Eskişehir

Scudo

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.386
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bazen bende mi cenabetlik var diyorum anne memleketi Bartın Amasra'da yaşıyordum, orada gündeme geldi, şimdi baba memleketi Eskişehir'de yaşıyorum yaşıyorum burada gündeme geldi. Termik santrale sadece yaşadığım yerde değil dünyanın her hangi bir yerinde karşıyım. Hele ki ülkemiz gibi temiz enerjiye uygun bir coğrafyada. Kimileri diyecektir ki memleketin ucuz enerjiye ihtiyacı var. Bugün ucuz olabilir ama ileride çıkartacağı sorunlar çok daha pahalı bir enerji olduğunu gösterecektir. İnsanların sağlığını, doğanın geleceğini, Eskişehir'in yaşanabilirliğini uzun vadede tehlikeye atmaktır. Kimse kusura bakmasın inovasyon çağında böyle projelerle gelmek kötü niyetten başka bir şey olamaz.

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eskişehirde yol bisikleti gurubu varmı arkadaşlar? PAB, Eskişehir bisikletliler derneği, bunları biliyorum takip ediyorum, ama merak ettiğim yol bisikleti kullanan arkadaşların oluşturduğu, beraber antreman yaptığı bir gurup varmı? Pazartesi büyük ihtimal elimde olacak bisiklet, hava yağışlı olmassa, hemen yollara vurmak istiyorum kendimi:) Gdiilebilecek güzergahları pek bilmiyorum, kafamda bir kaçtane var ama yalnız zor olur gibi geliyor..

Serhat.

Forum Demirbaşı
Tepki
286
Bisiklet
Merida
@Adrenalin26 grup sayfaları var mı bilmem de eskişehir de hallerin karşı sokağında pedal cafe vararada uğrama imkanın olursa sana yol gösterek yol bisiklei kullanan arkadaşları bulabilirsin..Bisikletçilerin buluşma noktsı gibi bir yer..

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serhat.
Facebook tan takip ediyorum orayıda, uğrayacağım orayada..

• Beğen
Tepkiler: Hasan Ayan

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
Türkiye'nin en eğitimli yeri, avrupası olarak görülen yer Eskişehir'den merhabalar. Bugün 25 Mart 2018 sabah arkadaşımı aradım, müsaitsen gezelim dedim ve bisikletlerle çarşıda buluştuk. Bisikletleri Eskişehir'in işlek caddelerinden olan bir yerde kimseye zarar vermeyecek şekilde kitledik (tenha yerlere koyunca olanları biliyorsunuz). Daha sonra çarşıda birkaç tane avm gezdik bir saat içinde geri döndük, dönerken arkadaşla plan yaptık dedik ki piknik yapalım güzel bir hafta sonu geçirelim ama velakin geri döndüğümüzde karşılaştığımız manzara ve olaylar şu şekilde:

DSC_0069.JPG

DSC_0073.JPG

DSC_0074.JPG

DSC_0070.JPG

sketch-1521990129632.png

Geri döndüğümüzde arkadaşın bisikletinin maşasının içerden yamulduğunu gördük, hemen karşıdaki esnafa sorduk, en son zabıtaların uğraştığını söyledi. Hemen 2 sokak ötede zabıta amirliğine gittik, yarım saat bekledikten sonra zabıta beyimiz karşıdaki kahveden geldi ve olayı anlattık tabi ki haberinin olmadığını, öyle bir emirde bulunmadığını söyledi. Biz de polise gittik, polis kanıt istedi. Olay yerine gittik tam bisikletlere doğru bakan mobeselerin olduğunu gördük. Polise kameraların olduğunu söyledik arkadaştan ifade aldılar ve dava açıldı, dava en erken 1 yılı bulurmuş diye de ekledi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İfade yi yazan arkadaş ilkokul terk sanırım...
Zinçir değil zincir
Ançak değil ancak

Benim önüme gelse bu tutanak yırtıp atarım...
Geçmiş olsun bir daha bisikleti bağlayıp uzaklaşmazsınız artık. Bu Eskişehir olur İzmir olur Vs Vs... Çünkü burası Türkiye... Arkanızı döndüğünüzde birşeylerin kaybolması çok normal

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Merhabalar kolay gelsin, bir sorum olacaktı. Biz sakaryadan seyit gaziye kadar araçla gidip, seyitgaziden sonra şükranlı, çukurca, yazılıkaya, yapıldak, kümbet gibi tur yapıp tekrar başlangıç noktasına dönmek istiyoruz. Tek düşüncemiz yol durumu yol bisikletine uygunmudur. Şimdiden teşekkürler.

Tepki
0
İsim
ARDA YAĞIZ KANAT
Bisiklet
Bianchi
merhaba abim ve abilerim benim bihanchi arx 727 markalı bisikletim var ve bisiklet turlarına katılmak istiyorum ne yaparak katılabilirim
boyum:1.60
yaşım:14
bisikletimin türü:mtb

ensarsnmz

Üye
Tepki
1
İsim
Ensar Sönmez
Bisiklet
Diğer
İnternetten yeni bir yol bisikleti aldım ve kurulumu yaptırdığım yer işini iyi yapmadı. Fren ve vites ayarı tam olmadı. Önceki şehir bisikletimi 4 sene boyunca kullandım ve bir kere dahi vites ayarı istemedi. İşini iyi yapacak bir bisikletçi önerisine ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz?

