İzmir

desmo

Üye
Tepki
298
İsim
uğur
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erman35

Haklısın. Mantığın yanında biraz da hislere güvenmek gerekiyor sanırım. Eskiden yarış bisikleti olarak bildiğimiz vitesli, ince tekerlekli, ince seleli, öne doğru hafif eğilerek sürülen giriş veya bir tık üstü seviyede bir bisiklet istiyorum aslında. Bunlarla çok güç harcamadan hızlıca yol almak mümkün oluyor. En son sahibi olduğum ve 10 yıl kadar kullandığım alet de 10 vitesli yarış bisikleti idi. (Bunlar aslında yol bisikleti sanırım).
Kalın lastikli ve 20 küsür vitesli bisikletlerin görüntüsü çok güzel ama sanki daha yorucu olacakmış gibi geliyor. Biraz daha araştırıp merak ettiğim şeyleri bu buradan sorcağım.

Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@desmo
Terimlere biraz fransız kalmışsınız (çaktım şakayı ?) sanırım. İstediğiniz yol bisikleti olarak geçsede genelde yarış bisikleti olarak bilinir. Haklısınız, az çaba ile çok yol yapar. Uygun bisikleti seçerseniz. Ancak dağ bisikletlerine göre biraz kibardır.
Boyunuz, uzanma mesafeniz, kilonuz, vücudunuzun esnemesi, iç bacak boyu gibi teferruatları var. Ya da ben gibi yarış derdiniz falan yoksa boyunuza uygunu alıp keyfinize bakarsınız ?.
Dediğiniz gibi dağ bisikletleri biraz hantaldır ama rahattır. Hız derdiniz yoksa üzmez sizi.

• Beğen
Tepkiler: desmo ve erman35

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar herkese merhaba, geçen gün Bostanlı mavibahçe de bisiklet fuarı vardı. Burada tamir ile tanışma etkinliğinde sunum yapan arkadaşla görüştüm. Oradaki sunum yeni başlayanlar için zincir bakımını filan içeriyordu. Bende furş takımına, göbek bakımına kadar uygulamalı bir eğitim verebilir misiniz diye sordum. O da cüzi bir ücret karşılığında davet edilen yerde böyle bir eğitim verebileceğini, istenirse yine çok az bir farkla sertifika verilebilecek bir program uygulayabileceğini söyledi. Şimdi izmir de olup böyle bir program olsa katılırım diyecek arkadaşlar var mı? Toplanıp beraber basit bir ücretle a dan z ye bakım/tamir uygulaması öğrenmek isteyen arkadaş var mıdır? Sayının fazlalığı ücreti azaltacak, etkinliği güzelleştirecektir.
Katılmak isteyen arkadaşlardan, sertifikalı mı yoksa normal mi; yer ve zaman olarak nereler uygun olur sorularına cevap vermelerini talep ediyorum. İyi akşamlar

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mhtozel
günaydın herkese,
zaman süre yer ve ücretin durumuna göre bende katılabilirim.

• Beğen
Tepkiler: mhtozel

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mhtozel
Kendi bakımımı kendim yapmam adına doğru bir eğitim olur. İmkan varsa neden sertifikalı olmasın, ben de katılırım.

• Beğen
Tepkiler: mhtozel ve erman35
Tepki
31
İsim
Yiğit Ekim Demir
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de katılırım. Çoğu şeyi kendim yapıyorum ama yine de daha detaylı işler için bilgi gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: erman35 ve mhtozel

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@ozips
Eğitimi gezici bisiklet atölyesi Işın Yılmaz arkadaşımız verdi. Kendisiyle bugün iletişime geçeceğim dediğim gibi ücret muhtemelen bir bakım ücreti bile olmayacak.

• Beğen
Tepkiler: erman35

OgulcanGuven

Aktif Üye
Tepki
191
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tarih uygun olursa ben de katılmak isterim. Ancak şu an bisikletim yok, bisikletsiz katılabilir miyiz eğitime?

• Beğen
Tepkiler: mhtozel ve erman35

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@ogishelby
BENce bisiklet olsa daha iyi ama olmasa da bilgilenmek için zorunlu değildir. Paraşüt katlanan kursunda herkese kendi paraşütünü katlatırlardı, hata yapamasın diye bu açıdan herkes kendi bisikletinde çalışsa daha kalıcı olur ve kimse hata yapmaz :D

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Meraba iyi aksamlar.
Parkur bisiklette yakin zamanda genel bakim yaptiran var mi?

mehmetcank

Üye
Tepki
10
İsim
Can
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selam arkadaşlar, rr 540 st ile aranıza katıldım. Herhangi bir etkilinkte görüşmek dileğiyle.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

doganizm

Üye
Tepki
35
İsim
Doğan
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Selam arkadaşlar, kamp yapmayı çok seviyorum, bir bisikletim yok maalesef.

Ozan_Ock

Üye
Tepki
10
İsim
Ozan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba amcamdan kalma klasik bi yarış bisikletim vardı yıkık dökük. Bisikletlerle ilgili hiçbi fikrim olmadan bu bisikleti hayata döndürmeye giriştim. Son bi' kaç gündür onunla uğraşıyorum bisikletleri öğrenmeye çalışıyorum bu foruma da bazı sorularımın cevabını bulmak için katıldım. Kendimi başka bi dünyada gibi hissediyorum bu bisiklet işi harbi meseleymiş.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Elinize sağlık șimdiden sayın @Ozan_Ock. Kolay gelsin.

Ozan_Ock

Üye
Tepki
10
İsim
Ozan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti