Rock Shox's

Tepki
9
Bisiklet
Kron
Merhabalar..
ben Rock Shox amortisörlerdeki, öğreneğin Pilot modelinde SL,XC, C yada Race ibarelerinin ne gibi farklardan meydana geldiğini merak ediyorum. Ayrıca Phsylo modelininde artık üretilmediğini duydum acaba doğrumu?

Scudo

magirus

Üye
Tepki
5
aşağıdaki adresten detaylarını öğrenmem mümkün..

(link)

Tepki
9
Bisiklet
Kron
ilginize teşekkürler. ben bu siteyi biliyorum ama asıl merak ettiğim malzeme yönünden, kullanış ve dayanıklılık yönünden nasıl bi fark var ? ve ayrıca Phsylo nun üretimi durduysa şu anki satışta olanların durumu ne olacak? ve bildiğim kadarıyla Phsylo Pilot modelinin bi üst sınıfıydı ?

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
benim bildiğim kadarıyla race modelleri en üstü oluyor
ewet psylo pilot dan daha üst model..
ama ben duke derim her zaman tabii 700 € warsa git world cup al :p

Tepki
9
Bisiklet
Kron
Tabiki SID World Cup ama dediğiniz gibi 700 €. O kadarı gözden çıkardıktan sonra FOX lara bakmaya başlarız. Ben şu an Psylo Race ile Pilot SL arasında kaldım. Başka bi altarnatif çıkmazsa ikisinden biri olacak. Teşekkürler

selimcan

Aktif Üye
Tepki
179
Selamlar

Ben 1 senedir Pilot SL kullanıyorum 2 adet yarış çıkardı (Kapadokya + Kocaeli) hiç bir problemle karşılaşmadım bundan sonrası 2005 SID ler olabilir.Bir arkadaşım da Fox var o da çok memnun ama özellikle Amerika ile bağlantınız gerek bir problem olunca çözüm kısa süreli olmalı.
2. Elde de Rock Shox daha hızlı sirküle olan bir marka .. Pilot SL lerin 2005 modeline uyarlanabiliyor Rem.Control !!!( 2004 lere uymuyor ben deki ne yazık ki böyle)

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
2 seçeneğin warsa psylo race derim..
sen buderus a bakma :D

Tepki
9
Bisiklet
Kron
Verdiğiniz fikirler için teşekkürler. Tercihimi Pilot SL den yana kullandım henüz takıp test etme fırsatım olmadı ama takar takmaz tecrübelerimi aktaracağım.

efeugur

Üye
Tepki
5
:) selam reba racemi psylo mu reba 85 mm buldum kendi wep sayfasında 100 diyor ve 100 mm tr de bulabirmiyim bilen varmı ve sizce havalımı yaglımı.?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Reba'nın Türkiye'deki Race ve Team modelleri 100 mm.lik yaylanma mesafesine sahip.
Psylo ve Reba arasında tercihte ise biraz kullanım koşullarına da bağlı olmakla beraber kesinlikle Reba derim.
Ayrıca havalı mı yağlı mı değil o soru havalı mı yaylı mı olmalı ;). Çünkü zaten her iki amortisörün de geri tepke ve kilit mekanizmaları yağ ile çalışır. Yağın sıkışma gibi bir özelliği olmadığından amortisörün yaylanmasında aktif rol alamaz. Bir amortisörün yaylanma mekanizması yağdan ibaret olamaz ;).
Bu arada Reba havalı (Dual Air) Psylo yaylı bir amortisördür :).