Dağ bisikleti tavsiyeleri

mehmetd70

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Mehmet
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba. Hafta içi işe gidip gelmek için hafta sonları ise deniz kenarı ve koylara balık tutmak maksatlı gitmek için bir bisiklet almayı düşünüyorum. Kafamdaki soruları çözeyim diye foruma girdim ama iyice kafam karıştı sanki :))
Yaşadığım yerde şehir içi yolları genelde parke ve bozuk maalesef.
Bütçe 1200 1300 civarı.
Marka model tavsiyeniz var mı ?

CoolEagle

Üye
Başlık
0
Tepki
4
İsim
Süleyman
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cardigans78 2017 modelse olabilir. Elde kalmıştır. Doları bahane edip 2018 modelleri bile 2300den satmaya çalışıyorlar. Aksel bisiklette 2500tl olan modeli başka bir bisikletçi 3bin istedi.

Garanti için de 6ayda bir bakıma götürmeni, kitapçığa işletmeni istiyorlar. Bakım da dükkanına göre 50-80 arası değişiyor. Ben aldığım yerle anlaştım, tek bakımla senelik damga basacak.

Kirlisiyah

Üye
Başlık
0
Tepki
2
İsim
Kaan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yeni canavarimi bugün aldım :)

@galen
Teşekkürler192276

• Beğen
Tepkiler: leon35 ve galen

Kirlisiyah

Üye
Başlık
0
Tepki
2
İsim
Kaan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kirlisiyah
Arkadaşlar kilit olarak ne almalıyım sizce? Hırsızlığa karşı sağlam bir şey istiyorum ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli.

galen

Üye
Başlık
0
Tepki
38
Bisiklet
b'Twin
@Kirlisiyah
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın :)

B@Kirlisiyah
Ben bisikleti eve koyuyorum direk imkanınız varsa en iyi yöntem eve koymak. Ama forumda güvenlik hakkında çok tavsiye var araştırırsanız güzel şeyler bulursunuz.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Başlık
39
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Btwin Rockrider 540 fahiş fiyatından 2.199 TL ye düştü,alternatif olabilir aklınızda olsun

galen

Üye
Başlık
0
Tepki
38
Bisiklet
b'Twin
@Berat Öztürk
Hocam peki bu bisiklet iyi mi tavsiye eder misiniz? Ben btwin yol bisikletlerini kullanıyorum dağ bisikletlerini hiç bilmiyorum. Daha doğrusu dağ bisikleti hakkında pek bi şey bilmiyorum.

Keksus

Üye
Başlık
0
Tepki
2
İsim
Enes
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba Arkadaşlar.bende Mosso Wildfire Ltd Hyd 29 jant bisiklet var.1 aydır falan kullaıyorum.Bu bisiklette bunny hop,drop,180,360 gibi hareketler yapmak yada orman parkuruna gitmek uygunmudur.Cumartesi günü bmx ci bir arkadaşımla skate park a gitmiştim bir sürü hareket yaptım.O günden sonra attırıcım janta sürtmeye başladı ve vitesi zorla atıyor. bu bisiklet bu tarz şeylere uygunmudur yoksa hareket yapmayı bırakıp tamir masrafı vermemek için normalmi sürmeliyim.Lütfen yardımcı olun.

citybike80

Üye
Başlık
0
Tepki
4
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım.bisiklet alacam ama ne alacağıma karar veremedim.daha çok asfaltta kullancam ama yaşadığım yerin yolları çok bozuk ve rampalı.hem işe gidip gelmede hemde arkadaşlarla tur için alacam.dağ bisikletimi şehir tur bisikleti mi almalıyım.amartisörlümü düz maşamı?v frenmi h.disk mi olsun.yardımcı olursanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: 7raul

galen

Üye
Başlık
0
Tepki
38
Bisiklet
b'Twin
@citybike80
Hocam eğer ki araziye girmeyecekseniz hibrit bisikletlere bi bakın derim. Dağ bisikleti kadar ağır değildir. Günlük kullanıma uygundur. Amatisör tavsiye etmem ağırlık yapar veya imkanınız varsa kilitlenebilir amatisör almaya çalışın. Fren konusunu bilmiyorum açıkçası ama ben v fren tavsiye ediyorum bakımı kolay diye

citybike80

Üye
Başlık
0
Tepki
4
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@galen
araziye hiç girmem demiyorum ama genellikle asfaltta kullanırım.siz o zaman amotisörsüz v fren öneriyorsunuz.

galen

Üye
Başlık
0
Tepki
38
Bisiklet
b'Twin
@citybike80
zaten hibritler hafif arazi şartlarına dayanıklı ama dağ bisikletlerinin her girdiği yere giremez patikalarda rahat rahat gider diyelim. v freni bakımı kolay olduğu için öneriyorum daha doğrusu benim bildiğim fren olduğu için tercih ediyorum. yoksa disk fren alsanızda bi şey değişmez ama asfaltta amatisör gereksiz bence

• Beğen
Tepkiler: citybike80

citybike80

Üye
Başlık
0
Tepki
4
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@galen
çok teşekür ederim peki tavsiye edeceğiniz bir hybrit varmı?

galen

Üye
Başlık
0
Tepki
38
Bisiklet
b'Twin
@citybike80
btwin riverside serisine bi bakın derim. riverside 100 bende var. çok hızlı gitmeyecekseniz işinizi görür.

• Beğen
Tepkiler: citybike80

citybike80

Üye
Başlık
0
Tepki
4
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@galen
biraz daha profsiyonel birşey istiyorum.en azından uzun ömürlü,fonksiyonel...

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Başlık
39
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@galen
Ben bu bisikleti kullanıyorum ve memnunum,bazı değişiklikler de yaptım.Lastik,rotor gibi şuan çok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: galen

CoolEagle

Üye
Başlık
0
Tepki
4
İsim
Süleyman
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
V fren kaliteli set olmayacaksa ve padleri üstdüzey değilse, hidrolik diskin yerini tutamaz. H.Disk frenle çok kısa mesafelerde durabiliyorum. Tabi lastiklere de bağlı. Sürekli de bakım istemez. Ancak v sistemde en az iki ayda bir ayar yapıyordum.

emirhan54

Üye
Başlık
0
Tepki
4
İsim
Emirhan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
Merhabalar. Sakaryada oturuyorum. Yollar genelde asfalt ama taşlı yollarda var. Bisikletçiye sorduğumda dağ bisikleti önerdi bu yollar için ama ben hafif olsun diye şehir bisikleti istiyorum. Sizce dağ bisikletimi almalıyım yoksa şehir bisikleti dayanır mı bu yollara? Dağ bisikleti alırsam kafamda xc 100 veya 150 var. Sizce fazla para verip xc 150 almaya gerek var mı? Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Furkan şakar
Yukarı Alt