Canyon'dan bisiklet alan arkadaşlar?

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Başlık
74
Tepki
132
Bisiklet
Scott
Merhaba,

Artık canyon ultimate yol bisikleti alacağım kararımı verdim.

1500 € altı canyondan bisiklet almış olan var mı?

TNT ilemi gönderiyorlar? sadece KDVyimi ödüyorsunuz? yoksa TNT kafasına göre masraf çıkarıyormu?

yapan arkadaşlardan yardım istiyorum

En beğenilen 5 mesaj

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
    11
    CAnyondan suluk hediye, bu olmayacak duaya amin demek gibi bir sey. Bugün canyon nekadar kazikci ve dolandirici bir firma oldugunu kendim gördüm. Arkadaslar diyorlarda da bana büyük bir firma oldugu icin inandirici gelmiyordu.

Ilk defa @Soner Közen arkadasimin freninin bozulmasiyla nekadar saygisiz ve müsterisine sagdik olmayan bir firma oldugunu görmüstüm. Soner kardesim bisikletini garanti den faydalanmak icin freni yapilsin diye canyona gönderdi. Defalarca aramama karsi 2,5 ayda bisikleti geriye geldi.

gelelim benim konuya, @SerkanH kardesime aldigimiz kadroya 10lu sistem takila bilmesi icin ufak bir parca gerekiyordu, bende canyonu aradim ve parcalari sordum. Ilk aramamnda tamam siparisi aldik ve parcalar ödenditen sonra size gönderilecek dedi (E-Mail üzeri bilgi vereceklerin söylemisti). Aradan 1 hafta gecti ve hic bir haber gelmedi parcalarda tabiki gelmedi. Sonra birdefa daha aradim ve sordum, bana telefona cikan kisinin cevabi söyleydi. "Sizin kayidiniz alinmis amna hic bir siparis görünmüyor" dedi. Bende siparisi yeniden vereyim ama bu davranisiniz dogru degil dedim, adam tabiki özür diledi ve siparisi aldi.
    Parcalarin fiyatini sordum ve söyledi
    1. Lazim olaan parca 9,90€
    2. parcayi tutan vida 9,90€ diyince siz bana altinmi satiyorsunuz diye sordum. Cevabi ise bu özel bir vida oldugu icin pahali dedi. Bende özel bir vida ise bulamayiz diye tamam dedim ve özür diledim.
    3. Parca ise yine lazim olan birsey 3€
    4. 2,40€ luk kargoya 3,95€ aldilar.
    Neyse siparis bugün ben isdeyken gelmis, az önce eve gelince zarfi gördüm ve actim. Keske acmaz olaydim, icinden inanin 30centlik yani 1TL lik bir vida cikti. Bu vidadan bende inanin belki 100 tane var. Resmen dolandirildik ama yarin ariyacagim ve bu yaptiklari dolandiriliciga geciyor diye söylecegim.
    Geleim hediye konusuna, adamlar 1TL lik vidayi vermiyorlar ki sulugu nasil verecekler.

DSC_0009.JPG
    DSC_0010.JPG

cenktamay

Forum Demirbaşı
    10
    Uzun bir süre Trek marka şehir, dağ ve yol bisikleti kullandıktan sonra -ki memnundum da, bir sabah Canyon sitesinde gezerken $380'lık indirimi görür görmez hemen Ultimate CF SL 7.0 105 grup setli modeli alıverdim. Neyse bisiklet geldi, hali hazırda kullandığım Ultegra 6800 seti ve Campagnolo Eurus jant setini yeni Canyon'a aktarıp kullanmaya başladım.
    20161107_145949-01.jpg

Akabinde birkaç ay sonra bir turda (Çeşme Fondo Antrenmanlarında) ön vites büyük aynaya geçmemeye başladı. Ben aşırı sıcaktan kuruyan yağa ve uzayan tele bağladım ama birkaç gün sonra bir baktım ki aşağıda resimde görülen ve aktarıcılara giden telleri kılavuzlayan plastik parça kırılmış. Bu literatürde Cable Router diye geçiyor. Ön aktarıcıya giden kablo plastik parçayı yırtmış ve vitesi büyük aynaya almaya çalıştığınız zaman tel gerilimden ötürü parçayı içeriye doğru çekiyor ve yeterli gerilim oluşmadığından vites geçmiyor. Daha da zorlasam arkaya giden tel de yırtacak sanırım ve vites sistemi 3-5 kuruşluk ucuz ve kalitesiz bir parça yüzünden çalışmaz hale gelecekti.
    20160917_191755.jpg
    Neyseki fazla zorlamadan ve küçük aynayı kullanarak tur ve antrenmanları gerçekleştirdim.
    Bu aşamada hemen internette araştırma yapmaya başladım ve bu sorundan muzdarip dünyada başka kullanıcılarla irtibat kurdum. Yarışanlar falan delirmiş adamlar. Plastik basit bir parçadan ötürü bisiklet atıl vaziyette kalmış.

Hemen akabinde Canyon ile "Online Chat" yoluyla ve e-posta ile irtibat kurdum. ( Buradaki 2 metod kullanmamın bana sonucunu okuyacaksınız. Bilerek yapılmadı ama).

Adamlara yazdım. Bana bisikletimin detaylı parça kodlarını içeren teknik çizimleri yolladılar. o tablolardan parçanın koduyla adamlara söyledim. Yahu bu saçma parça yüzünden bisikletim atıl kaldı falan dedim ( 20-25 gün sonra Çeşme Fondo vardı). Bir bakalım falan filan dedi. Bulamıyorum dedi online vatandaş. E dedim ne yapacağız? Çöpe mi atayım bisikleti??. ilgili biraz daha bakayım dedi. 5dk sonra buldum dedi.

Ohh dedim neyse. Adres verdim. Dedi ki bu Türkiye. Eee? Buraya yollayacağız ama bedeli var dedi. Ben daha bedeli duymadan dedim ki, ucuz plastik yüzünden ve benim hatam dışında bir parçanız kırılıyor ve benden ücret istiyorsunuz falan filan. öyledir, böyledir derken dedim ne kadar bu zımbırtı?

Parça fiyatı : $1.95

ne diyim bari ödeyeyim dedim lanet olsun. Kargo ne kadar dedim?

KARGO: $99.54 ( yanlış okumadınız doksandokuz dolar ellidört sent)

Tabi benim şafak attı. Başladım yardırmaya. Uzunca bir yardırmadan sonra dedim ki, Almanya'da arkadaşım var ona yollayın o da bana bir zarfa koyar 3-5 Euro'ya yollar. Ayrıca bu zırt pırt kırılacaksa bari 2 adet yollayın dedim.

Almanya deyince o zaman kargo ücretiz falan dedi. iyi dedim neyse Almanya adresini verdim. Yazdı etti. Ondan sora dedi ki Order Confirmation evrağı gelecek dedi. Neyse o da geldi.
    20161125_150205.jpg

Evrak mail ile görünce hem parçaya hem de kargoya bedelleri kadar indirim (kıyak) yapmışlar. Demek ki Almanya olunca dedim her şey bedava. Bir kaç gün sevk olmasını ve sevk evrağının gelmesini bekledim ama baktım ses yok. Yine Chat yaptım. dedik ki 4 hafta sonra elimize gelecek. Haydaaaa. yine şafak attı bu sefer de mail ile yardırdım. Ama beklemekten de başka çarem yoktu.
    Bir özüm buldum. O parçayı komple çıkartacaktım. içten gelen kabloların üzerine bir karış uzunluğunda vites dış kablosu geçirip, bu iki kabloyu da Bottom Bracket üzerinden geçirip viteslere dağıtacaktık. Bu çözümü arkadaş ile beraber yaptık. Kabloları dış kılıfları ile beraber BB üzerinden geçirdik ve hatta bulundukları yerden kaymamaları için de Japon ile sabitledik. Vites ayarlarını da yaptık. Bomba gibi çalışmaya başladı. Kablolar tabi BB nin dış kısmındaki plastik kılıfa biraz baskı yaptığı için aynakol çok serbest dönmüyordu ama sanırım beni 3 hafta idare ederdi. Etti de.
    Neyse uzatmadan 3 hafta sonra sevk edildi evrağı geldi ama üzerinde adres yazmıyor. Yine Chat. Dedim yolladınız da nereye yolladınız?? Baktı kızcağız dediki Türkiye'ye. Şahane... Almanya ile uğraşmayacağım.
    Neyse ertesi gün parça geldi 2 adet 1 kuruş para ödemedim. Hemen gidip taktırdım ayarlar falan yapıldı. Her şey normale döndü.

