Canyon'dan bisiklet alan arkadaşlar?

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
arkadaşlar aynı işi yunanistan dan da yapabiliyorsunuz, dedeağaç ta çok büyük bir bisiklet mağazası var, ipsala gümrüğündede direk verginizi geri alabilirsiniz.

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@kobalamin
Bana özel demislerdi ve faturadada kirmizi icine aldim özel bir vidadir diye yazan yeri. Bunu vitirine koyacagim ve hergün karsina gecip izleyecegim. Bu vida özelin de özeli.:koptum:
CANYON A ÖZEL BIR VIDA :D 1,6cm uzunlugunda M5 vida, bulmasi cok zor.

Burada (link)
10 Tanesi 1,65€ Yani tanesi 0,16€ = 55kurus Onlari aldigi fiyat 1 tanesine 10€ = 35TL

Tepki
52
@Murat Cömez Canyon gibi büyük bir firma böyle bir parçadan bu kadar para alıyorsa vay halimize.
Canyona alternatif başka fiyat/performans bisiklet firması öneriniz var mıdır?
Saygılarımla...

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Speedster911
Canyon 100€ ya DHL ile türkiyeye giden bisiklet kargosuna 200€ alabiliyorsa ben uzakdurum o firmadan. Firmalar ise kargolari dahada ucuza yolluyorlar, cünkü kargo sirkeleri ile anlasmalari var.
Suna da inaninki almanyada yolda diger markalardan günde 10larca görürsünüz onlarin arasinda belki birtane canyon görürsünüz. Bunu denemek cok kolay, bir arkadas bu ayin sonunda almanyaya geliyormus aynen bi yolda bisikletcileri takip etsin bakalim kactane canyon görecek.;)

Ben malesef bisiklet tavsiyesinde bulunmuyorum ama canyona karsilik almanyada daha kaliteli ve daha ucuz firmalar var. Türkiye neden canyona bukadar takilmis anlamiyorum, adamlarim kendinden baska bayisi bile yok.

Tepki
52
@Murat Cömez Canyon almayı düşünüyordum ama bahsettiğiniz bu olaylar uzaklaştırdı firmadan beni. Rose bikes'ın kargo ücretinin 110 avro civarında olmasından işkillenmiştim kargo konusunda. Kendi kayıpları ne yapalım.
Cubedan şaşmayın diyorsunuz yani :)

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sadece İstanbul'da Canyon marka bisiklet kullanan, benim tanıdığım yaklaşık 20 kişi var. Diğer illeri bilemiyorum.

Bu insanlardan bir kaçı, neden Canyon marka bisiklet aldığını mutlaka yazacaktır.

Ben yine de özet geçeyim; Türkiye'de sadece kadro parasına, üzerinde ne olduğu belirsiz jantlar ile aldığınız bisiklet fiyatında, Canyon'da çok daha üst seviye bisikletler alabiliyorsunuz. Misal 2017 yeni dura ace ve sram etap'lı bisikletlerine bir göz atın.Canyon'da vergi iadesi sonrası 4500$ ödediğiniz sram etap'lı bir bisiklet, Türkiye'de sizce ne kadara satılıyordur? Bırakın satılmayı, sram'ın resmi distribütöründe sram etap set yok şu anda. Örnekleri çoğaltabilirim, ne demek istediğimi Canyon alanlar anlar, anlamak istemeyenler ise isime 6-7 bin tl verip, r500 jant ile kullanabilir, herkesin kendi zevki!

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez yunanistan da bisiklet yarışına gittim sizlere gördüğüm markaları söylücem
1. Bianchi oltre serisi
2. Cipollini
3. Basso
4. Cannondale
5. Look
6. S-Works
7.1 tane rose
8. 2-3 tane canyon
9. Argon
10. Isaac
11. Bottechia
12. Cube
13. Trek

Bunlardan en çok gördüklerim Specialized ve Bottechia markası. Canyon ise 2 ya da 3 kişide gördüm.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@dramorey yok hayır çok aşırı tutulan bir marka olduğunu göstermiyor, yoksa canyon hakkında ben de sizin gibi üdşünüyorum tam bir f/P bisiklti

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Wasabie Canyon kullanıyorum ancak şu bir gerçek: Çoğu marka'nın çeyreği zamandır piyasada var ve çoğu'nun tahtını sallayacak kadar kaliteli ve ünlü.Ayrıca zengin yarışı olsa gerek :D Basso, Cipollini, Bianchi (Özellikle Oltre serisi) süpermiş :D Gözler bayram etmiştir.

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
Uzun bir süre Trek marka şehir, dağ ve yol bisikleti kullandıktan sonra -ki memnundum da, bir sabah Canyon sitesinde gezerken $380'lık indirimi görür görmez hemen Ultimate CF SL 7.0 105 grup setli modeli alıverdim. Neyse bisiklet geldi, hali hazırda kullandığım Ultegra 6800 seti ve Campagnolo Eurus jant setini yeni Canyon'a aktarıp kullanmaya başladım.
20161107_145949-01.jpg

Akabinde birkaç ay sonra bir turda (Çeşme Fondo Antrenmanlarında) ön vites büyük aynaya geçmemeye başladı. Ben aşırı sıcaktan kuruyan yağa ve uzayan tele bağladım ama birkaç gün sonra bir baktım ki aşağıda resimde görülen ve aktarıcılara giden telleri kılavuzlayan plastik parça kırılmış. Bu literatürde Cable Router diye geçiyor. Ön aktarıcıya giden kablo plastik parçayı yırtmış ve vitesi büyük aynaya almaya çalıştığınız zaman tel gerilimden ötürü parçayı içeriye doğru çekiyor ve yeterli gerilim oluşmadığından vites geçmiyor. Daha da zorlasam arkaya giden tel de yırtacak sanırım ve vites sistemi 3-5 kuruşluk ucuz ve kalitesiz bir parça yüzünden çalışmaz hale gelecekti.
20160917_191755.jpg
Neyseki fazla zorlamadan ve küçük aynayı kullanarak tur ve antrenmanları gerçekleştirdim.
Bu aşamada hemen internette araştırma yapmaya başladım ve bu sorundan muzdarip dünyada başka kullanıcılarla irtibat kurdum. Yarışanlar falan delirmiş adamlar. Plastik basit bir parçadan ötürü bisiklet atıl vaziyette kalmış.

Hemen akabinde Canyon ile "Online Chat" yoluyla ve e-posta ile irtibat kurdum. ( Buradaki 2 metod kullanmamın bana sonucunu okuyacaksınız. Bilerek yapılmadı ama).

Adamlara yazdım. Bana bisikletimin detaylı parça kodlarını içeren teknik çizimleri yolladılar. o tablolardan parçanın koduyla adamlara söyledim. Yahu bu saçma parça yüzünden bisikletim atıl kaldı falan dedim ( 20-25 gün sonra Çeşme Fondo vardı). Bir bakalım falan filan dedi. Bulamıyorum dedi online vatandaş. E dedim ne yapacağız? Çöpe mi atayım bisikleti??. ilgili biraz daha bakayım dedi. 5dk sonra buldum dedi.

Ohh dedim neyse. Adres verdim. Dedi ki bu Türkiye. Eee? Buraya yollayacağız ama bedeli var dedi. Ben daha bedeli duymadan dedim ki, ucuz plastik yüzünden ve benim hatam dışında bir parçanız kırılıyor ve benden ücret istiyorsunuz falan filan. öyledir, böyledir derken dedim ne kadar bu zımbırtı?

Parça fiyatı : $1.95

ne diyim bari ödeyeyim dedim lanet olsun. Kargo ne kadar dedim?

KARGO: $99.54 ( yanlış okumadınız doksandokuz dolar ellidört sent)

Tabi benim şafak attı. Başladım yardırmaya. Uzunca bir yardırmadan sonra dedim ki, Almanya'da arkadaşım var ona yollayın o da bana bir zarfa koyar 3-5 Euro'ya yollar. Ayrıca bu zırt pırt kırılacaksa bari 2 adet yollayın dedim.

Almanya deyince o zaman kargo ücretiz falan dedi. iyi dedim neyse Almanya adresini verdim. Yazdı etti. Ondan sora dedi ki Order Confirmation evrağı gelecek dedi. Neyse o da geldi.
20161125_150205.jpg

