Sele altı çanta

Tepki
9
Bisikletime sele altı çanta almayı düşünüyorum,sırf görüntüsü için bi benim mi hoşuma gidiyo bunlar

Scudo

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
antrenmanlarında yada gezilerinde sele altı çanta kullananlar ne derler? Sele altı çanta kullanmalı mı? arka cepler yeterli mi? sele altı çanta boyutu ne olmalı?
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bunu (link) kullandım 1 ay kadar memnun kaldım. İçine ufak pompa da sığıyordu. Artık bagajda çanta taşıdığım için satıyorum.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendi fikrim; iç lastik, alyan anahtarı, levye vs. temel malzemeleri taşımak için çanta olması gerekli ancak yol bisikletine nedense yakıştıramıyorum =) 2 sele altı çantam var fakat üşenmeden sırt cebimde taşıyorum. Bisiklete yakıştırdığınız küçük bir sele altı çantası, yada suluk kafesinde taşınan çantalar işinizi görür. Bazen sırt cepte yük oluyor aldıklarımız ve ağırlığında dağıtılması gerektiğini düşünüyorum.

Telefon, 2 sis jel, muz, pompa, alyan, iç lastik, 2 lastik levyesi olmazsa olmaz.
Ekstra birşeyler daha alırsanız sırt cepler mezarlığa dönüyor.

İsmail Selçuk

Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cyanide
2 matara kafesim var. Kısa mesafe antrenmanlarında ve şehir içinde birisine yeni kestiğim bir suluk içine iç lastik, pompa, levye koyuyorum.Telefon ve küçük cüzdanım sırtımda oluyor ama uzun mesafeler için çift matara kullanıyorum (birinde su diğerinde izotonik oluyor). Uzun sürüşlerde tüm malzemeleri (iç lastik, levye bir gözlük kutusunda olmak üzere) sırt ceplerimde taşıyorum. Sırttaki şişkinlik rahatsız ediyor. Hele birde yağmurluk varsa sırtta değmeyin gitsin. Ben de yakıştıramasam da kullanımı işlevsel geliyor. Boyutu medium olan bir ürün daha mı iyi olur acaba onu bilemedim.
@serchester
boyuttan memnunmuydunuz?

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@isosel

Evet içerisine yama seti 1 adet yedek iç lastik mini pompa ve bir kaç şey daha sığdırabiliyordum

• Beğen

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de malzemeleri arka cebime koymayı yakıştıramıyorum. Bisiklette zaten efor sarf edip ter atıyoruz bir de sırtımda ilave nesneler varsa çok rahatsız ediyor. Yol bisikletime üçgen kadro çantası da olsa bir çanta mutlaka takıyorum. Dışarıdan nasıl göründüğü umurumda değil, ben rahat olayım yeter kafasındayım.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Sele altı çanta yerine, mataralar dan birini alet çantası yerine kullanabilirsiniz. Orta boy matara da, mini pompa, iki adet iç lastik, levye, lastik eldiven, kolonyalı mendil ve küçük anahtar seti sığdırabiliyorum. Kimlik, cep telefonu ve bir miktar parayı da, decathlon dan aldığım gidon boğazına sabitlenen telefon kılıfı ile taşıyorum.

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@isosel

Ben bu çantayı uzun süre önce almıştım. 4 yıl oluyor muhtemelen. Ama fiyatları şimdi uçmuş. Çanta harika, yağmur çamur çok gördü ama en ufak bir şekilde şeklinde falan bozulma olmadı. İçine ise; bir iç lastik, iki levye, hazır patlak seti ve alyan seti sığıyor, yol bisikleti için gayet yeterli bence. En önemlisi ise bence oldukça kibar duruyor.
Ürün linki:

(link)

• Beğen

İsmail Selçuk

Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
yorumlar için çok teşekkür ederim.
klik kırılma problemi yaşanmış olması ve her klik in min 5 dolar + kdv+ kargo ücretli olması, cırtlı modelinin de ufak klikli olması cırtlı olmaması sebebiyle aliekspressten suya korunaklı geniş hacimli (medium ayarında), yorumlarıda oldukça olumlu olan ve kalitesini bildiğim bir marka olan bu ürünü (link) aldım. Yol ve dağ bisikletlerimde artık bunu kullanacağım.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@smtdgncy
Seleye 400 lira verdik diye laf edenler çantasına 350 lira verdiğimizi öğrenirse topa tutarlar

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Konuyu başından (yani bu yıl atılan iletiden beri) takip ediyorum ve haddim olmayarak farklı bir tavsiyede bulunmak isterim. Bisiklete çanta yerine belinize bir çanta düşünmez miydiniz? Her istediğinizi koyabilirsiniz. Tabi abartmadan ?.

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Gökay Akçay
350₺ verdiginiz sele altı çantasının 50₺ likten ne tür üstünlükleri var? Yani sizce bu farkı vermeye değiyor mu?

• Beğen

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben brooks isle of wight'in large modelini kullanıyorum ve iyi bir indirimle 90 liraya yakalamıştım 1,5 yıl önce, şu anda da erdoğanlarda indirimli kupon kodlu vs. fiyatıyla 200tl'nin altına geliyor kesinlikle tavsiye ederim. 1.8 litre ve içine ne kadar malzeme aldığına bazen ben bile şaşırıyorum. :)

İsmail Selçuk

Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
350 tl versem icine beni de alsın isterim :koptum: ödenen bazı meblağları kendinize bile aciklayamadigimiz oluyor başkalarına hiç söylememeli :ssrtcbya:
@Gökay Akçay
@smtdgncy

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selamlar, ben selem için bir çanta arıyorum. İnternetten yaptığım araştırmada hep seni nesil yeni sistem ürünler çıkıyor ben ise çok eskiden hizmet bisikletlerinin altında kullanılan türden bir çanta arıyorum. Aradığım gibi bir şey buldum ancak markası Brooks olunca asgari ücretin çeyreğine denk geliyor. Acaba daha uygun bir şey yok mudur? Bu arada gezinirken bisikleti tamamen deri kaplayan bir yer buldum, yaptıran var mıdır bilmiyorum?
208612 dosyayı görüntüle208613 dosyayı görüntüle208614 dosyayı görüntüle
208615 dosyayı görüntüle208616 dosyayı görüntüle

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@seydieser
AliExpresste bu tarz ürünler satanlar var, ama ben bunlar yerine deri kayış ve perçaları olan ve deri sele ile uyumlu olabilecek çantaları tavsiye ederim. Bende mesela yeşil ve kahverengi deri bir tane var gayet kullanışlı ve güzel. Tourbon vintage bike pouch diye aratın bulursunuz.

208627 dosyayı görüntüle

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)