Canyon'dan bisiklet alan arkadaşlar?

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@Kerem Groims
Aldım ve sonra isteyen bir arkadaşıma verdim. Frankfurt a gideceğim için sattım. Ama şimdide bir sürü soru işaretleri ile doldum..

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hakanemrez

En son, "fabrika'dan teslimat durduruldu" şeklinde bilgiler vardı. Gitmeden önce bu konuyu Canyon'a sormanızda fayda var.

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@Erdal YILMAZ

Haydaaaa :(
Mail atayım ..
Az kaldı böyle devam ederse geri alıcam specialized i :(

• Beğen

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hakanemrez Otele kargolat illa Fabrika'dan gidip almana gerek yok ;)

• Beğen

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato

Aslında iyi olur :D 3-5 suluk hediye alınır :D Dünyanın en büyük firmalarıyla bile pazarlık etmek gerek

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kerem Groims
Almanlar mekanik insanlar abi pek sanmam ordaki bide derse ' cast for yu 1500 avro " super geyik olur benden demesi :D

• Beğen
Tepkiler: hakanemrez

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@Kerem Groims
Zor da olsa o suluk kafesi alınacak :)

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@Kerem Groims bu tax free olayında bir gariplik var. Yada uygulamalar farklı. İki hafta önce ingilteredeydim. Elektronik ürün aldım birkaç tane. Tax free belgelerini havaalanında onaylattıktan sonra bir vezne vardı. İadeyi nakit mi kredi kartına mı istersiniz dedi. Kredi kartı iade istedim. 4 gün sonra hesabıma yattı. Satın aldığım yerlerle tekrar muhatap olmadım.
Almanya'da da bu şekilde olamaz mı acaba? Havaalanında bu tax iade yerleei yok muki?

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
@Bahadır S.

Hollanda'da da Almanya'da da var. Nakit veya kredi kartına iade almak senin tercihin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
Ben de bir çok elektronik malzemeden tax free aldım . kendim müzisyen olduğum için bir çok klavye vs aldım ve hep de tax free ödediler.

• Beğen

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Almanya'dan Münih havaalanından 2 ayrı seferde 2 tane Canyon getirdim. Ancak her ikisinde de vergi iadesini orada yapan bir durum görmedim. Ben faturaları mühürletip Canyon a gönderdim. 1 ay oldu bekliyoruz bakalım. 15 gün içinde yatması gerek.

Veliuyar

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Veli Uyar
Faturaları Custom'a onaylatmayı müteakip vergiyi geri ödeyen özel firmalardan alabilirsiniz havaalanında. Bu işlemde küçük bir kayıp olur, o da bu firmaların cukkası:))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Canyon'dan bisiklet alacak olanlar için, tax free olayına açıklık getireyim. Canyon aldığı vergiyi, bizzat kendisi iade ediyor. Hava alanlarında yer alan tax free ofislerinden, iade işlemi başlatmanız mümkün değil. Global Blue gibi yerler ile çalışmıyorlar.

Gerekli evrakları gümrük memurlarına onaylatıp, Canyon'a kargolamalısınız. Akabinde verdiğiniz IBAN numarasına, paranız kesintisiz olarak iade ediliyor.

Bora_s

Üye
Tepki
35
Ustteki yaziya ek olarak, odediginiz vergi hesabiniza yatirilirken banka Swift islem ucreti kesiyor. Ayri bankalara ait kartiniz varsa Swift islem ucreti dusuk olan hesabinizi Canyon'a bildirmek mantikli olur.

• Beğen

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Madem evrakları kargolamak gerekiyor Almanya'ya bende bir bilgi vereyim.

Kargoya çok para ödemek istemeyenlere tavsiyem ptt'dir.Almanya'ya a4'ün içine rahatça sığdığı zarfı takipli olarak 13.20 lira'ya gönderdim. İşine yarayan olurda diye buraya bırakıyorum.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ne canyon mus be arkadas alalim zuccaciyeden taksitle bi camaro cift amosorlu rahat edelim pehhh :D

• Beğen
Tepkiler: Groims

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
CAnyondan suluk hediye, bu olmayacak duaya amin demek gibi bir sey. Bugün canyon nekadar kazikci ve dolandirici bir firma oldugunu kendim gördüm. Arkadaslar diyorlarda da bana büyük bir firma oldugu icin inandirici gelmiyordu.

Ilk defa @Soner Közen arkadasimin freninin bozulmasiyla nekadar saygisiz ve müsterisine sagdik olmayan bir firma oldugunu görmüstüm. Soner kardesim bisikletini garanti den faydalanmak icin freni yapilsin diye canyona gönderdi. Defalarca aramama karsi 2,5 ayda bisikleti geriye geldi.

gelelim benim konuya, @SerkanH kardesime aldigimiz kadroya 10lu sistem takila bilmesi icin ufak bir parca gerekiyordu, bende canyonu aradim ve parcalari sordum. Ilk aramamnda tamam siparisi aldik ve parcalar ödenditen sonra size gönderilecek dedi (E-Mail üzeri bilgi vereceklerin söylemisti). Aradan 1 hafta gecti ve hic bir haber gelmedi parcalarda tabiki gelmedi. Sonra birdefa daha aradim ve sordum, bana telefona cikan kisinin cevabi söyleydi. "Sizin kayidiniz alinmis amna hic bir siparis görünmüyor" dedi. Bende siparisi yeniden vereyim ama bu davranisiniz dogru degil dedim, adam tabiki özür diledi ve siparisi aldi.
Parcalarin fiyatini sordum ve söyledi
1. Lazim olaan parca 9,90€
2. parcayi tutan vida 9,90€ diyince siz bana altinmi satiyorsunuz diye sordum. Cevabi ise bu özel bir vida oldugu icin pahali dedi. Bende özel bir vida ise bulamayiz diye tamam dedim ve özür diledim.
3. Parca ise yine lazim olan birsey 3€
4. 2,40€ luk kargoya 3,95€ aldilar.
Neyse siparis bugün ben isdeyken gelmis, az önce eve gelince zarfi gördüm ve actim. Keske acmaz olaydim, icinden inanin 30centlik yani 1TL lik bir vida cikti. Bu vidadan bende inanin belki 100 tane var. Resmen dolandirildik ama yarin ariyacagim ve bu yaptiklari dolandiriliciga geciyor diye söylecegim.
Geleim hediye konusuna, adamlar 1TL lik vidayi vermiyorlar ki sulugu nasil verecekler.

DSC_0009.JPG
DSC_0010.JPG

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Vay anasini be Murat orasi Nasa uzay ussu olmus haberimiz yok. Gecmis olsun artik ne diyeyim :(

kobalamin

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
H.Onur
Bisiklet
b'Twin
@Murat Cömez bir vida 35lira mi:eek:
Kesin ozel bir vida olmali.Belki de karbondur.Ya da bosverin karbonu artik sizin icin cok cok ozel bir vida.
Saka bir yana ben 1 cift kale verdigim 50liraya uzulurken bu bayagi koyar insana.

• Beğen