Tepki
3
İsim
-
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ensarsnmzGeçen gün aşağıda fotografını verdiğim yere gittim. Siz gidip begenmedıysenız bilemem ama. İslerini iyi yapıyorlar yada bana öyle geldi. Sormak istersen kartındakı numarayı ara. (Dükkanın Sabit numarası çalışmıyormuş. GSM den ara)

Mi 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
@recep24ank merhaba turu yaptınızmı yoksa yapacakmısınız, bilemedim, biraz zaman geçmiş üstünden ama bildiğim kadarıyla yardımcı olayım,
seyitgaziden yazılı ya kadar asfalt bir yol var çok düzgün olmasada (ara ara çukurlar ve asfaltta bozukluklar var)
yazılıdan (geldiğiniz yoldan değilde) kırka üzerinden seyitgaziye dönecekseniz yazılı afyon-seyitgazi yolu arası biraz daha kötü ve inişli çıkışlı,
afyon-seyitgazi yolu güzel olmakla beraber kamyon trafiği var fazlaca, yolun emniyet şeriti genellikle geniş 2 mt kadar var yer yer daralıyor ama sıkıntı yaşamazsınız. Sadece trafiğe dikkat edin.
Yanlız Kümbet çok alakasız bir yerde kalıyor, seyitgazi-kırka-alanyurt-kütahya-porsuk-kümbet yolunu izleyecekseniz yol düzgündü, köy içleri ara ara bozuk, ama türkmen dağlarının çevresinden dolanacaksanız (idrisyayla-incik, sabuncupınar çevrelerinden köy yolları ile) yollar kötü, çoğunluk toprak, ara ara asfalt var, asfaltın durumuda kötü. Birde seyitgazi kümbet zaten 100 km kadar var birde yazılıdan gitmek 140 km yi bulur. kamplı tur gerekir bence.

Turu düzenlemediyseniz ve gelecek olursanız ve adam lazımsa haber verin :harika: (16-20 avaraj ile gidiyorum günde 120 km yapmışlığım var, daha hızlıysanız yetişemem ama)

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
@thieft3000

Cevap verdiğiniz için teyekkürler. Turu Ramazan dolayısı ile erteledik. 5 yıl önce seyitgaziden yazılıkayaya kadar gitmiştik, yol idare edecek şekildeydi, o zamandan bu zamana yolu yeniledilermi bilmiyoruz. Bunun dışında bu seferki amacımız aynı güzergahı daha da uzatarak kamplı tur yapmak ve kümbet, kırka gibi rotaları da ekleyerek güzel bir tur gerçekleştirmek. Ortalamamız gezi amaçlı olacağından hız yapmayacağız. Bizim sıkıntımız ben hariç diğer arkadaşlarda hep yol bisikletinin olması, bu durumda yol durmu önemli olduğundan biraz sıkıntı çekeriz diye düşünüyorum. Tekrardan kendi aramızda bunun istişaresini yaparız. Bunun dışında karar verip gelirsek eğer kesinlikle haber verirz. Birlikte turlayabiliriz.

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Valla yolu yenilediklerini sanmıyorum, ama ben taksiyle gidebiliyorsam (en son geçen yıl gittim) bisikletlede gidilebilir (kırka tarafında da kümbet varmış bu arada yeni gördüm ben inönü-kümbet'i biliyorum).

Tepki
0
İsim
ARDA YAĞIZ KANAT
Bisiklet
Bianchi
Merhaba abi ve abilerim. mtb kullanıyorum,bisiklet turlarına katılmak istiyorum, bunun hakkında bilgi almak için bunun yetkilisi ile görüstüm ama verilen tepki (biz kendimiz zor tura gidiyoruz sana uygun değil) dediler.turlara veya yarışlara katılmak için ne yapmam lazım :) selamlar

yaşım:14

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Eskişehir Bisiklet Derneği var Vel Esbid facebook ta o sayfaya katılıp turları takip edebilirsin, 18 yaş altı için bi şartları vardı, ama senin yaşlarında olupta gelenler var.

Tepki
0
İsim
ARDA YAĞIZ KANAT
Bisiklet
Bianchi
merhaba,mesajını yeni gördüm.peki lisans gereklimi?

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Yok gerekli değil turlar serbest tur öle yarış değil, hem spor amaçlı hem eğlence, sohbet muhabbet amaçlı turlar, sadce 18 yaşından küçük olduğun için ailenin iznimi gerekiyordu öle bişiler, sayfada tur açıldığında yazıyorlar zaten şartları.

Tepki
3
İsim
-
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ARDA ARX 727Bende 15 yaşındayım. Gençlik spor merkezinin Bisiklet Kolu var. Oraya gidiyorum. Küçük turlar yapıyoruz. Genellikle rampa. Gençlik merkezine sor derim.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi