ozan ulutaş

Aktif Üye
Kayıt
6 Nisan 2009
Başlık
6
Mesaj
104
Tepki
27
Şehir
İzmir/Tekirdağ
Bucada oturuyorsan dediğin gibi kaynaklar var. Çok yakın bucaya, ben hep oraya gidiyorum.
 
  • Beğen
Tepkiler: ayakkabi

Ferhat Şener

Forum Demirbaşı
Kayıt
20 Kasım 2008
Başlık
20
Mesaj
550
Tepki
571
Şehir
izmir
Bisiklet
Giant
Vapura bisikletle binebiliyosun;)Herhangi bir sorun içermemektedir...

Turlarda herkese açıktır....
 
Kayıt
21 Aralık 2009
Başlık
1
Mesaj
71
Tepki
6
Şehir
izmir
izmir bit pazarında gördüğüm siyah trek marka 4500 model bisiklet büyük ihtimalle calıntı eğerki sahibini tanıyan duyan bilen varsa 05312811669 bu numaradan bana ulaşsın yardımcı olabilirim
 
  • Beğen
Tepkiler: Eray ADALI

alpinist63

Daimi Üye
Kayıt
24 Şubat 2008
Başlık
13
Mesaj
282
Tepki
184
Şehir
İzmir, Şanlıurfa
kaynaklar köyüne girdiğinde, caminin yanından yukarı çıktığınızda tahta bir köprüyü geçtikten sonra o arazi yolunu takip edin, herhangi bir yere sapmadan... açık bi alan göreceksiniz, orada patikalar var,
 

Bedreddin

Aktif Üye
Kayıt
6 Nisan 2010
Başlık
6
Mesaj
138
Tepki
99
Şehir
İzmir
Merhabalar, foruma katılalı bir süre geçti ama bu başlığa ileti göndermek bugüneymiş. Henüz bisikletimi almadım, bir aya kalmaz alacağım sanıyorum. Güzelbahçe'de oturuyorum, yakınımda birileri vardır tahmin ediyorum. Hatta bizim mahallede CTR yapıştırmalı bir araba görüyorum zaman zaman. Bisikletimi almadan sizlerle tanışmak, hem önerilerinizi dinlemek, sizlerden bir şeyler öğrenmek; hem de almamın olası olduğu bisikletleri yakından görmek adına faydalı olabilir sanıyorum.

Sevgilerle.
 
Kayıt
31 Temmuz 2009
Başlık
5
Mesaj
67
Tepki
43
Şehir
izmir
Merhaba ArkadaŞlar,

Bende GÜrÇeŞmeden Mustafa. En Kisa Zamanda Bİr Tur DÜzenlİyelİm Havalar Çok İyİ Yaz Geldİ
 

semdekor

Daimi Üye
Kayıt
12 Haziran 2008
Başlık
12
Mesaj
384
Tepki
323
Şehir
izmir-Narlıdere
"Uzun zamandır yaşadığımız şehirde, İzmir’de pedal çeviriyoruz; kimi zaman eğlence,kimi zaman spor,
kimi zaman ise doğa ile başbaşa olmak için…

Bisiklet sevdasıyla biraraya gelmiş, birbirini tanımayan insanlar olarak en anlamlı kazancımız yeni dostlar
edinmek, zenginleşmek oldu."

Bundan 1 yıl önce bu sözcüklerle yola koyulduk.Ve yetinmeyip yanına, temiz bir dünyaya olan özlemimizi,nükleersiz,termik santralsiz bir dünyanın mümkün olduğunu;rüzgarın,güneşin hepimize yeten enerji kaynakları olduğunu söyleyerek yola devam ettik.Tarihe sahip çıkmanın onurunu yaşadık,dünya'nın Barış içinde yaşanılır bir yer olması için pedal çevirdik.Filmlerin içinden bisikletler geçirerek dostlarla bir araya geldik,sohbetler edip tartışmalar yaptık.

1 yıl içerisinde bisiklet kullanımı önemli ölçüde artarken yerel yönetimlerin ve ülkeyi yönetenlerin bu gelişmeye duyarsız kaldıklarını gördük.Yurt dışında bisiklet kullanımını arttırmak için yaratılan imkanları,yenilenen bisiklet yollarını gördükçe ülkemizde yaşanan bu duyarsızlığı görmezden gelmek ve tepkisiz kalmak olmazdı.Bisikleti ve çevreyi ayrılmaz bir bütün olarak görüyor ve bisiklet için yaşanan bu duyarsızlığın çevre için çok daha fazla yaşandığını görüyoruz.Karadeniz'de,marmara'da yapılması düşünülen termik santraller,ege'de akdeniz'de yok edilen ormanlar,bu arazilerin üstüne kurulan altın madenlerinin aslında altımızı oyduğunu görmek zor değil.

Geçen 1 mayıs'ta olduğu gibi bu 1 mayısta da 1 mayıs kortejinde bisikletlerimizle yer alacağız.Yukarıda saydığımız tüm olumsuzlukların farkında olduğumuzu,aslında hiçbir şeyi yutmadığımzı ve bu sorunların takipçisi olduğumuzu göstermek için bisikletlerimizi isyanımızın bir parçası yaparak havaya kaldırıyoruz,başka ülkelerde yaşanan meşhur İsyan fotoğrafını İzmir'de hayata geçiriyoruz!

Hayal et,,ortak ol,hayata geçir!
 

İSMAİL POLAT

Daimi Üye
Kayıt
1 Ekim 2009
Başlık
8
Mesaj
294
Tepki
48
Şehir
İZMİR
Slm arkadaşlar
Ben her çarşamba saat 19:00 gibi üçkuyulardan Kaynaklara gidip bir çay içip dönüyorum...
Gelmek isteyen herkesi beklerim...
 
Kayıt
22 Şubat 2010
Başlık
4
Mesaj
57
Tepki
40
Şehir
İzmir-Bornova
@Bedreddin

Bisiklet çeşitliliği açısından perşembe akşamı bisikletçilerini size tavsiye edebilirim. Zira her çeşit mtb bisiklet (yarış bisikleti nadiren katılıyor) görebileceğiniz bir ortam olacaktır. Her perşembe saat 20:00 de göztepe iskelesinde toplanıyoruz...Görüşmek dileğiyle
 

Bedreddin

Aktif Üye
Kayıt
6 Nisan 2010
Başlık
6
Mesaj
138
Tepki
99
Şehir
İzmir
Emre TAVKAYA, perşembe akşamı bisikletçilerini sık sık görüyorum ama genelde ben otobüste oluyorum. :( Yakın zamanda uygun bir gün ayarlayabilirsem uğramak isterim, teşekkürler davetiniz için.
 
Kayıt
20 Nisan 2010
Başlık
0
Mesaj
6
Tepki
3
Şehir
izmir
bi tane de benden

"sayın başkan merhaba,
vaktinizi almadan
direkt kısaca maruzatımı bildirmek istiyorum.
ben bornova lı bir bisikletseverim.
mümkün olduğunca ulaşımımı bisiklet ile yapmaya çalışıyorum.
Türkiye de her konuya öncülük eden ilklerin şehri İzmir imin avrupa standartlarında bisiklet ulaşımında da Türkiye ye örnek olmasını istiyorum.Bundan daha öncelikli konularınız vardır mutlaka ama en azından başlangıç olarak daha kaliteli asfalt ve trafik akışına paralel monte edilen geniş aralıklı yağmur mazgallarına ilgi göstermenizi tüm bisiletseverler adına arzu ediyorum. her an kullandığımız bisikletin tekerleğinin bu mazgallara girip takla atma tehlikesi yaşıyoruz.inanın dekoratif olarak döşenen kilit taşlarda bile yağmur birikmediği için daha güvenli yolculuk ediyoruz.
şimdiden ilginize teşekkür ederiz."
 

Bedreddin

Aktif Üye
Kayıt
6 Nisan 2010
Başlık
6
Mesaj
138
Tepki
99
Şehir
İzmir
Son zamanlarda Güzelbahçe taraflarına gelen oluyor mu bilmiyorum ama Mithatpaşa Caddesi üzerinde şerit çizgilerini yenilediler. Bunu yaparken her yönde bir araba sığacak bir şerit bırakıp, bu şeritle kaldırım arasında kalan boşluğu - ki bir şerit genişliğinde değil - ayıracak kesikli çizgiler çizdiler. Acaba imza toplanarak belediyeye ulaşılsa bu boşlukların bisiklet yolu olarak düzenlenmesi isteği gündeme sokulamaz mı ki?

Belediye başkanını kişisel olarak tanımıyorum ama insanlara yukarıdan bakan birisi değil Güzelbahçe'deki etkinliklerde gördüğüm kadarıyla.
 

AliTürk

Üye
Kayıt
15 Nisan 2010
Başlık
4
Mesaj
65
Tepki
34
Şehir
izmiR-kaRsıyaKa
Bende mail yolladım su bostanlıdaki bmx , skateboard ve paten sahasanında yenilenmesini yazdım ins. yenilerler. Bu konuyu actıgınız icn ayrıca tesekkur ederim..
 

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Kayıt
22 Eylül 2007
Başlık
98
Mesaj
1.363
Tepki
1.189
Şehir
İzmir-Karşıyaka
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar selam.

25 Nisan Pazar günü Büyük Nif'e çıkıyoruz. Zorlu fakat çok keyifli bir parkurdur. Gelmek isteyen buyursun.
Görüşmek üzere....

Buluşma yeri: Karşıyaka - Alaybey tersane giriş kapısı, Bornova Kampüs giriş kapısı.
Buluşma saati:09:00 Karşıyaka - 09:30 Bornova

Önceki turdan resimler:
https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=39696&highlight=Nif+te+alabal%FDk+keyfi

Hoşçakalın.
 

endneedless

Aktif Üye
Kayıt
27 Ocak 2008
Başlık
12
Mesaj
155
Tepki
27
Şehir
İZMİR
Bisiklet
Carraro
bende mtb var ama yakında yarış bisikletim olacak inşallah sizlerle beraber gezi yaparız...
 
Kayıt
21 Aralık 2009
Başlık
1
Mesaj
71
Tepki
6
Şehir
izmir
bu gün amebeo hussar bisiklet aldım ikinci el 400 tl artık bende gerekli potansiyeli yakalayınca bucadan sizinle yola devam edicem :)
 
Kayıt
23 Nisan 2010
Başlık
4
Mesaj
45
Tepki
19
Şehir
izmir
Merhaba, Hatay semtinde oturuyorum, bisiklete daha bilinçli bir şekilde binebilmek, teknik anlamda bilgi sahibi olabilmek için foruma yeni üye oldum. Şu an kullandığım Bianchi Leopard bisikletimi 1998 yılında almıştım, çok sık kullanmadığım için henüz 1800km'de, hemen hemen değişeni yok. Aranızda bulunmaktan memnun oldum.
 
Yukarı Alt