Canyon'dan bisiklet alan arkadaşlar?

Tepki
69
bu kadro boyu çok kafa karıştırıcı... Canyonun 56 kadrosu 54.5 cm sele borusu yüksekliğine sahip, KTM 57 kadrosunda bu oran bire bir, yani sele yüksekliği de 57 cm... ve bana 57 oluyor...

şimdi Canyon un kadro boyu 56, bana olması gerekirkenOK, ama bu kadronun sele borusu yüksekliği 54.5 cm.. bu da bana olur mu acaba açı farklarından dolayı vs....:)

kendimize neden bu kadar küçük boyları uygun görüyoruz, yaancı forumlarda 1.75 lik adamlar 55 cm kadrolara bindiklerini yazmışlar.. 1.80 ler 58 cm lik kadrolara biniyorlar...
(link)

burda canyon alan bir arkadaş 1.75 ti yanlış hatırlamıyorsam.. 51.cm lik kadro almış... ??

S (53) olduğuna bakmayın kadro boyu 51 cm bu arada...

Scudo
Tepki
9
İsim
Ahmet
Bisiklet
Kron
Bendede boy var fakat bendede bacak boyu çok uzun(tam bilmesemde)her gören bacakların uzun diyor :/

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Ben de siparis verecegim, ancak kadro boyundan emin olamadim.
Canyon pps sistemi de calismiyor. Pc den girince boyle sayfa yok diyor, mobilden de olcu girisi yapiliyor, fakat sonuc gelmiyor.
Ultimate cf sl in M kadrosu, 549 mm toptube e sahip, specialized tarmac ta bana 54 kadro oluyor, onun toptube si 548 mm.
Bunun isiginda M kadro ultimate cf bana uyacak gibi duruyor.

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Siparişi verip bisiklet hazır olunca en güzeli arabayla gidip alıp gelmek. 3 kişinin kargo masraflarıyla, mazotlu bir arabayla rahatlıkla Koblenz e gidilebilir. 5-6 ülke de gezilebilir. Bu şekilde gitmek isteyen olursa buradan haberleşebiliriz. Ben daha önce kendi arabamla Almanya dahil olmak üzere 11 ülkeyi dolaştım. Yeşil pasaportunuz varsa hiç bir problem yok.

• Beğen
Tepkiler: ahlaksahibi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Dethagorf

Dikkat ettiyseniz eğer, yolcu beraberinde yazdım. Bisikleti hangi araç ile taşıdığınız önemli değil.

Bu konuya daha önce yazmışım, her şey forum içerisinde mevcut, ama hep aynı sorular sorulmaya devam ediliyor.

Arama bölümünü kullanın arkadaşlar.

(link)

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
@Erdal YILMAZ Hayır ben Bahri Kaplan beyin yazmış olduğu
Siparişi verip bisiklet hazır olunca en güzeli arabayla gidip alıp gelmek. 3 kişinin kargo masraflarıyla, mazotlu bir arabayla rahatlıkla Koblenz e gidilebilir. 5-6 ülke de gezilebilir. Bu şekilde gitmek isteyen olursa buradan haberleşebiliriz. Ben daha önce kendi arabamla Almanya dahil olmak üzere 11 ülkeyi dolaştım. Yeşil pasaportunuz varsa hiç bir problem yok.

mesaj için sormuştum, belki birden fazla bisiklet getirmiştir kendi arabasıyla diye. Canyon için sormuyorum, ailesiyle birlikte arabayla Almanya'dan gelen birisi, bisiklet askısında 2 adet kurulu 2.el bisiklet getirince vergi ödemek zorunda mı kalıyor? Daha önceden iki kişi kendi adına fatura kestirmeli demiştiniz biliyorum, ama 2.el olduğu için fatura yok benim sorum bu yönde.

Oktay O.

Aktif Üye
Tepki
182
İsim
Oktay O.
Bisiklet
Canyon
@Dethagorf muhtemelen almanya da yaşayan kişi tatil için gelirken yanında bisiklet getirebilir ve belki de hiç birşey sorulmuyordur. İki hafta önce sınırdan otobüsle geçerken hollanda plakalı aracın üzerinde iki tane bisiklet gördüm tabi prosedürü bilemiyorum. Ancak biz araba üstünde bisiklet ile gümrükten geçerken tatile geldik mi diyeceğiz? Kurulu bile olsa kurcalayacaklardır. Şahsen o durumda laf anlatmaya çalışacağıma paşa paşa kdv ödemeyi tercih ederim.

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
@Oktay O. Hocam şahsen bana bir güvence vermeyen, garanti konusunda ve ya başka bir konuda yararlanamadığım,olmayan bir hizmete vergi vermektense lâf anlatmak çok daha makul olacaktır. Bedavadan para vermek zorunda kalıyoruz bir de şöyle bir şey var, 2.el bisiklet fatura yok bir şey yok neye göre vereceğiz vergiyi hangi fiyata göre %20'si alınacak?

canakan

Üye
Tepki
17
İsim
Ahmet Eren
Bisiklet
Whistle
Bende almanyadan kargo ile getireceğim ama 2068 euro sadece bisiklet ne gibi bir bedel öderim toplamda acaba?
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@canakan

1500 euro üzeri ürünleri posta yolu ile getirirseniz, ithalat vergileri üzerinden işlem görürsünüz. Bisikleti gümrükten çekerken, bir bisiklet parası daha ödemeyi kimse istemez. Bu konuyu araştırmadan satın almayın diyebilirim.

(link)

Soru: Posta/hızlı kargo yoluyla gönderilen eşyanın tek başına kıymetinin 1500 Avro'yu aşması halinde ne işlem yapılır?
Cevap: Söz konusu eşyaya yürürlükte olan ithalat vergilerine ilişkin oranlar uygulanacaktır.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@hüseyin kurtoğlu genele olarak canyonla alakası yok. Benim boyum 1.98 eğer yol bisikletine geçiş yapacak olsam yada ikincil olarak alsam kadro boyunun kaç olması lazım 56nın üzerinde görmedim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MakRo

Canyon'da kadro boyları S,M,L,XL,2XL şeklinde ifade ediliyor. Ben 185cm boy ile L kadro yani 57 kadro kullanıyorum. 56 size küçük geleceği gibi, Canyon'da tüm kadro boyları mevcuttur. Sizin 2XL kullanmanız gerekebilir.

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
İyi günler dostlar,
2 hafta sonra Frankfurt' da olacağım.
Oraya gitmeden önce herhangi bir mail yolu ile istediğimiz bisikleti Canyon firmasına demek gerekiyor mu ?
1 gün zamanım var hemen nokta atışı yapmam gerek..
Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bakacağım modeller;

(link)

(link)

Bir de tax free durumunu havaalanından mı yapıyoruz ? fatura ile.

ve .TR girişte gümrük ile bir sıkıntı yaşanıyor mu ?
Aynı zamanda çift vatandaşım bununda bir artısı olur mu ülkeye sokmakta bisikleti ?

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hakanemrez Specialized almadın mı?

Satınalma işlemini yapıyorsun. Koblenz yakın bir yer. Oraya gelmesi maksimum 7 iş günüdür.

Satınalırken mutlaka müşteri temsilcisine içine Vergi İade formunu koymasını istiyorsun. Bisiklet kutusunun içerisine koyuyorlar evrakı. Almanya havalimanından çıkarken kontuara geldiğinde gümrükçüyü çağırıyorsun, içine bakıyor ve damgayı basıyor. Sonra TR'ye gelince 30 gün içerisinde bunu Canyon'a geri göndermen gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato