yusuflvd

Üye
Başlık
0
Tepki
33
İsim
bahadır
Bisiklet
Mosso
@fabyanenstx35

Merhaba ,
bende hemen hemen her gün göztepeden ışıkkentte bisikletle gidip geliyorum.Benim rotam göztepe sahilden cumhuriyet meydanına kadar bisiklet yolu daha sonra içeriye girip gar ve havagazı fabrikasının önünden halkapınara çıkıyorum.Benim en riskli gördüğüm yer eski DGM binasının önüne gelirken yeşildere baglantı noktası orayı da sakin ve kontrollü geçince sıkıntı olmuyor.Bu rota bisiklet için sorunsuzdur kullanmanızı tavsiye edebilirim.Tabi bu arada ben sabahları biraz erken yola çıkıyorum sabah trafigim rahat akşam için ise bunu soylemem pek mümkün değil :)
iyi pedallamalar.

mhtozel

Forum Demirbaşı
Başlık
3
Tepki
1.104
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@fabyanenstx35
@halil45tr
BEn direk köprüaltı bisiklet yolundan geçiyorum tek sıkıntılı yer liman çıkışındaki ışıklar orası da tüm yolu biri vuracak diye sağa yatık gelmekten İyidir ;)

• Beğen
Tepkiler: fabyanenstx35
Başlık
0
Tepki
6
İsim
Berkin
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@mhtozel
Tam olarak nereyi kastettiniz halkapınarın orada bisiklet yolu var mı?

seko35.50

Daimi Üye
Başlık
0
Tepki
590
İsim
pedalşör
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@ozips aynı şekilde anayolu kullanıyorum,hem daha temiz,hem iniş daha güvenli,köprü üstündeki bisiklete ayrılan yol bira şişe kırıkları ve köprü ayağının sabitleme vidaları sürüşü zorluyor

mhtozel

Forum Demirbaşı
Başlık
3
Tepki
1.104
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@fabyanenstx35
Yok Alsancak’taki bisiklet yolunu kastetmiştim. Genelde basmaneden Alsancak gara ordan liman tarafına meles deltasına doğru giderken ışıklardan karşıya oradaki bisiklet yolundan da bayraklı yada bornovaya doğru gidiyorum. 198745

Aslında tekrar baktım da Alsancak stadındaki bayraklı tarafına geçiş dönmek yolunuzu çok uzatıyor. Ben hep Karşıyaka tarafından düşündüğüm için yakın gibi geldi.

engin huz

Aktif Üye
Başlık
12
Tepki
33
Bisiklet
b'Twin
arkadaşlar merhaba 3 adet katlanır bisikletim var .kendim eşim ve kızım binecek .trafikten uzak binebileceğim güzel bir güzargah var mı

• Beğen
Tepkiler: erman35 ve mhtozel

Cemal Ç.

Dağ bisikleti candır. Yolda koymaz ;)
Başlık
4
Tepki
5.004
France/Caudry _ Afyonkarahisar/Dinar _ İzmir
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@engin huz
Ulaşım yönünden sıkıntı yaşamazsanız İncialtı'nı öneririm. Özellikle kent ormanında keyifli sürüşler yapabilirsiniz. Tabi çocuk olduğu için orayı önerdim.

Cemal Ç.

Başlık
4
Tepki
5.004
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@engin huz
Kusura bakmayın 😅. İnciraltı sessiz, sakin yerdir ama yetişkin üç insan bisiklet ile sıkılır. Bostanlı-Kuş cenneti yönü daha uygun sanırım.

Cemal Ç.

Başlık
4
Tepki
5.004
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@engin huz
Hiç gitmedim ama alışıldık bisiklet yoluysa dar gelebilir.

• Beğen
Tepkiler: erman35

engin huz

Aktif Üye
Başlık
12
Tepki
33
Bisiklet
b'Twin
olmazsa arka arkaya gideriz .gidip keşfetmek lazım acaba köpek falan saldırır mı

• Beğen

mhtozel

Forum Demirbaşı
Başlık
3
Tepki
1.104
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@engin huz
Bostanlı’dan Mavişehir çıkışına kadar deniz kenarı dar yol var, mavişehir çıkışından(Koçtaş karşısı) arıtma tesisi/Sasalı yoluna kadar olan bölüm gayet geniş yan tarafta set var sette de çiçekler var, Sasalı yoluna çıkınca o yol ana yolkenarında tenha mavi tek şeritli bisiklet yolu. Doğal yaşam parkına kadar kent ormanı kenarından giden bir yol. Onun sonunda da kuş cenneti var. Hem arıtmaya kadarki bölümde hem de kuş cennetinde flamingo ben pelikan gibi kuşları seyretme imkanınız var. Görsel iyi yol keyiflidir 198756
Yeşil kuş cenneti (oldukça geniş)
Kırmızı Sasalı yolu ( standart)
Mavi Koçtaş Arıtma çıkışı (oldukça geniş )
Beyaz Bostanlı mavişehir

Not; köpek saldırısında oldukça tecrübeli(ıstırılıp duruyom) bir ağız olarak yorumum oradaki köpekler saldırmıyor.

emreertuna

Üye
Başlık
0
Tepki
131
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@engin huz
Bisiklet biraz özgürlük işi, hissetmek lazım. Sal abi biraz, köpeği möpeği düşünme, sen pedalına bas devamı gelir zaten.

Cemal Ç.

Başlık
4
Tepki
5.004
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@emreertuna
İnsan bir tepki görürse ya çekinir ya da artık umursamaz. Ben umursamayanlardanım. Dedemin çoban köpeği beni altına almıştı küçükken 😅. Sizi hiç köpek ısırdı mı 😂?

• Beğen

erman35

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
328
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mhtozel
rota güzelmiş denemek lazım taze bisikletçi olarak.
kullandığınız program strava mı?

@CmlCLK
insan gördükçe alışıyor zamanla problem olmaktan çıkıyor:harika:

emreertuna

Üye
Başlık
0
Tepki
131
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CmlCLK
Açıkcası ısırmadı, ama neredeyse her gün köy yollarında pedallayan biri olduğum için düzenli olarak karşı karşıya geliyorum. Bir öpücük sallıyorum, olmadı mı bir kaç iltifat ediyorum. Hala mı havlıyor? Hala mı peşinizde? İniyorum başlıyorum sevmeye, %99u zaten yelkenleri indiriyor suya. Arada ters gelen oluyor, onda da alın matarayı sıkın suyu, en kötü canını yakmadan tekmeyle uzaklaştırın. Köpekler bölgeci hayvanlardır, yaşadıkları yeri korurlar, kasklı bir insan ve bisiklet bir çok köpeğe yabancı olduğu için onların tek amacı sizi uzaklaştırmak unutmayın.

Biraz hayvansevere bağladım kusura bakmayın :D

ozips

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
255
İsim
özalp
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet yolundaki köpekler alışkın zaten bundan 3-4 sene önce peşimden çok koşuyolardı. Ama artık tek tehlike onlara çarpmak :ssrtcbya: yolun ortasına yattıkları için

mhtozel

Forum Demirbaşı
Başlık
3
Tepki
1.104
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@erman35
Evet stravadan foto eklemiştim. Rota bence gayet sakin kimseyi tedirgin etmeyecek şekilde. Denemenizi tavsiye ederim.

• Beğen
Yukarı Alt