Kışın bisiklet ve bisiklet giyimi nasıl olmalı?

Scudo

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@-Skynet- gayet güzel görünüyor. Kask altına sığarsa alınır

• Beğen
Tepkiler: -Skynet-

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@elric1982
Telefondan kulaklık kablolarıyla müzik dinliyorum,bisikletten inip binerken sıkıntı oluyordu.Birazda buna faydası olur,tabi bluetothlu nasıl bilemeyiz.Fiyatı biraz tuzlu duruyor ama bakalım,bazı eksikler var bisiklette.Onları halledebilirsem böyle bir şeyde alabilirim.Kask altına kalın gelirsede iade ederim DE. bu konuda iyi firma.

• Beğen
Tepkiler: elric1982

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tinkoff saxonun kışlık kullanan var mı IMG_201811319_023654.jpg

z_g_h

Daimi Üye
Tepki
494
İsim
Ziya
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar,
Astigmatim mevcut gözlük kullanmak durumundayım. Havalar soğudukca rüzgar aşırı göz yasarmasi yapmakta. Geniş geniş bisiklet gözlüğü alsam rüzgarı keser mi ? Gözlüksüz sürmek ne kadar sıkıntı olur bilemiyorum ancak göz yaşarması mi hafif bulanık görmek mi seçimi yapmak zorundayım sanırım. Benim durumumda olanlar nasıl çözümler buldular merak ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Dora

Üye
Tepki
12
Merhabalar,
Astigmatim mevcut gözlük kullanmak durumundayım. Havalar soğudukca rüzgar aşırı göz yasarmasi yapmakta. Geniş geniş bisiklet gözlüğü alsam rüzgarı keser mi ? Gözlüksüz sürmek ne kadar sıkıntı olur bilemiyorum ancak göz yaşarması mi hafif bulanık görmek mi seçimi yapmak zorundayım sanırım. Benim durumumda olanlar nasıl çözümler buldular merak ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.
İçten numaralı veya astigmat için cam takılabilen bisiklet gözlükleri var hem bulanık görmezsiniz hem gözünüz yaşarmaz.
Bu üründe var mesela öyle bir aparat.
(link)

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim de kışın yağmurdan koruyacak nefes alarak beni terletmeyecek 3. katman mont arayışım var yurt dışı sitelerinde fiyatlar çok yüksek deneyip tavsiye edebilecek çıkarsa çok makbule geçer.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.060
Bisiklet
Trek
Benim de kışın yağmurdan koruyacak nefes alarak beni terletmeyecek 3. katman mont arayışım var yurt dışı sitelerinde fiyatlar çok yüksek deneyip tavsiye edebilecek çıkarsa çok makbule geçer.
Merhaba,
Hem yagmurdan koruyacak ( water repellent degil de water proof diye tabir edilen sanirim? ) hem nefes alacak hem de 3. katman olarak giyecekseniz hafif olacak. Bu durumda gore tex benzeri urunlerden baska sansiniz yok. Malesef bu tarz malzemenin fiyati da dusuk degil.
Hem hafta ici ise bisikletle gidip gelirken normal kiyafet ustune, hem de tura ciktigimda giyebilecegim bir sey aramistim, bulabildigim bu oldu: (link)
Sitesinde 200€ fiyati var fakat ben amazon uzerinden 136€'ya almistim.

Gore tex kumas, su gecirmiyor, havalandirmasi fena degil. Koltuk altlarinda fermuar var onlari acip havalandirmayi arttirmak mumkun. Kollarinda cirt cirt var, bence cok onemli. onlari siki bagladiginizda oradan su girmiyor. Alt kismi da cok kisa degil, lastikleri siktginizda kalca altinda kalip koruyabiliyor ama uzun su gecirmez formalar kadar iyi degil. Ince de, tura cikarken katlayip formanin arka cebine koyuyorum, yagmur cok artarsa giyiyorum.

Fakat bu tamamen bisiklete odakli bir urun degil. Vucuda otursa da bisiklet ceketi kadar siki degil, hiz kesiyor. Bunu almadan once sadece bisiklete odakli su gecirmez, nefes alabilir yagmurluklara baktim, fiyatlari cok yuksek. Sadece bisiklete ozel bir urune o kadar para odemek istemedim. Ama butcem olsaydi su 2 urunden birisini alirdim, ikisine de baktim denedim ustumde, magazada adam ustune su doktu salladi hic bir sey yok ikisinde de. Urunler cok cok iyi, kimsenin pisman olacagini zannetmiyorum ama fiyatlari cok yuksek.
(link)
(link)

Tabi bu fiyatlar kendi internet siteleri uzerindeki fiyatlari, sezon sonu indirimlerde 170-180€ arasina kadar dustugunu hatirliyorum bunlarin.

ali.gunel

Üye
Tepki
10
İsim
Ali Günel
Bisiklet
Mosso
Merhabalar. Kış aylarında alt giyim olarak ne önerirsiniz. Dün 25 km lik bir tur yaptım. Alta uzun bisiklet taytı üstüne de yazlık askılı kısa tayt giydim. Hava çok soğuk olmasa da yine de üşüdüm baya. 0 dereceye kadar soğuktan koruyabilecek bir kıyafet öneriniz var mı acaba.

