2000 TL'ye alınabilecek yol bisikletleri detaylı inceleme ve anket (2018)

Sizin tercihiniz/öneriniz hangileri olurdu?

• Toplam katılım
    621

Joseph Cavalcanti

Daimi Üye
Tepki
1.251
İsim
-
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@BackConnect

Kardeşimde SLR400, bende Triban500 var. Sanırım sağlıklı bir değerlendirme yapabilirim. Triban'daki Microshift üçlü sistem, Bianchi'deki Claris ikili. İlk fark burada. Triban o sebepten yokuşlarda daha avantajlıyken, Bianchi sprintlerde daha avantajlı. Yanlış bilmiyorumdur umarım. Öte yandan, Claris'in vites geçişleri Microshift'e göre daha seri ve sessiz. ayrıca soldaki dişliyi artırma-sağdaki dişlide azaltma işlemi fren koluyla yapılıyor. Microshift'te ise bu işlem ek bir kol ile. Görünümde anormal fark yok ama değişik bir sistem tabi. Bana göre Claris o konuda daha önde.

Bu elbette bisikletten bisiklete göre de değişir ancak Claris'in vites ayarı benim Microshiftliye göre daha çok kaçtı. Bugüne kadar Microshiftli Triban 1 defa vites ayarı gördü ancak Clarisli Bianchi 3 defa gördü. Dediğim gibi bu zaten sürüşe / bisiklete göre de değişebilir, bilemiyorum.

Estetik olarak Claris sistemin duruşu Microshift'e göre çok daha güzel bence.

Fren konusunda bana yine Claris'in frenleri daha iyi gibi geldi. Bugüne kadar 1550 kilometre mesafe kateden Triban'ın pabuçları sanırım bitmek üzere. Frenlemede ses yapmaya başladı ve frenleme mesafesi de arttı. İlk aldığım dönemde de çok iyi sayılmazdı. Toplamda 600 kilometre mesafe katetmiş Bianchi'nin frenlemesi ise kanımca müthiş. Ya da benim Triban'a göre müthiş, bilemiyorum. Aradaki mesafe farkını da düşünmek gerekir tabi. Diğer yorumlarda görebildiğim kadarıyla Triban'ın fren konusunda bir eksisi var. Ben de Baradine 471C sipariş ettim, kur zamları öncesi elimde bulundurmak için. Haziran gibi bakım yaptırıp fren pabuçlarını 471C'ler ile değiştireceğim. O zaman gelince tekrar yazarım.

Jantlar - Lastikler; Triban'da markasız jant ve 700x25 Btwin Resist 5 var. Bianchi'de kendi markasından jant ve Chaoyang 622x23 slick lastik var. Triban'da bir defa ön lastiğim patladı, onda da dış müdahale yoktu, içten bir durum vardı sanırım. Bianchi'de ise arka jant ile jant teli bağlantısı arasındaki boşluktan iç lastik kesiği yaşandı 2-3 kez. Patlak lastiği sorunlu kısma sarıp yapıştırarak hallettik. O günden beri patlamadı.

Sele; Btwin'de Ergofit diye bir sele var. Bana göre tahta gibi. Bianchi'nin kendi markasında bir selesi var, bana biraz daha rahat gibi geldi.

İki bisiklet arasında bir ağırlık farkı olabilir. Triban M boyda 10,54-KG(Alüminyum kadro-Karbon maşa), Bianchi alüminyum kadro ve çelik maşalı. Bianchi'nin ağırlığını ölçmedim. SLR400'de iki tane suluk yuvası var. Triban'da 1.

Konfor olarak Triban daha önde bana göre. Üçlü sistem : Daha düşük kadans avantajı. Bagaj delikleri de var, tur için uygun bir bisiklet. Gidon ve STI kollar Bianchi'ninkine göre daha kalın, bu da tutuşta daha fazla konfor sağlıyor. Ama yarış mantığıyla Bianchi bana göre daha önde. Aslında şöyle tamamlanabilir belki; Yol / Yarış bisikleti ayrımına gidersek, Btwin bir yol, Bianchi ise bir yarış bisikleti.

Ne kadar sağlıklı bir karşılaştırma oldu sizin takdirinize bırakıyorum ama konu hakkında söyleyebileceklerim bunlar.

Scudo

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
062 2019 içeriğine göre çok pahalı mı sizce?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@asibol
105 setli bir yol bisikletine göre fiyatı makul bence. beni bu bisiklette rahatsız eden şey kaynak teknolojisinin kötülüğü.bu bisiklete alternatif ise bence peugeot R 13 28 . Pürüzsüz kaynak teknolojisi ve kabloların kadronun içinde geçmesi artı özellikleri. 062 ye göre eski 105 set kullanmaları ve frenlerin tekro olması handikap ..
jant ve lastikler hakkında bir karşılaştırma yapamayacağım o konuda daha bilgili ve deneyimli arkadaşlar yorum yaparlarsa daha sağlıklı olur. iki model de bence fiyat /performans ürünü.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@BackConnect
Frenlerde de bir sıkıntı yok..
Bisiklette yaptığım tek değişiklik var..Rubleyi değiştirdim..Decathlon'dan 12-32 ruble alıp,değiştirdim..Hepsi bu..
Bunu da yokuşları daha iyi çıkabilmek adına yaptım..Ön 30,arka 32 ile çıkamayacağım yokuş yok..:harika:

