İnceleme Samsung Gear Sport

dkelleci

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Doğan Kelleci
Bisiklet
Carraro
@Çetin ŞAHİNÖZYazılım olmadan bu saati kullanmamız pek mümkün olamayacak. Dolayısıyla cihazı konuşurken yazılımı hakkında da konuşmak gayet doğal. Yanlış yönlendirme olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

İnsanlar bu cihazı alırken üzerinde çalışan uygulamaların verimliliği hakkında da bilgi sahibi olmak isteyecektir muhakkak.

Scudo

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@dkelleci Zaten dikkat ettiyseniz yazılımı konuşmayın diye yazmadım ayrı tutun dedim. Bunun anlamı telefona bağlı olmadan kullanıma da çok uygun ve böyle kullanan da çok var.
Ayrıca cihazın kendi iç uygulamaları ile kendi üzerinden indirilen uygulamalarında sorun yok ki zaten. Başka Apple marka cihazlar ile Samsung un bazı modellerine bağlayınca sorun çıkıyorsa işte bu uygulama ve yazılım sorunudur. Bazen samsung bazen başka yazılımdan kaynaklanabilir. Ama cihaz kendi işletim sistemi ve uygulamaları ile gayet stabil.

Bu arada tekrar 346 tl lere düşse de eşe dosta da hediye alsak:):)

dkelleci

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Doğan Kelleci
Bisiklet
Carraro
@Çetin ŞAHİNÖZ Bey, açıkcası ben sizin bana cevaben yazdığınız mesajda "Dolayısı ile çoklukla yazılım sorunu olan bir konuyu cihazın kendisine atfediyoruz ki bu yanlış ve almak için bizi okuyan kişilere de istemeden de olsa yanlış yönlendirme vermiş oluyoruz." şu cümlenize cevap verme zorunda hissettim kendimi. "Yanlış yönlendirme" ifadesini üzerime alındığımdan. Ben yazılımla ilgili yaşadığım küçük denebilecek bir sorundan bahsetmişim, donanımla ilgili bir şey yazmamışım neticede. Samsung'a eleştiri de bulunmuşum. Ama sonunda da memnun bir şekilde kullanmaya devam ettiğimi belirtmişim.

Burada "yanlış yönlendirme" diye bir şey yoktur.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar yeni aldığım ve kendi cart mavisine göre günlük ve sportif olmayan kullanıma çok daha uygun ve kasasına daha yakışan koyu lacivert kayışımın duruşunu fikir vermek için ekliyorum.
Aslında resimlerde direk ışık aldığı için olduğundan daha açık renk bile çıkmış. gerçek rengi gear s3 ün orijinal silikon lacivert olan kayışı ile aynı.
59037e06-f83c-4bf5-a2c6-0a15788183f6.jpg f4f2c2b3-7622-4ab3-a31c-bc7dde9c510e.jpg fcd9ddf5-801f-4a24-ad61-49a37ca98a6c.jpg

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Evet şu ana kadar başarılı olduğunu gördüm. Ancak adımları içindeki ivmeölçer (hareket sensörü) ile ölçtüğünü ve bu yüzden olabilecek hataların buradan kaynaklandığını bilmek lazım. Mesela ritmik sallantıya maruz kalıyorsa yürümediğiniz halde hatalı ölçebilir veya yürüyüşünüz nasıl söylesem stabil değil ve sensörü yanıltacak gibiyse bu da sorun olabilir.

Tepki
129
İsim
Tolga
Bisiklet
Giant
Temmuz ayından beri bu saate sahibim. Fiyat olarak oldukça uyguna almıştım (800 TL). İyi bir saat diyebilirim ancak çok da iyi değil. Örneğin ben elektronik aletlere özen göstermeme rağmen şarj cihazı bozuldu. Lastikle falan tutturuyorum ancak öyle şarj ediyor. Ayrıca şarj aleti satılıyormuş da almadım henüz. Bunun dışında şarj süresi de değişti. İlk başta 2 saatte şarj olurken şuan 2 saat 45 dakikaya çıktı. Şarj da 4 gün kadar gidiyor. Ben yatarken güç tasarrufuna alıyorum ve evdeyken bluetoothu kapatıyorum. Bazı yazılımsal sorunlar da oluyor. Yüzerken sadece havuzda yüzebilirsiniz açık denize uygun değil ve 2000 metrede 75 metre kadar yanılmalar oluyor.

