En beğenilen 5 mesaj

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
    32
    Arkadaşlar, aylardır aklımda olan ve yazacağım yazıyı bu sabah yazıp B.Şehir Bld. Başkanı Aziz Kocaoğlu'na gönderdim.
    Sizden ricam, eğer İzmir'de kaliteli yollarda bisiklete binmeyi istiyorsanız ister bu yazıyı aynen kopyalayıp kendi isim ve mail adresinizle, isterseniz kendiniz buna paralel bir üslup ve konu çerçevesinde mail yazıp, aynı adrese göndermeniz.Tabi kendi cümleleriniz olursa daha etkili olur.Zaten alttaki metinde kişisel bilgilerim de geçiyor.Bu yüzden yeniden derlemeniz daha iyi olacaktır.
    Tek kişinin sözü geçmez ama birlikten kuvvet doğar diyerek desteğinizi bekliyorum;

"İyi günler başkanım,
    Her yönüyle iyi yönettiğiniz şehirde yaşamaktan mutluluk duyuyoruz.Sadece bir konu dışında.Her fırsatta Türkiye'nin en modern, medeni şehri olarak gururlandığımız İzmir'imizde bırakın beldeleri, kazaları, kasabaları, şehir merkezi ve hiçbir büyük ilçede bile asfaltın kalitesi modern şehrimize bu kadar tezat olamazdı.Ne Alman üretimi, kalitesi dünyaca tescillenmiş otomobilimi kullanırken, ne toplu taşıma araçları olan otobüslere bindiğimde, ne de profesyonel düzeyde yaptığım spor olan bisikletimi kullanırken hiçbirinde de asfalt kalitesi olarak işte bu bizim hakettiğimiz diyemiyorum.

Sadece ben değil, çevremde konuştuğum bütün insanlar bu konudan memnun değiller.Ayrıca bu sadece his olarak değil, araçlara, otobüslerin yürüyem aksamlarına zarar vermek suretiyle ülke bütçesine de zarar anlamına geliyor. Kazalar, bu asfaltın bozukluğu yüzünden de gerçekleşiyor.Sorumluluk sahanız dahilinde, en kısa zamanda geleceği de düşünerek yüksek kaliteli, 6 ay sonra yama gerektirmeyecek, çukursuz, modern ve bisiklet sporcularını düşünerek üretilmiş mazgallara sahip asfalt yollarını yaptırmanızı sizden istiyoruz.

Hizmetlerinizin en önüne bu konuyu da ekleyeceğinizi biliyorum.
    İlgi ve alakanıza teşekkürler.İyi çalışmalar."
    Fatih Buzğan

Göndereceğiniz adresi de aramak zorunda kalmayın, size adresi de veriyorum;
    Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Mail gönderenler bu konuya mesaj göndererek bilgi verirlerse sevinirim.
    Herkese kaliteli asfaltta binme zevki diliyorum.

simplonmurat

Forum Bağımlısı
    31
    Merhaba arkadaşlar.Bir İzmir'li olarak şehrimizde yaşayan bütün bisikletçileri tanımak isterim.Gerçi çoğunu tanıyorum ama tanımadıklarımda olabilir.
    Kendimden başlayayım

Adım Murat ALTINCAN (Simplonmurat)
    Çiğli Evka/6 da oturuyorum.
    mtb ve yol bisikleti kullanıyorum.

Şimdi sıra sizde....

Korhan Nas

Aktif Üye
    21
    Merhabalar değerli arkadaşlarım.
    Ben Korhan NAS.
    Öncelikle Bisiklet Forum'da güzel İzmir'imizi temsil etmekten duyduğum mutluluğu sizlerle paylaşmak isterim.
    Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse ; 1970 yılında doğdum ilköğrenimimi Niğde'de ortaöğretimimi Tekirdağ'da tamamladım. Liseyi İzmir Atatürk Lisesi'de bitirdikten sonra üniversite öğretimimi de Hacettepe Üniversitesi'nde bitirdim. İki kız babasıyım. Çok uzun yıllardır İzmir'de bilgisayar, alarm sistemleri ve güvenlik kameraları satışı ve servisi yapmaktayım.

İzmir'i bisikletle ulaşım konusunda layık olduğu yere getirmek için bütün bisikletseverlerle işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyacağım.

Sevgi ve saygılarımla.

