Tour de france 2012

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
fransa bisiklet turunun bugün start alan 2.inci etabı da dünkü gibi uzunca bir süre sakin bir tampoda geçildi etap uzunluğunu hesap eden sporcular tempoyu son 30 km kalana dek sabit bir hızda tutmaya gayret ettiler kaçan 3 lü grubun iyi bir performans gösterdiği etapta son kilometrelere girilirken yakalanan son isimde FDJ BİGMAT takımından Anthony Roux du kaçısın sonlanmasının ardından pelatonun önünde stratejik yer kapmalar başladı lotto belisol argos shimano bmc takımlarının oldukça iyi çalıştıklarını belirtmekte yarar var team sky mark cavendısh'i ön sıralarda tutabilmek için mücadele verdiyse de anagrup önünde atak yapan takımların tempoları ve yer yer omuzlaşmaları neticesinde biraz gerilerde kaldılar yer kapma konusunda tecrübeli olan mark cavendısh favori isimlerin arkasında saklanarak doğru hamle için zaman kovalıyordu derken kendisinden beklenen hamle geldi ve bu etabı gerçekten çok isteyen andrea garipel'in kısa bir farkla önünde finişe uzanan ilk isim olmayı başardı böylelikle kendisine aceba eskisi kadar güçlü değilmi diyenlere ben hala ölmedim buradayım mesajını iletmiş oldu

Scudo

hamibektas

Daimi Üye
Tepki
125
yarınki etapların saatleri kaçta yazabilirseniz sevinirim...

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Adeta,önceden fragmanını izlediğiniz ve kafanızda kurguladığınız bir filmin,sürprizsiz sonu gibiydi bugün.

hamibektas

Daimi Üye
Tepki
125
@ferhat köse

Gerçekten çok güzel oldu (en azından izleyemeyenler için) teşekkürler... :)

Bir de yarın ki etap saat kaçta acaba?

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@ZAFER KAPLAN
Sagan' ın kazandığı etapta finiş öncesi düşenlerin arasında eli kırıldı. (Daha doğrusu baş parmağın bitimi ile bilek arasındaki kemik. Almanca=Kahnbein, İngilizce=Scaphoid bone, Türkçesini bilmiyorum, herhalde latincesi kullanılıyordur.)
Samuel Sanchez' in durumu da aşağı yukarı ona benzer. T. Martin, kendi ifadesine göre, fazla ağrı kesici kullanmadan yarışıyor. Cumartesi ve Pazar günleri ilk gerçek dağ etapları var. Orada yarışı bırakmazsa, Pazartesi günü yapılacak saate karşı yarışı bekliyor.
Cumartesi günü hafif yağmur beklentisi var ama, ben yine de canlı yarıştayım bir aksilik olmazsa!

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@keyam
Eurosport(Almanca-http://de.eurosport.yahoo.com/radsport/) ve iTV4(İngilizce) televizyon yayınlarının sayfalarında 'Live Stream' linkleri var.

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
@ihtiyar

Diyecek söz bulamıyorum,Tony nin Ülkemizdeki üfürükçülere bir görünmesi kendi adına iyi olacak gibi :)...Kaç yarıştır sürekli başına bir işler geliyor,halbuki yarışın en ciddi favorilerinden,kazada düştüğünü bilmiyorum açıklama için teşekkürler...Prolog taki teknik arıza,1 etaptaki bu durum umarım sıradaki etaplarda sorunlar,aksilikler onu bulmaz...

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
bugünkü etapların saatini bilen yok mu ?

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Buradan günlük olarak yayın akışını takip edebilirsiniz.(Yayınlar Türkiye saatidir).

(link)

Aynı zamanda dikkat ederseniz sabahları ve gece tekrar yayınlar var.
Genel olarak her gün 15 civarı başlıyacak...

• Beğen
Tepkiler: fatihaydın

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Benim gibi internetten takip eden arkadaşlarım;

(link)

Bu bütün yarışları takip edebileceğiniz harika bir site,her yarışın özel sayfası oluyor ve sayfa sonunda bir sürü link deneyin çalışanı izleyin,ben öyle yapıyorum...

Bugün ise altta verdiğim linkten takip edebilirsiniz canlı ve görüntüde o kadar kötü değil,iyi seyiler...

(link)

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Yavuz Çetin
Plug in indirildikten sonra calisiyor ama, iddia etmeyeyim mutlaka olur diye. Tesekkürler ikaz icin. Ben zaten 6-7 ayri kanaldan izleyebiliyorum.

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
@Yavuz Çetin

Van Hummel sprint için yer kapmaya çalışırken Cavendish'in ön tekerine değiyodu nerdeyse. Cav ona kızdı ve sprintte Hummel'i aşağıladı resmen. :)

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
sagan sagan sagan... şimarıklığı üstünde adamın ama bu spor bu tür insanları barındırmaz dersini alır hala abilerinin ona bir tokat atıp kendine getirceğini ve güzel dersler çıkartacağına inanıyorum
bakarsınız yanılırımda...

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
peter sagan'ın başarıları hiçte azımsanacak cinsten değil gerçekten takdir edilen çok genç bir yetenek şımarıklığını gençliğine verin eminim yakın zaman içinde sporcu karakteri yerine oturacaktır
siz siz olun cavendısh'i kızdırmayın adama neler yaptı öyle resmen dalga geçti ama van hummel bunu haketmişti bisiklet sporu etik kuralların her zaman varolduğu bir spor branşıdır futboldaki çirkefliklerin üstünü örtebilirsiniz belki ancak bisiklet yarışında bunu yapamazsınız

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
(link) yayını bende açılmıyor hep tekrar deneyim diyor sorun nedendir acaba

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
TiviBu maxi plus paketle web üzerinden türkçe yayın izlenebiliyor. Tek dezavantaj aylık 7.9TL :(
Biliyorum ücretsiz izlemek istiyoruz ama şimdiye kadar bulduğum linkler hep sorun yarattı ben de biraz önce üyeliğimi yükselttim şimdi izliyorum.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Graipel Cawendish ikilisini izlemek yine nasip olmadı zira Mark 2.6 km kala kazaya karıştı.Sagan son 100 de saldırmadı bile.(Yoksa saldıramadı mı pek anlayamadım)Sonuç;Graipel pek bilenmiş,hayli sevindi.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Derya Keçeci

ben de çok istiyordum o ikiliyi sprintte izlemeyi ama cavendish in düştüğünü görünce sanki küçük çocuğun elinden oyuncağını aldığında üzüldüğü kadar üzüldüm ama her şeye rağmen graipel ve takım arkadaşlarının sprint anı muhteşemdi özellikle grapielin sprinti bitirmeye yaklaştığı an arkadaşının sevinci görülmeye değerdi...