Kullanım koşulları

1- Bu mecrada Türkçe dil ve yazım kurallarına dikkat edilmelidir.

2- Geçici e-posta servisleriyle üye olmamalısınız. Bu tip e-posta servisleriyle kayıt olanlar tespit edildiklerinde üyelikleri onay moduna alınır ve bu durumu düzeltmeden üyeliklerini kullanamazlar. Ayrıca ikinci (çoklu) üyelik kullanılamaz. Sürekli yeni hesaplar açmak, ilk hesaba kadar etkileşime girerek hepsinin yaptırıma maruz kalmasına sebep olur.

3- Herhangi bir konu paylaşırken içeriğin tamamı paylaşılmalıdır. İçeriğin bir kısmını yazıp sonrasına 'devamı için tıklayın' şeklinde bağlantı verilmemelidir. İlgili içeriğin tamamını yazıp en alta kaynak olarak link yani bağlantı verebilirsiniz. Bu kurala uymayanların konusu kaldırılıp ceza puanı uygulanabilir veya forumdan uzaklaştırılabilir.

4- Hiçbir şekilde ilan, konu ve mesaj kayıtlarını silmiyoruz. Bu işlemler veritabanımıza ve foruma zarar vermektedir ve olası bir hukuki durumlar için saklı tutulmaktadır. Bu yüzden bu tarz tekliflerde bulunmayınız. Sitemize kayıt olmadan önce bu koşulu unutmamalısınız.

5- 5651 sayılı kanun'un 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre içeriklerden, o içerikleri paylaşan üyeler sorumludur. Bu sebeple halka açık bir şekilde paylaştığınız yazılardan dolayı sorumluluk kabul etmediğimizi unutmayınız.

6- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını veya uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri çiğneyen yazılar paylaşılmamalıdır. Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları da buna dahildir.

7- Topluluklar veya etnik köken hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılmamalıdır. Tehdit edici, hakaret ve küfür içeren, nefret dolu, siyasi ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar gönderilmemelidir. Din, dil, ırk ayrımına yönelik yazılar gönderilmemeli, materyaller kullanılmamalı, insanları küçümser şekilde alaycı ve dalga geçici davranışlardan bu mecrada uzak durulmalıdır.

8- Sürekli kendi sitesinin reklamını yapacak şekilde veya başka bir amaçla reklam içerikli konular açılmamalı, böyle tür içerikler paylaşılmamalıdır. Ayrıca, para kazanmak için kısaltılmış linkler kullanmak, backlink kazanmak için konu açmak ve mesajlar yazılmamalıdır. Bunu yapanlar, kendilerini uyarmaksızın süreli uzaklaştırma cezası verilebilir. Davranışın tekrarı halinde ise, hesabı kapatılabilir.

9- Eğer paylaştığınız içerik sizin tarafınızdan üretilmediyse, kendi sitenizi kaynak olarak belirtmeyiniz. Bu bir bilgi paylaşmaktan çok reklam yapmaya gireceğinden dolayı, paylaştığınız bu içerikte kaynak olarak sadece içerik üreticisi verilmelidir.

10- Hertürlü telif hakkına sahip içeriği, ürünü paylaşmak veya tanıtımı yapılmamalıdır. Paylaşanlar uyarılmaksızın uzaklaştırma cezası alabilirler. Ayrıca, ticari kaygı güden mesajlarda crack, mp3, warez, hack, adult, pornografik benzeri sitelerin tanıtımı ve ticareti asla yapılmamalıdır.

11- Konulara sırf mesaj yazmış olmak için "Paylaşım için teşekkürler, sağol, süper bir konu sağolasın, nokta, ." vb. gibi mesajlar yazılmamalıdır. Site okurlarına hiçbir katkısı olmayan bu tip mesajlar tespit edildiğinde ve denk gelindiğinde silinir ve mesajı atan kişi belli süreliğine uzaklaştırılabilir.

*Kullanım sözleşmesinin güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı her zaman saklıdır.

Yeni maddeler eklendiği tarihten itibaren yürürlüğe girer ve bu kuralları üye olan herkes kabul etmiş sayılır.