Furş tipi

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
G2'nin furş takımını temizlerken üzerindeki bilyeleri dağıttım. Alt tarafta bir kaç tane eksik var. O halde taktım ama sorun olmasa da orada eksik olduğunu bilmek bana yetiyor :)
Benim kadro 1.1/8”-1.1/2” yarı entegre . Buna hangi seti almalıyım? Baktıklarımda sadece 1.1/8" yazıyor
Konik ve yarı entegre furçlar çok pahalı. Altı ay kadar önce FSA olana 220 TL bayılmıştım. Şimdi baktım 350 TL olmuş. Wiggle'da 22 dolara Brand-X var;

(link)

Wiggle'dan alacaksanız yarı entegre olup olmadığını teyit ettirin. Görselde öyle görünüyor ama belli olmaz.

Scudo

quintie10

Üye
Tepki
12
İsim
Kenan Canarslan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Suntour swing shock maşa aldım carraro 804 bisikletime. Bir de 1.1/8" yari entegre furc takimi aldim ancak bosluk kaliyor acil yardima ihtiyacim var hangi parcadan temin etmem gerekiyor?
Yanlis furc takimi almis olabilirim alt tarafa oluyor ancak ust tarafa olmuyor hangi furc takimini almam gerekiyor uygun fiyatli bir alternatif atar misiniz?
Bosluk kaliyor derken demek istedigim alt taraf oturuyor ancak ust tarafa aldigim furc kucuk geliyor uzerindeki furca takinca da furc ve masa arasinda bosluk kaliyor. Bir de sanayide kestirebilir miyim masanin fazlalik kismini? 6x5mm spacer takip kalanini kestirmeyi dusunuyorum.

Son düzenleme:

osego

Üye
Tepki
1
İsim
Furkan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Trial
Merhaba kron xc100 bisikletim var ve yeni furş takımı almam gerekiyor ancak nasıl almam gerektiğini ölçüsünu vs bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
381
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
vidalı tip ve konik tip hariç 1-1\8 yazan hepsinden alabilirsiniz

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
vidalı tip ve konik tip hariç 1-1\8 yazan hepsinden alabilirsiniz
Tüm 1 1/8" yazanlari alin demissiniz. Mesela diyelim arkadasin furj takimi Ahead, yani 1 1/8" yataklar disarida kalanar ise ve sizin verdiginiz bilgiye göre gidip önüne gelen ilk 1 1/8" Semi Integral (Zero Stack) yani yari enetegre yada Intergreated (IS) Yani full entegre furj takimi alsa ve bisikletine olmasa, yanlis bilgiden dolayi bu arkadasin parasi ve zamani bosa gitmis olsa, bu kul hakki olmazmi.

1 1/8" dedginiz furj modellirden tam 3 ayri uyumlu furjlar var ve Bunlar ise.....
1. Ahead, Yataklar disda kalanlar.
2. ZS (Zero Stack) Yari entegre bunlarin yataklari kadroda alinborusunun icine cakiilir ve görünmez. Bu modellerde milimetire ölcüleri var dogru ölcüyü almak lazim.
3. IS (Intergreated) Full entegre, bunlarda yatak olmaz bilyalar direk alinborusuna cakilir. Bu modellerde de milimetire ölcüleri var dogru ölcüyü almak lazim.

Yanlis anlamayinda öyle 1 1/8" yazan hepsinden alin demeyle olmuyor bu is. Ya dogru bilgi verin yada bilmiyorsaniz bilgi yine verin ama emin degilmissiniz gibi verin.

• Beğen
Tepkiler: Akbulut

Bisiklet şoförü

Tepki
381
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tüm 1 1/8" yazanlari alin demissiniz. Mesela diyelim arkadasin furj takimi Ahead, yani 1 1/8" yataklar disarida kalanar ise ve sizin verdiginiz bilgiye göre gidip önüne gelen ilk 1 1/8" Semi Integral (Zero Stack) yani yari enetegre yada Intergreated (IS) Yani full entegre furj takimi alsa ve bisikletine olmasa, yanlis bilgiden dolayi bu arkadasin parasi ve zamani bosa gitmis olsa, bu kul hakki olmazmi.

1 1/8" dedginiz furj modellirden tam 3 ayri uyumlu furjlar var ve Bunlar ise.....
2. ZS (Zero Stack) Yari entegre bunlarin yataklari kadroda alinborusunun icine cakiilir ve görünmez. Bu modellerde milimetire ölcüleri var dogru ölcüyü almak lazim.
3. IS (Intergreated) Full entegre, bunlarda yatak olmaz bilyalar direk alinborusuna cakilir. Bu modellerde de milimetire ölcüleri var dogru ölcüyü almak lazim.

