Hidrolik fren sorunları ve çözümleri

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
16.386
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
@soner canlı
Sabun (ben bulaşık deterjanı kullanırım) balatalara veya diske zarar vermiyor. Bisikleti yıkarken tamamen köpürtüp duruluyorum. Temelde yağdan korumak gerekiyor disk frenleri. Zincir temizlerken ben kullanmıyorum gaz yağı vb ürünleri. Ama illa kullanacaksanız biraz dikkat etmek yeterli korumak için. (Zaten zıt yönde kalıyorlar)

Tepkiler: soner canlı

soner canlı

Daimi Üye
Başlık
8
Tepki
211
Bisiklet
Scott
@BerkEvren yani rötorlara sabun ya da yağ değerse birşey olmuyor mu hocam?Sadece balataları mı korumak gerekiyor?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
16.386
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
@soner canlı
Sabundan bir şey olmaz dedim aman :) Özellikle belirttim yağdan koruyun diye.

@BerkEvren

soner canlı

Daimi Üye
Başlık
8
Tepki
211
Bisiklet
Scott
@BerkEvren tamam hocam yağdan emindim zaten de sanki rötorlara sabun değince de ötme oluyor tutmuyor gibi bir algı edinmiştim okuduklarımdan.

deniz_00

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
deniz
Bisiklet
Salcano
merhaba salcano ng 650 hd bisikletimin diski yağmurda ıslanıyor bu yüzden de yolda frenim az tutuyor bunun için bir aparat yada bir çözüm var mı

soner canlı

Daimi Üye
Başlık
8
Tepki
211
Bisiklet
Scott
SA ARKADAŞLAR,
Benim jant telim kırıldı.Takmak için diski sökmek gerekir mi? Gerekiyor ise nasıl bir anahtarla sökebiliriz.

Başlık
0
Tepki
0
İsim
MEHMET ZAHİD IŞIK
Bisiklet
Bianchi
merhaba . benim bianchi marka speed 6400 model bisikletim var . fren kaliperinin uzerinde br-355 yazıyor ve bana bu modele uyumlu yedek parça lazım . acaba hangi modellerle uyumlu bu fren sistemi .yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

merhaba . benim bianchi marka speed 6400 model bisikletim var . fren kaliperinin uzerinde br-355 yazıyor ve bana bu modele uyumlu yedek parça lazım . acaba hangi modellerle uyumlu bu fren sistemi .yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Mustafa Zeybek

Forum Bağımlısı
Başlık
12
Tepki
6.350
İsim
Mustafa
Bisiklet
Whistle
@MEHMET ZAHİD yedek parçadan kastınız balata ise
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Başlık
0
Tepki
0
İsim
MEHMET ZAHİD IŞIK
Bisiklet
Bianchi
Mustafa kardeşim evvela cevabın için teşekkür ederim .
Benim sağ fren kolunun kapağı kırıldı .bu parçayı internetten aradım fakat uygun modelde bulamadım. fren modelim Br m355 , buna uygun kapak bana lazım. nasıl temin edebilirim .

Samet Tan

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bekir samet tan
Bisiklet
Salcano
Ng650 hd kullanıyorum. Ön fren kaliperlerime yağ değdi ötmeyi en aza indirmek için ne yapabilirim.

OğuzAytar

Üye
Başlık
3
Tepki
10
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@Samet TanBalataların resin değilsr biraz zımpara öekip temizleyebilirsin. Balata temizleyici kullanabilirsin.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SEYYAH OZİ

PEDALMEN
Başlık
5
Tepki
1.222
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben.bu balataya dökülen yağları temşzlemek için önce deterlanla yıkayıp kutuduktan sonra ocağın üstümde ısıtıyordum yağdan eser kalmaz tavsiye ederim rotorların üstündekini ya az bi tinerle silin yada balata spreyiylr temşzkeyin işe yarar kolay gelsin

Tepkiler: notforheaven

Superevo

Üye
Başlık
0
Tepki
51
Bisiklet
Cannondale
Xt fren diski ile xtr arasında çok fark var mı yada ice tech ile normal disk arasında çok fark var mı? Bilen ikisinide kullanmış birisi beni aydınlatabilir mi?

OğuzAytar

Üye
Başlık
3
Tepki
10
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@SuperevoXt ike xtr arasında bi fark olduğunu sanmıyırum. İce tech ike normal disk arasında gerek kalite gerek ısınma olarak fark vardır. Diye düşünüyorum

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Başlık
54
Tepki
7.636
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@soner canlı

Kırılan tel arkada ise disk veya rubleden biri (kırılan tel hangi tarafta ise) kesin sökülmesi lazım.
Sağ önde ise herhangi bir şey sökmeye gerek yok. Ama sol önde ise disk sökülecek.

@Samet Tan
Disk herhangi bir yağ sökücü ile temizleyip iyice durulamanız lazım. Ama balataya bulaşan yağı arıtamazsınız. Balata değişecek.

soner canlı

Daimi Üye
Başlık
8
Tepki
211
Bisiklet
Scott
Evet hocam diski sökerek taktım teli.Zaten rubleyi sökmeye yarayan anahtar ile sökülüyormuş disk.

Bu arada arkadaşlar,

Benim hidroliğim yağ kaçırdıydı. 4-5 gün uğral sonunda kendim havasını alıp yağ koymayı başardım.Hatta ilk başta 50mm xlc mineral yağı da boca ettim.Ben de gittim bp den mineral hidrolik direksiyon sıvısı aldım ve onunla hallettim işimi. 10 gündür de kullanıyorum herhangi bir sorun yok. 40-50 liraya 50 mm yağ almaktansa 25-30 tl ye benzin istasyonundan bu yağı alabilirsiniz.

pr_01_375.jpg

Yukarı Alt