Bisiklete gelelim: Öncelikle bazen bisiklet turuna çıktığımda nabız değerlerimi tam görmüyor. Turdan sonra bakıyorum ilk 10 dakika ölçmüş sonra ölçmemiş. Bunun dışında her ne hikmetse bir iki kere tam 12. dakikada kaydetmeyi durdurmuş.

Bunlar benim karşılaştığım olumsuzluklar olumluları zaten birçok kişi yazıyor. Soru da sorabilirsiniz.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@WishPhysics Nabız konusu ilginçmiş ben henüz bisiklette denemedim. Aca sensörün teninize temas etmesi konusunda bisiklet ve diğer sporlarda kullanımınızda fark var mı ?
açık deniz ve havuz arasındaki farkı saatin anladığını sanmıyorum. Ben denizde 5-10 m serbest dalış ta dahil olmak üzere denemeyi düşünüyorum. Ancak sizin açık denize uygun olmaması hakkında samsung sitesinde yazanlardan başka bilgi veya yorumunuz var ise benim için değerli olacak.

Samsung Gear s3 silikon kayışının GEAR SPORT a uyarlanması çalışmam. Bana göre fena olmadı:)

217a0992-8aa1-4b23-8fcc-7f446c28ecf1.jpg e7f3e596-8e87-431e-ba62-5c01e7bd58ba.jpg

yunakre

Elektrikli 240s :D
Tepki
271
İsim
Yunus Özdemir
Bisiklet
Merida
ben S3 frontier olanını aldım koşu ve bisiklet üzerinde kullanıyorum. yüzmede de kullandım gayet iyi memnunum . sport modelini arama cevaplama özelliği olmadığı icin tercih etmedim. bisiklet üzerinde aramaları cevaplamak çok kullanışlı;) sadece yüzme aktivtelerinde dayanıklılik açısından sport modeli artı puan sagliyor .:)

• Beğen
Tepkiler: Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@yunakre Bana da saatten konuşmaktansa telefondan hoparlör açarak konuşmak daha kullanışlı gelmişti telefonum bisiklet gidonuna bağlı olduğu için.
Aslında her şekilde en iyisi bluetooth kulaklık, dışarı ses vermek zorunda değilsin ve senin sesinde çok zor gidiyor karşıya rüzgar olunca. Bir de elini ağzına yakın tutmak için gidonu tutan elini bırakman gerekiyor falan.

• Beğen
Tepkiler: yunakre
Tepki
129
İsim
Tolga
Bisiklet
Giant
@Çetin ŞAHİNÖZ

Ben de belki bisiklet eldiveni engelliyordur sensör de doğru konumda olmadığından ölçemiyordur diye düşündüm. Daha sıkı bağladım ama ölçmediği yine oldu. Bu haftasonu sürdüğümde de dört dörtlük ölçtü. O yüzden net bir şey diyemiyorum dediğim gibi konumuyla alakalı da olabilir.

Açık deniz mevzusu şöyle sanırım saat duvardan dönüşlere göre hesaplıyor mesafeyi. O yüzden de 25 ve 50 metre kulvar seçenekleri var. 25 metreyi seçitinizde duvardan dönüşünüz mesafeye 25 metre eklenmesi demek oluyor. Malum denizde öyle bir durum olmadığı için mesafeyi hesaplayamıyor. Bir de GPS yüzme modunda açılmadığı için haritada da göremiyorum. Bir kere yürüyüş moduna alıp denizde uzun mesafe yüzdüm. GPS çoğunlukla güzel yakaladı. Tabi mesafe konusunda uçuk değerler çıktı. Yani buradaki sorun mesafeyi ölçme sorunu. Onun dışında kronometredir nabızdır bu verileri dikkate alacaksanız sıkıntı yok.