Yanlis anlamayinda öyle 1 1/8" yazan hepsinden alin demeyle olmuyor bu is. Ya dogru bilgi verin yada bilmiyorsaniz bilgi yine verin ama emin degilmissiniz gibi verin.
haklısınız ama dediginiz fursları detaylı aratınca yazınca cıkıyor ama 1/8 furş yazınca klasik yani abinin dedigi bisiklete uygun furslar cıkıyordu baktım ondan öyle dedigim yoksa haklısınız mesela ben konik furş diye belirtmeyince google amca önüne konik furş vermedi onun için şey ettim yanniiiiii :)

osego

Üye
Tepki
1
İsim
Furkan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Trial

Ben yarı veya tam entegre oldugunu nasil anlarim

Bisiklet şoförü

Tepki
381
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kendi bisikletimden bildiğim kadarıyla sadece rulmanlar takılıyosa bisiklete tam entegre bilyeyle yada rulmanla beraber çanak çakmak gerekiyosa yarı entegre ve sizin bisiklet yarı entegre yanlışım yoksa

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Size daha iyi anlaya bilmeniz icin fotograflarla anlatmaya cakisayim.

z2.png
----------------------------------------------------------------------

z3.png
-------------------------------------------------------------------------------

z4.jpg

osego

Üye
Tepki
1
İsim
Furkan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Trial
kendi bisikletimden bildiğim kadarıyla sadece rulmanlar takılıyosa bisiklete tam entegre bilyeyle yada rulmanla beraber çanak çakmak gerekiyosa yarı entegre ve sizin bisiklet yarı entegre yanlışım yoksa
Size daha iyi anlaya bilmeniz icin fotograflarla anlatmaya cakisayim.

296334 dosyayı görüntüle
----------------------------------------------------------------------

296335 dosyayı görüntüle
-------------------------------------------------------------------------------

296336 dosyayı görüntüle
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için yarı entegre furş takımım siparişini verip takacağım

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

geceyry

Aktif Üye
Tepki
146
İsim
Tahir Karapür
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Uzun süre bisiklet camiasından uzak kaldım. Sıfırdan başlamak üzere evimde bulunan Gt Traffic marka bisikletimi toplayarak yola koyulmak istedim.

Bisikletimin furş takımının arızalı olduğunu tespitim ile sökümünü yaptım. Bir adet rulmanın bozuk ve dağılmış olduğunu gördüm.

Yaptığım bütün araştırma ve sorduğum hiçbir yerde bisikletime uygun rulmanları bulamadım.

Yardımcı olmanız adına görselleri aşağıda paylaşıyorum.
IMG-20221203-WA0020.jpgIMG-20221203-WA0021.jpgIMG-20221203-WA0022.jpgIMG-20221203-WA0024.jpgIMG-20221203-WA0023.jpg

Bu rulmanları nereden bulabilirim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok ama çok teşekkür ederim.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.181
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@geceyry anladığım kadarı ile furç/furş seti arıyorsunuz. Kadronuzun model yılına göre kadro ölçüleri üzerinden uygun furç setine ulaşabilirsiniz. Veya önceki çıkan parça elinizdeyse ölçerek de bulabilirsiniz. Bir de dikkat edilmesi gereken detay kadronun düz yada konik alın borusuna sahip olup olmadığı. Sonrası bütçenize bağlı olarak marka model bir şey alabilirsiniz.

(link) bu incelemedeki modelde (link) kullanılıyor olarak yazılmış.

Dosyalar

geceyry

Aktif Üye
Tepki
146
İsim
Tahir Karapür
Benim kadro sanırım konik bir kadro. Bir çok bisiklet yedek parça satan yere yazdım. Fakat hepsi olumsuz dönüş yaptılar.
@geceyry anladığım kadarı ile furç/furş seti arıyorsunuz. Kadronuzun model yılına göre kadro ölçüleri üzerinden uygun furç setine ulaşabilirsiniz. Veya önceki çıkan parça elinizdeyse ölçerek de bulabilirsiniz. Bir de dikkat edilmesi gereken detay kadronun düz yada konik alın borusuna sahip olup olmadığı. Sonrası bütçenize bağlı olarak marka model bir şey alabilirsiniz.
Benim kadro sanırım konik bir kadro. Bir çok bisiklet yedek parça satan yere yazdım. Fakat hepsi olumsuz dönüş yaptılar.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.181
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konik olmasına ek olarak kullandığınız maşa da önemli. Farklı adaptörle konik kadroda düz şaft borusuna sahip maşalarda kullanılıyor. Ben dağ bisikletini toplarken aldığım satıcı görselde ve açıklamada konik olarak gözükmesine rağmen düz şaft borusu için furç gönderince (link) almıştım.

Dosyalar

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.749
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Tek rulman satışı da var ama komple furş bence de daha mantıklı.
(link)
(link)

Konik furş birçok yerde bulabilirsiniz, yeter ki ölçüleri/kadro yapısını bilin:
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)