Sele altı çanta

Başlık
13
Tepki
8
Bisikletime sele altı çanta almayı düşünüyorum,sırf görüntüsü için bi benim mi hoşuma gidiyo bunlar

isosel

Founder Club Pelokon on Strava
Başlık
11
Tepki
3.378
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
antrenmanlarında yada gezilerinde sele altı çanta kullananlar ne derler? Sele altı çanta kullanmalı mı? arka cepler yeterli mi? sele altı çanta boyutu ne olmalı?
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Cyanide

Gitti, gelmez.
Başlık
2
Tepki
604
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendi fikrim; iç lastik, alyan anahtarı, levye vs. temel malzemeleri taşımak için çanta olması gerekli ancak yol bisikletine nedense yakıştıramıyorum =) 2 sele altı çantam var fakat üşenmeden sırt cebimde taşıyorum. Bisiklete yakıştırdığınız küçük bir sele altı çantası, yada suluk kafesinde taşınan çantalar işinizi görür. Bazen sırt cepte yük oluyor aldıklarımız ve ağırlığında dağıtılması gerektiğini düşünüyorum.

Telefon, 2 sis jel, muz, pompa, alyan, iç lastik, 2 lastik levyesi olmazsa olmaz.
Ekstra birşeyler daha alırsanız sırt cepler mezarlığa dönüyor.

isosel

Başlık
11
Tepki
3.378
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kendi fikrim; iç lastik, alyan anahtarı, levye vs. temel malzemeleri taşımak için çanta olması gerekli ancak yol bisikletine nedense yakıştıramıyorum =) 2 sele altı çantam var fakat üşenmeden sırt cebimde taşıyorum. Bisiklete yakıştırdığınız küçük bir sele altı çantası, yada suluk kafesinde taşınan çantalar işinizi görür. Bazen sırt cepte yük oluyor aldıklarımız ve ağırlığında dağıtılması gerektiğini düşünüyorum.

Telefon, 2 sis jel, muz, pompa, alyan, iç lastik, 2 lastik levyesi olmazsa olmaz.
Ekstra birşeyler daha alırsanız sırt cepler mezarlığa dönüyor.
2 matara kafesim var. Kısa mesafe antrenmanlarında ve şehir içinde birisine yeni kestiğim bir suluk içine iç lastik, pompa, levye koyuyorum.Telefon ve küçük cüzdanım sırtımda oluyor ama uzun mesafeler için çift matara kullanıyorum (birinde su diğerinde izotonik oluyor). Uzun sürüşlerde tüm malzemeleri (iç lastik, levye bir gözlük kutusunda olmak üzere) sırt ceplerimde taşıyorum. Sırttaki şişkinlik rahatsız ediyor. Hele birde yağmurluk varsa sırtta değmeyin gitsin. Ben de yakıştıramasam da kullanımı işlevsel geliyor. Boyutu medium olan bir ürün daha mı iyi olur acaba onu bilemedim.
Ben bunu Topeak Wedge DryBack Sele Altı Çanta M (Klipsli Bağlantı) kullandım 1 ay kadar memnun kaldım. İçine ufak pompa da sığıyordu. Artık bagajda çanta taşıdığım için satıyorum.
boyuttan memnunmuydunuz?

hardwrestler

Aktif Üye
Başlık
8
Tepki
221
İsim
Yusuf
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
antrenmanlarında yada gezilerinde sele altı çanta kullananlar ne derler? Sele altı çanta kullanmalı mı? arka cepler yeterli mi? sele altı çanta boyutu ne olmalı?

Muhakkak kullanmak lazım. Arka cepte o kadar malzeme rahatsız eder.

serchester

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
393
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2 matara kafesim var. Kısa mesafe antrenmanlarında ve şehir içinde birisine yeni kestiğim bir suluk içine iç lastik, pompa, levye koyuyorum.Telefon ve küçük cüzdanım sırtımda oluyor ama uzun mesafeler için çift matara kullanıyorum (birinde su diğerinde izotonik oluyor). Uzun sürüşlerde tüm malzemeleri (iç lastik, levye bir gözlük kutusunda olmak üzere) sırt ceplerimde taşıyorum. Sırttaki şişkinlik rahatsız ediyor. Hele birde yağmurluk varsa sırtta değmeyin gitsin. Ben de yakıştıramasam da kullanımı işlevsel geliyor. Boyutu medium olan bir ürün daha mı iyi olur acaba onu bilemedim.

