Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Başlık
98
Tepki
1.189
Bisiklet
Specialized
25 Nisan Pazar İzmir Bisiklet Derneği Foça Yeniköy gezisi.

Parkur : Karşıyaka İskele-Bostanlı-Seyrek-Maltepe-Bağarası-Yeniköy
Buluşma Saati: 08:45 – Konak İskele , 09:00 vapuru ile Karşıyaka’ya hareket
Buluşma yeri: 09:30 Karşıyaka Vapur İskelesi Önü
Grup Lideri: Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70 – Ata GEZEN 555 731 50 70

Harika gözlemeleri,katmeri,yayık ayranı ve şekerpare tatlısıyla ünlü Foça Yeniköy’e gidiyoruz.
Karşıyaka İskelede buluştuktan sonra Bostanlı-Sasalı yolu-Seyrekköy üzerinden Maltepe-Gerenköy’ü geçerek Bağarası’na varacağız.
Yeniköy’de verilecek yemek molası ve dinlenme sonrasında İzmir’e dönüş yapılacaktır.

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Başlık
98
Tepki
1.189
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar selam.
İzmir Bisiklet Derneği Mayıs Gezi - Tur programı belli olmuş:

01 Mayıs 2010 Cumartesi , Şehir ve Doğa Turu

Karşıyaka İskelede buluştuktan sonra Altınyol Turyağ durağı arkasından Bayraklı bisiklet yoluna geçerek Melez Deltası ve devamında Alsancak 1.Kordon’dan bisiklet yoluna çıkıyoruz.Pasaport ve Konak güzergahındaki bisiklet yolunu takip ederek, sırası ile Göztepe İskele,Üçkuyular İskele istikametinden Kent Ormanına ulaşıyoruz.Kent Ormanı içindeki patika yoldan İnciraltı, daha sonra Sahilevlerine ulaşıyoruz.Sahilevlerinde verilecek yemek ve dinlenme molasından sonra Üçkuyular iskelede turumuzu sonlandırıyoruz.Arzu edenler tur sonrası Dernek merkezimizi ziyaret edebilirler.
Parkur : Karşıyaka-Bayraklı-Alsancak-Pasaport-Konak-Göztepe-İnciraltı-Sahilevleri
Buluşma yeri : Karşıyaka İskele
Buluşma Saati : 09:30
Zorluk derecesi : Kolay – Düz,kısmi anayol ve genellikle bisiklet yolundan
Mola : Sahil Evleri – Sahil Cafe
Grup Lideri : İsmail Atılgan 539 638 90 64 – Ömer UZ 536 888 32 88

02 Mayıs 2010 Pazar , Emiralem Gezisi

Parkur : Bostanlı-Çiğli-Balatçık-Menemen-Emiralem
Buluşma yeri : Karşıyaka İskele (Konak tarafından gelecekler 08:30 vapuru ile Karşıyaka’ya geçecektir)
Buluşma Saati : 09:00
Zorluk derecesi : Kolay – Düz,kısmi bisiklet ve ana yoldan
Düz ve asfalt olan Menemen yolunu izleyerek Emiralem’e varıyoruz.Bahçeler arası yapacağımız gezi ve çilek ziyafeti sonrasında yemek ve dinlenme molası verilecektir.Ardından İzmir’e dönüşe geçilecektir.
Grup Lideri: İsmail Atılgan 539 638 90 64 – Ata GEZEN 555 731 50 70

15 Mayıs Cumartesi , Şehir Ve Doğa Turu

Karşıyaka iskelede buluştuktan sonra bisiklet yolunu kullanarak Bostanlı iskelesine varıyoruz. Burdan bineceğimiz arabalı vapur ile üçkuyular iskelesine ulaşıyoruz.İnciraltı kent ormanından geçerek Bahçelerarası yolundan Balçovaya çıkıyoruz.Yol üzerindeki fırın ve marketten yiyecek içecek temininden sonra Prenses otelin arkasında yer alan baraj yolu üzerindeki yeşil alanda vereceğimiz yemek ve dinlenme molasından sonra, dönüşe geçilecektir. Turumuzu Üçkuyular iskeleden bisiklet yoluna girerek Konak iskelede sonlandırıyoruz.
Parkur : Karşıyaka- Üçkuyular- Balçova – Konak
Buluşma yeri : Karşıyaka İskele (10:00 Feribotu ile Üçkuyular’a geçilecektir.Üçkuyular İskele’den katılacaklar 10:30′da burada olmalıdır.)
Buluşma Saati : 09.30
Zorluk derecesi : Kolay – Düz, bisiklet yolundan kısmi ana yoldan.
Mola : Balçova baraj yolu üzeri
Grup Lideri : İsmail Atılgan 539 638 90 64 – Ata Gezen 555 731 50 70

