40 Derece 275 KM.Eskişehir-İnegöl-Yenişehir-iznik-Bilecik-Bozüyük

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
merhaba arkadaşlar uzun süredir hayalini kurduğum iznik turumu pazar günü hayırlısı ile tamamladım.hava sıcaklığı uyarısı vardı ama başka zaman da müsait olamam diye bir an önce yapmak istedim.bazı sıkıntılar oldu anlatımda yazacağım ama çok şükür sağ salim evime geldim duşumu alıp bugün mesaimi yaptım :) gelelim anlatımımıza....

Sabah 05:45 evden çıkıyorum hava oldukça serin güneş yeni kendini gösteriyor...

(link)
(link)

(link)
(link)

Oldukça hızlı ilerliyorum bu beni sevindiriyor 50 nci km de muz molası veriyorum kahvaltıyı sağlam yağmadığım için...Mola yeri hatırlarsınız klasik Bozüyük çıkışı benzin istasyonu....

(link)
(link)

(link)
(link)

Hızla yol almaya devam yolumuz çok serinlikte hızlı olmak lazım....

(link)
(link)

En sevdiğim rampa yol arkadaşlarım bilir Muratdere rampası yaklaşık 1.5 km uzaktan bakınca çok kısa gözüküyor ve ilk gören tüm arkadaşlarım abi kısaymış çabuk çıkılır diyor ama iş öyle olmuyor yaklaşık 500 metreden sonra eğim birden yüzde 12-15 arasında olduğundan oldukça zorlayıcı karşıdan bakınca düz olduğundan belli olmuyor...

(link)
(link)

Bu noktadan sonra Mezitler bölgesine giriyoruz hafifi eğim ile birlikte gayet akıcı bir yol ....

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

mezitlerin son bölgesinde inegöle 20 km kala bisiklette bir gariplik hissediyorum ön jantta aşırı akort bozukluğu var....

(link)
(link)

Arkama bakıyorum takım arabası yok arabadan çıkan elinde sıfır jant seti olan göbekli adam da yok mecbur kendi işimizi kendimiz yapıyoruz.Bir tel başı aşırı gevşemiş ......

(link)
(link)

(link)
(link)

Hemen yola devam yaklaşık 5 dakika kaybettik.....

(link)
(link)

(link)
(link)

Saat 09:00 inegöl tabelasındayım 108 km yol olmuş ortalama 34 km.

(link)
(link)

İnegöl çıkışından Yenişehir tarafına dönüyorum ....hayatımda gördüğüm en rezil asfalt yol ile karşılaşıyorum asfalt bile demek istemiyorum hiç bu kadar sarsılmamıştım .30 km hızın üstüne çıkmak hayal .....

(link)
(link)

şeftali bahçeleri var yol kenarlarında Önce Allah affetsin sonra sahibi diyerek bir tane alıyorum :) sabah sabah iyi geldi :)

(link)
(link)

meşakkatli bir yoldan sonra Yenişehire geliyorum.....

(link)
(link)

Yenişehirde bir muz ve soda takviyesi.Burada Yusuf abi ile tanışıyorum içinde olan bisiklet sevgisini biraz kamçılayıp yol hakkında bilgi alıp devam ediyorum.....

(link)
(link)

Bu noktadan sonra yol daha da bozuluyor yer yer çalışma var toprak hale geliyor bir iki noktada da 20-30 metre elime alıp yürümem gerekiyor.Çıkılan rampanın ise yüzdesini tahmin edemiyorum oldukça sert :) arada bir erik ağacı gölgesi buluyorum eser Sevinç geçen ay toplamıştı erikleri kalanlar ile idare ediyorum :)

(link)
(link)

Zirveye 50 metre kala bir çeşme mezarlık yanında bu çeşmeyi de eserin tur fotoğraflarından hatırlayıp hemen mola veriyorum suyum bitmişti çok iyi zamanda denk geldi...

(link)
(link)

Ve artık İznik gözüktü.....Çok sert bir iniş beni bekliyor virajlar oldukça yıpratıcı eriyen asfalt ile 2 noktada denge sorunu yaşıyorum.Yoldaki tır ve kamyonlar oldukça dikkatsiz...

(link)
(link)

ve artık iznik Mutlu son......

(link)
(link)

Abdullah ile kardeşi İstanbuldan geldiler onlarda beni bekliyor.....

(link)
(link)

iznik merkeze giriyoruz....

(link)
(link)

Köftesi Yusuf çok meşhur siparişi verdikten 2 dakika sonra köfteler masanızda ayrıca çok da hesaplı....

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

Sıra geldi göl kenarına gitmeye....

(link)
(link)

(link)
(link)

Gölde bacaklarımızı serinlettikten sonra çay bahçesine geçiyoruz....

(link)
(link)

Biraz da tarih.iznik cidden tarih kokan bir yer her tarafta eskiden kalan bir anı görebiliyorsunuz.....

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

Abdullahlar beni uğurlayıp İstanbula doğru yola çıkıyorlar bende kendimi ince ama uzun bir rampaya vuruyorum.Rota Bilecik :)

(link)
(link)

Bu arada İznikte 3-4 saat geçirdik saat 16:00 gibi yola çıktım ama sıcaklık oldukça fazlaymış onu göl knarında anlayamamıştım yola vurunca kendimi 10 km gitmeden hissettirdi.Karar değiştirip 10 km yol yapıp 10 dakika mola kararı alıyorum....

(link)
(link)

(link)
(link)

İlk noktamız Osmaneli girişinde bir çeşme molası ve Eser Sevinç ile telefon görüşmesi :)

(link)
(link)

osmaneline geldik .iznikten Osmaneline kadar olan yol kalitesi de iğrenç o kadar bisiklete binerim ensemin ağrıdığını ilk defa yaşadım sallanmaktan boynum tutuldu....

(link)
(link)

Bu noktadan sonra sıcaklık ve yorgunluk iyice arttı elimden geldiğince çevirmeye ve artık güneş batsın demeye başladım .Otoban kenarına geldiğimde ilk gölge alanda kendimi yere attım.....

(link)
(link)

(link)
(link)

Ve artık Bilecik çevre yolundayız.

(link)
(link)

Bilecikten sonra hava karardı farlarımı taktım Yaklaşık 30 km yüzde 3-4 eğim ile Bozüyük ilçesine kadar pedalladım.Bozüyük girişinde ön jant yeniden akort bozdu ön farı söküp tekrar yaptım.Bozüyükten sonra Eskişehire bisiklet ile gitmenin faydadan çok zarar getireceğini düşünerek araba ile dönündüm eve.315 km planlamıştım 275 km yol yaptım.Çok şükür bugün ağrı sızı yok herşey normal yarın pedal çevirmeye devam :)

Tur rotası:

(link)
(link)

Turdan çıkarılan dersler :)
kesinlikle 40 derecede 150 km üstü tur yapma :)
insan vucudunun belirli kilometrelerde uğradığı deformasyon 150 den sonra kendini hissettirir 200 de sinyalleri verir 220 den sonra bağırır ama 250 den sonra cidden korkunç :)
40 derecede istesende enerji versin diye birşey yiyemiyorsun sadece su ise hiçbir işe yaramıyor :)
Güneş yanıkları için tavsiye Niveanın 50 faktör güneş kremi cidden çok başarılı ter ve suya dayanıklı.Bugün baktım amele yanığım yok :)

ne olursa olsun bir hayali gerçekleştirmenin verdiği haz anlatılamaz herşeye değer......

Scudo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tebrikler Ferhat.vınn izin vermiyor,yorumu hatlar rahatlayınca ekleyeceğim.Sevgiyle kal.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

abdullah uluşerbet

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Bianchi
pedallarına sağlık ferhat abi =) baya hırpalanmışsın sende ama değdi bir hayalin gerçek oluşunun zorluğuydu bu =) bakalım bundan sonraki hayalin ne olacak =)

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tebrikler Ferhat abi :) seni asıl yoran dünkü sıcak olmuştur, bir de yolların bozukluğu, söylemiştim iznikten döndüğümde, çok kararlıydın ses etmedim moralini bozmamak için :)
Akşam arayamadım tekrar uyuyakalmışım tv karşısında, kusura bakma gelemedim bozüyük`e

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Eser Sevinç

Sorun değil Eser benim canımı ilk önce alırım deyip sonra otobüs dolunca alamayacağım diyen dolmuş şöförü oldu boş yere 1 saat beni bekletti.hayırlısıyla geldik sıkıntı yok kısaca :)

@Onur Şenel

Sağolasın Onur....

@abdullah uluşerbet

Sende sağol Abdullah sizin de orada olmanız bana çok moral oldu tek başıma dolanacağıma sizlerle muhabbet etmek iyi geldi.Size de sonsuz teşekkürler.İnsan hayalleri ile yaşar onlar olmasa geriye birşey kalmıyor merak etme yenisini kurarım ilk fırsatta :)

@Derya Keçeci

Sağolasın Derya abi bu bile yeterli Allah Vınına zeval vermesin oda olmasa ne yapacaksın :) ama sana tavsiye modem olarak kullanılan bir cep al vına göre çok daha hızlı oluyor ben tatilde o şekilde girmiştim...

@derşan sezer

teşekkürler.Çok fazla motorcu vardı keşke karşılaşıp tanışabilseydik çok sevinirdim.

@özençekçen

Çok teşekkürler ama 275 km :) aradaki 25 km cidden çok fark ediyor :) yaşayan bilir keşke yüzme konusundada o kadar başarılı olabilsem de triatlonlara katılabilsem ama 200 metre yüzünce ben de olay bitiyor nasıl kilometrelerce yüzebiliyorlar anlamış değilim :) içanadolu çocuğuyuz suyu 20 yaşında gördük sanırım ondan :)

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

Rigel

Üye
Tepki
33
Tebrikler Ferhat, süpersin. Güneş yanığını iyi çözmüşsün. Benim amele yanığı berbat. Hanım çift taraflı kol nakli mi yaptırdın sen dedi geçenlerde..

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
hayalle azmi kesiştirmekte gerçekten ustasın... tebrik ediyorum :)

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Cüneyt HOCAOĞLU

Çok teşekkürler Cüneyt abi.geleceğim yanına ilk fırsatta görüşemiyoruz seninle de uzun zamandır.

@berkant_atay

teşekkürler Berkant abi.Şiddetle tavsiye ederim Nivea 50 faktör. çay bahçesi fotoğrafında masada duruyor oradan bakabilirsin.Göle girdik diye bir kısmı aktı yada deri üstüne çıktı diye yeniden sürdüm çay bahçesinde ama tüm gün koruyacak kalitede.O amele yanıklarından bu sene tatilde plajın tek alay konusuydum :) insanlar kollardakini bir nebze anlıyor ama tayt izini anlamıyorlar oda çok komik duruyor :) 3-4 gün sadece bacak güneşlendirdim normale dönsün diye bu niveayı sonradan keşfettim :)

@CandanC

Teşekkürler Candan .Her hayal azim ile gerçek olmuyor olabilecek şeyleri hayal etmekte fayda var :)

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt HOCAOĞLU

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şöyle abilik kontenjanından "Gel Ferhat,şu turu biraz ertele;hava anormal sıcak" diyesim gelmedi değil ama vazgeçtim;nasıl olsa "Gereğini yapar" dedim.E,yapmışsın da.Eline koluna,yüreğine sağlık.Her turun bir nazar boncuğu olur,bu turunki de "Akort" olmuş.Hepsinden önemlisi kazasız,belasız gidip dönmüşsün.275 40 derecede çok olmuşsa da,bitmiş tur hatıra defterine çoktan not edilmiş.Tekrar tekrar tebrik ederim.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Derya Keçeci