2 gün sonra bir Order Confirmation maili geldi bana yine.Açtım baktım aynı parçadan yine yolluyorlar ama bir gariplik var. Adete dikkat !!!
    20161125_154144.jpg
    Evet tam 2000 adet yollmaya kalkmışlar. Tabi ki bir klavye sürçmesi olayı var. Hemen Chat. Dedim ki böyle böyle bir evrak geldi bir kontrol eder misiniz doğru mu?. Baktı eleman. Evet dedi doğru. Ben de sprili bir dille "2000 adet bana fazla gelir 2 adet normaldir" tabi hemen teşekkür ettiler. Kusura bakmayın da hahaha hihihi neyse kapadık chat penceresini. 1-2 dakika sonra yine bir Order Confirmation. Hop adet 2 olmuş.

Dedim bunlar iyicene manyadılar artık ses etmedim. :)

1 saat sonra yine bir mail, hop "order on the way". Yine yolluyorlar.

Ertesi sabah masamda 2 tane daha parçadan vardı.

İşin özeti, 100 usd kargo ile bu parçadan 2 adet sahip olacakken, 1 kuruş ödemeden 4 tane sahibi oldum.

Bu da böyle bir anımdır....

Sonunda olması gereken resim de, referans olması bakımından:

20161125_145931.jpg

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
    8
    @Speedster911
    Canyon 100€ ya DHL ile türkiyeye giden bisiklet kargosuna 200€ alabiliyorsa ben uzakdurum o firmadan. Firmalar ise kargolari dahada ucuza yolluyorlar, cünkü kargo sirkeleri ile anlasmalari var.
    Suna da inaninki almanyada yolda diger markalardan günde 10larca görürsünüz onlarin arasinda belki birtane canyon görürsünüz. Bunu denemek cok kolay, bir arkadas bu ayin sonunda almanyaya geliyormus aynen bi yolda bisikletcileri takip etsin bakalim kactane canyon görecek.;)

Ben malesef bisiklet tavsiyesinde bulunmuyorum ama canyona karsilik almanyada daha kaliteli ve daha ucuz firmalar var. Türkiye neden canyona bukadar takilmis anlamiyorum, adamlarim kendinden baska bayisi bile yok.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
    6
    Madem evrakları kargolamak gerekiyor Almanya'ya bende bir bilgi vereyim.

Kargoya çok para ödemek istemeyenlere tavsiyem ptt'dir.Almanya'ya a4'ün içine rahatça sığdığı zarfı takipli olarak 13.20 lira'ya gönderdim. İşine yarayan olurda diye buraya bırakıyorum.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
    6
    @Kerem Groims
    Bence fabfikadan alip " son ne olur? " demenin tadi hc bseye benzemez ahahaha :D

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Başlık
58
Tepki
614
Bisiklet
Mosso
1500 euro üstü %18 kdv ve kargosu var toplam 1900 eoru civarlarında bişeye denk geliyo.Burdan oraya gidip almaya düşünen bile var kargosu filan maSraf diye :D

• Beğen
Tepkiler: Furkan BOZKUR

sinobjk

Forum Demirbaşı
Başlık
6
Tepki
689
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
bende canyon araştırmasındayım. forumda canyonla alakalı tüm konuları okumus biri olarak şunu söleyebilirim. genellikle ups kargoyla geliyo (ikinci ihtimal dhl) yapman gereken kargonu hergün takip edip ülkeye girer girmez hangi kargo firmasıyla geliyorsa onlarla iletişime geçmek. bisiklet gelir gelmez kdv sini kargo şirketine ödüyosunuz. kdv ödedikten sonra bi iki gün icersinde kargo kapınıza geliyor. eger siz takip etmezseniz kargonuzu gelip burda bekliyebiliyor. beklerse kargo şirketi beklediği gün kadar ardiye ücreti talep eder. umarım açıklayıcı olmuştur.

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Başlık
74
Tepki
132
Bisiklet
Scott
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
kargo masrafı ayrı. 1500 € altı bisiklet almış arkadaşlardan yardım istiyorum

sadece KDV ödeniyorsa sıkıntı yok tamamdır :)

• Beğen
Tepkiler: Fatih Karabas

Bahadır S.

