40 Derece 275 KM.Eskişehir-İnegöl-Yenişehir-iznik-Bilecik-Bozüyük

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Mehmet_Gürsoylu

@Barış TURAN

Fotoğraf fazla masum ve yorgun çıkmış :) o kadar kötü değildim abartmayın :) kendi kendine fotoğraf çekince olabiliyor böyle şeyler daha yüklemediğim 40 fotoğraf ve sildiklerim var :)

@Derya Keçeci

Derya abi her rotada bende çıkaramam o ortalamayı bu turun ilk 120 km si 34 ortalama ile gidildi sonra yenişehir yoluna döner dönmez o iğrenç yola girdim ortalama çok düştü.Üstüne iznik rampasındaki yol çalışması filan derken 160 km lik ilk parkurda ortalama 30 lara indi.Dönüş yolu ise hiç bakmadım ortalamaya ama oldukça düşük ki tur sonu yani 275 nci km de ortalama 27.1 olarak çıkıyor.

Beni, mutlu eden şey ise İznik dönüşü Bilecik anayoluna yani tekrar kaliteli asfalta indiğim zaman yaklaşık 200 km nin üstündeydim ve bastığım zaman yine 30 küsürlü rakamlar ile sabit gidebildiğimi rampada ayağa kalkabildiğimi denedim kısaca çok kuvvetli olmasa da sprint atılabiliniyor.Bu senenin en son uzun yolu ballı gözleme olacak zaten onuda havalar serinleyince konuşuruz beraber....

@SALİH TUNÇKIRAN

Salih bey öncelikle teşekkürler.Sonra tur anlatımının en sonunda tavsiyeler alınan notlar bölümü var orayı okursanız hiç amele yanığımın olmadığını göreceksiniz kullandığım güneş yağı cok başarılı....

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci
Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Ferhat Abi tebrikler.. Maşallah diyelim... Bundan daha iyisi ne olabilirki... :)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@M.Ozkul

Çok teşekkürler.Bundan daha iyisi birisi benim yaşımı 10-15 yaş aşağı indirir işte o zaman çok güzel olur.Geç gelen mutluluk bunlar 33 yaşında yol bisikleti sahibi olunca böyle oluyor :) 36 dan sonra da anca bu kadar basılıyor:)

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Ferhatcım anlatımınla turun heyecanını yaşadım diyebilirim. Resimler de birbirinden güzel. Bu çapta bir turu gerçekleştirmek büyük cesaret işi, nefesine sağlık dostum :)

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Yusuf Z. Şipal

Teşekkürler Yusuf .Sen yazınca hatırladım tur anlatımında yazmamıştım.Sabah kovalayan köpekler ile turun 230 ncu km lerinde arabadan bana isabet etmesi için karpuz kabuğu atan ama denk getiremeyen kartal marka arabadaki annesini hiç tanımadığım genç arkadaşı , bir kaç defa yanımdan geçerken bu yol bitmez diyerek morali sıfıra indiren altlarında kıytırık mobilet olan gençleri , 20 km hızla gittiği için arkasına takılamadığım traktör şöförlerini hatırladım :) Özellikle o karpuz kabuğu atan genç ile annesini çok yakından tanımak isterdim inşallah bir yerde bir şekilde karşılaşırız......

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@ferhat köse
Ferhatcım anlaşılan yolda sürekli köpeklerle uğraşmışın :) kimi karpuz kabuğu atmış kimisi kovalamış.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Yusuf Z. Şipal

Dostum bölgesini korumaya çalışan orjinal köpeklere cidden saygım sonsuz onlar görevini yapıyor bende gerekli şekilde uzaklaşıyorum :) ama karpuz kabuğu fırlatan cidden köpekten daha aşağılık birisi insan olmadığı da kesin henüz cinsi belirlenmemiş bir ırk .Söyledim ya annesini tanımıyorum tanısaydım kesin kanaat getirebilirdim yada tanımışım haberim yok unutmuşum onun hıncını alıyor kabuk fırlatarak :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Karpuz kabuğu yine iyi abi,hatırlarsan bir arkadaşın kulağının dibinde silah sıkılmıştı geçmişte.BU köpeklere dazer yapmaları lazım aslında.O kabuğu attıktan sonra araç içindekiler ne tip bir dialog içine giriyor çok merak ediyorum,Allahlarından bulsunlar.

• Beğen

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
@ferhat köse

ben teşekkür ederim ferhat bey. görmediğim yerleri sayenizde geziyorum bende. yazınızı ilgiyle okuyup fotoğrafları tek tek inceledim. benim bahsettiğim amele yanığı değildi. vucudun su kaybetmesi olayı idi.