16 Mayıs Pazar Urla İskele – Kuşçular – Demirci

Konak iskelede buluştuktan sonra Narlıdere Güzelbahçe üzerinden Urla merkeze ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz kahvaltı ve çay molasının ardında Kuşçular üzerinde Demirciye varıyoruz.
Demircide vereceğimiz yemek ve dinlenme molası sonrası İzmir’e dönüş gerçekleştirilecektir.
Parkur : Konak - Güzelbahçe – Urla – Demirci
Buluşma yeri : Konak İskele
Buluşma Saati : 09.30 (Karşıyaka tarafından gelecekler 09:00 vapuru ile Konak’a geçecektir.)
Zorluk derecesi : Orta,düz yol, zaman zaman ters rüzgar olabilir.
Mola : Urla merkez.
Grup Lideri : Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70 – Ata Gezen 555 731 50 70 – Ömer UZ 536 888 32 88

22 Mayıs Cumartesi, Şehir ve Doğa Turu

Karşıyaka İskelede buluştuktan sonra Altınyol Turyağ durağı arkasından Bayraklı bisiklet yoluna geçerek Melez Deltası ve devamında Alsancak 1.Kordon’dan bisiklet yoluna çıkıyoruz.Pasaport ve Konak güzergahındaki bisiklet yolunu takip ederek, sırası ile Göztepe İskele, Üçkuyular İskele’den geçerek Kent Ormanına ulaşıyoruz. Kent Ormanı içindeki patika yoldan İnciraltı daha sonra Sahilevlerine ulaşıyoruz. Sahilevlerinde verilecek yemek ve dinlenme molasından sonra Üçkuyular iskelede turumuzu sonlandırıyoruz. Arzu edenler tur sonrası Dernek merkezimizi ziyaret edebilirler.
Parkur : Karşıyaka-Bayraklı-Alsancak-Pasaport-Konak-Göztepe-İnciraltı-Sahilevleri
Buluşma Saati : 09:30
Zorluk derecesi : Kolay – Düz,kısmi anayol ve bisiklet yolundan
Mola: Sahil Evleri – Sahil Cafe
Grup Lideri : Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70 – Ömer UZ 536 888 32 88

23 Mayıs Pazar , Kaynaklar Köyü Gezisi

Parkur : Konak-Varyant-Üçyol-Karabağlar-Hipodrom-Buca-Kaynaklar Köyü
Buluşma yeri : Konak İskele Önü
Buluşma Saati : 09:30 ( Karşıyaka’dan gelecekler 09:00 vapuru ile Konak’a geçecektir. )
Zorluk derecesi : Normal – Düz ve,zaman zaman yokuş anayol üzerinden
Grup Lideri : Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70 – Ata Gezen 555 731 50 70 – Ömer UZ 536 888 32 88
Konak İskele önünde buluştuktan sonra Varyant-Üçyol-Karabağlar yolundan Buca Hipodrom’a çıkacağız.Çevik Bir Meydanını geçip otoban bağlantısına vardıktan sonra Sebze Hali yolundan Kaynaklar Köyü’ne ulaşıyoruz.Köyde verilecek dinlenme ve serbest zaman sonrasında dönüş yapılacaktır.