Tel Cep: 0.507.2121162
    Mail: korhan_nas@windowslive.com

semdekor

Daimi Üye
    18
    "Uzun zamandır yaşadığımız şehirde, İzmir’de pedal çeviriyoruz; kimi zaman eğlence,kimi zaman spor,
    kimi zaman ise doğa ile başbaşa olmak için…

Bisiklet sevdasıyla biraraya gelmiş, birbirini tanımayan insanlar olarak en anlamlı kazancımız yeni dostlar
    edinmek, zenginleşmek oldu."

Bundan 1 yıl önce bu sözcüklerle yola koyulduk.Ve yetinmeyip yanına, temiz bir dünyaya olan özlemimizi,nükleersiz,termik santralsiz bir dünyanın mümkün olduğunu;rüzgarın,güneşin hepimize yeten enerji kaynakları olduğunu söyleyerek yola devam ettik.Tarihe sahip çıkmanın onurunu yaşadık,dünya'nın Barış içinde yaşanılır bir yer olması için pedal çevirdik.Filmlerin içinden bisikletler geçirerek dostlarla bir araya geldik,sohbetler edip tartışmalar yaptık.

1 yıl içerisinde bisiklet kullanımı önemli ölçüde artarken yerel yönetimlerin ve ülkeyi yönetenlerin bu gelişmeye duyarsız kaldıklarını gördük.Yurt dışında bisiklet kullanımını arttırmak için yaratılan imkanları,yenilenen bisiklet yollarını gördükçe ülkemizde yaşanan bu duyarsızlığı görmezden gelmek ve tepkisiz kalmak olmazdı.Bisikleti ve çevreyi ayrılmaz bir bütün olarak görüyor ve bisiklet için yaşanan bu duyarsızlığın çevre için çok daha fazla yaşandığını görüyoruz.Karadeniz'de,marmara'da yapılması düşünülen termik santraller,ege'de akdeniz'de yok edilen ormanlar,bu arazilerin üstüne kurulan altın madenlerinin aslında altımızı oyduğunu görmek zor değil.

Geçen 1 mayıs'ta olduğu gibi bu 1 mayısta da 1 mayıs kortejinde bisikletlerimizle yer alacağız.Yukarıda saydığımız tüm olumsuzlukların farkında olduğumuzu,aslında hiçbir şeyi yutmadığımzı ve bu sorunların takipçisi olduğumuzu göstermek için bisikletlerimizi isyanımızın bir parçası yaparak havaya kaldırıyoruz,başka ülkelerde yaşanan meşhur İsyan fotoğrafını İzmir'de hayata geçiriyoruz!

Hayal et,,ortak ol,hayata geçir!

gezgin35

Aktif Üye
    13
    23 Eylül Pazar, Otomobilsiz Kent Günü Bisiklet Halk Turu

Parkur : Cumhuriyet Meydanı-Konak-Göztepe-Üçkuyular İskele

Toplanma Yeri : Cumhuriyet Meydanı
    Toplanma Saati : 09:30

Arkadaşlar,

16-22 Eylul haftasinda Avrupa'da ve tum dunyada kutlanan Ulasimda Değişim
    ve Hareketlilik Haftasi kapsaminda yapacagimiz Otomobilsiz Kent Günü
    bisiklet turu 23 Eylul Pazar gunu gercekleşecektir.

Bu etkinliğe destek vermenizi ve yakınlarınızı da bu etkinliğe katılmaya teşvik etmenizi, şimdiden 23 eylül pazar gününün programını yapmanızı rica ediyorum.

Bu etkinliğe katılım ne kadar çok olursa, yerel yönemlere bisiklete binenlerin ne kadar çok olduğunu gösterebilirsek, yerel yönetimler trafikte bisiklete binenlerin de olduğunu görerek, belki biraz bir şeyler yapmaya başlayabilirler.

Yoksa her zaman, Belediye otobüslerinin, dolmuş şöförlerinin ve diğerlerinin bisikletlilere yaptıkları saygısızlıkları, kendi aramızda konuşmaya devam ederiz.

kartopu

Üye
Başlık
0
Tepki
3
Merhaba arkadaşlar, bende yapılacak izmir turlarına katılmak isterim. Tur yapmaya karar verdiğinizde adresime mail atarsanız sevinirim. Uzun zamandan beri bisiklete binemiyorum. Bana arkadaşlık edecek tek arkadaşla bile gezmeye hazırım. Ama hanım ve çocukdan zaman bulabilirsem :) ayhumar@hotmail.com

Lancer

Daimi Üye
Başlık
32
Tepki
80
selamlar bende izmirdeyim.. zaman uygun olursa bende katılmak isterim turlara.
birde sorum var; shimano disk fren seti almak istiyorum, bildiğiniz fiyatları makul bir dükkan varmı izmirde?

