Sigara içmek performansı arttırır mı?

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhabalar ben geldim :) 17 yıl sigara içtikten sonra bugün itibariyle tam 11 ay 28 gündür sigara içmiyorum. bundan önce defalarca denedim bırakmayı. her geri başladığımda "olsun bu da bir şeydir , bir dahaki sefere dedim" hiç bu kadar uzun sürmemişti ve kendimden emin olmamıştım. ben eşim ve kayın biraderim koşuya çıktık aynı mesafeyi koşmamıza rağmen ben yığıldım eve gelince. ciğerler ötüyordu resmen :) şakasına bırakacağım ben bu pisliği dedim. kayın birader "bir ay içme 2,5kg protein tozu sana dedi. hem de optimum..." :) bu da ayrı bir gaz oldu bana tabi. ama asıl etken spor yaparken ki tıkanışlarım oldu.ilk hafta cehennem haftasıydı. sonraki 3 ay da zor oldu çünkü eşim de içiyordu. onun da bırakmasıyla iyice rahatladım. şimdi çok nadiren kokusu hoş gelir burnuma o kadar. kalorilerime dikkat ettiğim için kilo almadım. nefesim çok açıldı. ağzımda kötü bir tat yok artık. iyi ki diyorum. işaret parmağım bembeyaz olur ve uyuşurdu. artık olmuyor. daha bilmediğim ama etkisini gördüğüm sayısız faydası oldu bana. herkese kısmet olur inşallah. her şey çok güzel olacak göreceksiniz :)
;)

"sigarayı bıraktım" uygulamasını indirin mutlaka oradaki sayacı sıfırlamamak adına bir nefes bile içemedim. canım çok çekti ama sayaca baktım. 5 ay olmuş yazık etme diyerek kendime gaz verdim. şu an hiç canım çekmiyor.

Scudo

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
Sigaranın sağlığa hiç bir etkisi olmaz olamazda böyle yazılara aldanmayın lanet gitsin sigaraya sağlığınızı koruyun hele ki sporcu adamın sigarayla hiç işi olmamalı.

Tolga67

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Tolga67
Sigara konusu çok sıkıntılı bir konu, özellikle beslenmeyle ilgili gıda ve ilaç endüstrisinin kendisini bazı konularda aklaması için biçilmiş bir kaftan olduğunu düşünüyorum sigaranın.

Sigara kanser yaparmış peki ne zaman? İşlenmiş gıdalar kanser yapmazmış peki ne zamana kadar? Sigarayı içen kişiler yarın kanser olmadığına göre işlenmiş gıdaların bugün yenmiş olması da yarın kanser yapmayacaktır. Bu duruma göre sigaranın kanser yaptığını söyleyen "bilim" işlenmiş gıdaların veya uzun süreli kullanılan ilaçların 10 yılda 15 yılda kanser yapmayacağının garantisini verebiliyor mu? Yok veremiyorsa o zaman kanserlerin çoğu kez sigaraya bağlı olduğuna nasıl kanaat getiriyorlar?

Yanlış anlaşılmasın amacım sigara güzelemesi değildir, kendim kullanmıyorum bıraktım, sizde kullanmayın kullanıyorsanız da bırakın, ancak sigara'nın çoğu konularda bilinçli olarak kurban edildiği gerçeğini de söylemek gerekiyor kanımca. Kişi'nin katil olması her cinayeti onun işlediği anlamına gelmez.

Doğanay07

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Doğanay Ç.
Bisiklet
Mosso
Sigara içmenin faydasını hastanede yatan koah hastalarına sorabilirsiniz.

Kanserin oluşum mekanizmasıni bilmeden kulaktan dolma bilgilerle nelerin zararlı olup olmadığını bilmek imkansızdır.

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tolga67
bilim böyle bir şey değil. siz bir an önce teşhis koymak isteyen doktorlarla bilimi karıştırmışsınız. bir insan gdo lu gıda yiyor ve sigara da içiyor. bunun kanser nedenine doktor alelacele sigara dese dahi bilim bunun nedenini elindeki teknolojinin ulaştığı ölçüde bilir bulur. velev ki sigara günah keçisi ilan ediliyor diyelim ne kaybederiz? biz zaten katkılı gıdaların paketli sentetik ürünleri masum göstermiyoruz ki. tüm kötülüğü sigaraya yüklemiyor bilim. çok klişe bir söz vardır. dedem 90 yaşına kadar içti bir şey olmadı. ben bunu diyene diyorum ki "aferin dedene sen de iç" çünkü bu insan bilime tepkilidir. öğrenmeye araştırmaya kapalı , olumsuz eleştirel bir bakış açısına sahiptir.

