Trainer tavsiyeleri

Linwelin

Üye
Tepki
117
İsim
Eren
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
valla biraz önce 1 tane inride 100 düştü decathlona, aldım. Gece sigarasına kalkmıştım, denk geldi. Haftasonları da patates olacakken iyi yaptım sanki :) çok masraf etmeden bi tadına bakayım, sararsa daha profesyonel şeylere yönelirim düşüncesiyle buna çöktüm.

• Beğen
Tepkiler: tahrefa
Scudo
Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Linwelin hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben de stoklara girince mail atın demiştim, bana mail bile gelmemiş. Sizin olay memlekette kişiye özel açılan kadro ilanları gibi olmuş 😀 fiyat ne kadar gözüküyordu yine 700 TL mi?

Linwelin

Üye
Tepki
117
İsim
Eren
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende de mail bildirimi açıktı gelmemiş mail :) aralık ayında gelecek demişti müşteri hizmetleri ama ben 10-15i gibi yüklü stok olarak bekliyordum açıkcası. hani ithalatı yapılır, bi konteyner trainer gelir de herkes rahat rahat alır gibi. pandemiden dolayı satışların artması zaten görünen köy. bizimkilerin boykot tuttu heralde, hani decathlondan çöp almıyoruz deyip buna
49B21A1E-F78C-40CD-BC17-9F8A61E8837A.jpeg

bu parayı veren guzide insanlar var ya hani, neyse evet 700den aldim, sikinti yok. :harika:

• Beğen

YagizY

Üye
Tepki
216
İsim
Yağız Yıldırım
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son yasaklardan sonra mecburen ben de trainer aldım. Roller bakıyordum aslında ama wiggle üzerinden en ucuz roller bile alsam 140 USD + vergi oluyordu. Ben de bari komple antrenman yapabileceğim bir şey olsun diyerek Elite Tuo modelini aldım yurtiçinden. Dün akşam eve geç geldiğim için kuramadım, bu akşam test sürüşü yapmak istiyorum :)

atilayb

Üye
Tepki
47
İsim
Atılay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
decathlon HOME TRAİNER IN'RİDE 100 VAN RYSEL stoklara girmiş bulunmaktadır şu an itibariyle

• Beğen

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Elite trainerlar bisikletçilerin stoklara girmiş belli ki, ancak suito ithal edilmemiş.
Herhangi bir sitede gören duyan olursa haber etsin rica edeceğim. Yurtdışında Türkiye'ye gönderen sitelerde stok göremedim.

Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@atilayb teşekkürler, sayenizde ben de hemen sipariş verdim. Bir de ucuz yollu trainer lastiği bulduk mu tamamdır.

Şahans

Aktif Üye
Tepki
310
İsim
Şahan Sökmensüer
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eshquiaa Üretme de sıkıntı yok ama asıl mesele depolamak.
@_Madmexx _ aynen bu tranier var bende. Sensörler sayesinde (1 adet kadans, 1 adet hız ve isteğe bağlı HRM ) Zwift kullanabiliyorum. Zwift giriş ekranında tanımlı bir tranier olduğu için Watt değerleri biraz daha gerçekçi.
Hocam peki manyetiğin direncini zwiftte yokuşa geldiğinizde vs siz mi arttırıyorsunuz? Yoksa sabit bir direnç ile mi sürüyorsunuz

atilayb

Üye
Tepki
47
İsim
Atılay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
:)@tahrefa rica ederim her gün 5 defa sayfa yenileyince böyle oldu

• Hahaha

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar herkese, evde trainer kullanan arkadaşlar spd ile mi kullaniyorsunuz sormak istedim.

Profilim, yüksek kadans (100-110) ile düz pedal çevirmek. Dışarıda bile, ayakta hiç kullanmıyorum. Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar herkese, evde trainer kullanan arkadaşlar spd ile mi kullaniyorsunuz sormak istedim.

Profilim, yüksek kadans (100-110) ile düz pedal çevirmek. Dışarıda bile, ayakta hiç kullanmıyorum. Teşekkürler
Ben öyle yapıyorum genelde de öyle yapılır, pedalınız platform değilse zaten rahat etmezsiniz

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _

roudeur

Üye
Tepki
191
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti

100-110 kadans trainerlarda çok gerçekçi değil. yapılabilir ama iki yolu var. ya inanılmaz pürüzsüz bir pedal çevirme tekniğinizin olması gerek ya da sağlamlık konusunda çok üst seviye bir trainer almak gerek. yoksa aşırı sallanma olur, güç aktarımı azalır ve bisikletin kadrosunun zarar görme olasılığı artar.

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Harikasınız!

Bir düzeltme yapayım. 100-110 kadans dışarı sürüşlerime ait. Evden çıkış ve dönüş ortalamam 97.
Trainer için henüz bir tecrübem yok.

Benim hikayem şu aslinda, look spd pedal kullanıyorken, yeni aldığım ikinci bisiklette Shimano spd pedal var. Look takılı olan ilk bisikleti trainerda kullanmayı düşünüyorum. Shimano kallerin ayarlarını bozmak istemediğim için, spd tavsiye ediyorsanız, ya pedali Shimano yapacağım ya da ikinci bir ayakkabı almam gerekecek. Son seçenek de spd ayakkabı kullanmadan devam etmek.

• Beğen

SpirituaL

Daimi Üye
Tepki
1.011
İsim
Eray
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elite'in kendi uygulamasını kullanan yok mu? Yorumlarını merak ediyorum

Tepki
5
İsim
YASEMİN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, ben ELITE - QUBA ELITE QUBO POWER MAG SMART B+ TRAINER almayı düşünüyorum, garmin 820 ant destekli hız ve kadans sensörüm var, bu trainer çok ses çıkarıyor mu ve zwift ile kullanmak için hangi aparatları almam lazım ürünün fiyatı 3500-3600 tl arasında az değil ama en uygunu bu gibi görünüyor, desteklerinizi bekliyorum.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, ben ELITE - QUBA ELITE QUBO POWER MAG SMART B+ TRAINER almayı düşünüyorum, garmin 820 ant destekli hız ve kadans sensörüm var, bu trainer çok ses çıkarıyor mu ve zwift ile kullanmak için hangi aparatları almam lazım ürünün fiyatı 3500-3600 tl arasında az değil ama en uygunu bu gibi görünüyor, desteklerinizi bekliyorum.
Bahsettiğiniz trainerda hız ve kadans sensörü kendinden mevcut, ekstra sensöre ihtiyacınız yok. Zwift ile kullanmak için bluetooth üzerinden bağlanabilirsiniz yada ANT+ plugin kullanmalısınız. Ses konusunda malesef yorum yapamayacağım.

Tepki
5
İsim
YASEMİN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bahsettiğiniz trainerda hız ve kadans sensörü kendinden mevcut, ekstra sensöre ihtiyacınız yok. Zwift ile kullanmak için bluetooth üzerinden bağlanabilirsiniz yada ANT+ plugin kullanmalısınız. Ses konusunda malesef yorum yapamayacağım.
Blueetoth için ya da ant+ plugin için almam gereken nedir peki?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Blueetoth için ya da ant+ plugin için almam gereken nedir peki?
b
Bluetooth için birşey almanıza gerek yok. Genelde cihazlardaki bluetooth yeterlli oluyor, şahsen ben kişisel olarak daha stabil olmasından dolayı Ant+plugin kullanıyorum. Ant+pluginler ekstra olarak satılmakta. Şöyle birşey.

51PAXMGP+mL._AC_SS350_.jpg

• Beğen