V Frenden Hidrolik Disk Frene Geçiş

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar bisikletimde Shimano Acera V-brake takımı var.Fakat ben hidrolik disk fren takımı almayı düşünüyorum.Fakat şöle bi durum var;ön ve arka göbekler paralaks.Bu yüzden disk frene geçerken göbekleri de değiştirmem gerek.Bunun dışında başka bi parçayı değiştirmem gerekiyor mu ve bana ortalama ne kadar mal olur?

Scudo

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
kadro ve maşa disk uyumluysa sorun yok demektir ne kadara mal olur en ucuzlarını soyleyım ben size tektro shımano deore maguranın bi modelı vardı adı aklıma gelmıyor maguranın en alt modelı ama mukemmel avid jucy 3 alabilirsiniz bide ortalama 200 göbeklride 250 civarı bi fiyat soz konusu tabi göbekleri degişmeniz gerekiyor göbeleride aceranın ön arka centerlock göbeklerını alarak bu sorunu çözebilirsin 45 ytl civarı tutuyor toplmda size ortalama 300 milyona patlar (bu fiyata kargo ve havale işlemlerinide katarsak) ama bence alt model bi hidrolik alacaksanız hiç başlamayın cok agır oluyolar

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
eğer viteslerin fren kolarıyla birleşikse onlarıda değiştirmen gerekiyor

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
saolun arkadaşlar,gerekli araştırmayı yaptım.Şu anki paramla yapabilceğim hidrolik fren sistemi fazla işime yaramayacak ve boşuna bisikletimin ağırlığını arttırcak.Bu arada V frenlerinde beklediğimden de sağlam olduğunu öğrendim.Fren yerine vites grubunu yenileyeceğim sanırım.

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Hidrolik hissi vermese de hidrolik kadar sağlam tutan bir fren: Avid BB7

Bende BB5 var ve Avid 3-5-7-Code denedim. Code tabi fazla extreme kaçıyor ondaki gücü hiçbişe vermez ama 3-5-7'yi BB5'e tercih ederim diyemedim. Tabi ki daha rahatça frenleme yapıyorlar ama mekanikler de o tutuşu verebiliyor demek istediğim o, sadece parmaklar biraz daha fazla çekecek freni.

Tabi ki downhill yapılmaz ama orta seviye freeride için gayet yeterli oluyorlar, street için zaten hiçbir problem yok mis gibiler.

Biraz ucuzundan disk keyfini tatmak isteyenlere bir alternatif: 2.el Avid BB5 veya 7

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Code dan daha iyi frenler kullandım açıkçası ama fiyatlar tuzlu tabi (TR şartlarında alivio lu bir bisiklet parası) ama alt model alacaksan gerçekten disk şekilden başka bişey getirmiyor...

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
evet o yüzden şimdiki frenlerle idare edicem olmazsa fren bacaklarını ve kollarını değiştirebilirim.Çünkü şu an alabilceğim hidrolik fren sistemi sadece görünüş olcak ve ekstra ağırlık olarak döncek bana o da işime yaramaz.