Abi istediğini söyleyebilirsin sana serbest nasılsa söyleyeceğin herşeyin faydalı olacağına eminim.İnsanoğlu aklına bir şeyi takmaya görsün yapmadan olmuyor benim şanssızlığım güneyden gelen sıcak hava dalgasının bu döneme denk gelmesi haftaya da ramazan oluşu.Başka dönem kalmıyor ramazan ayında da kaybedeceğim performansı tekrar kazanmam 1 ay sürecekti ya şimdi ya seneye dedim şimdi ağır bastı.Zaten asıl amaç mevcut 240 km olan günlük rekorumu arttırmak di o yuzden kişisel tatmin durumunda benim için yeterli sonuç .Geriye kalan 40 km yolu gece şartlarında alacak gücüm de kalmıştı ama zorlamak istemedim gereği yoktu.gece şartlarında yolculuğu da çok sevmiyorum gece turlarımız oluyor ama kısa mesafeli yapıyoruz 40 km aydınlatmalı yolculuk her türlü aksiliğe gebe bir durum diye düşünüyorum.Kıssadan hisse geldi gitti önümüzdeki turlara bakalım :) Daha sırada ballı gözleme var unutmuş değilim oda 250 km civarı olacak benim için :) ama rampası yok o yuzden içim rahat :)

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Aman Allahım bu günleri de mi görecektim.3 yıldır yanında gezdiğim ekmeksiz susuz onca yol gidip sıfır yorgunluk belirtisi gösteren Ferhat Abime nolmuş :) Bu fotoğrafı gördüğüm iyi oldu artık android olduğundan şüphelenmeye başlamıştım abi :) Eskişehirde senin dışında bu sıcakta bu yolu yapabilecek başka bisikletçi sanırım yok helal olsun ne desem az izinde yürüyoruz

http://s11.postimage.org/m3ow7mkc3/100_2225.jpg

• Beğen

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi Ferhat o 30-35 ortalamalar çok yüksek.Şöyle söyleyeyim,Ankara İstanbul antrenmanı yaparken 15 gün öncesinde yaptığım Ankara-polatlı-ankara 160 km oldu.Hani 20 şerden 4 mola yazsam bile,kabaca ortalamam 22 yi geçmez;zaten geçmedi de.Hatta Bolu ya gidiş ortalamam 18'di.Hani 3 km de yol bisikleti farkı koysam ortalamam yine 25 i geçmez.Elbette bu sadece benim için geçerli, değil.Ankarada eskişehir yolunda pek çok profesyonel seviyede bisikletçiyle yolllarda karşılaşıp zaman zaman da birlikte sürdüğümüz zamanlar oldu.Zıpkın gibi yanımdan geçip gidenler de oldu;bir süre birlikte pedal çevirdiklerim de.

Kısacası,240 km için içim rahat demişsin ya ben de saatte ortalama 35 km ile gitsem,mışıl mışıl uyurum:)

• Beğen

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
helal olsun. o sıcakta onca yolu pedallamak her babayiğidin harcı değil.
yalnız yazın güneş altında neden kısa kollu forma kullanıyorsunuz. uzun kollu forma kullanmak sıkıcı ve sıcak gelsede vücuda direk gelen güneş ışınları su kaybını hızlandırır ve artırır diye biliyorum.

• Beğen

Kader Kerem

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Whistle
Abi valla helal olsun yaa eline koluna ayağına sağlık :) O sıcakta o aksaklıklara rağmen gerçekten çok güzel bir tur olmuş..Herşeyden önemlisi bir hayalin daha gerçek oldu..Şimdi sıra yenilerinde....Ve heralde insanı en çok mutlu eden de hayallerinin gerçekleşmesidir :) Tekrar eline ayağına sağlık abi...Eylül ayını iple çekiyorum valla....

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Ayakların dert görmesin abi,Mehmet'in vurguladığı fotoğrafı görünce cidden ben de bir tuhaf oldum ilk gördüğümde.Tekrar ayaklarına sağlık.

• Beğen

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Güzel çalışma olmuş tebrik ederim. özellikle bu havalarda..... "Bildiğiniz yakıtları unutun!" güzel reklam yapmışlar. :)

• Beğen