Eskişehir

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@OsManGAzi06 Şehiriçi çok sıkışık ve kalabalık... zaten tramvay geçiyor merkezden tramvay yoluna girmek yasak bisikletle... ki girmeye de hiç gerek yok insanlar çok fazla... milleti rahatsız etmenin anlamı yok...
trafik her yerdeki gibi değişen bişey yok araçlar her zaman sıkıntı :)
ama merkezden çok kısa süre içinde uzaklaşabileceğin rotalar var...
hele Osmangazi arka tarafları köylere giden yollarda bisiklet trafiği yoğun...

Scudo
Tepki
14
İsim
Furkan T.
Bisiklet
Salcano
Tüh be..Yani gene bi sekilde gidip gelirim...Ama merkeze osmangaziden baya yakin 5-6 kmymis..20dk da gidemez miyim ki?

Eskisehir-Nallıhan yolunu kullanan veya boluya giderken üzerınden gecen var mi?

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OsManGAzi06 Bolu'ya giden Sarıcakaya-Nallıhan yolu oldukça iyi bir tırmanma antremanı rotasıdır. Yol dar, dik ve virajlı. Yanılmıyorsam ortalama eğim %6-7 civarı.

jeffreyzz17

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
Jeff
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar merhaba bu sene Eskişehir'de üniversiteye başlayacağım,kendi bisikletimi getirme şansım yok çünkü yurtta falan içeri sokamam.Ucuz,vitessiz bir katlanır bisiklet almayı düşünüyorum şehiriçinde dolaşmak için vs.
Eskişehir'de yokuş var mıdır(ben göremedim) vitessiz bisiklet zorlar mı beni?

• Beğen
Tepkiler: Serhat.

alisirin

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
ali
Bisiklet
Scott
@endersemiz Şehir içinde pek yokuş hatırlamıyorum. Senin için tek sıkıntı okulun girişindeki dik rampa olur. Orayıda yürürsün beş dakika.

• Beğen
Tepkiler: jeffreyzz17

Mlkkose

Üye
Tepki
2
İsim
Melike
Merhaba araştırmama en yakın forum burası olduğu için konu dışı sorular sormamaya gayret göstericem umarım sizlerden geri dönüş alabilirim.. bu hafta sonu sarıcakaya yolu üzerinde bir festivale katılıcam fakat alanda kamp izni yokmuş doğa muhteşem ve bu doğayı sadece bir gece görmek istemiyorum çoğu siteye baktım ama bütün haftasonunu geçirebileceğim çevrede bi kamp yeri bulamadım umarım burada bilen biriniz vardır festival yeri kozlubahçede işletme sahibini aradım kamp izni yok dedi daha önce giden birileri varsa kozlubahçeye yakın kamp yeri tavsiye edebilir mi acaba

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mlkkose oralarda başka bir kamp alanı yok ama herhangi bir çeşmenin yakınına kampınızı kurabilirsiniz, ayrıca sakarya vadisine inme fırsatınız olursa o taraf doğal güzellik bakımından muhteşemdir. tabi bunları söylerken hem eskişehir hem de sarıcakaya tarafından bozdağ'a tırmanabilecek kondisyona sahip olduğunuzu varsayıyorum.

Serhat.

Forum Demirbaşı
Tepki
286
Bisiklet
Merida
@Mlkkose biraz geç gördüm kusura bakmayın o zamanda görseydim size bu konu hakkında bilgi verebilirdim inşallah güzel bir festival olmuştur eğer devamlı eskişehirde iseniz bisiklet turlarımıza da bekleriz bisiklet durağı yazıp facebooktan takip edebilirsiniz..

@endersemiz hoşgeldiniz derslerinizde başarılar dilerim aklınıza takılan bir soru olursa bana ulaşabilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: jeffreyzz17

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
Merhabalar, haftaya (14-15 Ekim) bir aksilik çıkmazsa Ankara'dan Eskişehir'e pedallama planım var. Üç sorum olacak; birincisi bu yolu daha önce kullanmış kişiler varsa şu kısımlarda dikkat et (köpek-yol bozukluğu-daralan yol v.s.) dediğiniz bir yer var mıdır, ikincisi geldiğimde güzel bir masaj yaptırmak istiyorum önereceğiniz bir yer veya kişi var mıdır, üçüncüsü de dönüşte bir sorun olması durumunda bisikleti parçalayıp (jantları v.s. güzelce sarsam ve kadroyu da elime alsam hızlı trene kabul ettirme şansım olur mu? Şimdiden teşekkür ediyorum :)

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Pureal Birinci sorunuz için, Yaşamkent girişinde ve Sivrihisar civarında köpeklere dikkat edin derim. Bazen birden yola fırlayabiliyorlar.
İkinci sorunuz için birşey diyemeyeceğim.
Üçüncü sorunuz için katlanır bisiklet serbest... Normal bisikletide hızlı trene koyabilen arkadaşlar duydum. Siz birde paketleyeceksiniz. Şansınız yüksek... (Kağıt üzerinde bisiklet hızlı trende yasak)

Ankara - Eskişehir bir günde mi düşünüyorsunuz? Yoksa ikiye bölecek misiniz?

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@Bisikletli Gezgin Çok teşekkür ediyorum değerli bilgiler için, Yaşamkent kısmını biliyorum ama Sivrihisar için de özellikle dikkat edeceğim. Ben ne olur ne olmaz hızlı tren için konuşmayı düşünüyorum nasıl en uygun şekilde alabiliriz trene diye bisikleti, anlamlı bir bilgi gelirse buraya da paylaşırım belki birilerinin işine yarar bilgi.

Tek günde düşünüyorum, 8-10 saat arası aksilik çıkmadığı sürece tamamlarım akşamına da dinlenirim diye düşünüyorum. Normalde yapıyorum 150-160 km lik turlar, sanırım 200 ü biraz geçmek çok da aşırı zorlamayacaktır :) zorlarsa da artık üstesinden gelmeye çalışacağım.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Pureal bildiğim kadarıyla yol bisikleti kulanıyorsunuz. Hava koşulları iyi olursa bencede gidersiniz. İyi yolculuklar şimdiden... :kötü:

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@Bisikletli Gezgin bi yol bisikletim var bir de tur/şehir karışımı fitness bisikleti olarak geçenlerden var. Çok fazla bagaj işine girmeden, yemeği de yolda hallederek yol bisikleti ile gitmeyi düşünüyorum. Çok teşekkürler, dilerim sizinle de beraber pedallama şansımız olur ileride.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin
Tepki
14
İsim
Furkan T.
Bisiklet
Salcano
Selam
Eskişehirde iyi bir bisikletçi tavsiye edebilecek var mı?

• Beğen
Tepkiler: Serhat.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.355
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OsManGAzi06

Çınar bisikleti tavsiye ederim. İşim sadece akort ayarı gerekince düşüyor ama hem fiyat olsun hem işçilik gittiğim tüm bisikletçilerden iyi.

@Pureal

Benim gravel bisikletle mola vere vere 9 saatte alıyorum aşarı rüzgar yoksa. Yol bisikleti ile çok daha kolay olacağını düşünüyorum.

Serhat.

Forum Demirbaşı
Tepki
286
Bisiklet
Merida
Eskişehirli dostlarımız sizleri de aramızda görmek isteriz..29ekim.jpg