Tour de france 2012

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ReşitÇağırgan

Güzel bir dilek;ancak bisiklette bir genetik "domestic" ler,bir de devşirme domesticler var.Cunego neden fırlayıp gitti? Adamın ruhu domrestic değil de ondan gitti;Tüm kemikleşmiş takımlarda,esas çocukların ardında 5-6 tane çok sağlam domestic olur,bu adeta isimsiz kahramanlar liderlerini kanlarının son damlasına kadar taşırdı.Şimdilerde bisikletçiler biraz daha özgür ruhlu.2-3 senedir İtalya ve Fransa da örneklerini çok izledik,uzatmayayım.İtalya turunda eurosport yayınına bir e posta gönderip,uzunca bir yazının ardından "Cawendish'ten domestic olur mu?" diye sormuştum;tam o esnada ise Mark suları sırtına doldurmuş arkadaşlarına götürüyordu.Spiker şöyle dedi,"Derya bey,işte sorunuzun yanıtı" oysa yanılıyordu.Ben o yazıda Cawendish gibi adamların,üç beş şişe su taşımakla domestik olmayacaklarını yazmıştım.Yine aynı görüşteyim.Örneğin Gilbert Ewans'a domestic mi olur,alabileceği etaplara mı saldırır? Gilbert tek geçtiğim adamlardan biri olup asla katıksız domestic olmaz;ruhu domestic değil.

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Derya Keçeci

Abi şu Cunego'yla niye uğraşırlar anlamam ; adam tek günlük yarışlarda başarılı , düzde başarılı , yokuşta başarılı , süper bir bisikletçi ama lobi yapamamışsa ne yapsın . Scarponi benim hiç sevmediğim bir bisikletçidir . Özgür ruhunu böyle yansıtması daha iyi , Cunego iyidir .

Gilbert'ten de domestik olmaz abi , Cavendish'ten de olmaz , Vinokourov ,Cancellara , Petacchi , Ivan Basso 'dan da domestik olmaz abi ...

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem Unden

Her bir hecesine katılıyorum Cem;aynen öyle.Ayrıca turu benzer bir anlayışla izleyeceğiz gibi.Uzun bir tatile çıkıyorum ve tv olmayacak ancak bu turu izleyebilmek için bugün gidip bir vınn aldım,umarım netten takip edebilirim.Değilse yandık.Her akşam üstü eurosport kanalı olan bir mekana demir atacağız.Yani turu Türkiyede en pahalıya seyreden kişi olma ünvanını da ele geçireceğim.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biliyorsun Europcar inceleme altında.Zaten geçen yılki Thomas Voeckler performansı akıllara zarardı.Rotayı şaşırıp bir evin bahçesine dalmayaydı:) belki.Takım direktörü Jean Rene Bernaudeau "Suçlama büyük,bu sporcularımızı ekstra motive edecek bir durum" benzeri açıklamalar yapmış.Ben yine de kim ekstra bir şeyler yapıyorsa-yapacaksa,temkinli yaklaşacağım.Artık belli oldu ki,kimse sonradan apoletlerinin sökülmesini umursamıyor.Varsa yoksa etap ya da klasman zaferi.Dopingle anılmak bile umurlarında değil bazılarının.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
2008'de Cavendish ve Wiggins pistlerde double yapıyorlardı .
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3a/Wiggins_Cavendish_2008.jpg

Artık bu doping olaylarına bir çözüm getirilmeli , limitler mi yükseltilecek , başka bir şeyler mi yapılacak bilemem . Zira bu sporun kaderi bu oldu artık . Herkes alıştı , profesyonelsen doping helal , yeter ki yakalanma :)

Bu adamları artık bu mentalite ile seyretmek lazım . Kimse bunları kendine idol edinmesin , güzel bisikletlere , formalara , performanslara baksın , isimlere takılmasın ...

Wiggins gibi 4000 metreciden , tur bisikletçisi yapmayı nasıl becerdiler onu anlatsınlar . 82 kilodan 72 kiloya inerken nasıl performansı arttı . Bunu anlatsınlar . Wiggins , Cavendish gibi bir adamdı , ne oldu . Kafka'nın romanındaki gibi Dönüşüme uğradı

Birileri de bana şu Real Madritli Ronaldo'nun , Pepe'nin dopingsiz olduğunu ispatlasın , yada Türkiye Ligindeki topçuların , Magic Jordan'ın , Messi'nin . Bugün bi kontrol olsa Türkiye ligi kapanır . Adam gece diskoda karı kızla , içki , sigara ; 2 gün sonra maçta bomba gibi . Hele bu Brezilyalılar ... Kimse bana hikaye anlatmasın . Yine en disiplinli , en düzenli hayatı olan sporcular bisikletçiler . Hepsi erken yaşta evleniyor , çoluk çocuk sahibi , evden işe , işten eve :)

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
@turanza

:) Arkadaşım bu Frekans tek çanakla izlenebilirmi?.(Türksat) Veya bilgisi olan?.Teşekkürler...

