Trainer tavsiyeleri

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
791
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@_Madmexx _
hocam bu quobo digital piyasadan kalkmış görünüşe göre. 2. el mi alacaksınız? fiyat ne civarlarda ? bi fikir verebiliriz belki.
power veriyorsa hız ve kadans bilgisi de vardır.
smart ve interactive kavram olarak çok girmiş birbirine. interactive karşılıklı etkileşim sağlayanlara yani sertlik ve eğim ayarları uygulama üstünden ayarlayanan trainerlara deniyor. smart ise watt hız kadans bilgilerini bluetooth ant üstünden gönderen ama sertlik ayarını manuel kolla yaptığınız trainerlara deniyor. ama siz gene de kavramlara takılmayın özelliklerini iyi inceleyin almadan önce.

Scudo

roudeur

Üye
Tepki
191
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
selamlar. direct drive olarak önerebileceğiniz, bütçe dostu ve tutarlı olan en uygun model nedir? benim gördüğüm kadarıyla Kickr Core bu noktada eşsiz gibi. Flux S de güzel ama eğim değerinin %10'da kalması onu devre dışı bırakıyor. bir de yeri gelmişken sorayım. yurt içi ya da yurt dışı Kickr Core için en uygun bulduğunuz, güvenilir bir satış kanalı varsa paylaşabilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: RoninRider

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
selamlar. direct drive olarak önerebileceğiniz, bütçe dostu ve tutarlı olan en uygun model nedir? benim gördüğüm kadarıyla Kickr Core bu noktada eşsiz gibi. Flux S de güzel ama eğim değerinin %10'da kalması onu devre dışı bırakıyor. bir de yeri gelmişken sorayım. yurt içi ya da yurt dışı Kickr Core için en uygun bulduğunuz, güvenilir bir satış kanalı varsa paylaşabilir misiniz?
%10 eğim yetersiz mi sizin için? Kickr core V5 mi düşünüyorsunuz, yoksa bir önceki modelimi?

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.erkan çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim. Aklıma daha iyi oturdu şimdi. Dediğiniz gibi çok kavram var ortada. Bilmeyince de kafasi karışıyor insanın.

Izlediğim videoda bu model için egim ve sertlik ayarlarını kendisi yapıyor diye bahsetmişti kullanıcılar. Ayri bir manuel kontrol unitesi yoktu gördüğüm kadarıyla. Ama interaktif degil smart diye bahsediliyor.

Qubo Digital Smart B+ modeli piyasada yok evet.
Kullanılmış alacağım. 2 bin tl istiyor sahibi. Piyasasını bilmiyorum. Uygun gibi geldi, eger rotaya göre ayarlıyorsa sertlik ve egimi tabii. Sizin verdiginiz bilgiye göre ayarlamiyor sanırım.

Qubo Powermag Smart B+ modeli buldum doga bisiklette 3500tl etiket fiyatı. Ama bunun bu yetenekleri var mı bilemiyorum.

Kafada sorular, biraz daha desteğinize ihtiyacım var.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@a.erkan çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim. Aklıma daha iyi oturdu şimdi. Dediğiniz gibi çok kavram var ortada. Bilmeyince de kafasi karışıyor insanın.

Izlediğim videoda bu model için egim ve sertlik ayarlarını kendisi yapıyor diye bahsetmişti kullanıcılar. Ayri bir manuel kontrol unitesi yoktu gördüğüm kadarıyla. Ama interaktif degil smart diye bahsediliyor.

Kullanılmış alacağım. 2 bin tl istiyor sahibi. Piyasasını bilmiyorum. Uygun gibi geldi, eger rotaya göre ayarlıyorsa sertlik ve egimi tabii. Sizin verdiginiz bilgiye göre ayarlamiyor sanırım.

Qubo Powermag Smart B+ modeli buldum doga bisiklette 3500tl etiket fiyatı. Ama bunun bu yetenekleri var mı bilemiyorum.

Görünen o ki Zwift rotasına göre eğim ayarlarını yapamıyor, siz kendiniz değiştiriyorsunuz resistansı. Benim anladığım normal bir trainera hız ve kadans sensorü takmışlar o kadar.

ucgokhan

Aktif Üye
Tepki
592
İsim
gökhan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kickr core modelini yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Bütçe dostu kısmını es geçerek güzel bir tercih olacağını söyleyebilirim. Şu an yurtdışından alabileceğiniz iki yer var wiggle ve bikecomponents.. ikisinde de stok yok malesef. kickr core düşünüyorsanız şuan tek seçenek yurtiçi.. Tacx flux s modeli için %10 eğim kısmına takılmamanızı öneririm. O da güzel bir seçenek olabilir. Yurtiçi 2.el veya sıfır olarak sahibindende birçok seçenek mevcut. Yurtdışından da yine alternatif yerler var.. Fiyat olarak ta kickr core a göre avantajlı..

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Max %6 eğime kadar simülasyon yapıyormuş. Daha detaylı bilgi şu sitede var

(link)

roudeur

Üye
Tepki
191
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
%10 eğim yetersiz mi sizin için? Kickr core V5 mi düşünüyorsunuz, yoksa bir önceki modelimi?
şu an koca totom için hiç yetersiz değil ama uzun vadeli kullanımda yetersiz kalabilir diye düşünüyorum. kafama göre değiştirebileceğim bir ürün değil diye uzun vadeli düşünmeye çalışıyorum. V5 ya da önceki model arasındaki farkları bilmiyorum ama önceki modeli satan yer bulmak zor olabilir.

Kickr core modelini yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Bütçe dostu kısmını es geçerek güzel bir tercih olacağını söyleyebilirim. Şu an yurtdışından alabileceğiniz iki yer var wiggle ve bikecomponents.. ikisinde de stok yok malesef. kickr core düşünüyorsanız şuan tek seçenek yurtiçi.. Tacx flux s modeli için %10 eğim kısmına takılmamanızı öneririm. O da güzel bir seçenek olabilir. Yurtiçi 2.el veya sıfır olarak sahibindende birçok seçenek mevcut. Yurtdışından da yine alternatif yerler var.. Fiyat olarak ta kickr core a göre avantajlı..
teşekkür ederim paylaşımınız için. yurt dışından alındığında garantiyle alakalı nasıl detaylar oluşuyor, biliyor musunuz?

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
791
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@_Madmexx _
İnternette gördüğüm kadarıyla quobo digital interactive yani otomatik sertlik ayarı yapıyor. Eğer gerçekten öyleyse ve temizse sıkıntısı yoksa fiyatı bence iyi bu ortamda. 2 ay önce 7 bine aldığım direto x yeni modeli 10 dan satılıyor. Ama gerçekten quobo digital mi? Resimlerde kablo var mı? Eğer manuelse silindirden gidona giden ayar kablosu vardır ve digital değil power mag modelidir büyük ihtimal. İnteractive olanlarda kablo olmaz. Yüzde 6 eğim bile olsa ilk trainer için ben e gayet iyi özellşkle fiyat olarak

ucgokhan

Aktif Üye
Tepki
592
İsim
gökhan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
şu an koca totom için hiç yetersiz değil ama uzun vadeli kullanımda yetersiz kalabilir diye düşünüyorum. kafama göre değiştirebileceğim bir ürün değil diye uzun vadeli düşünmeye çalışıyorum. V5 ya da önceki model arasındaki farkları bilmiyorum ama önceki modeli satan yer bulmak zor olabilir.

teşekkür ederim paylaşımınız için. yurt dışından alındığında garantiyle alakalı nasıl detaylar oluşuyor, biliyor musunuz?
Garanti konusunda bilgim yok malesef.

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.erkan , selam. Benden önce bir kişi sormuştu onu bekliyordum. Ben alamadım maalesef. Manuel kontrol yoktu. Tamamen interaktif modeldi yani.

2 günlük arastirmama göre, fiyatı da çok uygundu kesinlikle. Bir daha zor düşer bu fiyata bu ürün. sanirim sahibi tam araştırmadan yazmış fiyati.

Bu durumda, manuel kontrollü olanlara bakıyorum şimdi. Elite marka olanlar 1000-1200 arası. Alsam mı bilemedim. Sanırım direnci kendim ayarladığımda zwift değerleri (hiz ve cadance) biraz sapıtıyor. Ne önerirsiniz? Madem manuel kontrol var, marka önemsiz mi oluyor artık bilemedim.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
791
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@_Madmexx _
manuel olunca değerler sapıtacak diye bişey yok.Watt değeri üstünden ağırlığa ve eğime göre hızı kendisi ayarlıyor oyun üstünde. Watt sabit olduğu sürece hız eğime göre değişir.Ben ucuz yollu başlayıp trainer olayı sararsa iyisini almak taraftarıyım. İyileri az yatırım değil ve trainerda antreman herkesin yapabileceği bir şey değil.
Ama ben kullanırım para sıkıntı değil derseniz direct drive iyi bişey bakmanızı öneririm. Elite direto, wahoo kickr, tacx neo gibi.Hem ses olarak hem de sürüş zevki çok farklı

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
446
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@_Madmexx _ Geçen hafta Inride 100 ve 1 adet megane sensör aldım. Zwift, speed sensörü zorunlu tuttuğu için sensörümü speed olarak tanıttım. Macbook bilgisayarıma doğrudan bluetooth ile bağlandım. Zwift için finansal açıdan en uygun çözüm bu gibi gözüküyor.

Trainer: 500tl (2. el)
Megane Sensör: 150tl (2. el)

650tlye bu işi çözmüş oldum.

Direnç konusuna gelecek olursak. Yokuşlarda aynı watt çevirirken km cinsinden hızınız düşüyor. Aynı şekilde inişlerde de artıyor. Yazılımsal olarak oyun içine yansıtıyor. Benim ilk izlenimlerim bunlar.

Son düzenleme:
  • Beğen

Eshquia™

Forum Bağımlısı
Tepki
2.410
İsim
Ayhan Balbunar
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eshquiaa Üretme de sıkıntı yok ama asıl mesele depolamak.
@_Madmexx _ aynen bu tranier var bende. Sensörler sayesinde (1 adet kadans, 1 adet hız ve isteğe bağlı HRM ) Zwift kullanabiliyorum. Zwift giriş ekranında tanımlı bir tranier olduğu için Watt değerleri biraz daha gerçekçi.
Hocam, yıl 2020, Tesla arabasını zevkine Mars'a gönderdi 😂 Bu işi ver meslek lisesi elektronik bölümünden bir çocuğa, bir saat içinde sana projeyi teslim etsin 🤣🤣🤣
Hazır yapılmışı var:
(link)
Hah! Bu işte. Bu trainer değil ama tam olarak bundan bahsediyorum ☺ Şirketi satın al, trainere adapte et, bitti gitti 😎

Son düzenleme:

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Atahan Eker selam, ilk sayfalardan okumaya başladım bu konuyu. 4 sene önce ayni konular yazılmış ve cok faydali bilgiler içeriyor. Bahsettigim modelin satılan yılları olduğu için kullanıcı yorumları bile var. Trainer işini çok seven de var, olmasa da olur diyen de var. Smart olmadan anlamı yok diyen de, ucuz yoldan işini halleden de var. Çok keyifli okuması.

freewheel olması önemliymiş. Yoksa dizler sürekli yük altında kalıyormuş. Bu en önemli bir husus benim için. Ilave sensörler ile dediğiniz gibi de yapabilirim. Ama önce şu konuyu çözmem gerekiyor. Sizin kullandığınızda bu durum nasıl? Yüksek kadanslarda sürebiliyor musunuz?

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Magnetic trainerda direnç ayarlamasını kendin yapacaksın, dolayısıyla zorlanmayacağın bir kademede çalışırsan dizlerine yük binmez. Örnek olarak; direnci 7 gibi bir seviyeye alıp 50-60 kadansla yüksek viteste pedal çevirirsen elbette dizlere yük biner. Sana tavsiyem acelen yoksa magnetic trainer ile hiç uğraşma, şuan maddi olarak durumun elverişli değilse birikimini yap al bir akıllı trainer. Ben magnetic ile başladım o kesmedi ertesi sene Smart trainer aldım baktım oda kesmedi şimdi Tacx Neo aldım ve bunuda uzun süre kullanırım. Demem o ki paranı boşa heba etme benim gibi. Almışken bir kere al bütün gereksinimlerini karşılasın.

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
446
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@_Madmexx _ kadansı yazılımsal ölçüyor bu nedenle sapma oranı nedir bilmiyorum. Dizlerin sürekli yük altında olması biraz can sıkıyor ama çok elzem değil benim için. Az önce ikinci sürüşümü gerçekleştirdim
(link)

• Beğen