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
Ferhat Bey turlarınızı takip etmeye çalışıyorum elimden geldiğince. Öncelikle tebrik ederim süper bir mesafe yapmışsınız. Yalnız bilgilenmek amaçlı bir şey soracağım enerji verici herhangi bir şey tüketiyor musunuz? ya da tur süresince bol su haricinde neler tüketiyorsunuz? Bunu soruyorum çünkü uzun yol yaptıgımda açlık benim için ciddi bir problem oluşturuyor..

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@SALİH TUNÇKIRAN

O zaman siz kusura bakmayın yanlış anlamışım. uzun kollu nefes alabilir kumaştan içlik ile de uzun turlarım oldu kullanım açısından bu yağ ve kısa kol daha rahat geldi bana. su kaybı olayı ise normalde çok su tüketen birisi değilim ama bu turun öğleden sonra geçen kısmında içtiğim suyun miktarını hesaplamayacak kadar çok su tükettim.uzun kollu içliğimi giyseydim sanırım daha çok terlerdim gibime geliyor ama denemeden bilemeyiz tabiki.Bu yağ anladığım kadarıyla deri altına nufus ediyor ve orada korumaya başlıyor kurudu zannediyorsun hiç ortaya çıkmıyor ama su ile temas olunca direk beyaz bir şekilde deri üstüne çıkıyor sabah ilk sürdüğünüz gibi .Söylediğim gibi ben çok memnun kaldım bundan sonra sürekli kullanacağım.

@Aziz Özkan

Öncelikle teşekkürler.Uzun turlarda su dışında içtiğim ve yediğim şeyler genelde şunlar:powerade sporcu içeceği,badem,sade soda,muz,yemekte kesinlikle 200 gramdan az olmayacak kırmızı et :) ,sabah kahvaltı yapamadıysam ilk molada enerji içeceği(içerisindeki aşırı kafein iyi geliyor) bazı içecekleri bulamadıysam durduğum yerde kola yada dondurma aklıma gelenler bunlar :) şunu da belirteyim aç karnına daha güzel pedal çevriliyor gibime geliyor ama bu açlık uzun süreli enerji düşüklüğü yapacak açlık değil 2-3 saat öncesinde sağlam yemek yenilmiş boş mide açlığı.

• Beğen
Tepkiler: Aziz Özkan

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Barış TURAN

Bu köpeklere dazer deyince aklıma geldi aslında böyle bir şeyler fırlatan köpekleri de kısırlaştırmak lazım :) üreyip kendileri gibi nesil devam ettirmesinler diye.

• Beğen
Tepkiler: tt2000

BF Okuru

Üye
Tepki
2
selam ferhat dostum...köprücük kemiğini sele üstünde değil basamaklardan uçarak kırdım sabah hastaneye giderken enver hocam ile tesadüf yolda karşılaştım durumumu gördü yalnız kasaptan kemikleri alıp ısıtıp içine tereyağ koyup bi güzel suyunu içiyorum şimdi bu tam bi şifa doğrusu bundan sonrada aynı olayı devam ettireceğim ...ferhat dostum 275 km kaç saatte alındı ve tempo kaç idi...bunu soracağım ..tolga gürgün biliyorsun 450 km yi 19 saatte aldı bu bir rekor tabi....istanbuldan izmir çeşme altına ,geçen fatih buzgan dostumuz aynı olaya soyundu partneri tolga gürgün idi ama fatih dostumuzun 327 km de şekeri düştü ve devam edemedi. sıcaklarda iş zor, fatih buzgan dostumuz atletik bir yapıya sahip...güçte dayanıklılık çok önemli bi adam vardır rüzgara karşı 5 saat basar yorulmaz tabi bunlar kumda iğne...evet sahalara döneceğim de şimdi bol bol kemik suyu içiyorum yalnız artık 200 km lerde yetinirim bundan sonra 200 km lerin üstü yaşca zor gibi 55 e geldik artık..

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Kudret Abi, paça çorbası içerseniz kemik kırığının iyileşmesi hızlanır. Bunun faydasını sol elimin tarak kemiğinde yaşadığım kırıkta çok gördüm. Ayrıca ya yoğurt, peynir gibi kalsiyum kaynağı yiyeceklerini yemeniz gerek. Olmadı mı bir süre kullanmak zorunda kaldığım efervesan kalsiyum tabletlerini kullanmanız gerekecek.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi öncelikle geçmiş olsun sonra sorularını cevaplamaya çalışayım.Abi bu tur bir hayal idi açıkcası kimseyle yarışmadan yapabildiğim en iyiyi yapmaya çalıştım .İnegöle kadar yaklaşık 110 km 35 ortalama ile gittim buraya kadar 2-3 tane orta ölçekli rampa var .inegölden sonra ise yol kalitesi iğrenç bir hal aldı istesem de hızlanamazdım bisikletimede acırım böyle durumlarda fazla zorlamam o yüzden ortalama 30 lara indi İznik girişi hatırladığım kadarıyla 30 nokta küsür idi 31 e yakındı.Öğlen yemeği ve göl sefasından sonra dönüş rotası yaklaşık 65 km yine yol demeye şahit gerektiren kalitedeydi ve oldukça sert rampalar vardı zaten grafikten de belli oluyor bu ksıımda da çok basmadım .Ana yola çıktığım zaman ise son 40 km kalmıştı yine normal tempom olan 30-35 civarlarında seyir ettim ama bu sefer de 10 km gidip Bileciği geçtikten sonra yaklaşık 30 km (Bilecik turuma katılanlar bilir) yüzde 3-5 arası hiç kesintisiz tırmanış ile Bozüyük ilçesine geldim tur sonu km saatimin gösterdiği ortalama hız 27 küsür idi.Bisiklet üstünde geçen saat yaklaşık 10 saat bunun ilk 5 saati senin tabirin ile lay lay lom :) dönüş 5 saati ise tam bir eziyet idi hava 40 derece diyor ama ben eminim asfalt üzerinde 45 den yukarı bir değer almıştır.

