Dağ bisikleti tavsiyeleri

kallone

Üye
Başlık
0
Tepki
105
İsim
Mustafa
Bisiklet
Merida
@bahri61
İkinci el almıştım ben hocam, hiç binilmemişti. Kimisi hevesleniyor sonra alıp bir kenara atıyor, öyle bir bisiklet bulmak lazım. Bana maliyeti 2500 civarıydı ama tabi ben fren vs bir kısım parçayı değiştirdim, lastikler tubeless vs oldu ve byiunlar tabi 1.5 sene önceysi. Dolar seviyesinide göz önüne alarak ikinci eline 3000 civarı verilebilir.

• Beğen
Tepkiler: bahri61

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
@kallone
1000 tl daha verip sıfırını alırım, 4000 tl ye bulabilirsem tabi. İnternette pek yok

Serkan.Sezer

Komedon
Başlık
3
Tepki
296
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bahri61

Sadece iç bacak boyu yanıltabilir sizi. Alttaki siteden hem ölçüleri doğru şekilde nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz, hem de size uygun kadro boyunu hesaplarsınız.

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

• Beğen

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
@Serkan.Sezer
Teşekürler, daha önce bakmıştım bu siteye faydalı baya. Hesaplamada 19-20 uygun gözüküyor. jant olarakta 27,5 veya 29 düşünüyorum nasıl bulabilirsem artık.

Boagrius

Üye
Başlık
1
Tepki
106
Bisiklet
Scott
@bahri61
Bu siteye ben de baktım ama MTB için ölçüler pek makul gelmedi bana. Boyunuzu bilmiyorum ama 19-20 için asgari 1.85 gerekir gibi geldi bana.

• Beğen

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
@Boagrius
Diğer sayfada yazmıştım boy 190 iç bacak 87. Bu site haricide hesaplama yaptım 19-20 çıkıyor.

Boagrius

Üye
Başlık
1
Tepki
106
Bisiklet
Scott
@bahri61
O zaman makul hocam
:)

Yalnız sadece bu ölçüye değil de "Reach" ve "Standover"a da bakın. Farklı üreticilerin farklı geometrileri olduğundan ölçüler birebir uymayabiliyor.

• Beğen

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
@Boagrius

Onlar hiç bir sitede yazmıyordu, hep kadro boyuna göre hesaplama var, biraz araştırayım ama içinden çıkılmaz bir hal almaya başlıyor benim bisiklet alma sevdam :)

Boagrius

Üye
Başlık
1
Tepki
106
Bisiklet
Scott
@bahri61
Bisiklet işi biraz öyle, bir de bazı şeyleri önce bir denemek gerekiyor. Benim boyum 1.80, iç bacak boyum 85. Kağıt üzerinde tam M-L arası kalıyorum ama 17,3 inch M hardtail bisikletimdeki reach bana 2 cm kadar uzun geliyor (80 mm gidon boğazı var).

• Beğen

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
@Boagrius
Teşekkürler, dediğiniz ölçüleri de araştırıp değerlendiricem. Aldıktan sonra geri dönüşü yok sonuçta, az parada vermiyoruz.

Boagrius

Üye
Başlık
1
Tepki
106
Bisiklet
Scott
@bahri61
Her parçayı değiştirirsiniz ama kadro boyu önemli, ölçü olarak arada kalan kullanıcılara genellikle yol bisikletleri için üst ölçüyü, dağ bisikletleri için alt ölçüyü tavsiye ediyorlar. Tabi sele ayarı, gidon boğazı değişimi gibi yollarla ufak ayarlar da yapmanız mümkün. Örneğin L kadro 50 mm gidon boğazı olan bir dağ bisikleti ile M kadro 80 mm gidon boğazı olan bir dağ bisikleti "Reach" anlamında birbirine epey yakın oluyor.

Benim gördüğüm siz L-XL arasındasınız ama boyunuza göre iç bacak boyunuz biraz kısa görünüyor, doğru ölçtüğünüze eminsiniz di mi? Son olarak da "Effective Top Tube"a bakmanızı öneririm geometrileri incelerken.

