'' 8 eylül bıçkıdere-kurtdoğmuş offroad performans turudur''

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Zaten ilerleyen dönemlerde sabit amortisör ve dropbar gidon takviyesi yapmayı düşünüyorum (belki frenleri de V'ye çeviririm) ama bunun ağırlık bazında bana ne kadar fayda sağlayabileceğini pek kestiremiyorum açıkçası. İkinci bir bisiklet almaya kalksam, yer sıkıntısı var. İki ucu pis değnek misali bir durum.

Ama dün kendi sınırlarım ve eksik olduğum noktalar konusunda pek çok şey öğrendim, sırf bu açıdan bile benim için çok iyi bir tur oldu bu.

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@Sefa.

çok doğru saptama zoru görmek sahada ,en azından bi hafiflikte olsa kardır ,evet 11 kilo ideal olurda tabi para ,,

Erkan Közen

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Bisiklet
Cube
@Kudret Kurtcebe
almayı düşünüyorum ama paranın gözü kör olsun
alırsam focus alırım ama aynakolda 50 diş yok 46 var onun yerine 50 diş aynakol taktırmak lazım

B

BF Okuru

Misafir
@Erkan Közen

erkan takılıyor 50 diş zamanla olacak para biriktir, kıs harcamalarından, altındakini okut 2000 liraya gelirsin iş biter o vakit ,
bence ucuz cyclo lar var,
ben karbon gövdeye cila çektireceğim 60 kağıt ikinci elden satacağım sadece kadroyu 1000 yurodan satmayı düşünüyorum ,
ve 2700 lira eder cyclo cross un parası çıktı bile...

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
dünkü çamur deryasından sonra...
ama adamın garipsememesi abi hep getiriyorlar demesi ilginç oldu asıl benim için

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1237094_10151840989628966_510170942_n.jpg

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Çağrı, nereye uğradın bunun için? Ben daha benimkine dokunamadım bile. :D

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@Sefa.

bağdat caddesinin sonuna doğru bir opet var. northsheild'ı biraz geçtikten sonra. shell'den önce. orası. gayet te güzel yıkadılar valla.
tam olarak 40.975066,29.052196

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
bu arada dünkü halini de sefa'nın objektifinden koyalım. 110. km civarı çekilmiş yorgun ama gururlu fotoğrafım :D

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1236774_10151837847698966_1818506768_n.jpg

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Specialized
Cagri , iyi olmus simdi hafifce wd 40 gec ama cok degil arkasindan ince yag mekanik aksama ok.) Zincirinide linkten ayir 1/2 mazotta dinlendir sonra dis fircasiyla fircala.Zincir candır.)) Rubleyede mazotlu bezle inceden aralara girerek temizle.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@M.atay

abi bu dediklerinin hiç biri yok ki bende. yıkattıktan sonra doğru aldığım yere gittim çok yakın zaten. yıkattım yağlamak gerekir mi dedim. bişey olmaz zincirin daha yeni diyip yolladılar :S

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Specialized
Daha yeni olabilir ama sen genede hiç olmaz ise ince yağla (yapı marketlerde satılır) zincir bakımını yap .Bu işin ilacı mazottur.

B

BF Okuru

Misafir
atay dost ,
doğru söyler bakım şarttır ,,bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur bisikletlere ehemmiyet göstereceğiz,,bizi o kadar taşıyorlar bi nevi atlarımız,,,:)
evet pazar günki olay bizide vurdu offroadda evde su ısıttım ve ayna kola döktüm artı rubleye sonra bi güzel soğuk su ile yıkandı ,kuruladım zinciri evet ben rubleye würth sıkıyorum ayna kolada ve 10 dakika beklerim sonra adam akıllı ova ova temizlerim rubleyi ve ayna kolu zinciri web lube ile yağlarım fazla değil zati ayna kol bitik zincir bitik ruble bitik yuro olursa 2.7 işimiz zor valla slx uçmuş gitmiş sram rublede öyle zincir 60 milyon deore xt parçalar artık uçtu ,,,