@yunakre

Saatten cevap verebilme bence çok gerekli değil. Bisiklette biri aradığı zaman bakıyorum cevap vermem gerekiyorsa genelde telefona kulaklık takılı oluyor oradan açıyorum. En azından kimin aradığını görüp cevap vermiş oluyorum.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@WishPhysics Denemelerinizden çıkan tecrübeler yararlı, teşekkürler. Yürüme modunda yüzme yaparsanız gps in doğru çalışmasına rağmen mesafenin tutarsız olması tuhaf geldi. Yani cihaz denizde yürüyemezsiniz yorumu yapıyor olamaz. Kürek de çekiyor olabilirdim. Sanırım bunu kendim de denemeliyim.
Mesela endomondo, aktiviteyi yanlış da seçseniz değer ölçümlerinde hata yapmıyor. Sadece çıkan rakamların anlamsız olduğunu siz biliyorsunuz.

Araba kullanırken bisiklet seçsek ne yapacak acaba ?

Bugün ufak bir tur yaptım gear sport un değerleri gördüğünüz gibi bayağı tutarlı geldi bana.

a1c9a69c-77be-461d-9b3f-9af815e3682c.jpg acf6eab7-5480-40ee-8edd-008c0b06aff3.jpg daa22219-ec48-4779-82fe-674beb4f18dc.jpg

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Bu tarz saatler denizde yüzmeye de uygun arkadaşlar tek yapmanız gereken denizden çıktıktan sonra normal su ile yıkayacaksınız tuz zarar veriyor üzerinde kalırsa
Bilekten ölçmeye hiçbir zaman güvenmeyin hangi saat olursa olsun en iyisi nabız bandı almanız

• Beğen
Tepkiler: Çetin ŞAHİNÖZ

dkelleci

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Doğan Kelleci
Bisiklet
Carraro
@mertgulkokan

Bilekten nabız ölçmenin güvenirliliği konusundaki yazdıklarınızı ben de çok okudum.

Siz yazınca aklıma geldi;
Birkaç ay önce kalp doktoruna kontrol için gittiğimde efor testi yapılırken özellikle saati test etmek istedim.
10-15 dakika boyunca süren efor testi süresince saatin ölçtüğü nabız değerlerini 10 kez falan kontrol etmişimdir. Şaşırtıcı derecede hep aynı veya +-1-2 civarında çıktı.

Ben bile şaşırdım, bu kadarını beklemiyordum işin açıkçası. Bu örneğe bakarak % 100 güvenilir demek istemiyorum elbette ama sonuç beni fazlasıyla şaşırtmıştı.

• Beğen
Tepkiler: mertgulkokan

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Yok günlük kullanımda bilekten ölçüm iyi sonuç verir ancak bisiklet gibi yoldan gelen titreşimlerin bol olduğu sallantının bol olduğu durumlarda hata verme olasılığı çok yüksek

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar gear sport unda dün akşamdan sabaha ani şarj düşmesi veya bitmesi yaşayan var mı?
Türkiye ve dünya genelinde herkes olmasa da çok kişi bunu yaşamış. Yazılım versiyonları aynı güncelleme falan değil. Mesela ben yaşamadım sorun ama ciddi sayıda kişi saati kapanmış olarak uyanmış.

dkelleci

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Doğan Kelleci
Bisiklet
Carraro
Strava sonunda Samsung Gear S3 saatler için uygulama çıkarmış. Dün fark ettim ve yükledim ama henüz deneme şansım olmadı.

En azından artık antrenman kayıtlarını başka bir uygulamayla kaydedip Strava'ya aktarma derdinden kurtulmuş gibiyiz. Tabii sağlıklı ve düzgün çalışan bir uygulama yapılmış ise.

Tepki
129
İsim
Tolga
Bisiklet
Giant
@Çetin ŞAHİNÖZ
Benim oldu hocam. Saat %61'deyken akşam bir baktım ki %7 olmuş şaşırdım. Bakalım bu ara olacak mı

@dkelleci

Ben de dün yükledim. Bir ara deneyeceğim sanırım harita aktarım konusunda sıkıntı yaşayan çok olmuş.

Tepki
3
Ben normal saat değil de akıllı saate hayranlık duyuyorum. Teşekkürler paylaşım için.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Saatin hangi kadansları desteklediğini sormuş arkadaş, benim bilmediklerimi forumda başka bilenler vardır diye buradan cevaplıyorum.
Saat kendisi nabız ölçümünü bilekten yapıyor. Ayrı göğüs bandı denemedim. Hız için, eğer endomondo vb sport tracker programı yüklerseniz gps üzerinden hızınızı da veriyor, ancak tekerlek dönüşünen değil. Pedal kadansı özelliği ise yok maalesef.