• Beğen
Tepkiler: ErkinS.

kartopu

Üye
Başlık
0
Tepki
3
Arkadaşlar artık baharda geldi, tam bisiklet havası, bir haftasonu ayarlayıp geziye çıkalım, ne dersiniz? İstekli olanlar mesaj atsınlarda ona göre toplanalım.

• Beğen
Tepkiler: ErkinS.

shealien

Aktif Üye
Başlık
7
Tepki
39
sahilde konaktan göztepe tarafına giderken sanırım 2k filan sonra ataturk kultur merkznden ata var (ata bike) fiyatları cok uygun

• Beğen
Tepkiler: abbaskara

akinm

Aktif Üye
Başlık
5
Tepki
20
haziran ayı boyunca bornovadayım izmir bölgesindeki turlara gunubirlik eşlik etmek istiyorum
herkese bol pedallı gunler

• Beğen
Tepkiler: firateray

timurdigital

Daimi Üye
Başlık
31
Tepki
470
Bisiklet
Merida
merhabalar,foruma yeni katıldım.yol bisikletim var 15 yıldır aralıksız biniyorum,bisikletim modifiye edilmiş durumda,asfalt olan yollarda aranıza beni de alabilirsiniz. bornova özkanlarda oturuyorum,selamlar va saygılar.....

shealien

Aktif Üye
Başlık
7
Tepki
39

selam
hafta sonları ogle saatlerinde mi biniyorsun bisiklete?
sarı bianchi ?

akinm

Aktif Üye
Başlık
5
Tepki
20
ben akın bornova meydanı hükümet konağı arkasında oturuyorum
şu an ankarada odtüdeyim haziran da okul bitiyor izmire geliyorum günübirlik turlarolursa katılma istiyorum bu arada bisiklet sevdalısı tüm arkadaşları foruma davet edelim arkadaşlar

Lancer

Daimi Üye
Başlık
32
Tepki
80
bende bornovadayım.. amatör olarak kullanıyorum. gezi amaçlı, amatörler için uygun turlar olursa katılmak isterim.

timurdigital

Daimi Üye
Başlık
31
Tepki
470
Bisiklet
Merida

genellikle dediğin gibi ama her gün binmeye çalışıyorum,işim dolayısı ile bir hafta çok biniyorum diğer hafta daha az, hafta sonları da aşırı bir şekilde kullanıyorum.ayrıca sarı bianchi değil metalık bisan.

shealien

Aktif Üye
Başlık
7
Tepki
39
hımmm
peki
devamlı olarak birini goruyorum sarı bi bianchi kadro kullanıyo merak ettim sadece
ben havalar duzgun oldukca hafta sonları bornova-guzelbahce arasını sahilden gelip gidiyorum
bazen grupla cıkıyorm bazen yalnız

timurdigital

Daimi Üye
Başlık
31
Tepki
470
Bisiklet
Merida
ben de özellikle pazar günleri kesintisis olarak balçova teleferiğe kadar gidip geliyorum,sahildeki yürüğüş ve koşu bölgesinden değil mustafa kemal sahil bulvarının en sağ şeridi ile kaldırım arasındaki yaklaşık 70 cm lik yerden,en nefret ettiğim şey de yola paralel olarak boylu boyunca döşenmiş olan ızgaralar,ikinci en nefret ettiğim şey izmir de nereden estiği belli olmayan rüzgar yahu bir kerede karşımdan esme arkadan es ey rüzgar...

shealien

Aktif Üye
Başlık
7
Tepki
39
kihkih
ewet
duydumki birileri ızgaralar yuzunden dava acmıs belediyeye
ama asıl kotu olan bu sene koydukları metal platform benzeri seyler.cunku yol bisikletiyle on teker ustune zıplayınca eger hızlıysam her seferinde arka jantı vuruyorum icim acıyo
ruzgara gelince en cok uzun mesafeden sonra donuste eger karsıdan esiyosa mahfediyo adamı
takım halinde binerken onemli degil birinin arkasına saklanıveriyosun ama yalnızken yol bitmek bilmiyo

mukumurat

Üye
Başlık
1
Tepki
12
belespit kardeş etkinlik falanyok biz aktive edeeğiz birisi kalacak bifikir verecek ordan tanışıp hurra gideceğiz

mukumurat

Üye
Başlık
1
Tepki
12
güzel yerler keşfetmeliyiz aradaşlar izmir de çııp gittiğimize değmeli pedalçevirmemesafe alma için anlmasızcagitmek mantıksız olur

Yukarı Alt