Hidrolik fren sorunları ve çözümleri

soner canlı

Daimi Üye
Tepki
197
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar hidrolik frenli bisikletlerin temizliği nasıl oluyor acaba?Yani bisikleti nasıl yıkıyorsunuz zinciri nasıl temizliyorsunuz? Mesela tekeri yıkayım deseniz illaki o sabun köpüğü rötorlara gelecek.Ya da zinciri gaz yağı ile temizlerken balatalara da kaçma ihtimalini nasıl önlüyorsunuz?Kısaca nasıl bıcı bıcı olacak bu aletler:)

Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@soner canlı
Sabun (ben bulaşık deterjanı kullanırım) balatalara veya diske zarar vermiyor. Bisikleti yıkarken tamamen köpürtüp duruluyorum. Temelde yağdan korumak gerekiyor disk frenleri. Zincir temizlerken ben kullanmıyorum gaz yağı vb ürünleri. Ama illa kullanacaksanız biraz dikkat etmek yeterli korumak için. (Zaten zıt yönde kalıyorlar)

• Beğen
Tepkiler: soner canlı

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@tsydnc92

Merhabalar sorununuzu çözdünüzmü acaba?

soner canlı

Daimi Üye
Tepki
197
Bisiklet
Scott
@BerkEvren yani rötorlara sabun ya da yağ değerse birşey olmuyor mu hocam?Sadece balataları mı korumak gerekiyor?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@soner canlı
Sabundan bir şey olmaz dedim aman :) Özellikle belirttim yağdan koruyun diye.

@BerkEvren

• Beğen

soner canlı

Daimi Üye
Tepki
197
Bisiklet
Scott
@BerkEvren tamam hocam yağdan emindim zaten de sanki rötorlara sabun değince de ötme oluyor tutmuyor gibi bir algı edinmiştim okuduklarımdan.

deniz_00

Üye
Tepki
1
İsim
deniz
Bisiklet
Salcano
merhaba salcano ng 650 hd bisikletimin diski yağmurda ıslanıyor bu yüzden de yolda frenim az tutuyor bunun için bir aparat yada bir çözüm var mı

soner canlı

Daimi Üye
Tepki
197
Bisiklet
Scott
SA ARKADAŞLAR,
Benim jant telim kırıldı.Takmak için diski sökmek gerekir mi? Gerekiyor ise nasıl bir anahtarla sökebiliriz.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@deniz_00 sürerken frene biraz basılı tutup ısısını arttırınca kendine gelir.

• Beğen
Tepkiler: notforheaven
Tepki
0
İsim
MEHMET ZAHİD IŞIK
Bisiklet
Bianchi
merhaba . benim bianchi marka speed 6400 model bisikletim var . fren kaliperinin uzerinde br-355 yazıyor ve bana bu modele uyumlu yedek parça lazım . acaba hangi modellerle uyumlu bu fren sistemi .yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

merhaba . benim bianchi marka speed 6400 model bisikletim var . fren kaliperinin uzerinde br-355 yazıyor ve bana bu modele uyumlu yedek parça lazım . acaba hangi modellerle uyumlu bu fren sistemi .yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tepki
0
İsim
MEHMET ZAHİD IŞIK
Bisiklet
Bianchi
Mustafa kardeşim evvela cevabın için teşekkür ederim .
Benim sağ fren kolunun kapağı kırıldı .bu parçayı internetten aradım fakat uygun modelde bulamadım. fren modelim Br m355 , buna uygun kapak bana lazım. nasıl temin edebilirim .

Samet Tan

Üye
Tepki
0
İsim
Bekir samet tan
Bisiklet
Salcano
Ng650 hd kullanıyorum. Ön fren kaliperlerime yağ değdi ötmeyi en aza indirmek için ne yapabilirim.

OğuzAytar

Aktif Üye
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@Samet TanBalataların resin değilsr biraz zımpara öekip temizleyebilirsin. Balata temizleyici kullanabilirsin.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben.bu balataya dökülen yağları temşzlemek için önce deterlanla yıkayıp kutuduktan sonra ocağın üstümde ısıtıyordum yağdan eser kalmaz tavsiye ederim rotorların üstündekini ya az bi tinerle silin yada balata spreyiylr temşzkeyin işe yarar kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: notforheaven

Superevo

Daimi Üye
Tepki
339
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Xt fren diski ile xtr arasında çok fark var mı yada ice tech ile normal disk arasında çok fark var mı? Bilen ikisinide kullanmış birisi beni aydınlatabilir mi?

OğuzAytar

Aktif Üye
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@SuperevoXt ike xtr arasında bi fark olduğunu sanmıyırum. İce tech ike normal disk arasında gerek kalite gerek ısınma olarak fark vardır. Diye düşünüyorum

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@soner canlı

Kırılan tel arkada ise disk veya rubleden biri (kırılan tel hangi tarafta ise) kesin sökülmesi lazım.
Sağ önde ise herhangi bir şey sökmeye gerek yok. Ama sol önde ise disk sökülecek.

@Samet Tan
Disk herhangi bir yağ sökücü ile temizleyip iyice durulamanız lazım. Ama balataya bulaşan yağı arıtamazsınız. Balata değişecek.

• Beğen