yayımlanması paylaşılması mümkündür.
Twitter sayfamız epey kalabalık bir kitle tarafından takip edilmektedir ve bu sayfamızda söz konusu olan reklamlarınızın aylık, haftalık veya günlük bazında kısa bir gönderi halinde paylaşılması da mümkündür.
Instagram sayfamız da epey kalabalık bir kitle tarafından takip edilmektedir ve ilgili Instagram hesabımızda da reklamlarınızın aylık, haftalık veya günlük bazında gönderi olarak paylaşılması mümkündür.

Sponsorluk

Bisiklet Forum'a 3, 6 veya 12 aylık olarak sponsor olunabilir. Sponsor olacak olan kişi, firma ve benzeri kurumlar, forumun %49 hissesine sahip olurlar. İş bu %49 hisse ile birlikte, forumun birçok kısmında hak ve söz sahibi olurlar. Bunlara birtakım örnek vermek gerekirse eğer aşağıda kısaca sıralanmıştır.
Forumda sponsora özel bir kategori açılabilir. Facebook ve Twitter sayfalarımızda sponsorla ilgili çeşitli paylaşımlar yapılabilir. Açılacak olan kategoride veya diğer kategorilerde sponsora özel konular açılabilir. Sponsor yetkilileri forumda da yetkili olabilir ve kendilerine ayrılan bölümlerde çalışabilir. Forumun serbest ve boş kısımlarına sponsorun istediği şekilde reklam birimleri yerleştirilebilir. Üyelere sponsor adına özel haberler ve kampanyalar bildirim halinde duyuru olarak gönderilebilir.
Üstte belirttiğimiz sıralama, sponsor olduktan sonra yapılabilecek şeyleri içermektedir. Koşullarsa; sponsorluk süresince ücretlendirmede bir değişiklik yapılamaz. Anlaşma sonrasında belirtilen süreler bitmeden sponsorluk iptal edilemez. Sponsor forumun yalnızca %49 hissesine sahip olabilir ve fazlasını talep edemez. Sponsor kendi yaptığı iş dışında başka bir işi foruma karıştıramaz ve bununla ilgili taleplerde bulunamaz.
Sponsorluk konusu, yukarıda belirttiğimiz şekilde olmaktadır. Bisiklet Forum'a şimdi sponsor olmak için, info(at)bisikletforum.com isimli e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilir veya buraya tıklayarak, site içi iletişim formundan da bize yazabilirsiniz.