Daimi Üye
Başlık
12
Tepki
704
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
Dün endurace al 6.0 sipariş verdim. Bugün ödeme gerçekleşti. Bir aksilik çıkmazsa yarın kargo yola çıkmış olur.
Gelişme olursa bilgilendiririm.

• Beğen
Tepkiler: Burak Salgın

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Başlık
18
Tepki
1.470
Bisiklet
Focus
bu canyonun kadro boyu sistemine pek güvenemiyorum ben, sitelerindeki kadro boyu hesaplama sistemine ölçülerimi girdim, bana sizin boyunuza göre bacak boyunuz çok kısa kardeşim dedi :krktm: , sizin bacak boyunuz 84cm civarı olmalıydı diyor,benimki 77cm, tamam benim bacaklar kısa normalden de bu kadar da değil yahu, sonra işleme devam ettik bana 50cm kadro önerdi , şu an 54 kadro kullanıyorum kıllandım ben bu işe, aman dikkatli olun kadro boyu seçerken, görmeden etmeden bisiklet alıyorsunuz sıkıntı olmasın sonra

Başlık
30
Tepki
1.721
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Merhaba,

Ben de 15 Mart'ta Ultimate CF SL 7.0 siparişi verdim. S kadro stokta bulunmadığı için Mayıs başında gönderecekler. Ödemesini bu hafta içinde yapacağım. UPS kargo ile gönderiyorlar. Bisiklet yurda giriş yaptığında gümrükte tutuluyor. Burada önemli olan kargoyu adım adım takip edip, kargo ülkeye girer girmez kargo şirketi ile irtibata geçmek. Aksi halde, gümrükte kaldığı her gün için fazladan ardiye ücreti isteyecekler. UPS kargo, ürünü gümrükten çekmek için gerekli olan gümrük vergisi ve maalesef 50-100 TL kadar işlem ücreti talep edecek. Biz parayı ödedikten sonra 1-2 gün içinde bisiklet evde olacak (diye umuyorum :) )

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Başlık
18
Tepki
1.470
Bisiklet
Focus
@mehmet şevki ooo samsuna canyon geliyor demek hayırlı olsun , beraber de turlarız inşallah ben merkezdeyim ,

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Başlık
18
Tepki
1.470
Bisiklet
Focus
@mehmet şevki hmm o siz miydiniz pardon profil fotoğrafı değişmiş heralde tanıyamadım, görünce seslenin bana ben canyon görürsem yollarda kaçırmam zaten :)

Bahadır S.

Daimi Üye
Başlık
12
Tepki
704
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@mehmet şevki 56 (m) siparis verdim
@Ahmet.KOÇ bu takip olayini bilmiyordum. kesin bilgi mi yayalim mi :)
biraz ugratiracak ve gun gectikce evdeki hesabim carsiya uymayacak gibi :( girdik ise bakalim...

Başlık
30
Tepki
1.721
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
@feversea Takip dediğim bildiğiniz kargo takibi. Zaten ürün kargoya verilince size bildirilir kargo takip numarası. Bu numara üzerinden kargonun hareketlerini gün gün takip ederseniz sıkıntı olmaz. Normal koşullarda kargo gelince kargo şirketinin sizinle iletişime geçmesi lazım. Fakat, bazı durumlarda kargo geliyor ve gümrükte birkaç gün boş yere bekletilip sonrasında sizden fazladan depo ücreti istenebiliyor. Böyle bir duruma mahal vermemek adına takip etmenizde fayda var.

• Beğen
Tepkiler: Burak Salgın

Bahadır S.

Daimi Üye
Başlık
12
Tepki
704
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@Ahmet.KOÇ takipte sıkıntı yok, benim dert yandığım ekstra talep edilebilecek olan kargo şirketi ücretiydi. Neyse cezamız neyse çekeriz :)
Teşekkürler bilgi için

Başlık
30
Tepki
1.721
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
@feversea Bir şey olmaz ya, yeter ki gelsin artık şu bisiklet :) Bu arada hemşehriymişiz. Canyon'ları alınca tanışıp beraber turlama imkanımız da olur inşallah :)

Yukarı Alt