Sigara içmek performansı arttırır mı?

Scudo
T

ttncu

Misafir
@Aerocycle
Hmmm, peki etkisi ne kadar sürüyor. Şunun için soruyorum, yaz tatilini bu şekişde bir antrenman ile geçirip, yıl içinde performans ve odaklanma artışı sağlanabilir mi diye merak ediyorum.

Aerocycle

Eski sporcu, Yeni performanscı
Tepki
127
İsim
Murat
Bisiklet
Corratec
etkisi yaklaşık 15-20 gün falan sürüyordu.

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Gurkan S.

Bayağı Üye
Tepki
319
İsim
Gürkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
10 yıl içtim. Bırakalı 1 aydan fazla olacak neredeyse. Keşke daha önce bıraksaymışım.
Tek bir yararını görmedim. Aksine maddi ve manevi zarar. Başlamayın.
Böyle saçma şeylere de inanmayın.

hasanmustafa

Aktif Üye
Tepki
128
İsim
Hasan
Bisiklet
Ümit
sigaranın faydası olsa bile başlamayın kullanmayın.
Sigaranın sebep olduğu hastalıklar ya yaşam kalitenizi düşürür ya da
sevdiklerizle sizi birbirinizden ayırır. Yani öldürür.

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Arkadaşlar sigarayı bırakan üyelerden biri başlık açsa bu konuyla ilgili. Nasıl bıraktılar ne yaptılar, başarı hikayeleri, değişimler vb Bırakmayı düşünenler için örnek olur belki.

Sigarayı Bırakanlar Kulübü gibi bir isim falan mesela.
Güzel örnekleri yaymak iyidir.

• Beğen
Tepkiler: mazot

AnılDemir41

MounTain Bike
Tepki
172
İsim
Anıl
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben sigara kullanan bi bisikletçi olarak şunları söyleyebilirim. Sigara kullanmam beni bisiklet üzerinde çok fazla etkilemiyor fakat sigara bu bahsi geçen konuda yararlı diye (Ki yararlı olduğu da bi muallak) onca zararnı göz önüne almayın derim ben. Düşünmenize bile değmez.

• Beğen
Tepkiler: sspl

JealioN

Sosyalist
Tepki
189
İsim
Aytaç
Bisiklet
Dahon
Ocak 2004'te basladim sigaraya, Ocak 2014'te biraktim. Neredeyse 3 yil olacak. Sigaranin bilimsel ne tur bi faydasi olursa olsun bana bir firt dahi kimse iciremez. Sabahlari kalktigimda ki o pis balgam yok artik, dunyanin en huzurlu olayi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Valla ben içiyorum alkolde içiyorum ama performansım çok iyi.

Not : Esrar kullanıyorum

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.749
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
ciğer kapasitesi düşüyor ne faydası olacak

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
40 yaşındayım 25 senedir bu lanet zıkımı içiyorum,sürekli bırakmak için teşebüs ediyorum,ama nafile en fazla 1 günü sinirli bir şekilde çıkarıyorum,kendimi motive etmeye çalışıyorum hiç bir işede yaramıyor,beyinde biticek diyen arkadaşlara katılmıyorum,bu iş beyinde felan bitmiyor,öyle bir esir alıyorki kurtulamıyorsun resmen,çok istiyorum bırakmayı ama bir türlü olmuyor,kimsye tavsiye etmem gerçekten lanet bir şey bu sigara,25 sene dile kolay günde 2 paketi rahat buluyor,resmen sömürüyorum,kurtulmayı çok istiyorum olmuyor,bisiklet ve sigara asla bağdaşmıyor,umarım bende kurtulrum,yine denicem,hiç olmasa deniyorum

• Beğen
Tepkiler: mazot

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Nenelerin güzel bir lafı var bununla ilgili... "Dumanını yel, parasını el alır." :p

Bırakmak isteyen bisikletseverlere bir öneri: Günde 1 paket içildiğini varsayarsak, 10 lira desek paketi ve 30 günden 300 lira yapar aylık. 1 yılda ise 3600 lira ... 3600 liraya orta-üst düzey bir bisiklet rahatlıkla alınabilir. Güzel bir motivasyon olabilir bu. 1 yıl içmeyince güzel bir bisiklet sahibi olmak...