Tolga67

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Tolga67
@Hsynozky

Yukarıda "bilim" yazmışım bilim yazmamışım tıp'da sonuçta bir bilim dalıdır. Sigara'nın günah keçisi ilan edilmesindeki mevzu, gıda ve ilaç endüstrisinin sigarayı kendisini aklayıcı bir araç haline getirmiş olmasında. Tüm mevzu budur, ayrıca birçok "bilimsel" denilen makaleyi ilaç ve gıda endüstisinin finanse ettiğide biliniyor. Sigara'nın üzerinde sağlığa zararlı yazıyor, işlenmiş gıdaların, raf ömrü uzatılmış gıdaların üzerinde sağlığa zararlı diye bir uyarı var mı? Hayır aksine endüstri tarafından sağlığa faydaları konusunda reklamlar yapılıyor ve bu reklamlar tv'de gerek gençler gerek çocuklar kullanılarak yapılıyor, yani o kadar da ucuz ve sığ değil bu mevzu sizin "bilim" dediğiniz şeyi de çoğu kez bu adamlar finanse ediyor.

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
50 km bisiklet üzerinde durmadan tırmanacağım diye kanser olarak mı öleyim? Çok saçma.

• Beğen
Tepkiler: Hsynozky

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Neyi tartışıyorsunuz ki? En başta leş gibi kokuyor ?. İçmeyin. Lütfen içmeyin.

Arkockutay

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Kutay
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Performansı azaltacagini dusunuyorum. Cunku icinde performansi artiracak 2 3 madde varsa azaltacak 1000 madde vardır. O 2 3 maddeyi disardan saglarsaniz hem sagliginizdan olmamis olursunuz hem bagimlilik gibi bir derdiniz olmaz hem de daha ucuza halledersiniz en iyisi de ölme ihtimaliniz azalır ?

• Beğen
Tepkiler: efaruk ve Scutoid

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yani ilk başta performansı artırması olasılığı olsa bile içinize çektiğiniz dumanın akciğer içindeki alveolleri tıkayarak kişinin rahat nefes almasını engeller ve bir sporcu ne kadar iyi nefes alırsa o kadar kanına oksijen karışır ve kaslar okadar hızlı çalışır yani sigaranın diğer zararlarını hiç sanmıyorum bile mesela kan akışını yavaşlatma özelliğide var ve kan yavaş akarsa kaslara oksijen ve besin gitmez ve yine kaslar yeterince iyi çalışamaz bence sigaranın performansı arttırdığı yalanını şirketler daha çok para kazansın diye bağzı bilim adamlarına para verip şirketlerin aleyhine araştırma yapmaları sonucu böyle bir şey ortaya çıkmıştır

Darth_cyclist

Aktif Üye
Tepki
133
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@hgercek
Zenciler de pek etkili değil sanırım bu sigara:D:D

• Beğen
Tepkiler: notforheaven

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar sigarayı 18 yaş 25 yıldır içiyorum, bırakın rampayı ,düz yolda nefes nefese kalıyorum bazen inşallah bisikletle beraber bu illet tende kurtulurum, bisiklete başlayalı da 15 gün oldu yaklaşık ,sonuç harika bacaklarımdaki tıkırtılar azaldı . Forumda fırsat buldukça yazılarınızı takip ediyorum ve güzel bir konuya değinmişsiniz. Sigara tutsaklıktan başka bir şey değil.Sigara içmek peki performansı arttırır mı? Kesinlikle hayır.Şu yazdıklarımı yazarken bile sigara içiyorum beynim bile şaşkın nasıl SİGARAYA HAYIRRR diyeceğime....

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
18 yıl tekele hizmet verdim bırakalı 1 yıl oldu kötü etkisi hala sürüyor Olumlu bir yanını görmedim. Sigarayı bıraktığım için daha verimli bisiklet sürüyorum.Lütfen milletin kafasını bulandırmayın içmeyin içirtmeyin.Bu başlığı görmek istemiyorum

clavary

Üye
Tepki
1
İsim
Enes
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Günde içilen her dal %1 performans artırıyor, 10 tane iç %10 performans artışı?

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
379
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sigaranın tek işe yaradığı bir şey var külünü tükürükleyip siğile sürünce geçiriyor :ssrtcbya:

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur