Trainer tavsiyeleri

Tepki
5
İsim
YASEMİN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
b
Bluetooth için birşey almanıza gerek yok. Genelde cihazlardaki bluetooth yeterlli oluyor, şahsen ben kişisel olarak daha stabil olmasından dolayı Ant+plugin kullanıyorum. Ant+pluginler ekstra olarak satılmakta. Şöyle birşey.

249596 dosyayı görüntüle
Bakmıştım bunlara türkiye de 600-700 tl civarı, yurtdışından getirtmek daha mantıklı gibi görünüyor. O zamana kadar da bluetooth la idare ederim o zaman. Peki bu trainer hakkında ne düşünüyorsunuz, bilginiz var mo?

Scudo

tunsef

Aktif Üye
Tepki
795
İsim
Tuncay Sefer
valla biraz önce 1 tane inride 100 düştü decathlona, aldım. Gece sigarasına kalkmıştım, denk geldi. Haftasonları da patates olacakken iyi yaptım sanki :) çok masraf etmeden bi tadına bakayım, sararsa daha profesyonel şeylere yönelirim düşüncesiyle buna çöktüm.

@Linwelin aynı dakikalarda stokta ben de farkettim. Ürünü sepete ekleyip ödeme adımına geçtim ürün stoğunu kontrol edin uyarısı verdi 🙂 1 dk ile kaçırdım 🙂 Ertesi gün stoğa girdi sipariş verdim. Şuan kargoda. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Tacx Neo 2T, Wahoo Kickr veya Kickr Core kullanıcısı varsa yorum alabilir miyim ses ve vibrasyon konusunda. Ses-vibrasyon konusunda ultra hassas bir alt komşuyu rahatsız etme ihtimali olabilir mi?

roudeur

Üye
Tepki
191
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, 2 sorum var.Elite suito trainer sahibiyim.
1-Android kullanıcısı olarak apple cihazım yok. Zwiftten aylık 50tl lik üyelikten faydalanabilir miyim. Nasıl?
2- Garmin nabız bandımı zwifttin görmesini nasıl sağlayabilirim.
selam. özel değilse ne kadara ve nereden aldığınızı paylaşabilir misiniz? Suito akıllı trainerlara giriş için baya mantıklı bir seçim gibi geliyor. Erdoğanlar 8500 liradan getiriyormuş sanırım da, yurt dışı fiyatı her şey dahil fiyatı 6000 olan ürüne de 8500 vermek istemedim.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.150
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tacx Neo 2T, Wahoo Kickr veya Kickr Core kullanıcısı varsa yorum alabilir miyim ses ve vibrasyon konusunda. Ses-vibrasyon konusunda ultra hassas bir alt komşuyu rahatsız etme ihtimali olabilir mi?
Tacx Neo 2T kullanıyorum ses çıkartmıyor gibi birşey, titreşimi kesen mat'lardan kullanırsanız rahatsız edeceğini sanmıyorum. Ama dediğiniz gibi komşunuz ultra cins ise siz ne yapsanız rahatsız olacaktır.

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
@Semih Cavdar cinslik mi değil mi bilmiyorum ama bisiklete binememe yüzünden ev değiştirmeyi bile düşünüyorum.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.150
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bakmıştım bunlara türkiye de 600-700 tl civarı, yurtdışından getirtmek daha mantıklı gibi görünüyor. O zamana kadar da bluetooth la idare ederim o zaman. Peki bu trainer hakkında ne düşünüyorsunuz, bilginiz var mo?
Evet yurtdışı daha ucuz. Şu sitede bayağı indirimli şuan. Trainer iyi, tabiiki sizin ne kadar kullanacağınıza ve tranierdan beklentilerinize göre değişir durum.

(link)
@Semih Cavdar cinslik mi değil mi bilmiyorum ama bisiklete binememe yüzünden ev değiştirmeyi bile düşünüyorum.
Valla ne diyeyim Allah sabır versin. Boşuna dememişler ev alma komşu al diye ama sizin komşu pek alınacak türden değil anlaşılan :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Runandbike

Üye
Tepki
53
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
selam. özel değilse ne kadara ve nereden aldığınızı paylaşabilir misiniz? Suito akıllı trainerlara giriş için baya mantıklı bir seçim gibi geliyor. Erdoğanlar 8500 liradan getiriyormuş sanırım da, yurt dışı fiyatı her şey dahil fiyatı 6000 olan ürüne de 8500 vermek istemedim.
Merhaba, Temmuz ayında bikeandoutdoor.com dan 5900tl ye almıştım.

• Beğen
Tepkiler: roudeur

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu inride 100 den almayı düşünüyorum bu çıkma yasakları yüzünden . Hoş ben alsam pandemi dünyadan yok olur gider haftasına :)

Şakası bir yana ; her seferinde trainer lastiği takıp , dışarı çıkarken normal lastik sök-tak olayı düşündürüyor beni.

SpirituaL

Daimi Üye
Tepki
1.011
İsim
Eray
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TatanQa_tr
Lastik değiştirmek 10 dk sürüyor. Sonuçta lastik patladığında da bu işlem sürekli yapılıyor. Bu konuya bu kadar takılmanın yersiz olduğu kanaatindeyim. Trainer kullanım döneminde dışarıda sürüş, dışarıda sürüş dönemlerinde trainer kullanımı da daha az oluyor. Heleki şu pandemi döneminde trainer dışında alternatif yok gibi çalışan kimseler için.

Bu arada pandemiyi yok edebileceksen traineri ben hediye edeyim, içimden geldi : )

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
791
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@yaseminyilman zwift içinse ant çok gerekli değil. Companion app kullanarak telefonu köprü yapabilirsiniz veya bilgisayar çok eski değilse bluetooth destekler büyük ihtimal. Eğer ben trainerı hakkını vererek kullanırım sıkılmam derseniz elite tuo modelini inceleyin. Zwift veya diğer sürüş programlarından alacağınız zevk çok farklı olacaktır
@TatanQa_tr Çok gerekli mi her sefer lastik değiştirmek? 2 seneye yakın schwalbe maratonla kullandım trainerı lastiğe hiç bir şey olmadı. Sonra decathlondan trainer lastiği aldım çok ta fark olmadı açıkçası

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.erkan güzel tecrübe , tam istediğim şey bu aslında , koy bisikleti qr ı tak ve başla. Pratik olmalı. O zaman stoğa girince hemen alayım. 👍🏻

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TatanQa_tr selam, en rahatı bir bisiklet sürekli trainer'da, diğeri de dışarısı için kapıda. Sadece, Garmin ve kadans sensörünü aktar, devam... Yoksa hanım almıyor kış vakti kirli bisikleti içeri ;)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.472
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@_Madmexx _ Aman diyeyim bisiklet çalıntı başlıklarında apartmanın içinden kilitli bisikletim çalındı cümlesiyle giriş yapmayın.

B

BF Okuru

Misafir
Bende Wahoo Kickr Core var. Ses konusunda rahatsızlık verecek hiçbir şey yok. Fan ve bisikletin zincir sesi, trainer sesini bastırıyor zaten. Titreşim de ne yazık ki oluyor. Özellikle büyük vites oranlarında, yani kasette ufak dişlilere geçtikçe titreşim daha da artıyor. Ben bunu çamaşır makineleri için kullanılan titreşim engelleyici süngerle çözdüm. Şu an hiçbir sorun yok.

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
791
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bu arada yeni farkettiğim bir bilgiyi paylaşayım. Trainerlar bluetooth üstünden tek cihaza bağlantı destekliyor. Bu bluetooth low energy olduğu içinmiş. ant+ üstünden çoklu bağlantı yapılabiliyor. yani hem zwift hem de yol bilgisayarınıza veya saatinize aynı anda bağlanabiliyor. Elite kılavuzunda farkettim. diğer markaları bilmiyorum. zaten herkes için de önemli olmayan ama bazılarının işine yarayabilecek bir bilgi.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.472
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.erkan Ben bluetooth ile zwift e bağlıyken ant ile km saatine bağlanıyorum.

Stilyan

Üye
Tepki
3
İsim
Serkan KIRVELİ
Bisiklet
Carraro
Merhabalar, malum pandemi sürecinde birçoğumuzun olduğu gibi ben de trainer araştırmalarına başladım. İlk trainerım olacak. Uzun soluklu birşey de olmasını istiyorum. Yaptığım kısa araştırma neticesinde Elite Direto XR ile Drivo 2 arasında kaldım. Drivo 2 sanki piyasada yok gibi. İki trainer arasında kayda değer ciddi bir fark da göremedim. Direto XR ı önerir misiniz? ya da başka bir marka model al bunu yerine diye öneriniz olur mu? Wahoo Kickr Core da baktım, daha sessiz muhtemelen. Ancak gruptan bir arkadaş Wahoo ile ilgili yaşadığı sıkıntıyı paylaşınca soğudum. Çok da vakit kaybetmeden almak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
saygılar...