boyuttan memnunmuydunuz?
Evet içerisine yama seti 1 adet yedek iç lastik mini pompa ve bir kaç şey daha sığdırabiliyordum

• Beğen
Tepkiler: isosel

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Başlık
58
Tepki
3.977
Bisiklet
Salcano
Ben de malzemeleri arka cebime koymayı yakıştıramıyorum. Bisiklette zaten efor sarf edip ter atıyoruz bir de sırtımda ilave nesneler varsa çok rahatsız ediyor. Yol bisikletime üçgen kadro çantası da olsa bir çanta mutlaka takıyorum. Dışarıdan nasıl göründüğü umurumda değil, ben rahat olayım yeter kafasındayım.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Başlık
61
Tepki
2.031
Bisiklet
Scott
Sele altı çanta yerine, mataralar dan birini alet çantası yerine kullanabilirsiniz. Orta boy matara da, mini pompa, iki adet iç lastik, levye, lastik eldiven, kolonyalı mendil ve küçük anahtar seti sığdırabiliyorum. Kimlik, cep telefonu ve bir miktar parayı da, decathlon dan aldığım gidon boğazına sabitlenen telefon kılıfı ile taşıyorum.

smtdgncy

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
311
İsim
Samet D.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Ben bu çantayı uzun süre önce almıştım. 4 yıl oluyor muhtemelen. Ama fiyatları şimdi uçmuş. Çanta harika, yağmur çamur çok gördü ama en ufak bir şekilde şeklinde falan bozulma olmadı. İçine ise; bir iç lastik, iki levye, hazır patlak seti ve alyan seti sığıyor, yol bisikleti için gayet yeterli bence. En önemlisi ise bence oldukça kibar duruyor.
Ürün linki:

• Beğen

isosel

Başlık
11
Tepki
3.378
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
yorumlar için çok teşekkür ederim.
klik kırılma problemi yaşanmış olması ve her klik in min 5 dolar + kdv+ kargo ücretli olması, cırtlı modelinin de ufak klikli olması cırtlı olmaması sebebiyle aliekspressten suya korunaklı geniş hacimli (medium ayarında), yorumlarıda oldukça olumlu olan ve kalitesini bildiğim bir marka olan bu ürünü
aldım. Yol ve dağ bisikletlerimde artık bunu kullanacağım.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Gökay Akçay

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
1.128
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bu çantayı uzun süre önce almıştım. 4 yıl oluyor muhtemelen. Ama fiyatları şimdi uçmuş. Çanta harika, yağmur çamur çok gördü ama en ufak bir şekilde şeklinde falan bozulma olmadı. İçine ise; bir iç lastik, iki levye, hazır patlak seti ve alyan seti sığıyor, yol bisikleti için gayet yeterli bence. En önemlisi ise bence oldukça kibar duruyor.
Ürün linki:

Seleye 400 lira verdik diye laf edenler çantasına 350 lira verdiğimizi öğrenirse topa tutarlar

Cemal Ç.

Tanrı Türk'ü Korusun
Başlık
4
Tepki
4.849
France/Caudry _ Afyonkarahisar/Dinar _ İzmir
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konuyu başından (yani bu yıl atılan iletiden beri) takip ediyorum ve haddim olmayarak farklı bir tavsiyede bulunmak isterim. Bisiklete çanta yerine belinize bir çanta düşünmez miydiniz? Her istediğinizi koyabilirsiniz. Tabi abartmadan 😅.

Aruera

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
151
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Seleye 400 lira verdik diye laf edenler çantasına 350 lira verdiğimizi öğrenirse topa tutarlar
350₺ verdiginiz sele altı çantasının 50₺ likten ne tür üstünlükleri var? Yani sizce bu farkı vermeye değiyor mu?

• Beğen

phrygian

Daimi Üye
Başlık
10
Tepki
238
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
ben brooks isle of wight'in large modelini kullanıyorum ve iyi bir indirimle 90 liraya yakalamıştım 1,5 yıl önce, şu anda da erdoğanlarda indirimli kupon kodlu vs. fiyatıyla 200tl'nin altına geliyor kesinlikle tavsiye ederim. 1.8 litre ve içine ne kadar malzeme aldığına bazen ben bile şaşırıyorum. :)

isosel

Başlık
11
Tepki
3.378
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
350 tl versem icine beni de alsın isterim :koptum: ödenen bazı meblağları kendinize bile aciklayamadigimiz oluyor başkalarına hiç söylememeli :ssrtcbya:
Ürün linki:

Yukarı Alt