Başlık
0
Tepki
1
İsim
Batuhan G.
aslında bunu yapan birileri var galiba sizin gibi, çünkü ben o rotada sorunla karşılaşmadım ama arkadaşlarımın uyarıları cam kırıkları çer çöp üzerineydi, ara ara temizlenip tekrar eski haline geliyor olma ihtimali de yok değil malesef :kötü:

Başlık
0
Tepki
59
İsim
Emre Doğan
Bisiklet
Mosso
aslında bunu yapan birileri var galiba sizin gibi, çünkü ben o rotada sorunla karşılaşmadım ama arkadaşlarımın uyarıları cam kırıkları çer çöp üzerineydi, ara ara temizlenip tekrar eski haline geliyor olma ihtimali de yok değil malesef :kötü:
Yağmurdan sonra yol kenarına çok pislik birikiyor, taş çerçöp vs. Ben yol bisikletiyle hiç sorun yaşamadım. Siz dağ bisikletiyle hiç yaşamazsınız.

emreertuna

Üye
Başlık
0
Tepki
62
İsim
Emre Ertuna
Bisiklet
Scott
Güzelbahçe'den Sasalı'ya yaptığımız performans sürüşlerinde bisiklet yolunu tercih etmiyoruz.
Sebepleri öncelikle insanlar, maalesef o yolun 'bisiklet yolu' olduğunu öğrenemediler.
Yağışlı havalardan sonra da bisiklet yolu çok tehlikeli oluyor. Bayraklı'dan sonrası da tam fiyasko zaten, köprüye çıkarken lastik bile patlatabilirsiniz.
O yüzden biz serkeş performansçılar araba yolu sağ şeritden devam :)

Burak B.

Üye
Başlık
2
Tepki
144
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
Güzelbahçe'den Sasalı'ya yaptığımız performans sürüşlerinde bisiklet yolunu tercih etmiyoruz.
Sebepleri öncelikle insanlar, maalesef o yolun 'bisiklet yolu' olduğunu öğrenemediler.
Yağışlı havalardan sonra da bisiklet yolu çok tehlikeli oluyor. Bayraklı'dan sonrası da tam fiyasko zaten, köprüye çıkarken lastik bile patlatabilirsiniz.
O yüzden biz serkeş performansçılar araba yolu sağ şeritden devam :)
Dün bucadan kentormanına nabız odaklı antreman yaparken, karataş bisiklet yolunda kızın birine çantasına çarptım göre göre. Farım kör edici olmasına rağmen halen inatla görmüyorlar ve 4 metrelik yaya yolu yerine inatla 2 metrelik bisiklet yolu tercih ediyorlarsa.. Sahil yolu anca ısınma amaçlı kullanıyorum, esas kentormanı tam performanslık yer 35km/s hızla 2 tur atsan yeterli :) Bayraklı bisiklet yolu çok iyi fakat köprü yerleri halen düzeltemediler.

Tepkiler: seko35.50

emreertuna

Üye
Başlık
0
Tepki
62
İsim
Emre Ertuna
Bisiklet
Scott
Dün bucadan kentormanına nabız odaklı antreman yaparken, karataş bisiklet yolunda kızın birine çantasına çarptım göre göre. Farım kör edici olmasına rağmen halen inatla görmüyorlar ve 4 metrelik yaya yolu yerine inatla 2 metrelik bisiklet yolu tercih ediyorlarsa.. Sahil yolu anca ısınma amaçlı kullanıyorum, esas kentormanı tam performanslık yer 35km/s hızla 2 tur atsan yeterli :) Bayraklı bisiklet yolu çok iyi fakat köprü yerleri halen düzeltemediler.
Daha değişik diyaloglara şahit olmuşluğum var. Misal;
-Lütfen bisiklet yolundan yürümeyin.
-Siz normal yoldan gidin kardeşim.
Yaklaşık 25 26km hızla, o kadar hızlı gelen cevabı sönümleyemeden şaşkınlığımla pedallamaya devam ettim.

