Türkiye'den Bosna Hersek'e Bisiklet Turu

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@yakubi Benim de oralari gezerken aklimda kalan yer karadağ idi. Doya doya gezemedim. Baska bir zaman orasiyla ilgili bir planiniz olursa ben de katlanirimla katilabilirim.

• Beğen
Tepkiler: yakubi
Scudo

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@Ferhat Karaca aynakol dişlisini küçülteceğim yakın zamanda. Su an yokuşlarda en kucuk vites normal 24 vitesli bir bisikletin 2 ye 2 performansina eşdeğer. Aynakol dislisini 53 ten 42 ye düşürdüğümde düz duvara bile tırmanırız :)

@yakubi çok isterim gerçekten. Özellikle arnavutlukta șkoder(ișkodra) karadagda kotor ve budva, hirvatistanda dubrovnik ve son durak mostar... inşaallah bunu yapacağım. Bu konuyu takip eden arkadaslardan da canı çekmiş olanlar varsa haberleşelim :)

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yakubi ayaklarına sağlık hocam. Benimi belkide birçoğumuzun hayalini gerçekleştirdin. Kıskanarak takip ettim başlığı.

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@yakubi Evet ben de katlanir almadan once çok korkanlardandim. Fakat çok dik yokuslar hariç gayet memnunum. Tabiki bir tur bisikleti konforu yok ama. Özgürlük alani beni kendisine hergun dahada hayran birakiyor. İstedigim yere istedigim zaman istedigim saatte gidebiliyorum. İnsaallah uzun bir zaman baska bisiklet düşünmüyorum. IMG_20160731_182207.jpg IMG_20160731_182230.jpg IMG_20160731_181228.jpg

xDodo

Üye
Tepki
35
İsim
Dorukcan
Bisiklet
Salcano
Güzel yazı ve tur olmuş gezmiş kadar olduk :) ve sondaki direkli bayrağı yaptığınızda birinin Türk değil misin niye o bayrağı astın demesini bekledim ilk ki gelmişte bi hovardinun teki demiş:D

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
Tebrik ederim sizi. hayalime teşvik edici bir başlık oldu. Umarım ben de gerçekleştirebilecek zamanı, cesareti bulabilirim. :)

• Beğen
Tepkiler: Groims ve yakubi

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@Ferhat Karaca 60 km civari en uzun turum. 2 ay oldu bisikleti alalı. Daha önce Carraro 224 vardi. Tabi uzun yolda ayni konforu vermiyor ama sehir içindeki kıvraklığı muhteşem. Cok kalabalik yerlerde bile zorlanmadan insanlarin yada arabalarin arasından geçebiliyor.

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
Saraybosna'da film festivali başlıyor bugün. Robert de Nero katılıyormuş. şehri dolaşırken yahudi mezarlığı gördüm ve bakmak istedim bi anda polisler hareketlendi durdurdular beni,bir tanesi sertleşmeye kalktı gitmiyorum deyince. Hasılı amerikalı yahudi oyuncu çıkıncaya kadar polislerle sürtüştük.
Köklerini unutmuyorlar. Robert de Nero Saraybosna'da yahudi mezarlığını ziyaret ediyor. Çok ilginç. Devlet başkanı gibi de korunuyor.
Neyse birkaç Saraybosna görüntüsü sizler için

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

image.jpeg

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yakubi Satranç oynayan insanlar. Şahane bir görüntü. Başka ülkelerden edindiğim deneyime dayanarak, kesin turnuva yapıyorlardır aralarında. O fotoğraf beni benden aldı.

Yurda döndünüz mü? Döndüyseniz. Hoş geldiniz.

• Beğen
Tepkiler: Santibag ve yakubi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@yakubi yollarda olmaya bu kadar alıştıktan sonra dönüşte bir burukluk olsa gerek? Uzun süre yollarda olacağınız nice turlara diyelim :harika:

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@Kerem Groims haklısın aralarında turnuva yapıyorlardı. Fakat inanılmaz çekişmeli ve hararetli, birbirleriyle atışarak, kendi kendilerine söylenerek oynuyorlardı. Zevkle köşeye çekilip hem izledim hem fotoğraf video çektim.
@BF Okuru Bosna'ya girdiğimden beri içimde o burukluğu taşıyorum. Daha uzun süreli tur yapanları ve bunu bizden daha esaslı yapanları düşünüyorum. Daha iyisi ve daha hakiki turlara odaklanınca kendi yaptığımızı hafif görebiliyoruz.

Türkiye'ye sabah giriş yaptık. Otobüsle İstanbul'dan memlekete hareket ettim.
Sabahın erken vaktinde beni İstanbul'da karşılayan dostum Ferhat Karaca'ya da burdan hasseten teşekkür ediyorum.
İnşallah daha nitelikli daha üst düzey turlarda görüşmek üzere.