Evrak mail ile görünce hem parçaya hem de kargoya bedelleri kadar indirim (kıyak) yapmışlar. Demek ki Almanya olunca dedim her şey bedava. Bir kaç gün sevk olmasını ve sevk evrağının gelmesini bekledim ama baktım ses yok. Yine Chat yaptım. dedik ki 4 hafta sonra elimize gelecek. Haydaaaa. yine şafak attı bu sefer de mail ile yardırdım. Ama beklemekten de başka çarem yoktu.
Bir özüm buldum. O parçayı komple çıkartacaktım. içten gelen kabloların üzerine bir karış uzunluğunda vites dış kablosu geçirip, bu iki kabloyu da Bottom Bracket üzerinden geçirip viteslere dağıtacaktık. Bu çözümü arkadaş ile beraber yaptık. Kabloları dış kılıfları ile beraber BB üzerinden geçirdik ve hatta bulundukları yerden kaymamaları için de Japon ile sabitledik. Vites ayarlarını da yaptık. Bomba gibi çalışmaya başladı. Kablolar tabi BB nin dış kısmındaki plastik kılıfa biraz baskı yaptığı için aynakol çok serbest dönmüyordu ama sanırım beni 3 hafta idare ederdi. Etti de.
Neyse uzatmadan 3 hafta sonra sevk edildi evrağı geldi ama üzerinde adres yazmıyor. Yine Chat. Dedim yolladınız da nereye yolladınız?? Baktı kızcağız dediki Türkiye'ye. Şahane... Almanya ile uğraşmayacağım.
Neyse ertesi gün parça geldi 2 adet 1 kuruş para ödemedim. Hemen gidip taktırdım ayarlar falan yapıldı. Her şey normale döndü.

2 gün sonra bir Order Confirmation maili geldi bana yine.Açtım baktım aynı parçadan yine yolluyorlar ama bir gariplik var. Adete dikkat !!!
20161125_154144.jpg
Evet tam 2000 adet yollmaya kalkmışlar. Tabi ki bir klavye sürçmesi olayı var. Hemen Chat. Dedim ki böyle böyle bir evrak geldi bir kontrol eder misiniz doğru mu?. Baktı eleman. Evet dedi doğru. Ben de sprili bir dille "2000 adet bana fazla gelir 2 adet normaldir" tabi hemen teşekkür ettiler. Kusura bakmayın da hahaha hihihi neyse kapadık chat penceresini. 1-2 dakika sonra yine bir Order Confirmation. Hop adet 2 olmuş.

Dedim bunlar iyicene manyadılar artık ses etmedim. :)

1 saat sonra yine bir mail, hop "order on the way". Yine yolluyorlar.

Ertesi sabah masamda 2 tane daha parçadan vardı.

İşin özeti, 100 usd kargo ile bu parçadan 2 adet sahip olacakken, 1 kuruş ödemeden 4 tane sahibi oldum.

Bu da böyle bir anımdır....

Sonunda olması gereken resim de, referans olması bakımından:

20161125_145931.jpg

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Wasabie

Ad verme şansın var mı? (Özelden sormadım belki burada da merak edenler vardır diye.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kanyon fikralari diye başlik acip orada mi paylassaniz acaba bu kanyonun " dunyayi kurtaran adam" tadındaki absurt olaylari ? :D

• Beğen
Tepkiler: Groims

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato
Bende de anı var ama yazmayayım :D Valla bir Canyon almak için sadece ekonomik değil aynı zamanda insanı, aynı zamanda lojistik olarak mücadele veriyorsunuz. O yüzden bir Canyon = 10 Giant'a bedel diyorum :)

Ben de kargoda sorun yaşadım ama adamlar 100$'lık iki siparişi bedava gönderdiler (Yani 200$ + Ürünler).

Canyon oldukça yüksek montanlı siparişleri sadece "Fabrika"da çalışan maksimum olsa olsa 50-250 kişilik bir ekiple sevk ve idare ediyordur. O yüzden bu tarz olayları makul görüyorum. Bence sorun yok. Canyon bisikletimi de çok seviyorum. (Zevkler ve renkler tartışılmaz)

• Beğen
Tepkiler: mustafa ç

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben aslinda neye tutuluyorum biliyor musunuz hani burdaki yerli ve gariban firmalar yapsa boyle seyleri taşlarlar ama avrupa markasi ya hani meşhur ve kaliteli ya hani kamyon pardon Canyon onlarin yaptigi bu rezillklere vurdumduymazliklara ragmen yine vazgecmiyorsunuz o kanyondan inatla bislet almaya
Ne diyim ki size ben bilemedim...

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve mtbrhnkc

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato Yerli markalarda sıkıntı, özet geçeceğim. "Az köfte, BOL ekmek". Yemek sonrası çay ikramı da yok. :)

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Türkün biri internetten canyon siparis etmis . bi fransiz bir alman bir rusda bu olaya." fikra bu bi numara çikmaz bundan" demis. Eeee tabi hoca durur mu yapistirmis cevabi " __ eeee koçum kanyonu alan düdüğü mail order ile belese çalar "