Strava hakkında bilinenler, bilinmeyenler

Scudo

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.215
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
garmin daha düşük çıkar diyor strava ya göre bende tam tersi değil mi
Garmin forumda şunu buldum. Tam sendeki ile aynı. Sonuç olarak Stravadaki sürüş süresi daha yüksek çıktığı için ortalama hızın düşük olduğuna karar vermiş yazanlar

(link)

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben son dönemde Huawei sağlık üzerinden watch gt 2 ile aldığım kayıtları stravaya sync ediyorum. Huawei sağlık brüt zaman binilen zaman olarak ayrım yapmıyor olmasına rağmen stravaya atınca (strava 2km/h altına inince auto pause özelliği aktif) ortalama yükseliyor ve brüt net zamanlar ayrı olarak gösteriyor.

Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben son dönemde Huawei sağlık üzerinden watch gt 2 ile aldığım kayıtları stravaya sync ediyorum. Huawei sağlık brüt zaman binilen zaman olarak ayrım yapmıyor olmasına rağmen stravaya atınca (strava 2km/h altına inince auto pause özelliği aktif) ortalama yükseliyor ve brüt net zamanlar ayrı olarak gösteriyor.
Merhabalar, stravaya nasıl senkronize ettiniz. Konu hakkında videolar izledim bir türlü çözemedim. Health syn uygulaması strava ile eşleşmiyor bir türlü.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, stravaya nasıl senkronize ettiniz. Konu hakkında videolar izledim bir türlü çözemedim. Health syn uygulaması strava ile eşleşmiyor bir türlü.
Sync i indirip. Yönergeleri takip edin. Strava'da da gerekli izinleri vermeniz gerekir. Önemli nokta sync ederken ekranı açık tutmanız gerekiyor. Ben 6 saatte bir et seçtim ama ekran açık olmdığı için etmiyor. Ben de aktivite sonrası girip kendim sync ediyorum. Ekran açık. Yarım dakika kadar sürüyor sonra strava'da hooop aktivite hazır bildirimi geliyor.

• Beğen
Tepkiler: tahrefa
Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sync i indirip. Yönergeleri takip edin. Strava'da da gerekli izinleri vermeniz gerekir. Önemli nokta sync ederken ekranı açık tutmanız gerekiyor. Ben 6 saatte bir et seçtim ama ekran açık olmdığı için etmiyor. Ben de aktivite sonrası girip kendim sync ediyorum. Ekran açık. Yarım dakika kadar sürüyor sonra strava'da hooop aktivite hazır bildirimi geliyor.
Teşekkür ederim bilgilendirme için, tekrar deneyeceğim umarım olur

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Teşekkür ederim bilgilendirme için, tekrar deneyeceğim umarım olur
Aktivite sırasında stravayı açmanıza gerek yok. Yalnızca saatten açıyorum ben. Bitince atıyorum strava'ya.

• Beğen
Tepkiler: tahrefa
Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aktivite sırasında stravayı açmanıza gerek yok. Yalnızca saatten açıyorum ben. Bitince atıyorum strava'ya.
Hocam ben daha ilk bağlantıyı yapamadım maalesef. Health sync uygulaması ilk kurulumda stravaya bağlanmadı, bütün yönergeleri takip ediyorum ama hata veriyor. Kaynak uygulamayı seçerken huawei health kiti seçmek zorunda kalıyorum. videolarda kaynak uygulama huawei health seçiliyor ama bende o görünmüyor sadece kit görünüyor, sanırım hata da bundan kaynaklı ve çözemedim.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam ben daha ilk bağlantıyı yapamadım maalesef. Health sync uygulaması ilk kurulumda stravaya bağlanmadı, bütün yönergeleri takip ediyorum ama hata veriyor. Kaynak uygulamayı seçerken huawei health kiti seçmek zorunda kalıyorum. videolarda kaynak uygulama huawei health seçiliyor ama bende o görünmüyor sadece kit görünüyor, sanırım hata da bundan kaynaklı ve çözemedim.
Acaba senin kullandığın cihazın bir güncellemesi var da, sen o güncellemeleri mi yapmadın?

Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Acaba senin kullandığın cihazın bir güncellemesi var da, sen o güncellemeleri mi yapmadın?
O da bir ihtimal olabilir, bugün sakin kafayla herşeyi sil baştan bir daha deneyeceğim, bakalım sonuç ne çıkacak

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün akşam yine sürüş denedik , bu sefer ışıklarda çok daha fazla durduk daha trafik yoğun bir saatti buna rağmen çok daha düşük süre ve ortalama hız farkı çıktı , aslında şunu farklı yaptım , auto pause üzerine ışıklarda ben de sürüşü durdurup belli bi hiza gelince sürüşü açmıştım bi önceki sürüşte , dün akşam ise hiç manuel durdurmadan tamamen akışına bıraktım daha iyi bi sonuç çıktı . Muhtamelen manuel müdahaleyi strava art niyetli görüp kabul etmiyor olabilir
686ABA22-721C-4921-877F-57BA883B01C4.png08851AE6-20F8-4A7F-BC1C-4BAC1860A38D.png

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O da bir ihtimal olabilir, bugün sakin kafayla herşeyi sil baştan bir daha deneyeceğim, bakalım sonuç ne çıkacak
Bendeki uygulama da bugun hata vermeye başladım health kit yekşlendşrmesi yap falan diyor. Anlamadım. Çözen bilen var mıdır.

Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bendeki uygulama da bugun hata vermeye başladım health kit yekşlendşrmesi yap falan diyor. Anlamadım. Çözen bilen var mıdır.
Hocam ben uygulamaları sildim yeniden yükledim, @Adil ÜNALDI beyin dediği gibi zannedersem saatin güncellenmesi de gerekiyormuş onu da güncelledim şu an için sorun yok gibi. Size ve Adil beye yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Adil ÜNALDI

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam ben uygulamaları sildim yeniden yükledim, @Adil ÜNALDI beyin dediği gibi zannedersem saatin güncellenmesi de gerekiyormuş onu da güncelledim şu an için sorun yok gibi. Size ve Adil beye yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
Ben de sıfırlayıp deneyeyim. Huawei health uygulamasını da mı sildiniz. Eski verileriniz gitti mi kaldı mı yeniden yükleyince. Stravayı da sildiniz mi. Sync?

Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de sıfırlayıp deneyeyim. Huawei health uygulamasını da mı sildiniz. Eski verileriniz gitti mi kaldı mı yeniden yükleyince. Stravayı da sildiniz mi. Sync?
Sadece health sync'yi sildim, strava ve health uygulamalarını silmedim. Onları health sync'ye tekrar bağladım. Saate neredeyse 10 tane güncelleme gelmiş onları güncelledim. Saati yeni aldım o yüzden eski verim yoktu hiç.
(link)
Son olarak bu linkte yazılanları da yaptım

Efe ÇEPEL

Daimi Üye
Tepki
984
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yol bisikletine yeni geçmiş amatör bir kullanıcı olarak tamamen kendi adıma konuşuyorum; strava benim için tehlikeli bir uygulama. ne zaman uygulamayı açıp ortalama kassam (ki en kralı 30-35 km/saat oldu bugüne kadar) hep tehlikeli kullandığımı fark ediyorum. örneğin sağa sapaklarda arkayı dikkatle, kontrol ede ede geçerim, uygulama açıkken hızımı arttırıp direkt geçmeye çalışıyorum. bazen hıza odaklanıp yoldaki mazgalları son anda fark ediyorum, gibi gibi…

bilmem, uzun yıllardır bu sporla ilgilenenler ne düşünür, ama benim strava ile ilgili bildiğim bir şey varsa o da tehlikeli olduğudur.

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve Atasoy

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.354
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
yol bisikletine yeni geçmiş amatör bir kullanıcı olarak tamamen kendi adıma konuşuyorum; strava benim için tehlikeli bir uygulama. ne zaman uygulamayı açıp ortalama kassam (ki en kralı 30-35 km/saat oldu bugüne kadar) hep tehlikeli kullandığımı fark ediyorum. örneğin sağa sapaklarda arkayı dikkatle, kontrol ede ede geçerim, uygulama açıkken hızımı arttırıp direkt geçmeye çalışıyorum. bazen hıza odaklanıp yoldaki mazgalları son anda fark ediyorum, gibi gibi…

bilmem, uzun yıllardır bu sporla ilgilenenler ne düşünür, ama benim strava ile ilgili bildiğim bir şey varsa o da tehlikeli olduğudur.
Strava Yokmuş gibi davranın:ssrtcbya: yada şöyle düzelteyim,stravayı sadece gittiğiniz rotaların haritasını görmek,nerede ne yükselti var gibi şeyler için kullanın,Strava tabiki kişisel gelişiminizi kontrol etmeniz açısından çok olumlu bir uygulama fakat,amatör bir bisikletçi olduğunuzu unutup,birönceki geçtiğim yeri daha hızlı geçeyimde yeşile dönsün diye geçmeye çalışırsanız tabiki bazı riskler almak zorunda kalıyorsunuz,hele birde pr veya kom peşinde koşmaya başlarsanız sizi tutana aşkolsun;) önce sağlık,sağlıklı kalınki hep sürebilesiniz.

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.477
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur