Whistle 1054v ve 10.230 gram :)

Atagün Elma

Forum Demirbaşı
Tepki
317
Bisiklet
Diğer
Maşa değişimi gerçekten yakışmış ve estetik durmuş ama şöyle bir durum var ki bisikletin mtb özelliğini yitirmiş.Amacın turlarda kullanacağın bir bisiklet oluşturmaksa uzun yollarda ideal olabilir...

• Beğen
Tepkiler: AHMET SAFA
Scudo
Tepki
34
Bisiklet
Sedona
bisiklet hafifliği çok iyiymis hayırlı olsun diyecem de 2007 tarihi var resimde yine hayırlı günlerde binme dilieğiyle

• Beğen

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
@sonEr´´

HOCAM ZAMANLA YAVAŞ YAVAŞ ONLARDA DEĞİŞİCEK...İLK AMACIMI GERÇEKLEŞTRDİM... ŞİMDİ AMACIM AKTARICILARIM VE KOLLARIM... SONRA AMOEBA SCUD BULURSAM GİDON BOĞAZ SELE BORUSU ORDANDA TAHMİN 500 GR KAZANİCAM BU KULLANAN BYTE ÇELİK....:in:

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Hayırlı olsun.Bisikletiniz güzel ve kaliteli.Değişimlerle daha da iyi hale gelmiş.Güle güle kullanın.

• Beğen

ömürcan güler

Aktif Üye
Tepki
25
Bence direkt olarak yol bisikleti alsaydınız. Düz maşa taktıktan sonra, slick lastik taktıktan sonra mtb'nin ne anlamı kaldı ? (yine de güle güle kullanın)

osman yalçın

Daimi Üye
Tepki
130
birde eski resmini koysaydınız güzel olurdu
Tebrikler güzel çalışma olmuş
MTB bisikler yol bisikleti olmuş.:)

• Beğen

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
@AHMET SAFA

Çelikmi :eek: :eek: :eek: :eek::D hocam aktarıcı ve kollardan pek fazla kazanamazsın zanımca .. jantlar , iç - dış lastiklerden epey ağırlık gider..Ama kullandığınız sistem 8li ve aynakolunuz 9lu uyumlu..8li zincir deore aynakolun dişlerini çabuk bozabilir birbirine uyuşmazlar...Diğer parçalardan önce 9lu sisteme geçerseniz bu pozisyonda daha faydalı olucaktır...Ruble olarak xtyi geri kalan parçalarıda kafanıza göre seçin derim...İyi forumlar..

• Beğen

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Düzgün yol yok diye yol bisikleti yerine mtb kadroya düz maşa ve ince lastik denemelerinin genellikle tekrar mtb donanıma kaydığı görülmekte.
İleride tarzınıza en uygun değişimler ile donanım maceranızın şu ankinden oldukça farklı olabileceğini tahmin ediyorum :)

Şu da bir gerçek ki malesef ülkemizde rahat ve güvenle ve de keyifle yol bisikletine binmek mümkün değil. Şehir içinde düz asfalt dediğiniz yollarda ek yerleri, mazgallar, asfalt kaymaları, asfalt toplanmaları, delikler ne arasanız var. Biraz şehir dışına çıktığınızda yollar aniden mıcırlı asfalt yola döner, sahil kesimine çıkarsınız yolları taş döşemişlerdir onlar da çökmeler sonucu arazi şartlarını aratmaz.

Yol bisikleti benim için sürüş tarzım ve verdiği keyif açısından dağ bisikletinden çok daha uygun olmasına rağmen, sadece yukarıda saydığım sebepler yüzünden almıyorum.

Keyifli sürüşler.

• Beğen

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
@ömürcan güler

Amaç zaten tur bisikleti yol bisikletine kolay kolay eşya koyamassınız eğer bir kampa gidecek iseniz... kii yol bisikletiyle her yolada giremessinz malum bir mıcırda patlama riski çoook... mtb bisikleti ayrı bir olay eğer mtb yapıcak olsaydım gider hidrolik frenli güzel bisiklet bakardım...(ama yinede sağolun)

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
@serkan bayazıt

yok yalnış anlaşılmasın makinamın tarihi ayarlı değil....

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
@sonEr´´

zincirim hg rublem ile aynakoluma uyum sağlıyorr.. rublem lx ama yinede teşekkür ederm...

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
@serkan bayazıt

hocam ben sigma 509 kullanıyorum gayet iyi kullanışlı vede uygunda...

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
@Berke ÖZTÜRKMEN

BENİMDE NORMAL OLARAK YOL BİSİKLETLERİ İLGİMİ ÇEKİYOR... AMA DEDİĞİMİZ GİBİ YOLLARIMIZ MTB PARKURU GİBİ... NİYETİM EN BAŞA OYDU AMA SAĞOLSUN ABİLERİM DAHA ÇOK MTB ALIP DÖNÜŞTÜRDÜKLERİ İÇİN BENİM DE YAPMAM GEREKİYORDU...
BOL PEDALLAR...

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
safa kardeş bizim gruptan bizler tur için mtb kadrosu tercih ediyoruz çünkü 28 jant hantal bir tur bisikletini tercih etmek mantıksız geliyor mtb yi modifiye etmek hem daha uygun fiyata oluyor hemde göze daha estetik geliyor tabi tercih meselesi yinede

• Beğen

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
@AHMET SAFA

9 lu sistemde 8 li kol kullanmadım ama 8 li sistemde bir süre 7 li kol kullanmıştım ve defalarca ayarlatmama rağmen ara viteslerde sorun yaşıyordum.Hafif sürtmeler yapıyordu ve aşırı şekilde sinir bozuyordu.Ben de en sonunda da 8 li kol alıp rahatlamıştım.Ama dediğiniz gibi çok iyi bir ayarlamayla sorun çözülebilir.
Saygılar.

• Beğen

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
@gokhan erdogan

ARKADAŞLAR O KADAR ÇOK LAFIN ARDINDAN KISACA ANLATIMI BUDUR...BAŞKA SÖZE GEREK YOK....