29 Mayıs Cumartesi , Şehir ve Doğa Turu

Parkur : Doğal Yaşam Parkı turumuz bisiklet binmeye yeni başlamış bisiklet severler ve düz yoldan keyif alan bisiklet dostları içindir.
Buluşma Saati : 09:30 ( Konak tarafından gelecekler 09:10 vapuru ile Karşıyaka’ya geçecektir.)
Zorluk derecesi : Kolay – Düz ve bisiklet yolundan, ters rüzgar olabilir
Mola: Kaklıç Köyü, İbrahim Bey’in kahvesi
Grup Lideri : Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70

30 Mayıs Pazar , Bornova – Çiçekliköy -Yakaköy – Ulucak köyü – Belkahve Turu

Parkur : Bornova Kampüs-Manisa Yolu-Çiçekliköy-Yakaköy-Ulucak Köyü-Belkahve
Buluşma yeri: Konak İskele 08:30 * Karşıyaka İskele 08:30
Toplanma Yeri : Bornova Kampüs Önü – 09:15 ( 09:30’da hareket edilecektir.)
Zorluk derecesi: Normal – Düz ve,zaman zaman yokuş anayol üzerinden.
Grup Lideri: İsmail Atılgan 539 638 90 64 – Ata Gezen 555 731 50 70 – Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70 – Ömer UZ 536 888 32 88
Bornova kampüs önünde toplanıldıktan sonra, Manisa yolu izlenerek Çiçekliköy’e gidilecektir. Köy kahvesinde verilecek olan molanın ardından, Yakaköy ve Ulucak köyünden gecilecektir. Dönüş sırasında zamana ve talebe göre, Kavaklıdere köyün de kısa bir mola verilebilir.

Hoşçakalın.

tolg...

Aktif Üye
Başlık
10
Tepki
38
Bisiklet
Mosso
5. BERGAMA BİSİKLET ŞENLİĞİNE DAVET.Kent içi ulaşımının bisiklete yer verilerek yapılmasını, Trafikte Güvenli Bisiklet Yollarımızı, Bisiklet Park Yerlerimizi istiyoruz. Amacımız Bergama’da şehir içi ulaşımında bisiklet kullananların sayısının artmasıdır. Bu amaçtan yola çıkarak, Bergama Bisiklet Topluluğu olarak 22 Nisan Dünya Günü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı kapsamında bisiklet şenlikleri düzenlemekteyiz. Bu yıl yapacağımız 5. Bergama Bisiklet Şenliğinde “en az 100 yetişkin bisikletli birlikte pedal çevirmeye var mısınız?” kampanyasını başlattık.5.Bergama Bisiklet Şenliğinde yetişkin tüm bay ve bayan bisiklet severleri bekliyoruz. Sadece yetişkinlerin katılımı ile gerçekleştirmeyi planladığımız bu şenlikte çocuklar anne ve babalarıyla birlikte katılabileceklerdir. Bu şenliğe komşu ilçelerden Kınık, Soma, Dikili’den ve İzmir’den Katılım bekliyoruz. Şenliğe katılacak olanların isim ve soyadı, cep telefonu, mail adresleri ile birlikte önceden bilgi vermeleri kampanya olan ilginin artmasına katkı sağla yayacaktır. 15 nisan 2010 tarihine kadar katılacaklarını açıklayanların sayısı 56 ya ulaşmıştır. Şenliğin Tarihi : 24 Nisan 2010 CumartesiToplanma yeri : : Bergama Cumhuriyet MeydanıToplanma saati : 12:00Şenliğin kapsamı : Toplanma yerinden ikişerli düzen alınarak konvoy halinde yola çıkılacaktır. Belirtilen güzergâhta bisikletle, toplu halde hareket edilerek güzellik ılıcasına kadar gidilecektir. Güzellik ılıcasında Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldıktan sonra daha önce yapmış olduğumuz “Sağlıklı Yaşam için Bisiklet” konulu slogan yarışmasına katılan öğrencilere ödülleri verilecektir. Yapılacak törenin ardından ikişerli düzenle konvoy halinde belirtilen güzergahtan geri dönülecektir.

BERGAMA BİSİKLET TOPLULUĞU
Ayrıntılar için :
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

bicylerace

Daimi Üye
Başlık
10
Tepki
190
Geçen sene bayağı bir neşeli geçmişti şenlik, umarım şimdiki daha da kalabalık olur:in:

styli

Üye
Başlık
0
Tepki
17
mrb dostum bende Bucakoop.tan.. seninle birlikte gelmek isterim.. aslında ben her akşam 18:30-19:00 arası çıkıp 1-1,5 saat dolaşacak arkadaşlarda beklerim... birbirimizle haberleşirsek güzel olur ....

styli

Üye
Başlık
0
Tepki
17
Mrb arkadaşlar bende bisiklet serüvenine yeni başladım.. Hemen hemen hergün akşam 18:00-19:00 arası çıkıp buca şirinyer aralarında dolaşıyorum. Eğer müsait olan katılmak isteyen varsa birlikte dolaşabiliriz.. Maksat tanışıp zevkli sürüşler yapmak.. :D

Başlık
1
Tepki
6
ben vardiyalı calışıyorum bir hafta katılır bir hafta katılamam tabiki fazla mesai yapmadığım sürece

Bedreddin

Aktif Üye
Başlık
6
Tepki
99
Merhabalar,

Önümüzdeki haftalarda, benim külüstürü artık bir kenara bırakıp yeni bir bisiklet almayı planlıyorum. Asıl isteğim yol bisikleti ama Güzelbahçe'de oturduğum için, temel olarak yolların durumundan kaynaklı olarak bu konuda endişelerim var diyebilirim. Eğer düşüncem değişmezse şehir bisikleti alacağım. Bu yüzden İzmir'de yol bisikleti kullanmış/kullanan arkadaşların yorumlarına gereksinimim var.

Şimdiden teşekkürler.

Hasan Oğuz

Daimi Üye
Başlık
22
Tepki
111
Bisiklet
b'Twin
Sevgili bisiklet severler, İzmir'de kurulmuş bir bisiklet takımı yok mudur ? Eğer varsa ben takıma katılabilir miyim? Mtb alanında bir takım arıyorum.

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Başlık
98
Tepki
1.189
Bisiklet
Specialized
Merhaba Egemen.
Tahminen 2-3 saatte varış, yemek-mola v.s dersek, bir aksilik olmazsa öğlenden sonra 2 gibi biter herhalde.
Map yok, tabii ki katılabilirsin görüşmek üzere.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Başlık
61
Tepki
2.031
Bisiklet
Scott
Yaklaşık 2 yıldır izmirdeyim.Yol bisikleti kullanıyorum. Güzergah olarak konak güzelbahçe arası gidip geliyorum. Yol bakımından bir kaç mazgal dışında sıkıntı çekmezsiniz yalnız son günlerde diğer yollarda durum nasıl bilemiyorum ortalık şişe kırıkları ile ışıl ışıl. Değil yol bisikleti mtb bisikletiniz bile olsa rahat gitmenize imkan yok. Ben bu şişe kırma olayını bir kaç il gezmiş biri olarak ( İst, Antalya, Alanya, Ankara, Kayseri) izmirdeki kadar yoğun ve rahatsız edici başka bir ile rastlamadım. Kardeşim içiyorsunuz özelliklede olmaması gereken bir yerde araçta peki bu zıkkımın şişesini neden özellikel kaldırımlara yollara atıp kırarsınız bu nasıl bir kanı bozukluktur hiçmi düşünmez bir insan birine bu kırıklar bir şekilde zarar verebilirmi diye. Neyse kanı bozuk deyimi için üzgünüm fakat gerçekten hak ediyor bu eylemi yapanlar. Bu gün narlıdereye kadar gittim inanın konaktan narlıdereye kadar sağlı sollu her yer şişe kırığı neredeyse her metresinde var tek kelime ile yazıklar olsun.

mathcup

Daimi Üye
Başlık
12
Tepki
177
Özellikle yeşilyurt civarındaki doğal gaz için açılan kazılar bittikten sonra kazılan yerler kumla doldurulup 2 3 hafta kadar o şekilde bekletiliyor. Sonrasında yağan ilk yağmurla birlikte derin birer çukur halini alıyor. Belediyemizden ricamız başlatılan bir çalışmanın son sürat nihayete erdirilmesi.

Otomobillere yazık oluyor bam güm çukura girip çıkmaktan mahvoldu araçlar. Dağ bisikleti kullandığım için pek sorun yaşamıyorum ancak yol bisikleti kullansaydım evden çıktıktan sonra baya bir elimde taşırdım bisikleti. Böyle narin güzel aletleri hak ettiği yerlerde kullanmalı. Açıkcası yol bisikleti kullanıcısı olsam içim acır her çukura girişimde. Kullandığım 1.50 lik lastikleri bile yutacak derecede mazgallar varken yol bisikleti şehir içinde pek de uygun değil. Bu söylediklerimin çoğu oturduğum çevreyle ilgilidir izmir in gayet güzel yol bisikleti kullanılabilecek yolları mevcuttur.

