Tour de france 2012

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Bana göre TdF eski gösterişliliğini kaybetti.Bu tur için başka hiçbir tura katılmıyorlar.Sprinterler olimpiyat için çekilecekler.Sadece 3 tırmanış finişi var.3 de zamana karşı var.Parkur çok kötü bence istatislikler öyle demese de.Evans-Tony Martin-Wiggins-Brajkovic'i kaç yarışta gördünüz bu sezon neredeyse 0 gün yarışarak geldiler.Belki haklarını yiyorumdur ama Hesjedal koskoca Giro dan çıkıyor ve TdF'yi de çok istiyor.Neyse gidişata gelelim.Wiggins kazanması normalde çok zor o adamda hırs yok.Ama parkurda 3 zamana karşı var.Bunlar onu favori yapıyor.Ama kazanacağını sanmıyorum.Londra onun ilgisini dağıtıyor.Evans'a gelirsek onda da bir doymuşluk hissi var hem de yaşlandı ama yine de favori ama işte yarışın ucu açık.Sagan'a tebrikler.Acayip bir adam olacak.12-13 sene etrafı kasıp kavuracak.

• Beğen
Tepkiler: Zafer KAPLAN
Scudo

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@ZAFER KAPLAN

sagan umarım dopingli çıkmaz... bu sene olağan işler çıkarıyor bir haftalık turlarda bile farkını baya göstermişti.. ama cavendish şişirilmiş bir kişi değil buna hiç katılmıyorum o adam direk başkası için çalışacağını söyledi ve tek hedefinin artık olimpiyat oldugunu söyledi ona göre kendini zayıflatıı ve ona göre hazırlandı... farkını orda görüceğiz yine.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başını yanlış işlerle genç yaşta belaya sokmazsa Sagan,Cancellara'nın "Spartacus" olduğu yerde,en azından bir "Crixus" olmaya aday.

Son 5 km sine kadar,sırf tur için yaptığım harcamalara değecek hiç bir şey yoktu.Hatta pelatonda olsaydım,uzun süre pelatonun sonlarında bile olsa tutunabilirdim.
Sonra takımlar çıldırdı.Son 2 km ye,posta arabasına saldıran apaçiler gibi,sürü halinde girdiler.Cancellara Sagan'a "Hadi" dedi.Sagan bilmediği bu dili çözemedi:Acemi çocuk,Cancellaranın finis'e saldıracağını sandı.Oysa bilmiyordu ki "Spartacus iki zırhı birden çoktan kuşanmıştı.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Derya Keçeci

Derya abi tur sonu Sagan ile röportaj yaptılar Fabianın öne geç hadi cümlesini "arkasında kalmayı tercih ettim atağımı doğru zamanda yaptım" dedi(tabi ben çevirmenin yalancısıyım belki farklı da söylemiş olabilir :) ) son 20 km ye kadar pelaton söylediğin gibi çok keyifli bir alsancak bisiklet turu gibiydi :) son 20 km den sonra giderek hızlandı son 5 km de ise cidden çok keyifliydi finiş öncesi rampayı çok sevdim kimde ne kalmış direk gösterdi kısa olmasına rağmen eğim o şartlarda oldukça zorlayıcı idi, hazır olan olmayan ortaya çıktı.Ufak tefek kazalar oldu, sanırım kimsede hasar yok.kazanın birine sebebiyet veren(fotoğraf çekmek için sporcuların önüne geçen) izleyiciyi kınıyorum.Eğitimsiz insan her yerde aynı bunlardan kurtulmanın imkanı yok bu dünyada.Kısacası benim için güzeldi tv başında oturmaya değdi.

Bu arada Saganı da tebrik etmek lazım inşallah böyle gider.22 yaşında katıldıgı ilk Fransa turunda ilk etap birinciliği cidden unutulmayacak bir başlangıç.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ferhat köse

Eşim kan ter içinde eşyaları yerleştirme çabasında,ben ise Leptop'a modemi takıp,tur'a bağlanma çabasında."Aşkolsun" diyor eşim."Bari şu bavulları..." "Aman" diyorum."Kalsın bavullar,bir yıldır bunu bekliyoruz"

Ben o kaza anını göremedim,röportajlarda ise bağlantım koptu.Her neyse,yarış dünyası bu tip sporculara aç.Haydi bakalım.

Ferhat,ben bu pelatonun sonuna tutunurdum da,sen o ortalamalarla Radioshack nissnda o 9 dan biri olurdun.Neyse yarına devam.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Derya Keçeci

Abi tatil ile birlikte bisiklet çok zor, üstüne birde forum ve internet seni çok iyi anlıyorum.Bende geçen hafta forumu takip etmek ve yönetim ile ilgilenmek için aralarda kaçıp cafeye gitmek zorunda kalmıştım :)

pelaton işine de gelirsek bizim en yavaş dediğimiz kısımlarda 38 ortalama vardı abi.Yavaş gözükse de güzel rakamlar bunlar. 10 dakika 20 dakika değil 2 saat boyunca bu ortalama ile gittiler aralarda rüzgardan korunarak çekim kuvveti ile yapılabilir uzun bir süre eşlik ederdik ama o keskin virajlarda kesinlikle kenara atılırdık :) dönüşlere çok kalabalık girdiler, tecrübe burada devreye giriyor yollar 2 şeritten tek şerite düşüveriyor o kısımlar filan çok riskli.Hıza ve uzun kilometrelere alışığım ama 100 bisiklet ile bir anda yan yana yarım metre mesafe ile bisiklet kullanmak da ayrı bir olay.Bazı yerlerde omuzlaşmalar filan da oldu kameralarda gözüktü.Arka taraflarda hırs yok gibi gözükse de hepimiz biliyoruz ki 2 tekere binen herkes de inat ,hırs ,aksilik mevcuttur :) bu bizim seviyemizde böyle ise bu tura katılan o gençlerde kimbilir ne seviyede oluyordur.

Kıssadan hisse ben keyif aldım sanırım izleyen herkes almış yarın Ankaraya geçiyorum yola çıkış saatleri denk gelmez ise Ankarada izleyeceğim.Bu arada bana özelden izleyebileceğim link atarsan sevinirim :) evde tüm kanallar mevcut ama Ankarada durum sıkıntılı :)

kenanyaman

Forum Bağımlısı
Tepki
448
slm.
izliyebileceğimiz bir link atarsanız bende çok sevinirim...

Rigel

Üye
Tepki
33
Son 2 km'deki yokuş neydi öyle... Abi yürürken nefesin daralır valla..

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Murat Eren
Haklarının yendiği bir gerçek. Cadel Evans hastalanmasaydı neredeyse bütün İlkbahar klasiklerine bile katılıyordu. Tony Martin Belçika turu galibi. Fransa turunda giydiği beyaz formanın ne manaya geldiğini bir araştıralım!?! Wiggins ve Brajkovic için keza aynı şeyler geçerli. Lütfen Tirreno-Adriatico, Algarve Turu, Criterium İnternational, Criterim du Dauphiné , Tour de Romandie, Volta Ciclista a Catalunya, Slovenya Turu, Paris- Nice, ...... sonuçlarına bir bakalım.

• Beğen
Tepkiler: Okan Örs

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@ferhat köse İşte üst düzey bisikletçi ile alt düzey arasındaki fark burada başlıyor . Milli takım eski antrenörü " Bizim bisikletçiler yarış sonu çok ivme kaybediyorlar , nedeni bu tarz antreman yapmayı bilmeyişimiz " diyordu. Gerçekten 40-45 giden tempolar son kilometrelerde 50-60-70 kilometrelere çıkıyor . O zaman şansınız kalmıyor zaten

İş Interval yapmakta tabii doğru interval . Laktat eşiği yüksek olmalı.

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@Yavuz Çetin

şu resmi görene kadar katılmıyordum size ama bisikletine (Tourminator) özel ad takıp yarışması gerçekten havasını ortaya koyuyor

https://p.twimg.com/AwyoAtkCQAAVUlY.jpg

• Beğen
Tepkiler: Zafer KAPLAN

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
internetten izleyen varmi şuan burdaki linklerınz çalışmıyorda

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
@Sertaç EKİCİ

Google Chrome kullanırsanız linkler çalışır.Şu anda izlemekteyim.Stream 4 çalışmakta şu anda.

• Beğen
Tepkiler: Selcuk ASLAN

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Tony Martin e ne oldu ya kaçırdım,kazaya mı karıştı,bu adamın talihsizliği nedir böyle?Kollar bantlı??

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
çook iyidi yaaaa, Cavendish ben iyisim demeye devam ediyor....

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Son anda Cavendish aldı.Andre Greipel zorladı ama olmadı.Heyecanlı bir sprint seyrettik.