Tepki
34
Çanak ebatınız küçükse Astra'yı göremeyebilirsiniz. Çanağınızı Astra'ya çevirmeniz gerekir. Astra uydusu Avrupa bölgesine yayın yaptığı için yörünge çizgisi bizden uzak, bunun içinde bizim Turksat uydularını yakalamak için kullandığımız standart küçük ebatlı çanaklar Astra'yı yakalama konusunda sıkıntı çıkarabilir.

http://i277.photobucket.com/albums/kk48/tanergode/astra1l.gif

Sinyalizasyon haritasında göründüğü gibi, Adana ve bölge illerde Astra'ya bağlanmak için devasa antenler gerekebiliyor :) Daha batıda olanlar birazcık daha şanslı, belki standart antenler işinizi görebilir.

Ahmet Gümüş

Daimi Üye
Tepki
54
@Cem TURKPOWER

Link için teşekkürler yaklaşık 2 saattir arıyordum..Çözüm bu oldu..
Fakat bir süre ücretli bir yayın oluyor ve ödeme istiyor seyretmek için..
Araştırmalara devam :)

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
İnternetten izlemek isteyenler için link:

(link)

Sayfadaki stream linklerini deneyerek yayın yapan linki bulabilirsiniz.

DNS ayarlarını 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 (2012 Open DNS) yaparsanız sorunsuz izlersiniz.

İnanmayan olursa diye:

http://i1198.photobucket.com/albums/aa450/Hypersonicbiker/Adsz-1.jpg

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Bisiklet
Bianchi
19E uydusunda almanca yayın yapan şifresiz Eurosport

http://b1206.hizliresim.com/y/y/91000.png

http://b1206.hizliresim.com/y/y/9102t.png

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnternet üzerinden yayın arayışı sürüyor.Bulan paylaşırsa seviniriz.Lutfen "Eurosport live" yazan linkleri buraya yapıştırmayın;elbette soruyu soruncaya kadar güney Afrika dahil bir çok yerde arıyoruz,çalışan bir link varsa,diye başlıyor sorumuz:)

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Motor çalışmaya başladı ve Fabu 1. oldu Prolog etabında.

Bradley Wiggings 7" geriden 2. oldu.

Tony Martin şanssızlık yaşadı ve bisiklet değiştirdi.45. oldu 23" geriden.

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
bu verdiğiniz linkleri özelden paylaşın bence yasal değil çünkü sitenin başı belaya girmesin
ve bu arada
spartakusun bugün yarışta takıcağı kaskı bayıldım bayıldım

https://p.twimg.com/Aws-MF4CAAAc1RS.jpg

buda gözlüğü

https://p.twimg.com/Aws_OXICAAAJiuo.jpg

• Beğen
Tepkiler: Okan Örs

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Bisiklet
Bianchi
Serkan cabaş, verilen linkler google amcada bolca var, merak etme hiçbir sorun olmaz. sıkıntı yok.

• Beğen
Tepkiler: Serkan.Ç.

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Vee Fransa tur unun 2.etabında Cavendish şişirmesinin popülerliğinin sonuna geldiğini görüyoruz,yeni star Peter SAGAN,sempati duyduğum bir takımda yarışan bu adam ı izlerken gördüm ki boş değil,son 1 km de Fabian ı bir kurban,katil gibi takip etti onca yoldan sonra,takım getirmedi sprint kapısına kadar yılmadı ve atağını da başarıyla yaparak gerçek bir sprinter olduğunu kanıtladı benim gözümden :)

• Beğen
Tepkiler: ender özkan

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
peter sagan genç ve çok yetenekli bir sporcu bu ilk etabı alabilecek muhtemel favoriler arasında bulunuyordu zaten
cavendish dünyanın en iyi sprinteridir bunu ayrı bir yere koymak gerekiyor ha diyeceksiniz ki iyi bir tren olmadan asla doğrudur buna katılırım ancak sprintte kolay kolay kaybetmiyor bugün team sky wiggins üzerine yoğunlaşmıştı taktiksel açıdan gidişata bağlı olarak kim için çalışacakları etap süreci içinde zaten belli olacaktı cavendish'in tırmanışlardaki can çekişmesi bugünde devam etti ve ana grubun bir hayli gerisinde kaldı son tırmanış etap galibiyeti için oldukça belirleyici oldu kat edilen onca kilometrenin ardından duvar gibi karşılarına çıkan bu tırmanış muhtemel favorileri bile silkemeye yetti güçlü olanın sonunu getirebileceği bu mücadelede en dinç ve en diri olan sagan haklı bir galibiyet elde etmiş oldu edvald boasson hagen şimdi atak yapar diye beklerken hırsı ve mücadelesi ile bizleri bir kez daha sevindiren cancellara'nın ardından podyumu tamamlayan son kişi oldu genel anlamda düşük bir tempoda süren bu ilk etabın son 15 km si gerçekten izleyenlere seyir zevki yaşattı bakalım yarın neler olacak