40 Derece 275 KM.Eskişehir-İnegöl-Yenişehir-iznik-Bilecik-Bozüyük

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
@ferhat köse

Ohoo abi bizde hergün senin gibi işe bisikletle gidip gelsek bizde 150 km adam çekeriz.Düzenli antreman problemim var hep o yüzden oluyor bunlar yoksa kızılinler rampasını 25 le çıktığımızı da biliyorum :) Ayrıca o rampada ele almalar bozdağa çıkarken tost yemeler kütahyada bayılmalar geçmişte kaldı o zamanlar daha bisikletin b si değildim Eylülde antremanlar başlayınca görüşecez Bozdağda bi alayım havanı da sen gör :)

• Beğen
Tepkiler: Onur Şenel
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet bu yemek olaylarına bende bi kaç ekleme yapayım kendimden örnek vereyim...ilk 60 km durmadan tempo yaptım bu 60 km de 6-7 -10-19 eğimli rampalar var idi kısa olanları vardı uzun olanları vardı...2 saat 10 dakikada 28 jant ile bu işi yaptım ...sabah bir saat öncesinden 4 yumurta ve tam yağlı peynir ile omlet yapıldı yeşil çay içildi...sabah kıymalar ısıtıldı....dana kıyma...yanıma aldım....çok fazla değil ....bi adet enerji barı power bar var idi....ilk 60 bittiğinde hemen çaktım power barı ve sanki 2 saat 10 dakika sele üstünde hiç gitmemiştim bu durma yarım saatten fazla oldu 45 dakika durma oldu 130 km lik etabın ilk 60 ı bitti geriye 70 kaldı aynı hızı korumak gerekecekti bunun için ikinci molada kıymaları yedim tabi tuzlu bisküvi ile yemek daha iyi tuzda kaybediyoruz bu arada power barı aldıktan 20 dakika sonra su içtim enerjinin etkisi devam etti...kıymalar hemen etkisini göstermesede sele üstünde bir saat sonra faydasını gördüm protein var çünki....tabi muz da gerekli potasyum onunda etkileri bende iyi olmuştur ve hatta fındık ve fıstık ve bademinde ,cevizde bana yaramaktadır...yalnız bi gerçek varki şile dönüşü 3 saatte korsan hasan ile almıştık yaklaşık 75 km idi ama rampaları hesaplarsanız dahada fazla yazar km olarak...ama saat uygundu 19.00 start yaptık saat 10.00 da evde idim halbuki başka şile turunda saat 16.00 da çıktık ısı 45 derece idi yol bitmedi 5 saatte eve vardım km aynı sıcak beni etkilemekte...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Mehmet_Gürsoylu

madem havamı alacaksın kendi antreman proğramını kendin yap Mehmet :) yada o havayı inegöle köfte derken hamburger turu ile Mudanya turunda alsaydın :) o turlar daha 45 gün içinde yapıldı bisikletin b sinden anladığın dönem idi :) işe gidip gelmek antreman olmuyor sabah gezintisi ile akşam gezintisi sınıfına giriyor antreman olayını akşam çayı şeklinde sizlerin olmadığı zaman 40+40 şeklinde Ankara yolu yada Kütahya yolu ile yapıyorum :) Ben sana her zaman söylüyorum herşeyin iyi hoş tek eksiğin var çok sızlanıyorsun çok bahane yaratıyorsun kendine.Onu da şu dönem yaşına veriyorum ileride inşallah geçer diye düşünüyorum.Herşey beyinde bitiyor suyu yemeği antremanı kısaca arar isen pek çok mazeret bulunur ben biniyorum başka şey düşünmüyorum ne açlığım geliyor aklıma ne susuzluğum çok şükür bu güne kadar da hiç bu nesnelerin eksikliğinden başıma bir hal gelmedi.Grup olarak yaklaşık 3 yıldır 10-15 bin km yol yaptım 3 turda diz ağrısı çektim sıkıntı yaşadım ama yine geri kalmadım.Bu 3 eksikliğin 2 tanesinin sebebi kaller ayarsızlığı idi son seferinde sen de vardın Bilecik turuydu onun sebebini hala bulabilmiş değilim.Kıssadan hisse 17 yaşında bazı şeyleri yazmak söylemek kolay 36 yaşında bu performansı bekleriz senden :)

@Kudret Kurtcebe

Kudret abi yemek olayı kişiye göre değişkenlik gösterebilir ben yemek yiyerek su içerek bisiklete binemiyorum. hala mataradan su içmeyi bilmem :) su torbasının hortumundan ise ya inişte olmam lazım yada düz yol akışkan bir halde olmam lazım ki rahat rahat su içeyim öbür türlü kalp ritminden dolayı su içemiyorum.Kısaca sürekli üst seviyede kullanmayı seviyorum (gezi turları hariç) bu 275 km lik turun ortalama kadansına baktım şimdi 90 gösteriyor .Bu derece bir yol için bence mükemmel bir rakam demek ki pedal çevirdiğim anlarda gayet sağlam basmışım rampalarda ve bozuk satıhlarda kadansın 60-70 lere indiğini düşünürsek geri kalan bölümde 120 kadanslar ile kullanmışım.hatta yorgunluğun en yoğun olduğu dönem bile yüksek kadansımı eksiltmemişim.Bu turda beni hava sıcaklığı,yemek su enerji değil kötü yol ve sarsıntı yordu hayatımda hiç boynum tutulmamıştı bir ara boynum tutuldu o kadar sarsılmışım.Ertesi güne sıfır ağrı ile başladığıma ve bisiklete binebildiğime göre hala birşeyler kalmış iş var bu adamda :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet_Gürsoylu

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Bülent ŞİMŞEK

Sağolasın Bülent. ramazan dolayısı ile 1 ay kapalıyız :) sadece akşam iftar turları, iftar sonu çay turları ve olursa 1 tane sahur turu düşünüyorum :) bunlar 50 km yi geçmeyecek turlar Eylül ayında yeni projeler ile gelebilirim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ferhat dostum...
sarsıntılara harbiden çare yok adamı yoranda o nitekim benim bisikleti modifiye edince yarış çatalı takınca sarsıntıları yemeye başladım evet kartepe otel turunda suadiyeden dönüşte bileklerimde hafif ağrı vardı ama fox amortisör -yüzlük varken olmuyordu gülü seven dikenine katlanacak bura ne norveç ne de avrupa ülkesi avrupanın en kötü yolları burda ....su olayını aslında benim çözmem lazım bi adet matara olayını monte etmek lazım giderken içmece yapma olayı bi türlü yapamadık bu olayı...bisiklet formanın arkasına suyu koyuyorum ,,tabi giderken içemiyoruz..aşırı su içmekte iyi değil tabi..evet ramazan geldi uzun turlar kapanır bir ay bende iyice dinleneceğim bir ay bisiklete binmem 26 hazirandan bu yana bisiklete binmiyorum binemiyorum iyice iyileşmeden bana bisiklet yasak..2 ay boşlama olacak..

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@bahtiyar közen

teşekkür ederim güzel dilekleriniz için....

Onur Şenel

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Carraro
Mehmet gene şovunu yapmış ya :) bozdağda hava almalar filan hadi bakalım eylül gelse de görsek :)

salcano

Aktif Üye
Tepki
24
Bisiklet
Salcano
@ferhat köse

hocam gerçekten on numara tur olmuş tebrik ederim.bu sıcaklarda bu kadar yol yapmak her babayiğidin işi değil.
izin verirseniz sizlere birşey sormak istiyorum.

bisikletinizin modeli nedir?
ve kaç money?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@salcano
Vallaha bu soru için bütün fotoğrafları yeniden göstermeniz biraz abartı olmuş :) cevap vereyim bisikletim 2006-2009 yıllarının scott s 30 kadrosu ama erdoğanlar bisiklet geçen seneye kadar sıfırını sattığı için benim ki 2010 yılının sonu 2011 yılında alınmış bir kadro .Diğer üzerindeki donanımların bir kısmı sıfır bir kısmı az kullanılmış ikinci el ama birebir aynısı yok diye biliyorum çünkü toplama bisiklet :) ultegra set var üzerinde.parasına gelince üzerinde o kadar çok al sat yaptım donanım değiştirdim ki inanın kaça mal oldu bilemiyorum ama tahminlerin çok altında olduğunu biliyorum çünkü acele etmeden ve oldukça ucuza aldım .Sıfır aldıklarımı ise geliş fiyatlarından aldım :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ferhat abi çok güzel tur olmuş, bizde Doğu Karadeniz turundaydık, o yüzden takip edemedim seni. Şuan evde yurtdışından bisikletçi misafirlerimiz var ve bir günde 275 km yaptığını söylediğimizde inanamadılar :) Ayaklarına sağlık :)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Tamer KAMIŞLI

Teşekkürler Tamer senin tur daha güzel geçmiştir inceleyemedim eğer forumda paylaştıysan ,ilk fırsatta bakarım yoğunum kusuruma bakma.Karadeniz benimde aklımda ama daha erken var biraz daha yani.Bu arada evdekilere söyle inanmayacak birşey yok :) geçen ay 245 yapmıştık Bursa Mudanya bu 275 hava şartları müsade etmedi etseydi 315 ile bitecekti nasip değilmiş artık bu seneye planlı bir uzun plan var 240 civarı olacak Derya abi ile ortak noktada buluşmalı ballı gözleme turu onun hayali ile bekliyoruz.....

• Beğen
Tepkiler: Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ferhat köse

Umarım yaparsınız abi, zaten Derya abi ve senin adın geçiyorsa şüphe duymaya gerek yok :) Evdeki misafirler şuan dünya turundalar Avustralya - Hollanda arasını pedallıyorlar ve 2 yıldır yoldalarmış :) Bu performansa çok şaşırdılar açıkçası :)

Görüşmek üzere...

EDİT: Bu arada yazmayı unutmuşum, forumda henüz bir makale yazmadım, en kısa zamanda yazıcam abi :)

• Beğen

Mehmet Ü.

Üye
Tepki
13
Tebrikler. Ben de bugün ilk bisikletimi (Carraro 904) alıp inşallah hafta sonu Ankara-Bozüyük-Ankara yapmayı planlıyorum. Bozüyük benim memleketim.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Gökhan TEKNE

Teşekkür ederim Gökhan.Normal olanı yapmışsın tekrar teşekkürler.....

Onur07

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Gerçekten harika başarılı bir tur olmuş. O sıcakta o kadar km yol gerçekten başarılı :)
Ayağınıza sağlık ;)

• Beğen