Trainer tavsiyeleri

B

BF Okuru

Misafir
Merhabalar, malum pandemi sürecinde birçoğumuzun olduğu gibi ben de trainer araştırmalarına başladım. İlk trainerım olacak. Uzun soluklu birşey de olmasını istiyorum. Yaptığım kısa araştırma neticesinde Elite Direto XR ile Drivo 2 arasında kaldım. Drivo 2 sanki piyasada yok gibi. İki trainer arasında kayda değer ciddi bir fark da göremedim. Direto XR ı önerir misiniz? ya da başka bir marka model al bunu yerine diye öneriniz olur mu? Wahoo Kickr Core da baktım, daha sessiz muhtemelen. Ancak gruptan bir arkadaş Wahoo ile ilgili yaşadığı sıkıntıyı paylaşınca soğudum. Çok da vakit kaybetmeden almak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
saygılar...
Elite Direto XR kağıt üzerinde Wahoo Kickr Core'a göre daha üstün bir alet. Fiyatları da yanlış hatırlamıyorsam aynı. Direto XR belki biraz daha uygun bile olabilir hatta. Ben hem müşteri desteği hem de tasarım olarak daha hoşuma gittiği için Wahoo Kickr Core'u tercih ettim. Ses konusunda Core daha sessiz gibi dursa da, bisikletin zincir takımından çıkan ses ikisini de bastıracağı için ses konusunda iki cihaz da sıkıntı yaratmaz.

Scudo

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar, bir tespitimi paylaşmak istedim sizlerle.

Trainer'daki ses olayı, sizin bu aktiviteyi ne zaman ve ne şekilde yapacağınız ile çok alakalı diye düşünüyorum.

Gece 22:00'den sonra etrafta çıt çıkmıyorken, tabii ki kendini belli edecektir bu ses. Çamaşır makinesi, saç kurutma makinesi ve elektrik süpürgesi de komşuları rahatsız edebiliyor bu saatlerde.

Bir diğeri ise lastik uğultusunun yüksek hızlarda arttığını düşünürsek, düşük hız(15km/h), yüksek kadansta(80-90) sürüş yapıldığında ses gayet makul seviyelerde kalıyor, hatta lastik sesi zincir sesinden az oluyor.

Demek istediğim, hafta içi akşam yemekten önce, haftasonu, artı gündüz bu tarz bir sürüş yapılırsa, marka bağımsız hiçbir trainer'da ses açısından bir sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlar daha iyi yorumlayacaklardir.

Dolayısıyla, gece 23:00'te 30-35km/saat hızlarda sürmek için harcamış olursunuz paranızı.

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
791
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@trainspotting35 bluetooth ve ant aynı anda çalıştığını bilmiyordum ben de deneyim onu. Trainer hangi marka?
@_Madmexx _ eğer sürüş stilinize uyarsa yokuş antremanı tarzı düşük hız yüksek eğim çok daha az ses yapacaktır. Zeminde ne döşeli olduğu da önemli. Benimki gibi ahşapsa ve altı boşsa uçak gibi uğultu çıkıyor. Sert zeminde duymuyorsunuz onu. En sessizi de fayans ve beton zemindir

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 bluetooth ve ant aynı anda çalıştığını bilmiyordum ben de deneyim onu. Trainer hangi marka?
@_Madmexx _ eğer sürüş stilinize uyarsa yokuş antremanı tarzı düşük hız yüksek eğim çok daha az ses yapacaktır. Zeminde ne döşeli olduğu da önemli. Benimki gibi ahşapsa ve altı boşsa uçak gibi uğultu çıkıyor. Sert zeminde duymuyorsunuz onu. En sessizi de fayans ve beton zemindir
Yok benim sensörlerim hem Bluetooth hem ant trainerim salak olanlardan 😀 Bluetooth özelliği ile sensörleri zwift e ant özelliği ile km saatime bağlıyorum Zwift de düzde giderken km saatimden kalibrasyon yapıyorum.

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.erkan haklısınız, balkonda fayansta kullanıyorum. Bahsettigim stilden zaten yokuş çıkıyor oluyorum:harika:

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Zwift, sürüşü başlamak için zorunlu speed sensörü seçtiriyor.

Bu durumda, zwift + kadans ölçümü için 2 sensör mü gerekiyor illa?

Tek sensörüm var. Zwift'i kadans ölçerek kullanamıyor muyum? Teşekkürler

Son düzenleme:

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
Arkadaşlar iyi akşamlar, bir sorum olacak. Trainer Elite aleno smart trainer.

