"kış sezonu hafta içi ve hafta sonu antreman turları çalışma topiği"

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hourly6AM12 Noon6PM12 Midnight
Sıcaklık | Çiğ Noktası8 | 59 | 78 | 78 | 7
Rüzgar25 km/h Kuzey19 km/h KKD21 km/h Kuzey13 km/h Kuzey

@Sinan Çakır

o.k sinan rüzgarda artma var akşama doğru, gerçi tur esnasında 19 km kuzey
sabah 25 km kuzeyden şile rampalarında yandan vuracak bazen önden .

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sinan Çakır

sinan sen kerim ile rüzgara karşı tempo başlatın ikili savunma şekli fazla sola kaçmadan kamyonlara dikkat ,yalnız dikkat et gene senin şeker geçen sefer düşmüş idi seni göçbeyli köyünün içinde finale 50 metre kala yakaladım
şimdi bugün sen çok dikkat edecen, kerimin temposu rampada hızlanınca ona ayar çekeyim derken sen gümleme ,kendi ayarın önemli gaza gelme ,ben ferdi çalışma yapacağım ,
şimdi sabah fazla 25 km bu da benim şile rampalarını yavaş almam demek düz yolda yavaş gideceğiz demek kömürlükten sonra karşıdan 25 km yiyeceğiz ta bıçkıdereye kadar bu da resmen bizi yorabilir onun için bu gün dikkat durumu anca darlıktan sonra sol yandan vuracak rüzgar hızı 19 km ye düşecek gidişte hıza ayar çekilsin darlıktan sonra gelecek olan rampalara hazırlıklı olalım ve konsantrasyon tam olsun ora çok önemli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
helal olsun sinan valla iyi yakaladın beni
evet ben ne demiştim 3 saat 30 dakika ama 5 dakika rötor yaptım,
evet güzergahımız biliyorsun dudullu- bıçkıdere-darlık-mundarlı-ovacık ve göçbeyli idi
evet 70.7 km idi
şimdi sabah senin teker azizlik yaptı dudulluda ben aport yaptım 08.35 de ve saat tam 12.10 da göçbeyliye girdim
sen yoktun herhalde dedim formula tarafından gitti ovacık köyünden sonra sağa dönülüyor idi 100 metre sonra sağa giren bi yol var idi ora göçbeyliye gider ,
diğer soldan giden geniş yol formulaya bağlanır ama ben bitişi göçbeylide yaptım iki tane orelet içtim bu arada hiç üşümedim ,
evet gördün olayı bura gene olacak ve hatta artık dudullu-göçbeyli bitti artık etap 2 yani dudullu -darlık
yalnız benim arka sayfada verdiğim o toprak rampaya raslamayadık çünki ora tekeden sonra idi ,sonta hatırladım ve böylelikle bela rampalardan yırttık ,
evet 40 dakika sonra başladın ve beni darlık taraflarında yakaladın valla iyi yakaladın
bu arada oruçoğlu köyünün rampasında hep ayakta çıktım o neydi yahu darlıktan sonra pek o kadarda dik eğimler yok idi mundarlıdan sonra ovacık köyü arasında 13 eğimler yok idi,ama mesafe fazla tabi

evet hesap yapayım ,bura 70.7 km idi
3 saat 35 dakika rampalar ile boğuştum pedal kesmedik ,
3 +35/60=3.583
70.7/3.583=19.73 ortalama yani 20 e yakın
kısa mesafede dudullu-göçbeyli hattında 50 km boyunca ortalama daha yüksek idi ama bura 70.7 demekki mesafe uzadıkça ortalama düşüyor

(link)

evet bu yolu ilk kez gittim

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu nasıl bi gündü be abi havanın kasvetli olmasındanmı ne nazara geldik yılı enteresan kapadık :) gece uykum bölündüğü için sabah kalkamadım tam 10 da çıkış yaptım direk göçbeyli yapim dedim orda denk geliriz diye sonra 13 eğimlere geldim kafam esti bi orman yoluna girdim abi 6 km arazi yapıp su deposundan önce bi yerden çıktım 12:45 de göçbeyliye geldim köpeklerle uğraşa uğraşa bidaha göçbeyliye girmem bıktım valla :) sonra sinan aradı 2 km kala tekeri patlamış yaması bitmiş ona yardıma gittim geldik kahveye birer oralet içtik çıkana kadar 2 oldu sonra abi sinanın tekerde cam kalmış meğersem, yolda 3 patlak daha yalama olduk 4 de eve vardık ve kasvetli gün bitti sonunda :)

• Beğen
Tepkiler: Erkan Közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kerim A.

kaçak seni :) kerim saat 12.10 da kahvede idim siz yoktunuz daha önce çıktınız herhalde sinan hangi yoldan gitti bilmiyorum darlık taraflarında yakaladı sonra önden bastı, saatlerden eminmisin, ben saat 12.10 da göçbeylide idim kahvede yoktunuz sonra saat 12.40 da harekete geçtim

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

abi ben tam 12:45 de kahvenin yanındaydım senin bisikleti göremedim içeri girmedim bende sonra sinana yardıma gittim heralde sen o arada kaçmışsın sinan seni geçtikten sonra yolu uzatmış heralde sen erken geldine göre :)

• Beğen
Tepkiler: Erkan Közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kerim A.

tamam şimdi anlaşıldı 5 dakika sonra sen gelmişşin ben 12.10 dan 12.40 a kadar kahvede idim
yarım saat mola yaptım ben çıkmışım siz gelmişşiniz neyse sağlık olsun
kesin bu etabı havalar iyi olunca yapacağız
yalnız burada o bıçkıdereden sonra gelen acaip eğimler yok ,
bura bence daha kolay ,ama mesafe fazla köpek felanda yok burada
bu gün karşı istikametten 4 adet yol bisikletçisi ile selamlaştık forumdan değil bu adamlar ama sıkı basıyorlar idi..

(link)
kerim bu yolu ilk kez gittim süper kafa dinledim bi tane araç yoktu yahu,,

(link)

evet bura artık anadolu performansın demirbaş hattıdır ,,:):in::alkis:

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kesinlikle abi artık darlık üzerinden gideriz göçbeyliden ve köpeklerden bıkkınlık geldi,, ne gündü abi ya bende daldım ormana kuş sesi bile yok sessizzz on nummara :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
70.7 km pedal basacağız
evet 19.73 ortalamam -3 saat 35 dakika pedal kesilmedi
yalnız ayakta çıkarak bu gün bütün rampaları devirdim ve vakit kazandım çıkışta 5 adet şile rampasını oturarak yavaş çıktım zati sinana dedim yavaş başlayacağım diye yolun 8 km sini bilmiyor idim buradaki rampaları ,
ama burada rampa rumpa hikaye
nerde bıçkıderenin 13 eğimleri ,rampa var ama 13 eğim değil ,
sadece ciddi rampa oruçoğlu köyünün içinde var çıkışına doğru .

(link)

Erkan Közen

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Bisiklet
Cube
@Kudret Kurtcebe

kudret abi turu kazasız belasız tamamladınız sevindim haftaya pazar hava iyi olursa gideriz