• Beğen

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
@Boagrius
Verdiğiniz bilgilere göre tekrar bi hesaplama yapayım akşam. Ama doğru ölçtüğümü düşünüyorum.

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
@Boagrius
Ölçüm yaparken kitabı tam koymamış veya yamuk tutmuş olabilirim. Akşam tekrar kontrol edeceğim.

Başlık
0
Tepki
9
İsim
Mesut
@Burdurlu1985
Tekrar merhaba arkadaşlar
Öncelikle günaydın
Son msj ı atalı baya olmuş sanırım.
Ha uzaktan izliyor sayfa içinde araştırma yapıyordum. Ve oldukça güzel bilgiler öğrendim. Haaa bu sefer şu bisikleti mi alayım bunu mu alayım demeyeceğim Artık :) okuduk, ardık, araştırıp sorduk ve sonunda bisikletimi aldım. Sıfır niyetliydim ama istediğim modellere dünyanın parasını istediler. O kadar verince de istediğim gibi olmuyor mutlaka bir yeri eksik.
Öncelikli olarak kadro yapısına daha sonra sistemine bakıp bir adet ikinci el GHOST KATO 5 sahibi oldum. Sözü kestik izinli günümde gidip getirmek kaldı geriye.
Bir tur attıktan sonra foto gönderirim.
Kalın sağlıcakla

• Beğen
Tepkiler: bahri61 ve vetohan

bahri61

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Bahri K.
@Burdurlu1985
Hayırlı olsun, güle güle kullan.

onuristizm

Üye
Başlık
1
Tepki
15
Merhaba herkese. Çok uzun zamandır, yaptığım motorsiklet kazası dizlerime zarar verdiği için. bisiklete uzak kaldım ve yıllardır foruma girmiyorum. Arkadaşımın 13 yaşında çocuğuna hediye 26 jant bir bisiklet almak için tekrardan bilgilerimi tazelemek gerekti ve ne bulduysam okumaya başladım forumda ve beynimin ısındığını hissediyorum. Bütçe yetersizliğinden İdareten 500 TL ye kadar sıfır bir bisiklet almaya gidipte. ne kadar dandik birşey almak zorunda kalacağımı görünce, 2. El bakmanın daha hayırlı olacağına karar verdim. Bu şekilde profesyonel olmayan bir tavsiye istemek doğru değil biliyorum ama, sizin önerebileceğiniz modeller arasından.hangisinin parçalarının daha iyi olacağına, forumdaki bilgiler sayesinde karar verebilecegimi düşünüyorum. 2. El bir kron xc 250 yada xc150 vs. Model bisikletin; sıfır adını bilmediğimiz garip garip(champion- amida-corvette) bisiklet markalarından daha iyi olacağını düşündüm. Max 2. Eli 500 TL civarında olabilecek. kullanıcı dostu, fiyat fayda oranı yüksek, muhtemelen mtb. marka model önerisinde bulunabilirseniz, ben onların arasından seçim yapmaya çalışabilirim. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.:harika:

Başlık
0
Tepki
9
İsim
Mesut
Merhaba arkadaşlar
Sonunda bisikletimi aldım.,getirdim.
Yardımlarınız için teşekkürler..
Herkesin gönlündeki bisiklete binmesi dileğiyle... Huzurlarınızda ghost kato 5 :)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: vetohan

hsnkrmn

Üye
Başlık
0
Tepki
6
İsim
Hasan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım , herkese iyi forumlar. Bisiklet almak üzereyim ama kararsız kaldım tavsiyelerini bekliyorum. Eskiden bisiklete binmişliğim var ama uzuuuun zamandırr binmiyorum. Carraro force 720 27,5 Hd, Bianchi aspid 27,5 Hd ve kron xc100 27,5 Hd bunlardan hangisini tavsiye edersiniz. Ben carraroya yakın hissediyorum kendimi. Teşekkürler

Başlık
0
Tepki
84
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Giant
@Burdurlu1985
Hayırlısı olsun öncelikle iyi günlerde kullanın🙂 Bisikletinizi evde saklayın, unutmayın kilitlerin tek amacı bisikletin devrilmesini önlemektir

• Beğen
Tepkiler: Burdurlu1985
Yukarı Alt