Canyon'dan bisiklet alan arkadaşlar?

Soner H. Arslan

Aktif Üye
Tepki
217
Bisiklet
Focus
Sektore hakim, sirkete yeni bir bakis acisi sunabilecek, ileri goruslu takim oyunculari her sirketin islak ruyasidir. Bu is oyle yapilmaz boyle yapilir kardesim diyebilecek herkes icin; (link)

Scudo

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
şimdi okudum. adamlar eleman bakıyorlar ama bir konuda liderliğin olması lazım diyorlar sanırım :D

azzurro

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
Erhan K.
Bisiklet
Giant
Ben de Koblenz'e gidip ULTIMATE AL SLX 9.0 almayı planlıyorum. Henüz ellerinde olup olmadığını sormadım ancak merak ederseniz rakamları aşağıdaki gibi öngörüyorum:

Bisikletin Almanya Fiyatı: €1,699 (Daha sonra yapılacak vergi iadesi %18'den €305)-->Net:3903 TL
Uçak Bileti(tahmini): 400 TL
Tren Köln Bonn-Koblenz: €30 (Gidiş-Dönüş)=84 TL
Vize: 60+24,5(Idata Hizmet Ücreti)=237

Tabi eklenecek ufak ufak masraflar olsa da gidip almak, Türkiye'ye göre daha ucuza geldiği kesin. Merak ettiğim şu, bisikleti nasıl bir pakette teslim ediyorlar? Fabrikadan tren istasyonuna, trenden havalimanına paketi taşımayı nasıl yapabiliriz, tutabileceğimiz bölümleri var mı?

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@azzurro merhabalar.
bu planı schengen vizem olması sebebiyle ben de yapmıştım. Toplamda bana 150 euro kar getiriyordu. Değer mi diye düşündüm, sonra vazgeçtim.
Bisikletin paketlenmesi gayet güzel. Youtube a girerek "canyon unboxing" gibi aratırsanız görebilirsiniz.
Paketin toplam ağırlığı 16-17 kg oluyor. Uçak bileti fiyatına boyuttan dolayı ilave kargo ücretini de ekleyin. Pegasus sanırım 50 euro alıyor. Thy 30-40 gibi bir rakam.
Başarılar, ( ben vazgeçim kargoyla getirtiyorum)

azzurro

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
Erhan K.
Bisiklet
Giant
@feversea tesekkurler. Bu arada THY 30 euro, Pegasus 40 euro ek ücret istiyormuş.

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@Ahmet.KOÇ cuma sabahı istanbul a geldi bisiklet. Sistemden sürekli kendim takip ettim. Ups türkiye hattını aradım. Konudan bahsettim. Benden mail adresi istediler, oraya maktu bir dilekçe gönderdiler. Gümrük işlemlerimi yapmak için ups i yetkilendirdiğime dair. Dilekçeyi taratıp tekrar mail attım. Bu işlemler yaklaşık 2-3 saat sürmüştür. Cuma günü saat 2 gibi yurtiçi transfere aktarıldı. Bir problem görünmüyor. Bir aksilik çıkmazsa yarın elime ulaşacak.
henüz vergiyi ödemedim ben. Sanırım kapıda görevliye ödeyeceğim.

D

Domestik

Misafir
@feversea Evet, kapıda ödeniyor. UPS tarafından size çıkartılan faturada sadece %18 vergi var değil mi?

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
155
Bisiklet
Canyon
arkadaşlar bir sorum var
vücut ölçülerimi girince s beden öneriyor
ama iç bacak boyunu 2 cm fazla girince m bedene geçiyor.
180 boy, 82 cm iç bacak.
ne diyorsunuz? s almak daha mantıklı sanırım?
yol için her daim bir ufağı daha iyidir denir, benim boyuta göre zaten s beden, boşuna m almaya gerek yok sanırım?

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Burak Salgın

Bence Wilier alın :harika::harika::D

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@Burak A.
M beden almalısınız. S size küçük gelir. Hatta belki de L olmalı. Benim bacak ölçüm de 82, kadrom 55, L'ye denk geliyor.

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
155
Bisiklet
Canyon
@Orhan A Orhan Bey merhaba
canyon da s beden 53 m beden 56
l büyük gelir.
m uygun gibime geliyor bana da ama emin olamadım

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
İmkan olsa da binip deneseniz... Bu durumda S daha uygun gibi sanki.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Canyon'da olan kurallar Willier markası için de geçerli mi? Site önerebilecek var mı acaba?

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@Burak A. Boyum 1.78 iç bacak boyum 85 cm. Ben 56 aldım. 56 M bedendir bu arada.
burada 2. Önemli nokta kol boyu uzunluğu, kol boyunuz medium için kısa gelirse small da kalın. Yoksa gidona uzanma konusu sıkıntı yaratabilir. Ve omuzlarda ve boyun bölgesinde ağrı yapabilir.
Ama sizin 56 da sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Burak A.

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
155
Bisiklet
Canyon
@feversea benim iç bacak boyuma göre biraz kısa kalıyor sıkıntım o.
kol boyu 61.
tam arada kaldığım için s daha iyi gibi olsa da, mediumda da sorun olmaz sanırım.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Ölçülerimi yazıyorum XS çıkıyor. iç bacak boyu 79, boy 1.73. Merak ediyorum bu adamların XL bisikletleri devler için falan mı üretiliyor? :)))

Ek: Bir de yapanlar var ise bir şey sormak istiyorum. Yurtdışına çıktım, Canyondan bisikleti aldım ve uçağa atıp geldim. Havaalanında ne oluyor? Yani oldukça büyük bir kutu sorunsuz geçirebliyor muyuz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Burak A.

Burak bey ilk mesajları okumadım belki belirtmişsinizdir ancak hangi modeli almayı düşünüyorsanız?

Yıldıray55

Aktif Üye
Tepki
174
İsim
Yıldıray YILDIZ
Bisiklet
Diğer
Canyon'da özellik değiştirme gibi bir durum var mı? Mesela grup seti Ultegra değilde Dura-Ace istesem? Olabilir mi?