cemkurkcu

Üye
Başlık
1
Tepki
33
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Seyrek civarında oturuyorum ve sürekli çevreyolunu kullanıyorum. Çok rahat Sasalı'ya çıkarsınız. Çevre yolunu kullanmayacaksanız, Seyrek yolundan direkt olarak Sasalı'ya bağlanabilirsiniz.
Cevreyolunu kullanmak yasak diye biliyordum ben. Hatta Aralik ayinda birkac bisikletci ceza yemisti. Yanlisim varsa duzeltin lutfen.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Başlık
102
Tepki
2.791
Bisiklet
Ghost
karşıyaka'da bisikletli birisi, arabasından eşya indiren yaşlı bir çifte saldırmış.. detaylar linkte :eek:

188491

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Taze Fasulye

Aktif Üye
Başlık
2
Tepki
349
İsim
Sümeyye T.
Bisiklet
b'Twin
İzmir bisiklet yolları'ndan söz ediliyorken bu yollarla ilgili merak ettiğim bir konuyu sormak istiyorum. Daha önce bu haberi gördünüz mü bilmiyorum fakat 7-8 yıl önceki bir haberden bahsedeceğim için öncelikle kusura bakmayın lütfen. Haber'in linki:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Haberde İzmir Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı'nın verdiği yanıta göre, söz konusu yolun imar planında gezinti, dinlenme, rekreasyon alanı olarak belirtildiğinden, bisiklet yollarının ise imar planlarına işlenmediğinden. "Dinlenme alanları içinde yapılan faaliyetler (bisiklet kullanımı) bu alan içinde geçerlidir" denildiğinden bahsediliyor. Söz konusu bisiklet yollarının imar planlarında günümüzde ne şekilde işlendiğini merak ediyorum. Varsa konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse memnun olurum.

Tepkiler: mrtzltn

leon35

Üye
Başlık
0
Tepki
40
Bisiklet
Mosso
izmirde bizim bisiklet yoları sadece deniz kenarından gidiyor bide çıkıp bisiklet yolu yaptık diye övünüyorlar.

Tepkiler: CmlCLK

seko35.50

Üye
Başlık
0
Tepki
136
İsim
serkan selmanoğlu
Bisiklet
Diğer
Türka¥ bu mevzuyu maalesef üzülerekte olsa bazı haber sitelerinde gördüm,bisiklet sürücüleri olarak kendimizi ne kadar medeni,ne kadar yardımsever,ne kadar modern kişiler olarak biliyor olsakta arada bu tip üzücü olayları duyuyoruz.üstelik kuvvet dengelerinin bu kadar farklı olduğu bu konuda,yaşları birhayli ilerlemiş kişilerin darp edilmesi beni çok üzdü.hoş olayın içeriğini tam bilemiyoruz ama bizim geleneklerimizde büyüklere saygıda kusur olmaz!

Türka¥

Forum Bağımlısı
Başlık
102
Tepki
2.791
Bisiklet
Ghost
"kask takan bir bisiklet sürücüsünden asla zarar gelmez" tezimi de çürütmüş oldu.. kendisini kocaman tebrik ediyorum :(

Başlık
0
Tepki
59
İsim
Emre Doğan
Bisiklet
Mosso
Cevreyolunu kullanmak yasak diye biliyordum ben. Hatta Aralik ayinda birkac bisikletci ceza yemisti. Yanlisim varsa duzeltin lutfen.
Bisiklet giremez uyarısı yok. Bir de ücretli otoban değil. Birçok kez grup halinde yol bisikletçilerine rast geldim. Yasak olduğunu düşünmüyorum.

Tepkiler: cemkurkcu

ratm

Forum Bağımlısı
Başlık
119
Tepki
1.838
İsim
Hakan Engin
Bisiklet giremez uyarısı yok. Bir de ücretli otoban değil. Birçok kez grup halinde yol bisikletçilerine rast geldim. Yasak olduğunu düşünmüyorum.
Bisiklet giremez tabelaları var ve giriş aslında yasak.
Bir kere beni de polis uyarmıştı, zaten çıkacağım nokta yakın olduğundan sorun olmamıştı.

Başlık
0
Tepki
59
İsim
Emre Doğan
Bisiklet
Mosso
Bisiklet giremez tabelaları var ve giriş aslında yasak.
Bir kere beni de polis uyarmıştı, zaten çıkacağım nokta yakın olduğundan sorun olmamıştı.
Ben Seyrek tarafından giriş yapıyorum çevre yoluna ve dediğiniz gibi herhangi bir levha görmedim. Siz nerede gördünüz levhayı? Bir de sizi polis nerede uyardı tam olarak.

ratm

Forum Bağımlısı
Başlık
119
Tepki
1.838
İsim
Hakan Engin
Ben Seyrek tarafından giriş yapıyorum çevre yoluna ve dediğiniz gibi herhangi bir levha görmedim. Siz nerede gördünüz levhayı? Bir de sizi polis nerede uyardı tam olarak.
Karşıyaka Bornova tarafında tüm girişlerde var, Seyrek tarafını bilmiyorum, unutulmuş olabilir.
Polis Karşıyaka tarafında uyarmıştı.

Başlık
0
Tepki
59
İsim
Emre Doğan
Bisiklet
Mosso
Karşıyaka Bornova tarafında tüm girişlerde var, Seyrek tarafını bilmiyorum, unutulmuş olabilir.
Polis Karşıyaka tarafında uyarmıştı.
Belki orada tünel olduğu için yasaktır. Sasalı civarında görmedim hiç. Otoban değil Çevreyolu çünkü. Konu hakkında ayrıntılı bilgisi olan bir arkadaş varsa aydınlatır.

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.775
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun mesafe yarışçıları için önemli ipucu ;
Antrenmanlarınızda çok uzun mesafeler yapmayın. Yaptığınız mesafe 7 saati geçmesin. Bundan daha uzun yapılan antrenmanlardan sonra vücudun kendini toparlama süreci uzuyor ve sonraki antrenmaları sekteye uğratabiliyor. Kuvvet ile dayanıklılık zıt kutuplardır. Kuvveti arttırdıkça dayanıklılık azalır, dayanıklılığı arttırdıkça kuvvet azalır. Ultra mesafe yarışları için her ikisini ortaya yakın bir yere yaklaştırıcı antrenman yapmakta fayda var. Bunun antrenman bilimindeki adı kuvvette devamlılık tır. Bunun en güzel antrenman karşılığı da %4-5 ortalama eğimlerde 15-20 km ye varan sürüşlerdir...hadi kolay gelsin... :):harika:
Alıntıda belirtildiği üzere
Mümtaz Ağabey'in tavsiyesinde olduğu gibi yol bisikleti ile %4-5 ortalama eğimlerde 15-20 km lik sürüş yapabileceğim İzmir'de rota ,güzergah tavsiyesinde bulunabilecek hemşehrilerim var mı?

seko35.50

Üye
Başlık
0
Tepki
136
İsim
serkan selmanoğlu
Bisiklet
Diğer
hamlet2006

kemalpaşaya giderken sabuncubeli yokuşu veya manisa belkahve yokuşu,Bornova merkezden Kayadibi ordan homerosa kadar çıkılabilir,karşıyaka yeni girneden karagöle çıkış,çiğli evka 5 ve çiğli egekent eğim ve km ile ilgili bilgim yok,nacizane aklıma gelenler:hhhhhh:

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
2.291
İsim
Çağdaş
Bu eğim ve mesafe için 1000 m yükseklikte bir tepe -dağ lazım. Izmir içinde kısa ve sert eğimler var. Ben Egekent te oturuyorum. 100 m yükselti 1.5 km de alınıyor.

CmlCLK

Tanri Türk'ü Korusun
Başlık
4
Tepki
3.421
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Belki orada tünel olduğu için yasaktır. Sasalı civarında görmedim hiç. Otoban değil Çevreyolu çünkü. Konu hakkında ayrıntılı bilgisi olan bir arkadaş varsa aydınlatır.
Otoyol olmaması bisiklete sebest demek değil. Bazı yollarda sadece motorlu taşıtların geçişine izin veriliyor. En azından Fransa'da benim gördüğüm bir durum bu.

Yukarı Alt