• Beğen
Tepkiler: BackConnect
Tepki
7
İsim
Birkan Tazegül
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Şeffaf

Microshift'i kesinlikle tavsiye etmiyorum 2015 veya 2016 bir triban 500 üm vardı. Geçişleri idare ederdi ama ön vites kablosunu 4 kere değiştirdiğimi bilirim(kullanıcı hatası değil).Kronik bir sorun hala arkadaşımın bisikletinde de yaşanıyor. Ön aktarıcı 3 den 2 ye düşmüyor lakss diye 1 e atıyordu.Sattım kurtuldum sonra yine Btwin'den vazgeçmeyip bir üst modelini aldım ''520'' ve hiç bir sorun yaşamadım ama onuda sattım.Sorun Microshift'de.
Kullandığım triban 500'de frenler berbattı duramayıp 1 kaza ve 1 kere motora çarptım.Onlarca kaza atlattım çok ahımı aldı.

saydalan

Üye
Tepki
22
İsim
Sefa Ç
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
Bisiklet sporuna yeni başlayacak ve bisiklet arayan birisi olarak bu başlık çok iyi oldu ve beni BTwin Tribana yönlendirdi.
Amacım; Hava güzelse arabayı bırakıp bisikletle işe gidip gelmek, kondisyon ve spor amacıyla binip kilo vermek, hafta sonları bazen asfalt dışına da çıkmak, sonrasında da çevremdeki bisiklet severlere takılıp toplu turlara çıkmak.
Sizce de triban doğru karar mı yoksa başka bir tavsiyeniz olur mu?
Şimdiden teşekkürler.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Birkan Tazegül
Sevgili Birkan,ben hiç sorun yaşamadım..16 yaşındasın,hızlı kullanıyorsundur sen..Bu da gayet normal..Bu tarz giriş seviyesi bisikletleri biraz hor kullanırsanız,kafanız çok ağrır tabi..
@saydalan
Triban 500'ü alın geçin..

Tepki
7
İsim
Birkan Tazegül
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız

Hor kullandığım doğrudur,ama ben ve benim gibi telde sorun yaşayan insan çok fazla :/ 2 sene önce kullanıyordum seri sonunda 1000 ₺ ye almıştım hakkını verdi.Bu seneki fiyatlar oldukça pahalı 3000 ₺ bence etmez.1350 ₺'ye 2.el triban 520 almıştım sorun yoktu cr 052'yide 2350 ₺'ye aldım.
Gücü yeten 0 alsın :) Sonuçta Decathlon her problemi ücretsiz karşılıyor.

saydalan

Üye
Tepki
22
İsim
Sefa Ç
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
Arkadaşlar, triban 520 4000 TL olmuş :agla:
Daha uygun muadil bisiklet tavsiyeniz olur mu?

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@saydalan
Peugeot gtr920 carraro 042 gtr 940 bunlar iyidir.

Tepki
7
İsim
Birkan Tazegül
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@saydalan

Sora set altı almamaya çalış beklentinin altında çıkmasın.

Realomer'ın dediği gibi carraro 042 gtr 940 güzeller.

brstrmn

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Barış
Bisiklet
Bianchi
2017'de SLR 400 almıştım bu sene daha sezonu açmadım ama 2.000 km'yi devirdim, geçen süreçte saat gibi işledi kaza yapmalarım hariç mekanik veyahut kadroda bir arıza çıkarmadı ama jant ve dış lastik "dandik" diyebilirim.

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.597
SLR 400'de Claris , tum alt yapiya uygulanmistir. bu nedenle , tam bir uyum vardir. Ayrica , Bianchi ergonomisinde de kesinlikle tercih edilebilir.

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@a.valverde
Ben gtr 920 alıcam 2000 tlye ikinci el genç olsuğum icinde 2 yıla değiştiririm. Sizce nasıl kablolar icten falanda geciyor.

brstrmn

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Barış
Bisiklet
Bianchi
Silinsin.

@a.valverde

Merhabalar üstte de belirttim 2 yıldır bu bisikleti kullanıyorum yaklaşık 2.000 km yaptım artık üst seviyeye çıkmak istiyorum sanırsam bu tiagra set olacak, ne önerirsiniz? bütçe çok yok.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@brstrmn
En fazla kaç bin olur bide 2.el olur mu?

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@saydalan
Eğer daha öncesinde yol bisikleti kullanmadıysanız yol bisikleti ile başlamak sizin için pek sağlıklı olmayabilir

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@ahmet1905
Bu bir şehir efsanesi emin olun. Pek tabiki yol bisikleti ile başlanabilir bisiklete, bunun için hiçbir engel yoktur. Bir zamanlar neredeyse bütün bisikletlerin drop barlı olduğunu unutmamak lazım ?