Dağ bisikleti tavsiyeleri

bahri61

Üye
Tepki
0
İsim
Bahri K.
@Boagrius
Verdiğiniz bilgilere göre tekrar bi hesaplama yapayım akşam. Ama doğru ölçtüğümü düşünüyorum.

Scudo

bahri61

Üye
Tepki
0
İsim
Bahri K.
@Boagrius
Ölçüm yaparken kitabı tam koymamış veya yamuk tutmuş olabilirim. Akşam tekrar kontrol edeceğim.

Tepki
11
İsim
Mesut
@Burdurlu1985
Tekrar merhaba arkadaşlar
Öncelikle günaydın
Son msj ı atalı baya olmuş sanırım.
Ha uzaktan izliyor sayfa içinde araştırma yapıyordum. Ve oldukça güzel bilgiler öğrendim. Haaa bu sefer şu bisikleti mi alayım bunu mu alayım demeyeceğim Artık :) okuduk, ardık, araştırıp sorduk ve sonunda bisikletimi aldım. Sıfır niyetliydim ama istediğim modellere dünyanın parasını istediler. O kadar verince de istediğim gibi olmuyor mutlaka bir yeri eksik.
Öncelikli olarak kadro yapısına daha sonra sistemine bakıp bir adet ikinci el GHOST KATO 5 sahibi oldum. Sözü kestik izinli günümde gidip getirmek kaldı geriye.
Bir tur attıktan sonra foto gönderirim.
Kalın sağlıcakla

• Beğen
Tepkiler: bahri61 ve Veto8

onuristizm

Üye
Tepki
15
Merhaba herkese. Çok uzun zamandır, yaptığım motorsiklet kazası dizlerime zarar verdiği için. bisiklete uzak kaldım ve yıllardır foruma girmiyorum. Arkadaşımın 13 yaşında çocuğuna hediye 26 jant bir bisiklet almak için tekrardan bilgilerimi tazelemek gerekti ve ne bulduysam okumaya başladım forumda ve beynimin ısındığını hissediyorum. Bütçe yetersizliğinden İdareten 500 TL ye kadar sıfır bir bisiklet almaya gidipte. ne kadar dandik birşey almak zorunda kalacağımı görünce, 2. El bakmanın daha hayırlı olacağına karar verdim. Bu şekilde profesyonel olmayan bir tavsiye istemek doğru değil biliyorum ama, sizin önerebileceğiniz modeller arasından.hangisinin parçalarının daha iyi olacağına, forumdaki bilgiler sayesinde karar verebilecegimi düşünüyorum. 2. El bir kron xc 250 yada xc150 vs. Model bisikletin; sıfır adını bilmediğimiz garip garip(champion- amida-corvette) bisiklet markalarından daha iyi olacağını düşündüm. Max 2. Eli 500 TL civarında olabilecek. kullanıcı dostu, fiyat fayda oranı yüksek, muhtemelen mtb. marka model önerisinde bulunabilirseniz, ben onların arasından seçim yapmaya çalışabilirim. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.:harika:

Tepki
11
İsim
Mesut
Merhaba arkadaşlar
Sonunda bisikletimi aldım.,getirdim.
Yardımlarınız için teşekkürler..
Herkesin gönlündeki bisiklete binmesi dileğiyle... Huzurlarınızda ghost kato 5 :)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Veto8

hsnkrmn

Üye
Tepki
1
İsim
Hasan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım , herkese iyi forumlar. Bisiklet almak üzereyim ama kararsız kaldım tavsiyelerini bekliyorum. Eskiden bisiklete binmişliğim var ama uzuuuun zamandırr binmiyorum. Carraro force 720 27,5 Hd, Bianchi aspid 27,5 Hd ve kron xc100 27,5 Hd bunlardan hangisini tavsiye edersiniz. Ben carraroya yakın hissediyorum kendimi. Teşekkürler

Spartacuss

Üye
Tepki
127
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Burdurlu1985
Hayırlısı olsun öncelikle iyi günlerde kullanın? Bisikletinizi evde saklayın, unutmayın kilitlerin tek amacı bisikletin devrilmesini önlemektir

• Beğen
Tepkiler: Burdurlu1985
Tepki
0
İsim
Sezgin Sefer
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Ümit
Merhabalar, uygun fiyatlı 2.el MTB bakıyorum öğrenci olduğumdan maksimum 600 lira bütçem var, Boyum 1,82. Önereceğiniz model veya irtibat kurabileceğim satıcı varmı acaba ?

CoolEagle

Üye
Tepki
19
İsim
Süleyman
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Beyler merhaba. Üni.ye kadar mtb kullandım. Apartman yaşamı vs bir 8 yıldır hem teknik hem kondüsyon uzağım. Asfalt, toprak her türlü yol tipinde kullandım. Yine aynı şekilde kullanım olacak. Daha çok sportif amaçlı istiyorum. Hareketsizliği kırma niyetindeyim.

Boy 1.79+
Kilo 95-100 değişiyor
İç bacak boyu 77 (kasığa kadarsa 80i buluyor)
Bütçem nakit 1700tl. Kartla 300 daha ekleyebilirim. Sıfır düşünüyorum.

Bir süre kullandıktan sonra vites sayısını, arttıcıları değiştirebilirim. Ancak frenlerin değişimi sıkıntılı olduğundan benim için en uygun fren sistemi nedir tam emin olamadım. Mekanik V her türlü eli yoracaktır. Tel de sürekli kaçırıyor,sıkmak gerekiyor. Hidrolik disk bakımının sık yapılması gerektiğini okudum. Sistemi de tam bilmediğim için şüphelerim var. Otomobillerdeki mantığın benzeri değil mi? Hazıra konmak gerçekten huyum değildir. Ancak herkes farklı şeyler söylüyor. Benim için en uygun marka modeller nelerdir? Göze de hitap etmesini isterim.

• Beğen
Tepkiler: hsnkrmn

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar herkese selamlar. Yaşadığım şehir yol bisikletine pek uygun olmadığı için mtb almaya karar verdim. Daha evvel mtb kullanmışlığım var ama aradan uzun yıllar geçtiği için birçok şeyi unutmuşum. Yaptığım kısa araştırmalar sonunda 2016 üretim Salcano Assos 10 xtr di2 lu modeli ikinci el olarak almaya karar verdim. Fakat bisiklet nasıldır tam olarak bilmiyorum. Bilen, kullanan veya bisiklet hakkında herhangi bir bilgisi olan varmı?.Birde bu bisiklet ilk etapta çok mu fazla. Daha düşük bir modelden mi başlamak doğru olur? Şimdilik yarış koşmak gibi bir hedefim yok. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Not: Konuyu lütfen yol-mtb savaşı yapmayalım:) Yol bisikletinin ne olduğunu biliyorum;)

hsnkrmn

Üye
Tepki
1
İsim
Hasan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@CoolEagle
Merhaba hemen hemen aynı durumdaymışız, benim de boy 1.80 iç bacak boyum 82 cm ve sportif amaçlı düşündüm (sadece senden daha zayıfım 72 kilo :) 1720 TL'ye 9 taksitle (gittigidiyordan kampanyalı aldım geçen hafta) Carraro force 950 hd modelini aldım sıfır. Kadro boyu 48 jant 29, Kırmızı siyah rengini aldım, şimdilik memnunum çok güzel. Arka aktarıcılar altus. Fren sistemi olarak hidrolik fren üst seviye olduğu için almışken en iyisi olsun diye düşünerek tercih ettim, yoksa V fren de işimi görürdü aslında. Kadro boyu hesaplamalarında 18 inç çıkıyordu benim için bu modelde 17 ve 19 olduğu için büyük olanı tercih ettim. Ama sizin için 18 inç kadro ve 27,5 jant daha uygun olur diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: CoolEagle

CoolEagle

Üye
Tepki
19
İsim
Süleyman
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Cevap için teşekkürler. Aynı modeli bugün denedim. Evet 29 inç jantta medium kadroda bile neredeyse orta direğe oturdum. Büyük geldi. 27,5 Daytona 2724 19" kadro denedim, daha rahattı. Boşluk kalmadı, ama galiba kurtardı. 2019 seri nakitte 2050ye bırakırım dedi. Bakımları 150tl normalde dedi satıcı. O kadar oldu mu gerçekten? ? 6 ayda bir 70den yaparız, garanti devamı için şart, ordan kar etmiş olursun dedi. Umarım dürüsttür, çünkü yetkili satıcıydı. Bana pek de fiyatta yardımcı olmuş gibi gelmedi.

• Beğen

hsnkrmn

Üye
Tepki
1
İsim
Hasan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@CoolEagle
Benim deneme şansım olmamıştı, olsaydı ben de bir küçük modelini alırdım sanırım. Serviste kurdurdum bisikleti bakımları konusunda bir şey demedi, gerçi adam vites ayarı bile yapmadı ben kendim yaptım sonradan. O yüzden sorun olmadığı sürece gitmeyi düşünmüyorum. Fiyat biraz yüksek gibi carraronun kendi sitesinde 1947 lira görünüyor, bisikletin.com da havale ile 1776 lira. Peki sen ikisini de demişsin daytona ile arasında bariz fark var mı kullanım olarak mesela benimkinin gidon boyu da epey uzun gibi geldi bana.

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.554
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhabalar bir arkadaşım için f/p dağ bisikleti bakıyoruz bütçemiz 1500 TL
24-27 vites 29' (boyu 193 :) )
önerilerinizi bekliyorum.

Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
pejo mtb 1400 ındırm olucak sanırım sımono 21 vıtes hıdrolık dıskfre hıdrolık masa hıdrolık

Machagi

Üye
Tepki
88
İsim
Serdar
Bisiklet
Diğer
Merhaba aşağıdaki bisikleti almak üzereyim;Cube reaction gtc 29 2017 üretim.

(link)

(link)

17 inch (bana uygun)İkinci el,çok az kullanılmış fiyat 5000 tl gibi.fikirlerinize ihtiyacım var.fiyatı uygun mudur.şimdiden teşekkürler.

CoolEagle

Üye
Tepki
19
İsim
Süleyman
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@hsnkrmn
Merhaba. Hocam ben Daytona 2724 M beden 27,5 jant aldım. Kullanım olarak rahatım. Sadece bence selesi biraz sert. Kilom var fakat, bu bisikletleri kısa boylu adamlar için yapmadıklarına göre, daha rahat bir sele koyabilirlerdi. Vitesleri fena değil. Frenler de (200 veya 300lü seriler) giriş seviyesi ancak bence yeterli. Aşınma konusu ne olur, muhtemeldir garanti sınırları içinde dayanır. Ama abartı hızlarda, abartı sertlikte frenler yapılmazsa kırılma, aşınma fazla olmayacaktır. Daytona'da fren kolu+vites kolu farklı, xlc gidon+xlc boğaz var. Hd'de gidon Carraro olması lazım. Geri kalan aynı. Kadroda ufak farklar olabilir, materyal aynı.

Benim müşteri olarak gözüme batan, 5tl maliyetli ufak bir pompayı ve 5tl maliyetli bir suluk kafesini çok görmeleri.

Son düzenleme:
  • Beğen