Türkiye'den Bosna Hersek'e Bisiklet Turu

Scudo
Tepki
83
İsim
çağlar
@yakubi turunuzu okumak, takip etmek çok keyifliydi. İnsan hevesleniyor fakat 1 ay kadar izin alabilmek mümkün olmadığı için emekli olana kadar beklemek gerekecek sanırım :)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Sırplar konusunda demek ki daha dikkatli olmak gerekiyor, yazdıklarınız ve diğer arkadaşların ekledikleri üzücü gerçekten. Avrupanın ortasında binlerce suçsuz insanı oldurmelerine rağmen demek ki hala adam olamamış, bir şey öğrenememişler. Avrupa her zaman yanlı oldu bunun için mutlaka bir şey yaşamak gerekmiyor. Onlarca binlerce yaşanmışlık var...

Kişisel olarak mutlaka iyi insanlar vardır onu ayrı tutmak genellememek istiyorum ama böyle 1-2 mide bulantısı olunca cidden iyi gelmiyor

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@cyurdasiper teşekkür ederim. En kısa zamanda dilerim yaparsınız

@alper 76 sevgili hocam yine de önyargısız olmalıyız. Ayrıca bütün Sırbistan'a böyle bakmamak gerekir. Saraybosna'dan festival dolayısıyla uçak biletleri cebimizi fazlaca aştığından otobüsle dönmek zorunda kaldım. Fakat Saraybosna'dan Türkiye'ye otobüs bulunmadığından önce Sırbistan'daki Novi Pazar ilçesine gittim. Novi Pazar'da birçok insan Türkçe biliyordu ve bana söylendiğine göre Karaman göçmeniymişler. Hepsi yardımcı oldular hepsi sıcakkanlı yaklaştılar.
Yaşadığım olumsuz deneyimler başta ben olmak üzere kimsede kötü yargı oluştursun istemem. Bosna'da da kötü şeyler yaşadım. Polisle aramda sürtüşme oldu. Fakat bu bosnadaki hiçbir güzelliği bana unutturmayacak.
Güzelliklere odaklanalım derim acizane.
Selamlar.

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
Evet benim geldiğim gün üç sefer olduğunu söylediler. Ben ikinciyle geldim.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Ferhat Karaca ne demek istediğimi anladığınızı dusunuyorum bu cevaba gerek var mıydı?
Ben "hatalarından ders alamamış olacaklarını" ifade etmek istedim.

@yakubi anlıyorum sizinle hem fikirim insan her yerde insandır aramızda her daim böyle yaratıklar maalesef var. Saraybosna daha rahat edeceğinizi dusunmustum eşimle birlikte biz de bir seyahat dusunuyorduk şaşırtıcı doğrusu. Bu arada güzel başlığı tartışma ile kirletmek istemiyorum dayanamadım kusurabakmayiniz

• Beğen
Tepkiler: yakubi

tamer ulu

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Salcano
Öncelikle sizi tebrik ederim güzel bir tur olmuş keyifle yazılarımızı okudum.Merak ettiğim ülke geçişlerinde olsun pasaport yada vize işlemleri nasıl hallettiniz.Son zamanlarda Türkiye ile bazı ülkelerin vizesiz girişleri bundan mı kaynaklanıyor.Daha nice turlarda sizi görmek dileğiyle

• Beğen
Tepkiler: dkelleci

mudo77

Aktif Üye
Tepki
434
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
harika bir gezi

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@yakubi hocam anlaşılan daha birsürü fotoğraf var paylaşmadığın :) en kısa sürede onları burda görmek isterim :) saygılar...

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@Ferhat Karaca hocam insanları aynı konu başlığıyla sıkmak istemem. Fakat senin için elimden geleni yapabilirim: )

IMG_3875.JPG
dubrovnikten ayrıldıktan sonraki kamp alanım bu koydu.

IMG_3402.JPG

aynı koyun farklı açıdan görünümü ve plaj

IMG_3874.JPG
trebinje'de tarihi köprü

IMG_2854.JPG
işkodra'da hostelde bisiklet kardeşliği

IMG_2945.JPG
ahhh Karadağ Karadağ!..
IMG_2975.JPG
yine Karadağ

IMG_2816.JPG
ÇOK YORULDUKSA SAĞLAM BİR YEMEK VE ARDINDAN KAHVE ZAMANI GELMİŞ DEMEKTİR

IMG_2772.JPG
Gücümüzü depoladıktan sonra bütün devlere kafa tutabiliriz

IMG_3364.JPG

Dolunayda ve Dubrovnik'te elinde dondurmalarla yere oturup seyre dalan aile

IMG_2749.JPG
makedonya'dan Arnavutluk'a geçer geçmez bizi karşılayan İsa. bu bölge aynı zamanda arnavutluk'un en güzel etabıydı diyebilirim; manzara eşliğinde müthiş bir iniş

oldukça çok fotoğraf var. zaman bulduğumda kayda değer olanları paylaşacağım.

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@yakubi bu konu başlığından kimsenin sıkılacağını sanmıyorum :) yeni fotoğraflar görmek çok güzel. Bu arada pirzola yaptığını hiç söylemedin bana :) pişirmek epey zamanını almıştır. Nasıl hazırladın yemeği? ispirto ile olacak iş değil merak ettim doğrusu...

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@Ferhat Karaca yakınımda kamp yapan Rita biftekleri yaptı yumurtaları da ben...: ) akşam yemeği için harika menüydü. daha önce de bi vesileyle dediğim gibi eksiğimizin olmadığı bir kamp büyük bir lükse dönüşür.

monai-su

Üye
Tepki
26
İsim
uğur
Bisiklet
Carraro
Masal tadında ya böyle nasıl desem roman gibi şiir gibi bayılıyorum bu yazılara. Okuyup bitirmeden kalkamıyorum bilgisayar başından. Fuji Touring kullanıyorsunuz sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Karaca