Param çok bana bu hesap sökmez diyenlere ise verecek bir cevabım malesef ki yok. Tüttürmeye devam, e sonuçta tütün çiftçisi de kazanacak canım, ölsün mü adamlar. Onlar öleceğine siz ölün. :kptmya: :acpsnr::acpsnr::acpsnr:

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
38 yaşındayım, 22 sene içtim 8 aydır içmiyorum. Buradaki bir çok kişi gibi "nasıl bırakacam ben" diyenlerdendim ancak bıraktım. Bırakmamda 2 konu yardımcı oldu.
1- Oğlum her odaya girdiğinde pencereler tüm gün açık da olsa içeri sinen sigara kokusu. Düşünsenize ne hakkım var buna!! ve ben onun rol modeliyim! Ömrümü kısaltıp ve/veya kalitesini düşürüp onu yalnız bırakma korkusu
2- Büyükadaya en son bisikletle gidip pedal bastıktan hemen sonraki yokuşun tepesinde gözlerimin kararması, ciğerlerimin zorlanmaktan yırtılırcasına acıması ve nefes nefese kalmam.

Ada maceram harekete geçmemi sağladı ve 1 hafta sonra sabahleyin 2. sigaramı içtikten sonra bir daha sigaraya elimi sürmedim. İlk başlarda gün aşırı elektronik sigara içtim (lütfen o da zararlı demeyin burada konu sigarayı bırakmak) şimdi ise elektronik sigaradan nadiren kahve, içki veya canım çektiğinde bir kaç nefes çekiyorum.

Ne mi değişti?
- 8 aydır hiç nefes darlığı çekmedim
- 8 aydır hiç öksürmedim
- 8 aydır hiç uyku sorunu çekmedim
- ilk ay sonunda bisiklet km limitimi 35 km daha arttırdım.
- Yokuşları çıkar oldum. Ne gözlerim karardı, ne ciğerlerim acıdı ne de nefesim daraldı
- Cildim güzelleşti
- Ağız kokum bitti.
- 22 senedir "ulan bir gün ya kanser olursam" pişmanlığı ve endişesi bitti (kanser ve benzeri hastalıklara yakalanma riskim halen devam etmektedir. Öyle pat diye kurtulamazsınız riskten)
- Hayat kalitem arttı.

İstisnası yok bu işin gitgide kendinizi öldürüyorsunuz. Hırsızlık yaparken sırıtan ancak ensesinde el hissetti mi yalvaran tipler gibi olmayın. Sigara ile ilgili başınıza gelecek her türlü hastalık sonunda ölümü getirir. Pişmanlığınız da sizinle kalır.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Özetle sigara içmek, sigara üreticilerinin birçok performansını artırır. Burası net.

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
Yasım 43 ..gunde ıkı bucuk paket sıgara ıcıyorum en az ... ve bısıklete baslıyalı 2 sene oldu...nabzım ortalama 300 watt bastıgım parkurda ortalama 160 larda seyredıyor..en fazla 175 gordum...dınlenık nazıma bakmadım ama bı ara 60 lardeydı..ara verdım belkı yukselmıstır..Butun arkadasalr bu akdar sıgara ve alkole ragmen nasıl boyle suruyorsun, bı de bıraksan nolur dıyorlar ama belkı de bu makale dogrudur ...Sasırtıcı ama ))

ha keske bırakıbılsem ((( ıgrenc bı sey bır seyın sızı esır alması ve bak benı ıcersen keyfın yerıne gelır dedırtmesı ((

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
evet tabıı kı de ıcmesek konduyson daha ıyı olur sankı )) valla sıgarayı sondurup tararabya yokusuna dalıyorum ben allah ne verdıyse )) ama kandaki oksıyen mıktarının kendı normalıne donmesı bıle 15 dk alıyor (sıgara ıcenlerın normallerıne gore ) ama yapmamak lazım.. da ben bu ısı keyfım ıcın yapıyorum.. Su anda mesela bıram acık , sıgaram yanıyor )) Kardıyovaskuler yetenek dıye bır sey de var ... Ama sıgara gercekten berat bır sey..ben bu arada 30 yasımda basladım sıgaraya )) belkı onun bı etkısı vardır .. ))

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.768
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@İsmail ATALI

Doğuştan gelen bir özellik.