• Beğen
Tepkiler: serhan aktaşgül

serhan aktaşgül

Aktif Üye
Başlık
13
Tepki
41
selam arkadaşlar serhan ben gürçeşmede oturuyorum,mesajlarınızın tamamını okudum.Özellikle izmirin iç kesimleri (deniz kıyısı olmayan bölgelerde) şehir trafiğinde bisiklet kullanmak baya baya zor ve tehlikeli bir iş.Bunun için kendime bir bisiklet taşıyıcı aparatı edindim ancak buda bisiklet ruhuma aykırı geldi.O yüzden bisiklet binmek grup halinde daha güvenli ve eğlenceli olacak.Ancak bunun için şirinyerde yada bucada belirlediğimiz tarih ve saatte bir kereliğine buluşabilir ve bir grup oluşturursak yada bende varolan gruba katılabilirsem çok memnun olucam.

serhan000@hotmail.com

haberlerinizi bekliyorum...

serhan aktaşgül

Aktif Üye
Başlık
13
Tepki
41
Selam,bende gürçeşmede oturuyorum,malesef oturduğumuz bölgede güzelyalı sahil,alsancak sahil,inciraltı vs. bisiklet parkurları olmadığından bu anlamda sıkıntılı bir bölgede yaşıyoruz.Ama şirinyer buca,ileri etaplarda kaynaklar taraflarına bir grup oluşturmak için forumdaki bucalı arkadaşlarada yazdım.Bu bölgede bir grup oluşturabilirsek daha güvenli ve daha eğlenceli bisiklet binmeyi sürdürebiliriz.Aslında bunu yapmak zorundayız gibi geliyor bana.Karşıyaka , bprnova , güzelyalıda bu tür grupları görüyoruz.Yapmamız gereken belirlediğimiz bir gün ve saatte belirlediğimiz bir yerde toplanarak tanışmak.Elbette ilk etapta onlarca kişi olamıcaz ama forumlarda da bunu yayarsak başarıya ulaşması çok zor değil.

serhan000@hotmail.com

serhan aktaşgül

Aktif Üye
Başlık
13
Tepki
41
Herkese Merhaba ,

Forumdaki pek çok bucalı arkadaşa bu konudaki yazıları ile ilgili cevap atmaya çalışıyorum.Bulunduğumuz bölgede sahil yolundaki gibi bisklet parkurları olmadığından bisiklet kullanmanın pek çok sıkıntılarını görüyoruz.Buca ve yakın çevresindeki pek çok arkadaşlarımızın yazılarından okuduğum kadarı ile herkes yanlız bisiklet sürmekten rahatsız ve bir grupları olsun istiyor.Aslında ne kadar haklı olduklarını hepimiz biliyoruz.Malesef bisikeltlere saygılı bir toplum haline geldiğimiz günleri pek çoğumuz hayatı boyunca rastlayamayacak sanırım.Ve malesef araçları bir yana yayaların bile bisiklete saygısının olmadığı bir zamanda yaşıyoruz.Tek isteğimiz bunu en kısa zamanda düzelip modern ülkeler gibi bisiklet yollarının tamamlandığı bir şehirde yaşamak.
Eğer buca ve çevresinde bir grup oluşturmayı başarabilirsek daha güvenli ve eğlenceli bir bisiklet kullanımı sağlayabiliriz.Ve bunun yanında da çevreden pek çok arkadaşıda gruba ekleyebliriz.

Bu fikrime katılan arkadaşların mesajıma cevap yazmalrını bekliyorum.Bu mesajın bir bölümünde herkes için uygun olabilecek gün ve saatte şirinyer,yada buca vs. ortak bir bölgede buluşmak için randevulaşabiliriz.Elbetteki ilk etapta onlarca arkadaşın katılımı bekleyemeyiz,ancak başlangıcı sağlayabilirsek herşeyin ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu görebiliriz.

En çok saygı duyulması gereken ulaşım aracına saygı bekliyoruz...

serhan000@hotmail.com

Yukarı Alt