Sürüşler de ayakta sürüş yaparken yük haliyle biraz öne biniyor ve her pedal çevirişimde lastik spin atıyor trainerda. Trainer'ın iki parçasının birleştiği bir vida var acaba onu sıkıştırsam spin atma sorunundan kurtulur muyum? yoksa bu trainerın doğasında mı var? trainer a zarar verir miyim?
WhatsApp Image 2020-12-07 at 23.59.52.jpeg

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Osman Selman selam, bildiğim kadarıyla bu trainer baskıyı sizin ağırlığınızdan alıyor. Bu sebeple ayakta kullanım için pek uygun olmadığını okumuştum. Spin atmasının sebebi de ayağı kalkınca yükün azalmasından oluyordur.

Daha tecrübeli arkadaşlar da yorumlayacaklardir.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Osman Selman Lastik basıncını kontrol edin. Lastiğin traniera bastığı yeri kontrol edin o kısımda daha bastırmak için bir ayar olabilir.

MuratZ_BT

Üye
Tepki
3
İsim
Murat
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba herkese,
Elimden geldiğince daha önceki mesajları okumaya çalıştım. Ama tam göremedim. Tekrar oluyorsa yine de kusura bakmayın.
Bisiklette yeniyim ama kış aylarını verimli geçirmek istiyorum.
Ben uygun fiyatlı bir trainer arıyorum. Gördüğüm kadarıyla ikinci el dışında Decathlonda satılan BTW 100 modeli ve Geotechin 850 TL olan modeli var. Decathlonun sattığı model sanırım yakın planda gelmeyecek. Ya da gelse bile çok talep olduğundan kalmayabilir. Geotech ise çok tecrübe edilen bir model değil gibi. 850 TL lik model ile bir üstü (1050 Tl sanırım) model arasında ne fark olduğu tam olarak açık değil. Benim sizlerden bilgi almak istediğim konu şu; bunların dışında uygun fiyatlı seçenek var mı ve Geotechin 850 TL ya da 1050 TL'lik modelleri için yorumunuz var mı?
Çok teşekkürler

Clal

Anka Cyclist
Tepki
860
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) Sorum şu arkadaşlar bu trainer ı bilen kullanan var mı? Zwift yada diğer programlarda otomatik olarak yokuş çıkışı simüle edip direnç oluşturuyor mu yada inişlerde sistemi serbest bırakıyor mu ??

2021 ELİTE Turno SMART HOME TRANIER

Link açılmazsa diye ismini de yolladım.

Tepki
5
İsim
YASEMİN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Probisikletten tacx flow smart trainer satın aldım, lastik değiştirmeyi bilmediğimden kendi lastiğimle kullanacagım ama ses açısından çok fark eder diyenleriniz varsa bir şekilde lastik değiştirtebilirim. Bir de mat almadım, elzem almam gereken başka bir şey var mıdır?

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
sesten ziyade mevcut lastiğinize zarar verirsiniz. Trainer lastiği hem lastik sağlığı hem de sürtünme açısından daha mantıklı. Ses konusunda çok fark edeceğini düşünmüyorum. @yaseminyilman

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MuratZ_BT selam, bu marka yeni olduğu için pek fazla tecrübe eden yok sanırım. Ben de iki model arasındaki farkı anlamamiş ve cevap da bulamayınca vazgeçmiştim. Geotech trainer konu başlığı gördüm forumda. Satıcı cevap verebilir sanırım sorunuza.

Tepki
5
İsim
YASEMİN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk bu işe odaklanın derim. Youtube'dan videolar izleyin, evde sakin sakin, deneye deneye öğrenin bu işi bence.
Bir kere patlatığımda değiştirmeye çalıştım ama başaramamıştım tekrar bir denerim olmazsa, önerebileceğiniz uygun fiyatlı lastik var mıdır? Lastiğim cabuk aşınmasın alayım bir tane.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir kere patlatığımda değiştirmeye çalıştım ama başaramamıştım tekrar bir denerim olmazsa, önerebileceğiniz uygun fiyatlı lastik var mıdır? Lastiğim cabuk aşınmasın alayım bir tane.
Şu lastik tam bir trainer lastiğidir : (link)

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Normal lastiği değiştiremedi iseniz trainer lastiğini hiç denemeyin bile. Trainer lastiği yapısal olarak daha sert plastik olduğu için işkence gibi değişimi. Direct mount trainer alma sebebi 🤣

Tepki
5
İsim
YASEMİN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.330
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@yaseminyilman doga bisiklette vittorıa zafiro var. takması cok zor degildi.

MuratZ_BT

Üye
Tepki
3
İsim
Murat
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@_Madmexx _ Çok teşekkür ederim cevabınız için.
Baktım dediğiniz sayfaya. Hakikaten orada da sorulmuş benzer sorular ama tatmin edici bir cevap yine de bulamadım. Her halde riske atmamak en iyisi.

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _