Panjuq

Üye
Başlık
1
Tepki
186
İsim
Efecan Ç.
Bisiklet
Sedona
Merhabalar Gaziemir'de yaşıyorum, yaşım 23. Yaklaşık bir yıldır aktif olarak bisiklet sürüyorum, ilk yedi ayımı eski Salcano NG650 bisikletimle geçirdim hamlığımı attım. Son beş aydır Sedona 870 kullanmaktayım. Dağ bisikletçisiyim, doğal olarak şehiriçinde bisiklet kullanmak istemiyorum fakat pek fazla bisikletçi yok çevremde. Varsa da yaşları hep 40-50. Ben daha çok 20-30 yaş arası beraber turlayabileceğimiz arkadaşlar arıyorum. Doğada turlayan varsa toprak, çamur, tırmanış, iniş fark etmez aranıza katılabilirim. Birlikte şehiriçi turlar planlayabiliriz. Varsa İzmir'de yaşayan dağ bisikleti kullanıcıları buradan iletişim kuralım lütfen.

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
Merhaba, Ayrancılarda ikamet ediyorum. Dağ bisikleti almaya karar verdim ama herhangi bir bilgim yok, araştırma içerisindeyim. En kısa zamanda güzel bir dağ bisikleti alıp zorlu yollarda kullanmak istiyorum. İzmir de yaşayan tecrübeli arkadaşlar bisiklet ve alınacak araç gereçler konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Başlık
21
Tepki
6.468
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
Merhabalar Gaziemir'de yaşıyorum, yaşım 23. Yaklaşık bir yıldır aktif olarak bisiklet sürüyorum, ilk yedi ayımı eski Salcano NG650 bisikletimle geçirdim hamlığımı attım. Son beş aydır Sedona 870 kullanmaktayım. Dağ bisikletçisiyim, doğal olarak şehiriçinde bisiklet kullanmak istemiyorum fakat pek fazla bisikletçi yok çevremde. Varsa da yaşları hep 40-50. Ben daha çok 20-30 yaş arası beraber turlayabileceğimiz arkadaşlar arıyorum. Doğada turlayan varsa toprak, çamur, tırmanış, iniş fark etmez aranıza katılabilirim. Birlikte şehiriçi turlar planlayabiliriz. Varsa İzmir'de yaşayan dağ bisikleti kullanıcıları buradan iletişim kuralım lütfen.
dostum ben senle aynı şekilde müzdaripdim yavaş yavaş çevre oluşmaya başladı. Facedeki grupların hepsi şehir içi olduğu için ben pek sevmiyorum.
Facede tek takip ettiğim tek grup bu
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Bu grup sayesinde forumdan tanıtıdığım yüzlerlede tanışdık.
Şimdi havalar baya soğuk ama ısınmaya başlayınca tekrar dağlara çıkacaz sana da haber veririm
:harika:
Merhaba, Ayrancılarda ikamet ediyorum. Dağ bisikleti almaya karar verdim ama herhangi bir bilgim yok, araştırma içerisindeyim. En kısa zamanda güzel bir dağ bisikleti alıp zorlu yollarda kullanmak istiyorum. İzmir de yaşayan tecrübeli arkadaşlar bisiklet ve alınacak araç gereçler konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
slm dostum ben izmirden Anıl, yardımcı olayım bisiklet konusunda. Fİyat olarak ne düşünüyorsun. Çünkü en önemli kriter bu

Tepkiler: Panjuq ve bahri61

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
dostum ben senle aynı şekilde müzdaripdim yavaş yavaş çevre oluşmaya başladı. Facedeki grupların hepsi şehir içi olduğu için ben pek sevmiyorum.
Facede tek takip ettiğim tek grup bu
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Bu grup sayesinde forumdan tanıtıdığım yüzlerlede tanışdık.
Şimdi havalar baya soğuk ama ısınmaya başlayınca tekrar dağlara çıkacaz sana da haber veririm
:harika:

slm dostum ben izmirden Anıl, yardımcı olayım bisiklet konusunda. Fİyat olarak ne düşünüyorsun. Çünkü en önemli kriter bu
Dağ bisikleti tavsiyeleri konusunda fiyat ve beklentilerim hakkında bilgilendirme yaptım. Oradan cevaplarsanız çok sevinirim.

yaşar çevik

Aktif Üye
Başlık
21
Tepki
29
Bisiklet
Beldeyama
scoott aspek 55 var uyuşursak satarım sorunsuz torbalıdayım 05367755341

Serkan.Sezer

Komedon
Başlık
2
Tepki
201
Bisiklet
Diğer
Teşekkürler ikinci el düşünmüyorum
Elbette son karar yine size ait ama temiz bir ikinci el göz ardı edilmemesi gereken bir seçenek, özellikle de mevcut fiyatlarla. Mesela ben şu an kullandığım bisikletin uygun ölçüde olanını bulsaydım 2. eli tercih ederdim. Temiz olduktan sonra sıfırına onca para vermeye gerek yok. Bisikletler otomobil gibi değil kusurları çok fazla saklayamıyorsunuz, yeter ki iyi bir bisiklet ustası görsün.

Son düzenleme:

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
Elbette son karar yine size ait ama temiz bir ikinci el göz ardı edilmemesi gereken bir seçenek, özellikle de mevcut fiyatlarla. Mesela ben şu an kullandığım bisikletin uygun ölçüde olanını bulsaydım 2. eli tercih ederdim. Temiz olduktan sonra sıfırına onca para vermeye gerek yok. Bisikletler otomobil gibi değil kusurları çok fazla saklayamıyorsunuz, yeter ki iyi bir bisiklet ustası görsün.
Doğrudur ama güvenemiyorum sonuçta pek bir bilgim yok. Yinede araştırdım biraz aradığım özellikte ve boyutta izmirde yok gibi. Bunun içinde başka şehire gidemem. Denk gelirse ama değerlendiririm. Önceliğim sıfır almak.
- otomatik olarak birleştirildi

Dağ bisikleti tavsiyeleri konusunda fiyat ve beklentilerim hakkında bilgilendirme yaptım. Oradan cevaplarsanız çok sevinirim.
Anıl bey sizinde yardımınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

Panjuq

Üye
Başlık
1
Tepki
186
İsim
Efecan Ç.
Bisiklet
Sedona
@bahri61 Bahri Bey bütçeniz nedir? Jant seçeneklerini bir okuyup avantajlarını dezavantajlarını değerlendirin mesela. Tamam biz yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız fakat nihai kararı siz vereceğiniz için biraz bilgi sahibi olmanızda fayda var. 26”, 27,5” ve 29” olmak üzere üç farklı jant ebatı var ve bunların kabiliyetleri biraz farklı. Kimisi daha çabuk hızlanıp hoplamaya zıplamaya daha müsait iken kimisi de büyük ebatları sayesinde engel aşmada daha iyidir fakat biraz daha hantaldır küçük ebatlı jantlara göre. Tabii bunlar kabataslak bilgiler. “MTB jant ebatı farkları” tarzı aramalarla ilgili içeriklere ulaşıp bilgi sahibi olabilirsiniz. Kolay gelsin efendim, yine burdan daha spesifik sorular sorarsanız elimizden geldiğince cevaplarız.

Tepkiler: bahri61 ve Afyon35

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
@Panjuq Teşekkürler açıklama için. Dediğiniz araştırmaların çoğunu yaptım aşağıdaki konuya da yazmıştım genelde orada konuşuldu, son mesajların çoğu benimle ilgili. İnceleyip fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.
Bu arada sizde Sedona 870 kulandığınızı söylemişsiniz. Benimde şuan en uygun olarak gördüğüm Sedona 950 veya 850 diğer konuda konuşuluyor.

Dağ bisikleti tavsiyeleri

cihanzkl

Üye
Başlık
1
Tepki
1
İsim
Cihan ÖZKUL
Bisiklet
Giant
Selam bende İzmir deyim Bergama. Var mı buralardan kimse

Tepkiler: Serkan.Sezer

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.759
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba hemşehrilerim,
Üçkuyular İskelesinden Limana kadar kesintisiz bir şekilde bisiklet yolunu kullanabiliyoruz.Buraya kadar sorun yok.
Limanın orada bisiklet yolu bitiyor mu?Oradan Karşıyaka'ya kadar gidilmiyor muydu?Limandan, Karşıyaka'ya götüren bisiklet yoluna bağlantı nasıl?Arada boşluk mu var?Hangi yolu takip etmeliyim?

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
2.288
İsim
Çağdaş
Liman sonu ile bayraklı piknik alanına kadar az bir kisim sıkıntılıydı. Bariyerlerin arkasındaki toprak üzerinden gidiliyordu. Birkac ay once
- otomatik olarak birleştirildi

187249

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.759
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çağdaş78
Teşekkür ederim.Sarı bölgeyi de geçtikten sonra kesiksiz gidebiliyoruz o zaman.

Tepkiler: Çağdaş78

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.759
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok güzel göstermiş. orada ve liman yolunda köpek kardeşlere dikkat etmen gerekiyor :harika:
Ben soruyu güzel soramadım; yine de @Çağdaş78 hocam çok güzel anlatmış.:harika:
Ben tam da bunu yani harita gösterimini öğrenmek istemiştim, yazmasam bile @Çağdaş78 Hocamın hissi kablel vuku özelliği üstün Allah'tan:harika:

frknltngl

Üye
Başlık
0
Tepki
50
İsim
FURKAN ALTINGÜL
Bisiklet
b'Twin
@hamlet2006 yok hocam gayet başarılı anlatmışsın sen de :harika: bir de liman ile işaretli yer arasında bisiklet yolu yok yoldan gitmek durumundasın. yanlışım var ise oraya daha hakim arkadaşlar düzeltsinler ;)

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.759
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bir de liman ile işaretli yer arasında bisiklet yolu yok yoldan gitmek durumundasın.
Ters şerit kullanımının doğru olmadığını biliyorum ama yine de sorayım:O bölümde ters şeritten mi gideceğim?(Karşıyaka yönüne gitmek istiyorum)

Son düzenleme:

frknltngl

Üye
Başlık
0
Tepki
50
İsim
FURKAN ALTINGÜL
Bisiklet
b'Twin
hayır tersten değil. sadece bisiklet yolu yok. araç trafiğinin akış yönünde yoldan gideceksin. sonrasında zaten meles deltasına doğru uygun bir yerden dönüş(geçiş) yapınca bisiklet yoluna bağlanacaksın. sonrasında karşıyaka iskeleye gelmeden önce tersane tarafında sahildeki çalışmalardan dolayı yine yolda sürmek durumunda kalacaksın ama çok kısa bir mesafe :harika:

Yukarı Alt