• Beğen
Tepkiler: erman35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ali.gunel (link) bu modelin 2 üst versiyonunu kullanıyorum çok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: ali.gunel

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. Kış aylarında alt giyim olarak ne önerirsiniz. Dün 25 km lik bir tur yaptım. Alta uzun bisiklet taytı üstüne de yazlık askılı kısa tayt giydim. Hava çok soğuk olmasa da yine de üşüdüm baya. 0 dereceye kadar soğuktan koruyabilecek bir kıyafet öneriniz var mı acaba.
Ben soğuğun bol olduğu bir yerde yaşıyorum ve bütün kış işe bisiklet ile gidip geliyorum. Kışın içme termal içlik giyiyorum soğuk falan kalmıyor :)

7050222315928_f_m_7206216_9902.jpg7050222315928_f_m_7206215_990_bottom.jpg

Tabiiki termal içlik yiyince çok fazla kıyafet giymemek gerekiyor aksi halde aşırı terlemeye sebebiyet verebilir. Ben üste tişört, termal içlik ve rüzgar geçirmez polar bisiklet montu giyiyorum. Alta ise içlik ve kışlık tayt gayet yeterli oluyor.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ali.gunel Kışında bisiklet süren biriyim en az üşüyen yerler çok çalıştığı için bacaklar. Her zaman giyinme şekli bisiklete ilk bindiğin anda hafif üşüyecek şekilde olmalı. Sabah genelde 06:30 civarı sürüşe çıktığım için genelde gün içindeki sıcaklığın 4-5 derece azıyla karşılaşıyorum. Bu taytın içine hiçbirşey giymeden, yerde kar veya yağmur olmadığı müddetçe sürüş yaptım.

Son düzenleme:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_7231.JPG

Bendeki 520 modeliymiş.

ali.gunel

Üye
Tepki
10
İsim
Ali Günel
Bisiklet
Mosso
@ali.gunel Ben kısa taytın altına termal tayt almıştım içi polarlı eksi derecelerde beni hiç üşütmedi migros da 35 TL dunlop tremal erkek taytı diye geçiyor.
(link)
Ben soğuğun bol olduğu bir yerde yaşıyorum ve bütün kış işe bisiklet ile gidip geliyorum. Kışın içme termal içlik giyiyorum soğuk falan kalmıyor :)

213226 dosyayı görüntüle213227 dosyayı görüntüle

Tabiiki termal içlik yiyince çok fazla kıyafet giymemek gerekiyor aksi halde aşırı terlemeye sebebiyet verebilir. Ben üste tişört, termal içlik ve rüzgar geçirmez polar bisiklet montu giyiyorum. Alta ise içlik ve kışlık tayt gayet yeterli oluyor.
Açıkcası tek ürünle işi çözmek niyetindeyim. Kat kat giyinince sürüş sırasında pek rahat edemiyorum. Yinede tavsiyeniz için teşekkürler.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün milyoncudan 25 liraya Tutku marka alt içlik aldım.Üzerine de yazlık kısa tayt.Geçen kış bu şekilde rahat etmiştim.

• Beğen
Tepkiler: Türko

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.060
Bisiklet
Trek
Açıkcası tek ürünle işi çözmek niyetindeyim. Kat kat giyinince sürüş sırasında pek rahat edemiyorum. Yinede tavsiyeniz için teşekkürler.
Surekli olarak yagmur, ruzgar altinda suruse cikiyorum ve mumkun oldugunca az katman giymeye calisiyorum. Ruzgar yuzunden hissedilir sicakligin sifirin altinda 4-5 derece oldugu zamanlarda dahi tayt, termal iclik, uzun kollu forma ile cikiyourm. Ceket giymeye uzun zamandir ihtiyac duymadim.

Tayt: Castelli nano flex 2, eski bir urun kendi sitesinde yok artik. Ruzgar gecirmez, suya dayanikli ( water repellent )
Forma: castelli transparante 4, bu da eski urun. yerine transparante 5 cikmis. Bu da tayt gibi ruzgar gecirmez ve suya dayanikli fakat her iki ozelligi de tayttan daha iyi.

Hava 15 derecenin altinda ise genelde bu ikisi, formanin altina da normal, nefes alan bir iclik giyip cikiyourm. Eger hava 7-8 derece civarina duserse bu yetmiyor, cok soguk oluyor. O zaman da termal iclik giyiyorum.

Iclik bu: (link)

Cok cok sicak tutuyor, eger hava gercekten soguk degilse bunaltabiliyor. Nefes alan forma ile beraber giyildiginde gayet basarili, hava yagisli degilse terlemekten cekinmeden zorluyorum kuru tutuyor epey.

Kislik urunlerde eger cok katman giymeyecekseniz en ust katmanin hem suya, ruzgara dayanikli hem de nefes alabilir olmasi sart bu da maliyet arttiriyor. Kislik dechatlon urunlerinden simdiye kadar pek memnun kalmadim ben. Castelli'nin kendi sitesinde fiyatlari cok yuksek. Mesela iclik icin 70£ yaziyor fakat ben indirimlerde sigmasports uzerinden 52€'ya almisim. Dechatlon urunlerine gore yine de fiyati cok yuksek fakat hem sicak tutan hem de teri disari atan iclik istiyorsaniz dechatlon urunleri sizi bir yere kadar goturecektir.

Son düzenleme: