Trainer tavsiyeleri

Clal

Anka Cyclist
Tepki
860
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Probisikletten tacx flow smart trainer satın aldım, lastik değiştirmeyi bilmediğimden kendi lastiğimle kullanacagım ama ses açısından çok fark eder diyenleriniz varsa bir şekilde lastik değiştirtebilirim. Bir de mat almadım, elzem almam gereken başka bir şey var mıdır?
Hem ses te çok fark ediyor hep lastiğe zarar veriyor hem de koku geliyor.

Scudo

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese selamlar.

Bir bisikletçi tanıdığım ile görüştüm. Kesinlikle Smart Trainer önerdiğini ve marka olarak Tacx, Wahoo, Elite modellerindeki “smart” modellere yönelmemi söyledi.

Bu iş çok karmaşık ve öğrenme maliyeti ÇOK yüksek.

Bilenlerden, kullanıcılarından rica ediyorum; ortalama bütçeyle, kullanışlı trainer önerileriniz nelerdir acaba?

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Stokta Wahoo kickr core bulabilmek adına 2 hafta boyunca Avrupa'da var olan bütün sitelere girdim neredeyse. Umudu kestim, alternatiflerim atasında stokta bulabildiğim tek trainer olan Tacx neo 2T siparişini verirken, kickr core'un aynı sitede stoklara girdiğini tesadüfen görüp dakika farkıyla bu kez alabildim. İnşallah bu kez alt komşu rahatsız olmaz. Yorum yapan arkadaşlara da tekrar teşekkür ederim.

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar, ikinci bir sensör daha alıp, zwift'te bisikleti harekete geçirebildim nihayet;) Ama tabii, sonradan sensörler ile çakma smart olduğundan herhalde, çevremdekiler ile çok uyumsuz gidiyorum. Benden çok daha hızlı gidiyorlar. Yokuşlara bile gelmedim daha. Düz yol, bu dedigim:(

Bu durum normal midir? Bu hali pek keyifli gelmedi, hatta hiç sarmadı diyebilirim. YouTube'dan trainer için hazırlanan bisiklet sürüşlerini izleyerek gitmek daha eglenceli.

Bilmediğim, ama yapılabilecek, bir takım iyileştirmeler olabileceğini düşünüyorum zwift için. Siz, tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Teşekkürler.

YagizY

Üye
Tepki
216
İsim
Yağız Yıldırım
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Powermeter yoksa hız ve kadans sensorlerinden bir güç hesabı yapıyor zwift. Bu hesap haliyle çok doğru sonuçlar vermiyor, siz de bu sebeple uyumsuz gidiyor olabilirsiniz. Zwift de kalibrasyon menüsü var, hız ve güç eğrilerinden kalibre ediyor. Bunu denemenizi tavsiye ederim.

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Elite Suito, yakında Türkiye'de stoklarda olacakmış.

• Beğen
Tepkiler: CeCeKa

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. İnride 100 trainer ile bir süredir sürüşler yapiyorum. Birde zwift olayına girişeyim dedim ve aliexpresten magene hiz, kadans ve kalp sensörü satin aldim (hala gelmedi :() zwift uyelik ucretleri şuanki kur ile aylık yaklaşık 118tl civari. Bir yol bilgisayarım da olmadığı icin zwift kullanmadığım zaman (param yetmediğinde👀) bu sensörleri kullanabilecegim ücretsiz bir uygulama varmıdır?

Eshquia™

Forum Bağımlısı
Tepki
2.410
İsim
Ayhan Balbunar
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. İnride 100 trainer ile bir süredir sürüşler yapiyorum. Birde zwift olayına girişeyim dedim ve aliexpresten magene hiz, kadans ve kalp sensörü satin aldim (hala gelmedi :() zwift uyelik ucretleri şuanki kur ile aylık yaklaşık 118tl civari. Bir yol bilgisayarım da olmadığı icin zwift kullanmadığım zaman (param yetmediğinde👀) bu sensörleri kullanabilecegim ücretsiz bir uygulama varmıdır?
(link)
Ben cihazımı almadan önce bunu kullanıyordum. Harikadır.

necatiekiz

Üye
Tepki
6
İsim
Necati Ekiz
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam herkese,
Wiggle'dan Tacx Neo 2T siparişi verdim. Bu hafta içinde gelecek muhtemelen.
2x10 - 105 Grupsetli Giant Defy kullanıyorum,
Tacx için almam gereken ruble konusunda bilgisi olan var mı?
ruble 105 set 10'lu veya tiagra 10'lu olması büyük bi fark olur mu?
bisikletin ruble çapıyla aynı mı olmalı, daha ?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@necatiekiz vites ayarları ile uğraşmak istemiyorsanız aynı olmalı kanaatindeyim. 105 5700 ile Tiagra 4700 uygun diye biliyorum.

Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Buradaki tavsiyelere uyarak fiyat performans açısından inride 100 aldım. Bugün ilk test sürüşünü yaptım, trainer lastiği ile kullanıyorum ama inanılmaz ses yapıyor, bende mi bir hata var trainerda mı anlamadım. Anlayan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Trainer zorluk seviyesi minumumda denedim bu videoda.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tahrefa en düşük ayarda sanki o pedal çevirmeyle lastiğin o kadar tur atması bana zor gibi geldi. O kadar hızlı döndüğü için o ses normal ama ayarı biraz sertleştirin bence.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve tahrefa
Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@trainspotting35 Teşekkür ederim. 3. Seviyeye ayarlayıp 45 dakikalık bir FTP testi yaptım. Ortalama 195 watt basmışım gösteriyor, 200 üstüne az çıkmışımdır. Odada dizi film izlemenin imkanı yok, bereket alt katta kimse yok ama yandan üstten biri gelecek diye bekledim. Bunu da hadi seviyeyi düşüreyim belki az gelir umuduyla çektim ama maalesef ses bana çok geldi. YouTube daki videolarla karşılaştırinca sanki mtb lastiği takmişım gibi ses var.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.233
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@trainspotting35 Bir arkada trainerin merdane kısmını sıkan vida var birde tel ile ayarlanan. İkisinde de ortalama bir ayar mı olması iyi olur. Ben tel ile olanı 4'te kullanıyorum, arkadaki vida biraz daha sıkılı şuanda. Yani arkadaşın videoya bakınca ben pedalı bırakınca bu kadar tur atmıyor bile. @tahrefa Bisikleti aldığımda üzerinde gelen mavic slick lastikler var onu kullanıyorum sizin videodaki kadar ses olmuyor. Hatta lastiğin bir tarafında bombe var sadece orası yüzeye değince bir ses geliyor.

• Beğen
Tepkiler: tahrefa

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
Merhabalar, yeni bir trainer kullanıcısıyım. Kilometre saatimi bağladım kendimi ölçmek için, maksimum 30 kilometre hıza çıkabildim. Dışarda gördüğüm değerleri göremedim yani, bu normal birşey mi, yanlış yaptğım birşey mi var ?

Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MakRo valla benim de kafam karıştı bende mi sıkıntı trainerda mi anlamıyorum, farklı kombinasyonlar deniyorum hep ses var. Sizde mi inride 100 kullanıyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: MakRo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.193
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
fiyat performans açısından inride 100 aldım. Bugün ilk test sürüşünü yaptım, trainer lastiği ile kullanıyorum ama inanılmaz ses yapıyor,
Mağazasında denemiştim. Orada bile ortalığı inletti. Gerçekten çok yüksek sesli bir model Inride 100 :kötü:

• Beğen
Tepkiler: tahrefa

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Life line magnetic. Normal lastikle kullanıyorum. Trainer lastiği yok.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: