Tour de france 2012

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@ihtiyar
Bu spordan en cok para kazanan yanilmiyorsam amerikan Forbes dergisinin 2006 listesine göre Lance Armstrong. Eddy Merckx konusunda cok dogru tanim yapmis bir dostumuz. 1970 yili Fransa turu ödülü 20 000 fransiz frangi. Vah zavalli Eddy!
Ben büyük turlara katilmis bisikletciler tanidim. Yaslari 70 e gelmis, hala bisiklet sevdasindalar. Fakat sporcularin büyük cogunlugu bu sporlari zaten severek yapmislardir. Baska türlü o düzeylere gelmek zaten mümkün degil. Futboldan bir örnek vereyim. Real Madrid' den Raul Gonzales 16 sene boyunca Real Madrid' de para kazandi. Gol ve oyun rekorlari kirdi. Kazandigi parayi, Türkce tabiriyle 7 sülalesi bitiremez. Ama hala kendisinden 15 yas kücüklerle antrenmanlara cikip, futbol oynuyor. Hastalik gibi bir sey.
(link)0n sene önce dünya rekortmeni Fritz Sütterlin ile daglarda karsilastim. Dünya rekorunu kirdigi yil, 1963. Simdi 96 yasinda. Yani 80 in üzerindeydi son gördügümde bisiklet üstünde. Sevmeden yapilacak is degil.

Scudo

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@ihtiyar
Gözlerinde hala kırdığı rekorlardaki, kazandığı yarışlardaki finişler vardı. Çok duygulandım, spor- bisiklet aşkını, yaşama kattığı anlamı çok güzel özetleyen harika bir video olmuş. Tekrar teşekkürler :)

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
bu turda dopingli çıkan frank 12 ay ceza aldı temmuzdan bu yana hesaplanacak sanırsam ispanya turuna katılır sadece

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Geçen yıl tur sıkıcıydı sky saolsun lakin 12 dakikalik best of Tour de France videosu hazırlanmış çok keyifli izlemenizi tavsiye ederim.
(link)