Kıssadan hisse tur anlatımı teknik olarak böyle. bu arada yarım paket kötü alışkanlık bol su çevre bahçelerden meyveler ile sağ salim vardık.Atletik yapı dersen abi Allaha şükür 187 boy 77 kilo ile bende oldukça atletikimdir :) bir gün beraber pedallamak nasip olur inşallah abi o zaman 200 artı da yaparız en büyük özelliğim önde insan çekmektir Bursa-Mudanya turumuz geçen aydı 240 km sürdü 150 km önde ekibi rüzgara karşı çektim 35 ortalama ile.İş inada binince damarım tutar ekstra enerji yüklenir .İnşallah bir gün beraber pedallarız herşeyi uzun uzun konuşuruz.

tekrar geçmiş olsun en kısa zamanda sahalara dönmen dileği ile.

Not:geçen ay yaptığımız Bursa-Mudanya turunu da incelemeni tavsiye ederim abi.

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
@Aziz Özkan

Ben cevap vereyim hiçbirşey yemiyor bi soda içtiğini bir de tur rotasında ulaşılması gereken yere ulaşınca yediğimiz yemekleri gördüm başka da bişey yok.Ama benden size tavsiye...

Bisiklet üstünde yemek yemezseniz böyle olursunuz...
http://s11.postimage.org/m3ow7mkc3/100_2225.jpg

O kadar fazla efor harcanan bisiklet sporunda bünyeyi ayakta tutmak için bişeyler yemek şart! Fındık fıstık çikolatalar geçici enerjiler veriyor ama karbonhidratların verdiği enerjiler de 30 dk içinde bitiyor yani yolda sürekli takviye yapmak lazım yukardaki örneğin aksine :) Yolda yemek yemeyenleri uyarıyor,benim de yememe izin vermeyenleri kınıyorum o kişi kendini biliyor :)

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
@ferhat köse

Ben bu tür olaylarda hemen plakayı alıp 155'e ihbar ediyorum.Siz de alın, siz de yapın.Aracın model ve renk bilgileri ile nereden nereye doğru gittiğini söylerseniz trafik ekiplerine anons geçiyorlar.

Tur inanılır gibi değil.Bu sıcakta bu mesafe gerçekten çok zor.Tebrikler, saygılar...

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Mehmet_Gürsoylu

Zorla kaşınıyorsun Mehmet :) bunu sen istedin....

Öncelikle ne zaman 150 km sen benim önümde benim rüzgarımı kesersin o zaman senin dediğin olur o zamana kadar ben ne dersem o :)
sonra sana yakın geçmişten bir kaç anı yazayım :) bisiklet elinde çıkılan Kızılinler rampası, Kütahya girişi bayılmalar-Beşikderesi dönüşü sırtından itirerek çıkılan rampalar,İnegöl köftesi diye Bozüyükte hamburger yemeler :) demek ki yarım saatte yarım ekmek yemek ile olmuyormuş bazı şeyler.

İyi kötü ne hallerden ne durumlara geldin yolda ekmek yemeye devam etseydin bunlar olmazdı. sen hiç pro bir turda sırt cebinden ekmek çıkarıp yiyen sporcu maratonun ortasında oturup tıkınan koşucu gördün mü :) spor yaparken yemek yemek istiyorsan golf oynayacaksın bisiklete binmeyeceksin :)

Örnek gösterdiğin resimde ne var hala anlamış değilim 40 derecede 275 km yol yapmış, gölgelik bir alan bulmuş uzanmış, keyif alışkanlığını yakmış iki yudum suyunu içmiş bademinden yemiş mutlu bir adam resmi o :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@volkert

Çok teşekkürler.Aklıma geldi ama araç o kadar hızlı şekilde yanımdan geçti ki plakayı alamadım zaten ilk başta anlamak da zor oldu çünkü attıkları şey isabet etmedi bana attıklarını arabanın ön camından çıkan kafanın sırıtmasıyla anladım.